Bl4ckD3v!L ned 25.7.2010 00:03

Imali tu tko voli pecat? Ako volite  napisite sta najvise volite oko pecanja,najveci ulov,nezgode itd :D

 

Ja osobno obozavam pecanje i sve u smislu pecanja,odrastao sam na dunavu,rodjen sam na brodu :D Kuca mi je 10 metara od Dunava :) ,pecam svaki dan,kad kod nadjem vremena,najjveci ulov mi je bio som od 69 kg,slike cu kasnije stavit ...

dncrmt uto 27.7.2010 00:55

Jednom me frend nagovorio na pecanje.On je imao profi štapove,a meni je dao flaks namotan oko stiroporaBelji se.Ali,bez obzira,ja nemam živaca niti volje za pecanje kad sam rođen u gradu.Ali tko zna;možda pod stare daneNamigiva.

xnight_hunterx uto 27.7.2010 01:20
Bl4ckD3v!L kaže...

mal je dobro za odmorit zivce :D makar da se izadje sa skupinom frendova pa mal da se zahebavate i tako,cuganje i slicno,cista uzivancija :D

da i kad se primi neka riba odma na mjestu se ocisti i ispece Cool

tnakir uto 27.7.2010 09:04

Na pecanje se ide sa frendovima (kod nas u Dalmaciji u ribolov), ponese se gajba piva, koja litra vina, malo mesa za na gradele (jbg mozda i ne uvatis nista) i to je to. Cisto odmor za mozak, zahebancija i uzivanje. 

Xbox360 Modder uto 27.7.2010 11:09

Obožavam pecat,pogotovo na kišne dane.Najveći ulov mi je šaran mislim da je bio 5kg.Inače lovim babuške,cvergle (patuljasti somić) i ostale manje ribe.Kupio sam i one boile za šarane,uglavnom to mi je hobi.

filip1 sub 11.2.2017 11:19

ljudi molim preporuku ribičkog štapa do 300 kuna

 

treba mi štap kojim bih mogao loviti babuške i šarane do 5 kila

ako je moguće da bude teleskop

da je 2.5m dužine

 

pecam na čep po starom sistemu  glista  kruh  kukuruz i neka

prastara varalica

 

možda mi je bolje da si napravim pecaljku od lijeskove grane pa da budem

pravi retro tibolovac

 

 

fer-de-lance sub 11.2.2017 12:25

U današnje vrijeme to je niži cijenovni rang, i ne znam kaj se uopće nudi (nisam kupovao već 10 godina).

Od opreme imam samo DAM i Zebco starijih godišta, te neke no name kineze i par kvalitetnijih marki, ali sa izlizanim oznakama.

Zapravo, jedino kaj sam kupio u zadnje vrijeme je obični teleskop 6m, i dvije špule po 500 metara flaksa (0,21 i 0,35), i potrošni materijal (plovke, varalice, udice, itd.).

filip1 sub 11.2.2017 12:32

Ja trenutno imam neki bambus na koji je moguce namontirati masinicu ali je nezgrapan i tezak kao betonski blok  davno sam imao kvalitetan dam blinker ali sam ga morao prodati i sad mi je ostao samo taj nesretni bambus

 

 

filip1 sub 11.2.2017 12:38

Ja trenutno imam neki bambus na koji je moguce namontirati masinicu ali je nezgrapan i tezak kao betonski blok  davno sam imao kvalitetan dam blinker ali sam ga morao prodati i sad mi je ostao samo taj nesretni bambus

 

 

filip1 sri 15.3.2017 09:52

ljudi dobio sam nekakav zebco prut (blinker) na poklon pa me zanima hoće li to pući prilikom prvog zabaca (planiram pecati ribu od 500 kila)

gramaža bacanja mu je od 20 do 40 grama

 

koji silik da uzmem = proizvođač   debljina

 

napišite kako da otežam spinner varalice jer trenutno imam 5gramskih spinnera na bacanje

 

fer-de-lance sri 15.3.2017 10:16
filip1 kaže...

.....

 Taj blinker ti je sasvim ok, imao sam takvoga, odnosno onu verziju na kojoj su zadnja tri segmenta ispunjena, a ne šuplja (2,40 m).

Silik?

Misliš na "flaks"?

Uzmeš npr. 0,35 ako planiraš na varalicu lovit.

Tanji ti bude instantno pukao ako neka veća riba dođe.

I kad ga namotaš na rolicu, ostatak kaj ti je ostao spremaj negdje u zamračeno mjesto, kao i blinker kad ne pecaš i mijenjaj svake godine flaks (čak i češće ako vidiš oštećenja na njemu).

Za varalicu ti obavezno treba i sajlica: http://s20.postimage.org/oitekqta5/DSC07902.jpg

A spinner otežaj dodavanjem olova, najbolje na sajlicu, točno iznad spinnera, da imaš težište na spinneru, inače ne budeš mogao precizno zabacivati.

filip1 sri 15.3.2017 10:32

koliku ribu taj blinkerčić može izvući

 

ja imam teleskopski od 3.6m

 

silik=flaks

 

moram na varalicu jer imam spinnera cijelo čudo a

uskoro ću dobiti komplet silikonaca  voblera i žlica

 

da li će ovaj štap sigurno izdržati tih 40g

 

hoće li riknuti ako se desi da malo pređem tih 40g

 

mašinica je neka sitna što je došla zajedno sa štapom pa se nadam da

će izdržati ako zagrize neka ribica od 5 kila

 

hvala na pomoći

 

fer-de-lance sri 15.3.2017 10:48
filip1 kaže...

.....

 Može izvući ribu onolike težine koliko rolica može izdržat, ako ju pravilno izvlaćiš van.

Ionak bi ti flaks prije pukao.

Ako je tak dug (3,60 m ) onda  mu ziher nisu svi gornji segmenti ispunjeni, i takav je štap vjerovatno više za kedere namijenjen.

Ali, probaj, ako zahaklaš neku veću ribu, nemoj stalno blinker cukati (cimati) silnički na  stranu, nego prati putanju ribe, a zacukavaj u stranu samo kad osjetiš da je malo popustila, pa da ju umoriš.

40 grama ti nema ni jedna varalica, to je samo u slučaju da stavljaš teški plovak i olova, a npr. s raubom je puno veća težina, i moraš paziti kak zabacuješ da ne pukne blinker.

S varalicama nemaš nikakvih problema, a olova na 5 g  spinner dodaj jedno 7-10 grama (inače je takav spinner namijenjen za male grgeče, itd. i tanak flaks, s kojim leti jako daleko).

Napiši točan model mašinice, da nađemo specifikacije, za veću ribu moraš obavezno namjestiti popuštanje jer ti inače bude odmah otrgla flaks, npr. štuka od 2 kile ti lako otrgne 0,35 flaks koji je inače atestiran na 8 kila, ako ne nariktaš popuštanje (imaš dolje na dnu mašinice, vrtiš onu plastiku).

filip1 sri 15.3.2017 12:10

Kakva god da je mora posluziti

Imam neke stare masinice poznatih marki(vise nemam pojma koje su marke) ali nisu radile 17 godina pa nemam pojma da li ih je isplativo vaditi iz naftalina i obaviti servis

Ako ovaj stap pukne i ako masinica zariba i nece to biti neka velika steta jer cu dobiti dobar izgovor da kupim novu pecaljku:)