Sport

MMA (Mixed Martial Arts)

mzopg pet 22.4.2022 17:48

Kuha se Miocic vs Jones. Nadam se da ćemo to gledati ovo ljeto. Stipe je to zaslužio, a ova borba mu ne donosi gotovo nikakav rizik, a otvara mogućnost za dobru zaradu na kraju karijere. Osobno mislim da može dobiti Jonesa koji je out već dvije godine, koji prvi puta ide na tu težinu i koji se i u svojoj kategoriji (bez stimulansa?) ozbiljno mučio sa zadnja 2-3 protivnika.

 

Kao najveći problem ovdje će biti honorar, Jones je već tražio 8mil. ako se ne varam, a što on više dobije to će manje ostati za Stipu.

 

Pozitivno je što White, a i mnogi analitičari (DC, Chael, Cejudo...) već otvoreno pričaju o ovoj borbi kao nešto logično i očekivano.

Dobro je i što Stipe prema kladionicama nije favorit, znamo kako je to u prošlosti rješavao kao autsajder i underdog. 

3dfx pon 25.4.2022 09:40

ne bih htio da se Stipe bori protiv Jonsa, to ce ga samo jos vise udaljiti od borbe za pojas, osim ako to ne bude borba za pojas, ne interm nego champ.

 

Jon pobjeduje kada ne odraduje kamp, kada je nemotiviran, kada je noc prije borbe nadrogiran i pijan ko letva, a znamo kakav je kada je motiviran, discipliniran i fokusiran, nezaustavljiv i nema sanse da ga itko pobijedi

 

potpuno mi je jasno koji je Jones ljakse i sta radi i kako se ponasa, ali isto tako mi je jasno i kakav je u kavezu, nitko mu nije ni blizu, pojest ce i Stipu i bilo koga drugog koga stave pred njega.

 

voljeli ga ili mrzili Jon Jones je jedinstveni primjerak borca kakvog nije bilo niti prije niti ce biti poslje njega, nitko nikad kao Jones

 

ovo sa stimulansima je prezvakano vec 100 puta, kaznjen je i oduzet mu je pojas svaki put kad su ga uhvatili u prekrsaju, koga briga

 

svi su nadopani, samo neke uhvate neke ne, tko god misli drugacije je naivan, recimo Kamaru i Izzy, cisti ko suze a 

 

ne znam da li znate da je granica omjera testosterona u odnosu na epitestosteron u UFC-u 6:1, dok je za Olimpijce na primjer 4:1, normalan covjek ima 1:1

 

Alistar je imao 14:1 kada su ga uhvatili 

 

svi oni uzimaju, neki pametnije do granice, neki riskantnije, neke uhvate neke ne, a i sami stereoidi nisu vise fora, sada se rokaju i sa neuro PED 

 

 

 

 

 

Pero Dinamit pon 25.4.2022 10:52

Jones je do sada uvijek imao problema čim se borio sa borcima svoje visine i raspona ruku, just my 2 cents. Čim je za glavu veći od protivnika Bonny je to dobro iskoristio, dok protiv većih (Gus, Reyes, Santos) baš i nije bio tako dominantan.

mzopg pon 25.4.2022 12:23
3dfx kaže...

ne bih htio da se Stipe bori protiv Jonsa, to ce ga samo jos vise udaljiti od borbe za pojas, osim ako to ne bude borba za pojas, ne interm nego champ.

 

Jon pobjeduje kada ne odraduje kamp, kada je nemotiviran, kada je noc prije borbe nadrogiran i pijan ko letva, a znamo kakav je kada je motiviran, discipliniran i fokusiran, nezaustavljiv i nema sanse da ga itko pobijedi

 

potpuno mi je jasno koji je Jones ljakse i sta radi i kako se ponasa, ali isto tako mi je jasno i kakav je u kavezu, nitko mu nije ni blizu, pojest ce i Stipu i bilo koga drugog koga stave pred njega.

 

voljeli ga ili mrzili Jon Jones je jedinstveni primjerak borca kakvog nije bilo niti prije niti ce biti poslje njega, nitko nikad kao Jones

 

ovo sa stimulansima je prezvakano vec 100 puta, kaznjen je i oduzet mu je pojas svaki put kad su ga uhvatili u prekrsaju, koga briga

Stipi je 40 godina i mislim da su mu sada bitnije borbe koje će mu donijeti dobru zaradu da može uživati u mirovini nego borbe za pojas gdje će biti daleko lošije plaćen. Pojas je imao, potvrdio se i ne treba mu sad više ta razina rizika. Borba protiv Jonesa je idealna za njega, dobra lova, ako izgubi ništa, a ako dobije opet ima priliku na taj pojas i uz to će biti prvi koji je srušio Jonesa.

 

Jones pobjeđuje kada nije motiviran, ali uz puno muke, a nekad i nezasluženo. Ogromna je razlika između starog Jonesa do 2013. i nakon toga, to je jednostavno druga osoba. Nema više onog superiornog stava, sada puno više kalkulira, boji se primanja udarca, stariji je...

 

Jones prvih 10 UFC borbi

7 TKO ili Submission pobjeda

2 Decision

1 DQ

 

Jones zadnjih 9 UFC borbi

1 TKO

7 Decision

1NC

 

Sada dolazi u kategoriju gdje jedan udarac može završiti borbu, nije se borio dvije godine, nova težina i ide na teškaša koji nije tipični slabo pokretni teškaš već atletski tip koji ima *eben udarac. Ukoliko Jones i dalje nema one-punch knockout snagu neće mu biti lako protiv Stipe, a znamo da Stipe može primiti i izdržati dobar udarac. Jedino gdje je Jones superiorniji su high kickovi i toga se Stipe treba paziti.

3dfx pon 25.4.2022 18:02

ako je stipi jones borba money grab, ok to ima smisla.

 

mada brijem da s obzirom na njega, i s obzirom na najvise bonusa koje je pobrao od svih HW, i kako trosi i ulaze pare, sumnjam da mu je to jedina motivacija i da nije vec "set for life".

 

meni se cini da on hoce jos jednom pojas na bilo koji nacin, ako mu je UFC ponudio da to odradi preko Jonsa, ok. 

 

nije mi namjera se raspravljati, mada je rasprava stvarno ok i na mjestu, bez tenzija pa mozemo i to, nema problema

 

Jones nije uopce star, 34 godine je sasvim mlado za LHW i HW, a i s obzirom da nije dobio ozbiljnije batine u karijeri, Gus prva borba je mozda najvise di je popio batina, sad ovako na pamet, ne bih rekao da je nesto ostecen i da se ne moze nositi sa HW bilo kojim

 

nabacio je on pun k misica, vjerovatno uz pomoc PED ponovo , tu je negdje kao stipe po kilazi

 

nismo ga jako dugo gledali, a ono sto smo ga gledali u zadnje 2 borbe, to je bilo totano bez ikakve motivacije i treninga, i cak i u tome stanju ga nije nitko "izdominirao"

 

Motivirani Jones, koji brije na brojeve i "legacy" je zvijer totalna i ja ne vidim nikoga tko ga moze dobiti, kako god se zvao. A on je izuzetno motiviran za biti HW champ, a i treba mu lova za odvjetnike i kaze svakako 

 

Podsjetite se malo Jonesa, sve borbe tamo od prvog meca sa Gusom, gdje je isto pio i drogirao se ko manijak i nije trenirao, pa opet ga nije Gus izdominirao, a u drugoj borbi je Jones lagano dobio

 

Gledao sam Sonnena kako prica o ovoj borbi par dana, pa sam bas pogledao ovaj video, i podsjetio se koliko je Jones nivo iznad svih i fakat je GOAT, bez obzira koliko ga ne podnosim 

 

bez daljnjega bi htio da ga stipe nabije ko konja, ali kada realno pogledam, Jon Jones je Jon Jones, ostali su MMA borci

picajzla0707 pon 25.4.2022 18:09
3dfx kaže...

Motivirani Jones, koji brije na brojeve i "legacy" je zvijer totalna i ja ne vidim nikoga tko ga moze dobiti, kako god se zvao...

 u kategoriji u koju ulazi, svaki nokauter ga može dobiti

nek dvaput popuši nokaut, sve te priče o nepobjedivoj zvijeri padaju u vodu, al kompletno

 

ne kužim te priče - ne može izgubiti, pogotovo u kategoriji gdje jedan dobar udarac izmiče tlo pod nogama bilo kome

3dfx pon 25.4.2022 18:56
picajzla0707 kaže...

 u kategoriji u koju ulazi, svaki nokauter ga može dobiti

nek dvaput popuši nokaut, sve te priče o nepobjedivoj zvijeri padaju u vodu, al kompletno

 

ne kužim te priče - ne može izgubiti, pogotovo u kategoriji gdje jedan dobar udarac izmiče tlo pod nogama bilo kome

ja takoder ne kuzim te price, e to je HW tamo te jedan udarac rusi na pod, kao da to ne vrijedi skoro za svaku kategoriju 

 

veci je omjer u HW, jer su tromiji i sporiji i ne idu na submision toliko puno kao ostale kategorije, ali omjer nije uopce veci u odnosu na ostale kategorije

 

Knockdown rate (minus leg kicks)

UFC heavyweight division - 1.56%
UFC middleweight division - 1.41%
UFC light heavyweight division - 1.4%
UFC welterweight division - 1.09%
UFC men's bantamweight division - 0.93%

 

ovo je MMA a ne boks, pa "one punch" nije toliko bitan, iako uvijek postoji ta prijetnja naravno, ali postoji u svim tim visim kategorijama, i taj one punch se vrlo lako anulira, kao sto Gane pokazuje

 

Gane je HW Jon Jones, bez hrvackog i laktaskog aspekta, dosta su slicni po kretanju i brzini, s time sto je Jones nenadjebiv u kreativnosti

 

pa ako Gane nije niti jednom srusen, ne vidim zasto Jones ne bi mogao isto

 

cisto da dovedemo u neke okvire,

picajzla0707 pon 25.4.2022 19:34
3dfx kaže...

ja takoder ne kuzim te price, e to je HW tamo te jedan udarac rusi na pod, kao da to ne vrijedi skoro za svaku kategoriju 

 

i taj one punch se vrlo lako anulira, kao sto Gane pokazuje ...pa ako Gane nije niti jednom srusen, ne vidim zasto Jones ne bi mogao isto

 

cisto da dovedemo u neke okvire,

 to vrijedi za ovu kategoriju jer borci imaju najviše kinetičke energije u udarcu, valjda zato se to posebno ističe u hw kategoriji

 

znači ako netko nokautira ganea ili jonesa u idućim borbama, priča o 'lakom anuliranju' je završena?

pitam čisto da dovedemo stvari u neke okvire

 

ma vidi, meni je samo blesavo da uopće netko kaže kako je neki borac nepobjediv i da mu nitko nemere ništa, jer svi su borci do jednog trenutka bili nepobjedivi

jasno da ima onih koji su puno bolji od ostalih, pa im se to događa rijetko ili čak nikada jer prije odu u mirovinu

ali reć da je netko nepobjediv u ovom sportu je poprilično bedasto za reć, ako ništa zbog tog jednog udarca koji može dobro sjest

mzopg ned 8.5.2022 21:51
3dfx kaže...
picajzla0707 kaže...

 u kategoriji u koju ulazi, svaki nokauter ga može dobiti

nek dvaput popuši nokaut, sve te priče o nepobjedivoj zvijeri padaju u vodu, al kompletno

 

ne kužim te priče - ne može izgubiti, pogotovo u kategoriji gdje jedan dobar udarac izmiče tlo pod nogama bilo kome

ja takoder ne kuzim te price, e to je HW tamo te jedan udarac rusi na pod, kao da to ne vrijedi skoro za svaku kategoriju 

 

veci je omjer u HW, jer su tromiji i sporiji i ne idu na submision toliko puno kao ostale kategorije, ali omjer nije uopce veci u odnosu na ostale kategorije

 

Knockdown rate (minus leg kicks)

UFC heavyweight division - 1.56%
UFC middleweight division - 1.41%
UFC light heavyweight division - 1.4%
UFC welterweight division - 1.09%
UFC men's bantamweight division - 0.93%

 

ovo je MMA a ne boks, pa "one punch" nije toliko bitan, iako uvijek postoji ta prijetnja naravno, ali postoji u svim tim visim kategorijama, i taj one punch se vrlo lako anulira, kao sto Gane pokazuje

 

Gane je HW Jon Jones, bez hrvackog i laktaskog aspekta, dosta su slicni po kretanju i brzini, s time sto je Jones nenadjebiv u kreativnosti

 

pa ako Gane nije niti jednom srusen, ne vidim zasto Jones ne bi mogao isto

 

cisto da dovedemo u neke okvire,

 Kolega ta statistika bi imala smisla jedino da je "one punch knockdown rate", onda bi mogli imati pravu usporedbu, ovako je to samo koliko općenito ima nokauta bez obzira na broj zadanih udaraca. Tko prati redovito svjestan je da se u lakšim kategorijama znaju 10 min. mlatiti prije nego dođe do nokauta, dok u teškoj često prvi ozbiljniji nalet znači i kraj. Razlika postoji, a da svatko može svakoga nokautirati to uopće nije upitno.

 

Koliko se sjećam Gane zadnju borbu protiv Francisa nije mogao mrdnuti, nije nokautiran, ali je zato nosio protivnika dobar dio borbe i primao udarce. Ne znam kako bi to izgledalo da je Francis imao drugačiju taktiku. Da se razumijemo pričamo o dva top HW borca, moderni teškaši, za*ebani likovi. 

 

 

Hexfire kaže...

Sve u svemu odličan event, iako oba title fightova ostavljaju gorak okus. Jedan je bio nešto najlošije ikad, a drugi s pobjednikom koji ne postane prvak.

Mene nije baš oduševio. 

 

Pogledati:

Trinaldo - Roberts

Chandler - Ferguson

Oliveira - Gaethje

 

Obavezno preskočiti:

Rua - Saint Preux

Namajunas - Esparza

 

Pogledati ako vam je baš dosadno:

Ivanov - de Lima

Brown - Williams

 

Ostalo prema vlastitom izboru. 

 

Žao mi je što Chandler - Ferguson nije još malo potrajala, mogla je biti instant klasik. I ovako mi je borba večeri, a i žao mi je poraženog nadam se da će se vratiti mada je to sad već sve teže i teže.

 

Box, Alvarez - Bivol iznenađenje i potpuna dominacija Rusa. Sama borba ništa posebno, poput malo jačeg sparinga, ali je Rus demonstrirao izvrsno kretanje, odličan kardio i dobru tehniku.

Pero Dinamit uto 17.5.2022 15:04

Prije prekida je bilo 1:1 u rundama. Rakić je kao rekao da se pripremao za te daljnje runde, da je bio u vrhunskoj formi. Tko će ga znati.

Jel se zna što mu je točno otišlo? Nisam ništa gledao niti čitao jučer i danas.

volegradele uto 17.5.2022 22:48
Pero Dinamit kaže...

Prije prekida je bilo 1:1 u rundama. Rakić je kao rekao da se pripremao za te daljnje runde, da je bio u vrhunskoj formi. Tko će ga znati.

Jel se zna što mu je točno otišlo? Nisam ništa gledao niti čitao jučer i danas.

 "Aleksandar Rakić tore the ACL in his right knee on Saturday night, an MRI confirmed today.

He is flying back home this evening. No surgery scheduled yet, but it will be needed.

He has overcome 2 ACL tears in his left knee, and this is his first in his right"

Pero Dinamit sri 18.5.2022 09:22

Ide ga onda ACL. Šteta, izbivat će dugo van oktagona.

 

 

Ne znam koliko ste čitali, ali Cain Velazquez ostaje u zatvoru, odbijena mu je žalba i kako čitam po netu ne gine mu 10+ godina ćuze. Budala.

Hexfire ned 12.6.2022 14:58

Jbt, pa koliki je bio koeficijent da će Jiri to dobiti sa submissionom. :D Najzabavniji LHW championship fight još od Jones - Gustaffson.

Wei poslala Joannu u penziju i vjerojatno ide na Esparzu što ne bi trebao biti veliki problem. Valentina malo teže nego inače, ali očekivano obranila.

volegradele pon 13.6.2022 16:25

Glover vs Jiri..koji mec..43 godine vs 29…cijeli mec sam bio na nogama i navijao za Glovera..koji ga je dominirao skoro pa 4 runde..bas steta za kraj i gresku koju je napravio..jer u 5 rundi ga je u standupu umistio i popusio tamo gdje je najbolji!!

Da je Glover koju godinu mlađi lagano bi dobio..Jiri mora dobrano poradit na svom pristupu i tehnici..na ovakav naci nece dugo ozdrzat!

3dfx pon 13.6.2022 21:44
volegradele kaže...
Glover vs Jiri..koji mec..43 godine vs 29…cijeli mec sam bio na nogama i navijao za Glovera..koji ga je dominirao skoro pa 4 runde..bas steta za kraj i gresku koju je napravio..jer u 5 rundi ga je u standupu umistio i popusio tamo gdje je najbolji!!

Da je Glover koju godinu mlađi lagano bi dobio..Jiri mora dobrano poradit na svom pristupu i tehnici..na ovakav naci nece dugo ozdrzat!

najbolji mec u zadnjih nekoliko godina. 

 

u 5 rundi smo vidjeli svaku borilacku vjestinu, nekolliko puta, mui tai, boks, karate, hrvanje, bjj, judo, kick box itd itd

 

stvarno nevjerovatna borba

 

ne slazem se sa tvrdnjom da ga je izdominirao,  ni blizu, cijeli mec je bio u egalu, oboje su grijesili, i nitko nije iskoristio greske do zadnjih 30 sekundi, to se nevida skoro nikad

 

ne sjecam se niti jedne ovako napete, svestrane i totalno izjednacene borbe do zadnjih sekundi

 

ne znam koliko pratis mma, ali ovo sto si gledao sada, neces gledat vise nikad u zivotu, prava demonstracija sto znaci mma i koliko su obojca next level

 

jiri je sada svjetki prvak u 4 promocije, i jedan je od najboljih strikera ikad i stvarno je nevjerovatno koliki je napredak napravio na parteru

 

otisao je u arizonu kod Jonesa i Cejudoa, da poradi bas na ground borbi i isplatilo se totalno

 

nitko nikada nije 5 puta izasao iz glvoerovog mounta, nitko nikad ma 3 puta, a kamoli 5

 

nitko nikada nije submito glovera, nitko nikad, ovo je prvi puta da je izgubio na submition

 

jiri nikada nije popio toliko jakih udara u facu i ostao stajati

 

glover nikada nije popio toliko jakih udarac u faci i ostao stajati

 

ti udarci su se culi i uz komentatore i uz publiku, brutalni su bili s obje strane

 

ako to sve ne govori koliko je mec bio izjednacen i koliko je jiri brutalan borac, koji jos napreduje, onda stvarno ne znam

 

liku je ovo 3. mec u UFC-u, a pobjedio je Oezdemira i Reyesa sa lakocom, i sada prvaka u najboljem mecu u zadnjih 7 godina

 

siguran sam da je bila i trema s njegove strane, puno respecta ima prema gloveru i medu prvima mu je dosao u back stage da mu cestita, i jos su se smijali kad mu je glover rekao da je on sljedeci

 

mentalno je jak, sve to utjece sigurno na borca

 

25 pobjeda ima nokautom, 23 pobjeda u prvoj rundi, dude to je ludnica, lik je masina i sad jos usavrsava hrvanje i jj

 

bit ce on jos dugo prvak, siguran sam

 

 

volegradele uto 14.6.2022 09:22

Ma pogledaj scorecard i vidi kako su sudci vidjeli borbu 2/2..3/1..3/1 a 5 rundu je bio najdominantniji Glover..ali Jiri se izvukao i svaka mu cast..to je čar MMA borbe…ali kazem opet 43 vs 29 godina..bolesno..naravno Jiri ce jos napredovat

3dfx uto 14.6.2022 12:49
volegradele kaže...
Ma pogledaj scorecard i vidi kako su sudci vidjeli borbu 2/2..3/1..3/1 a 5 rundu je bio najdominantniji Glover..ali Jiri se izvukao i svaka mu cast..to je čar MMA borbe…ali kazem opet 43 vs 29 godina..bolesno..naravno Jiri ce jos napredovat

slazem se, nema potrebe gledat bodovanje, jasno je svakome bilo tokom borbe da glover vodi i da ima pobjedu, jiri je dobio jednu rundu, imo 

 

 

mzopg pet 17.6.2022 15:00

Dobar event.

 

Weili - Joanna

Kineskinja uvjerljivo čvršća i bolja, ali svaka čast hrabroj Poljakinji, nije kalkulirala, konstantno je išla naprijed i dala je sve od sebe.

 

 

Valentina - Taila

Mnogi komentiraju kako je Valentina ovo jedva dobila ili čak da je trebala izgubiti. Nikako se ne slažem s tim. Kad te netko sruši i ima kontrolu, ali apsolutno ništa ne radi ne vidim kako je to nekakva bodovna prednost. Što više Valentina je bila aktivnija u podređenoj poziciji od Brazilke i zadala je više udaraca.

 

Ukupni udarci, Valentina gotovo duplo više 234 vs 128, značajni udarci Valentina gotovo 50% više 77 vs 55, rušenja 3 vs 3.

 

Ovo je samo statistika za parter (ground) i kad je Brazilka imala dominantnu poziciju i kontrolu, iz ovoga se vidi da tih 7:20min. kontrole nije dobro iskoristila. Preko 7min. netko sjedi na tebi ili ima nekakvu dominantnu poziciju i uspije zadati samo 6 udaraca uz 3 pokušaja submissiona:

Brazilka, prva runda, bez rušenja, kontrola 1:45min. udaraca 0.

Druga runda, jedno rušenje, kontrola 2:40min., zadala značajnih udaraca 2, primila 4.

Treća runda, jedno rušenje, kontrola 1:45min., udaraca 0.

Četvrta runda, jedno rušenje, kontrola 30sek., udaraca 4.

Peta runda, bez rušenja, kontrola 40sek., udaraca 0, primila 1.

 

Ukupno udarci u parteru 6 vs 5 za Brazilku.

 

 

Glover - Jiri

Za gledatelje odlična borba, puna preokreta, ali tehnički puno grešaka jednog i drugog borca. Glover je imao pobjedu u rukama i uzdrmanog Jirija u petoj rundi i onda neobjašnjivo krene na giljotinu. Jiri ima jako neobičan stil i zato je problem mnogim protivnicima jer se ne kreće uobičajeno, s druge strane gotovo stalno je otvoren i to mu je velik rizik i tu će imati problema kad naleti na bržeg protivnika. Mora smanjiti broj udaraca koje prima.

 

 

mzopg ned 3.7.2022 21:17

Moram priznati da sam očekivao i bolje borbe, ali sve u svemu nije loše prošlo.

 

Maycee je umirovila Jessicu, a Miller kauboja, bilo mu je i vrijeme, nema tu više motivacije.

 

Muniz je bez problema sredio Halla. Lik je ogroman za svoju kategoriju i biti će ga zanimljivo pratiti.

 

Tavares - Du Plessis prava kavanska makljaža, dali su sve od sebe, ali forma bi im mogla biti i bolja s obzirom da su zadnju rundu jedva stajali na nogama.

 

Garry - Green, Irac odličan, dominantan protiv čvrstog Amerikanca. Irac ga nije podcijenio i odradio je taktički dobar meč.

 

Munhoz - O'Malley - čudan prekid, nije mi djelovao taj ubod toliko opasno, ali valjda Munhoz bolje zna jer je do tada bio bolji borac. Šteta.

 

Lawler - Barberena, borba večeri, prava bitka, imao je Lawler svoju priliku, ali sve je izdržao Barberena i uzvratio.

 

Strickland - Pereira, po meni očekivano, prebrzo je Sean uzletio među zvijezde. Odličan nokaut Brazilca. Dana trlja ruke.

 

Volkanovskyi - Holloway, još jedna odlična borba. Osobno nisam vidio koja je korist od treće borbe kada Alex ima 2:0, ali očito je postojala potražnja ili UFC ide u susred Maxu. Što da je Max dobio? onda ide 4., pa ako opet dobije ide 5.? Alex je totalno deklasirao Maxa koji i dalje prima previše ozbiljnih udaraca i to neće završiti dobro za njega.

 

Adesanya - Cannonier, loša i monotona borba za publiku. Već viđeno više puta kada Izzy brani pojas. S njegove strane je to sve odrađeno pametno, ali i neatraktivno. Cannonier nije iskoristio svoju priliku i ne znam kako je mislio uzeti pojas.