ibme74 sri 16.2.2022 08:11

A evo sada i službeno, Kristijan Lovrić je novi igrač Osijeka! 

Cijena je (navodno) nešto preko 2.000.000€ + 20% od idućeg transferam, plaća je (opet navodno) oko 300.000€.

Odličan potez Osijeka, veliko pojačanje i pokazatelj da se u Osijeku misli ozbiljno.
Lovriću puno sreće i zdravlja pa da nastavi trpati kako je trpao u Gorici (pa i više). 

ibme74 pon 21.2.2022 14:47

Još jedna infarktna utakmica Osijeka ali nova tri boda su tu 

 

Ne razumijem zbog čega dolazi do tolikog pada u drugom poluvremenu, Istra je imala i mrtvu šansu kod 2:2 da i povede ali eto na nogometnu sreću (za Osijek) tj na nepisano pravilo ako ti ne zabiješ protivnik hoće. 

Beljo dokazao i pokazao ono o čemu sam pričao na prošloj stranici, dečko bi već sada mogao biti prva špica Osijeka, jak kao tenk, ne treba mu puno prostora, zna zadržati loptu, zna se naći gdje treba kod nabačaja, za dedu Topčagića izmislio nogomet .

Volio bi kad bi ga već sada povukli sa posudbe ali to je teško očekivati. Nadam se da će Lovrić donjeti te toliko željene golove jer tu Osijek još uvijek šteka. A što se Istre tiče, teško će svima biti na ovom gostovanju, stvarno je HNL postao jači usporedbno sa zadnjih nekoliko godina.

ibme74 pon 28.2.2022 08:13

Dali je mogao bolji poklon za 75. rođendan NK Osijeka? 

Tvrda utakmica, jedni i drugi igrali oprezno i fokus je bio na tome da se ne primi gol, u tako tvrdoj utakmici Osijek iskoristio jednu priliku i poentirao za vrlo važna tri boda u nastavku nikad jačeg izdanja HNL-a.

Drago mi je za Mancea, dečko koji je toliko osporavan i koji se i sada sa posudbe vratio na "mala vrata" u dvije utakmice Osijeku donio 6 bodova. 

 

 

Cansee uto 30.8.2022 13:03
Zaporožac kaže...

je li to službena vijest da je Bjelica dobio otkaz ?

 

prezanimljivo je gledati kako klub u 10 dana mijenja stav iz "stojimo 100% iza svog trenera" u otkaz. I to dan nakon pobjede na ozbiljnijim protivnikom

ibme74 uto 30.8.2022 15:14

Ma to je puklo još prošle sezone kada je Osijek još puhao za vratom Dinamu za naslov i kad se Bjelica javno krenuo obračunavati sa klubom.

Tu su krenuli loši rezultati i totalni raspad sistema a sve se pretočilo u novu sezonu i sve ove poraze koji su se zaredali a pogotovo je upečatljiv ovaj od kazahstanaca.

Što se točno dogodilo i gdje je puklo znaju samo oni.

Cansee uto 30.8.2022 15:28
ibme74 kaže...

Ma to je puklo još prošle sezone kada je Osijek još puhao za vratom Dinamu za naslov i kad se Bjelica javno krenuo obračunavati sa klubom.

Tu su krenuli loši rezultati i totalni raspad sistema a sve se pretočilo u novu sezonu i sve ove poraze koji su se zaredali a pogotovo je upečatljiv ovaj od kazahstanaca.

Što se točno dogodilo i gdje je puklo znaju samo oni.

 

ma slažem se sve, samo mi nije jasan stav kluba. Bjelica je generalno ispao šupčić od čovjeka, uvijek mu je netko bio kriv, nekad sere protiv VAR-a a nekad mu je super, pa mu je onda klub bio krivac za sve. nakon toga svega mi nikako nije jasno zašto bi iz kluba prije 10ak dana dali izjavu da potpuno podržavaju Bjelicu.

ibme74 uto 30.8.2022 15:41

a očito nisu htjeli pores pred Hajduk a moguće je da su sređivali potajno nasljednika i odlučili ovo plasirati u javnost nakon utakmice protiv Hajduka... kažem, tko će ga znati šta je tu i zašto bilo osim samih aktera.

 

EDIT: bilo kako bilo, nadam se da će pametno birati nasljednika, vidim da se vrti neka priča oko Ognjena Vukojevića i nadam se da je to samo glupa šala. Od domaćih trenera eventualno Tomić, od nekih nerealnih želja Kek ili Vaha ali to je već SF.

dejo74 sri 31.8.2022 12:04

ne bi se složio Tomić je upgrade i moderan trener u odnosu na Bjelicu kojeg iznimo poštujem kao igrača i trenera, to je bilo i za očekivat ne može Osijek ništa manje od Tomića dovest

Miro sri 19.7.2023 10:51

Prema pisanju Sportskih novosti, sasvim očekivano, u Osijeku će biti ove sezone spektakularno:

 

"Rekord je pao! Nije dugo trebalo da se ispišu povijesne brojke, u samo dva tjedna otkako su otvorene blagajne Osijek je prodao sezonskih pretplata kao nikad prije! Već nakon prvog dana slobodne prodaje godišnjih ulaznica, a nakon što su prethodna dva tjedna pravo prvokupa imali lanjski pretplatnici, već je 5007 godišnjih ulaznica imalo svoje vlasnike.

Iz kluba nam kažu kako Osijek nikad, barem otkako je HNL-a, nije imao više sezonskih pretplatnika. A do subote i prve utakmice u Opus areni protiv Slavena Belupa bit će ih još i više jer novi navijači konstantno dolaze na prodajna mjesta podno sjeveroistočne tribine Osijekova stadiona iako se, kako nam kažu u klubu, zbog velikih vrućina sve više njih odlučuje na online kupovinu ulaznica."

 

Linka na cijeli tekst

C64 sri 19.7.2023 10:59

Zapravo ovo pokazuje koliko ljudi i dalje vole HR nogomet, ali ih je katastrofalna infrtruktura udaljila.

Čestitke Osijeku i slavoncima

Nadam se da će se uskoro ponoviti ta priča u ZG, ali i u ostalim gradovima

antimadridista sri 19.7.2023 12:08

Ja se nadam da sam u krivu, ali nekako mislim da je ovo sad bum samo dok je novi stadion i da će kroz godine te brojke padati. Tako to obično ide kod nas. Loši stadioni su problem, ali su realno samo izgovor za neodlazak ljudi na utakmice. Mi sebi trebamo priznati da kod nas kao narodu kultura odlaska na utakmice jednostavno ne postoji. Ide se kad su velike utakmice ili kad se događa nešto novo, a onda to sve brzo opet splasne.

C64 sri 19.7.2023 12:51

Slažem se da kod nas ne postoji kultura odlazaka na stadion.

Na Celtic npr. prosječno dolazi skoro 50000 gledatelja. Top klubove lige petice neću spominjati.

Ali doista je ogroman problem na kontinentu, gdje su kiše učestalije, vrijeme hladnije, dolaziti zadnjih mjeseci u godini na stadion bez natkrivenih tribina.

Kada imaš natkrivene tribine, komfor, imaš puno veću motivaciju da se uzmu godišnje karte i na taj način se stvara kultura odlazaka.

Cansee sri 19.7.2023 13:18
C64 kaže...

Slažem se da kod nas ne postoji kultura odlazaka na stadion.

Na Celtic npr. prosječno dolazi skoro 50000 gledatelja. Top klubove lige petice neću spominjati.

Ali doista je ogroman problem na kontinentu, gdje su kiše učestalije, vrijeme hladnije, dolaziti zadnjih mjeseci u godini na stadion bez natkrivenih tribina.

Kada imaš natkrivene tribine, komfor, imaš puno veću motivaciju da se uzmu godišnje karte i na taj način se stvara kultura odlazaka.

 

Sve to kod nas je rezultat općeg nepoduzetništva. Odlazak na stadion ili sportsku dvoranu nije ni približno vezan samo za susret dviju ekipa. To je društveni izlazak, to je provod. 


S obzirom da sam bio čest gost Gradskog vrta mogu ovdje prenijeti kako je to izgledalo u većini slučajeva. Prvo dok nisu došli Mađari mogao si karte nabaviti za đabe kao od šale. Ljudi se busaju u prsa kako vole taj klub, a nisu mu u stanju bili dati 20 kuna. Onda je rezultat toga da ti na stadionu imaš 2500 ljudi od kojih su barem 1500 klošari koji nemaju gdje biti taj dan osim na stadionu i koji se samo mogu nadati da će se dogoditi neko sranje pa da imaju šta prepričavati u birtiji. Onda dalje, jedino što možeš kupiti za gricnuti su špice i kikiriki, ali ne zahvaljujući klubu, već nekom tipu koji to prodaje na stoliću na ulazu u stadion. Onda dalje, hoću popiti pivo, ali to se ne prodaje pa moram izaći van stadiona i otići preko u kafić Palace.  A inače tom kafiću svaka čast jer su oni uvijek bili spremni na to, imali i točenog piva, sve super. E sad kad su došli Mađari oni su malo uveli reda oko nekih tih stvari, počeo je sam klub nešto prodavati po stadionu, uveli su neki štand ispred sa fan rekvizitima. A prije nisi imao gdje kupiti takve stvari osim u Kohorti, dakle opet se nije klub bavio time, već grupa navijača. I u redu je da se okolni biznisi i grupe navijača malo opare od toga, ali smiješno je da klub nije sposoban zaraditi ni kinte. 

 

I sad prosječna osoba dođe i to sve vidi, pa on više tamo neće doći. Ja znam barem 10 ljudi kojima nikakav problem ne bi bio otići do stadiona na utakmicu, ali kaže da ne žele jer im se ne da gledat taj cirkus, pogledaju tekmu u kafiću. I onda kad uzmeš da su tako stvari godinama funkcionirale, a s druge strane su nam došli maxtv i slično, pa subotom možeš gledati sve moguće lige. Jebiga, ljudi odlučili što im je zanimljivije.

 

Vjerujem da će sada to moći biti puno bolje, ako klub bude imao jednu vrlo dobro organizirano prodaju svega po stadionu, dakle da mogu dobiti hladno pivo i nešto za pojesti u kratkom vremenu, da ima još zanimljivog sadržaja i oko stadiona i pod poluvremenom i tako. Također ono što bi ja napravio je navukao kolko god mogu onih instagramuša sa dekolteom da se fotkaju cijelu sezonu na Osijekovim utakmicama. Stvoriti od toga svega jedan provod, jedan događaj kojemu se raduješ cijeli tjedan ili dva tjedna.

Zaporožac ned 23.7.2023 00:11

Osijek je pregazio slabašnog S. Belupa.

Čestitke na pobjedi na najljepšem i najfunkcionalnijem hrvatskom stadionu...

 

Dosta je onih tema o Hajduku i Dinamu....

 

Gdje ste Osječani !

Cansee pon 24.7.2023 09:21
Miro kaže...

Šest golova - šest različitih strijelaca! Doista impresivno otvaranje novog stadiona! 

 

Je, bio sam na utakmici i stvarno su si igrači dali maha, baš su bili nabrijani pokazati što više na novom stadionu.

 

Stadion sam po sebi je fantastičan, eto padala je kiša kao iz kabla, a svi ostali suhi. Osim igrača. Sve je izgledalo jako lijepo i u takvom okruženju odmah i nogomet djeluje kvalitetniji. Kiša nije ni došla do izražaja na vrhunskom travnjaku, kao da ni nije padala. Akustika na stadionu je odlična, baš se čuje i osjeti taj huk s tribina, imaš osjećaj kao da si na utakmici lige petice. Bit će stvarno zanimljivo vidjeti kako će to izgledati kad dođe veća grupa gostujućih navijača. S tim da mi se čini da će imati velikih problema sa sigurnosti kada budu dolazili grupe tipa BBB ili Torcida. Znači moraju prolaziti kroz grad, pa će im vozila biti smještena na istom parkingu gdje su i Osijekovi navijači i sam ulazak na stadion nije nikako izdvojen. Ne znam kako će to izgledati, ali vjerujem da nakon što završi utakmica gostujući navijači neće moći izaći sa stadiona barem 2 sata.

 

A nedostaci su opet organizacijske/poduzetničke prirode. Ponovno radi premalo ljudi na prodaji pića i hrane, tako da imamo ogromne redove. Ja sam otišao po pivo u 35. minuti da izbjegnem gužvu pod poluvremenom i čekao 15 minuta. Dok sam ja došao na red uopće više nisu imali grickarija, tip kokica i kikirikija. Sve prodano. Znači prodano preko 11 tisuća karata, a na stadionu 9 tisuća ljudi i opet sveg ponestalo na trećini utakmice. Valjda je kikiriki postao kvarljiva roba, pa se uzima premalo da se ne bi bacilo. Jasno mi je da se još treba ufurati sve, ali po meni je ovo vrlo kriva procjena organizatora. Ali dobro, neću suditi o tome sada nego nakon nekoliko utakmica. Bit će zanimljivo kad bude igrala reprezentacija protiv Turske, očekujem da ćemo svi biti gladni i žedni.

ibme74 pet 28.7.2023 01:35

Odlična tekma protiv ZTE-a, šteta što nije završilo i uvjerljivijom pobjedom jer šansi je stvarno bilo. Šteta one dvije stativ u prvom poluvremenu.

Da je ranije pao taj gol vjerojatno bi ZTE probao napasti i pao bi tu još koji gol ali što je tu je.

Moram priznati da nisam bio preoptimističan kada sam čuo da Tomas preuzima NK Osijek ali do sada mi se sviđa što radi, kako je pripremio ekipu fizički i što preferira napadački nogomet sa puno presinga.

Što se tiče novih igrača ovaj Drambayev je top igrač, odličan bek. Mkrtchyan također odradio jako dobar posao na poziciji stopera, nadam se i vjerujem da je i Evangelou na tragu njih dvojice po kvaliteti. Pušić nije dobio puno minuta da se da neka ocijena ali sudeći po onom protiv Belupa bit će i on pojačanje.  Također se nadam da će se Osijek pojačati sa još kojim kvalitetnim igračem, vrtila se priča o povratku Bočkaja ali izgleda da on ode put Cipra na jednogodišnju posudbu u Pafos kod Ivušića.

Još bi spomenuo Miereza koji je jako dobro otvorio ovu sezonu i podsjeća na onog starog Miereza iz najboljih dana.

U subotu gostovanje kod Rudeša i onda u četvrtak uzvrat u Mađarskoj, dobra vijest je da će za tu utakmicu konkurirati Evangelou koji je odrađivao suspenziju koju je vukao iz zadnjeg europskog nastupa za Sherrif a trebao bi do četvrta biti spreman i Barišić. Bralić je još uvijek van pogona.

Vidjelo se da je Osijek barem za jednu razinu bolja ekipa i vjerujem da će to potvrditi i u uzvratu gdje će se domaćin morati malo više otvoriti da proba stići gol zaostatka sa Opus Arene tako da će definitivno biti prostora za Osijek da zabije još gol ili dva i prođe u 3. pretkolo KL.

 

https://youtu.be/xa3jE_yfRco

ibme74 ned 30.7.2023 22:50

Još jedna luda tekma 

Gubiš 3:0 nakon 38 minuta utakmice i na kraju pobjediš 3:4 i nastaviš pobjednički niz u novoj sezoni 

Nisam stigao pogledati 1. poluvrijeme ali sam pogledao sažetak i vidio da je obrana Osijeka jako plivala ali 2. poluvrijeme posve druga priča.

Mijo Caktaš ušao u 70. minuti od 76. do 88. zabije hat-trick i skroz okrene utakmicu, svaka čast.

 

https://youtu.be/lHEpDXzUHh4

Eric Prydz čet 10.8.2023 23:58

Osijek je ekipa koja ima u zadnji tren sklepanu zadnju liniju od igrača upitne kvalitete. Teško je bilo za očekivati da će parirati četvrtoplasiranoj momčadi turske lige, ali ovo je izgledalo baš ružno.

 

Ako je moguće, polušati uzeti bod kod kuće pa barem malo popraviti koeficijent hrvatskim klubovima.

Zaporožac pet 11.8.2023 08:25

Igrači Adane imaju odličnog kućnog kemičara 💊💊💊 i to je sve.

Cijelu utakmicu igrati onim tempom bi razbili i treću, četvrtu ekipu lige petice, a ne Osijeka.

 

Prošlu tekmu su jedva disali, jedva prošli slabiju ekipu od Osijeka.

 

Ovaj put su odlučili ne riskirati, Uefine kontrole dopinga nije bilo i to je sve...

 

Gadi mi se UEFA i njihovi strahovi od pojedinih protežiranih ekipa. 😷💣💣💣

60nine pet 11.8.2023 14:46

gledao sažetak sinoć, onaj penal je bio smijurija za žuti karton...

 

mislio sam po rezultatu da je Osijek baš pregažen, ali nije da Osječani nisu imali šansi - lako je moglo i nerješeno bit da nisu ispali totalni amateri u obrani tih par puta...