Sport

MMA (Mixed Martial Arts)

Mitohondri pon 12.7.2021 11:33
m77 kaže...
Nitko ništa?
Conor prebijen, ova ozljeda mu je došla perfektno kao izlika, imao sam osjećaj da bi ga Dustin ukočio u drugoj rundi.

Ono kreveljenje u stilu pijane budale na intervjuu je šlag na tortu njegove propale persone.

 ako ste pazljivo gledali, Dustin je pokazao da mu je sjebao nogu, kad je podigao koljeno kod leg kicka, tocno se vidi oko 20-te sekunde runde, kada irac krene, dustin digne nogu i pogodi ga u koljeno sa strane, onda Dustin pokaze prstom na nogu

 

kao sto je i rekao poslje u intervju da je osjedio da je nesto "kvrcnulo" 

 

sigurno mu je sljedeci fight za titulu, kad tad ce zasigurno opet se boriti s ircem, jer nije blesav da odbije to, kad mu je to "easy shit ton of money" 

mzopg pon 12.7.2021 14:58

Kako je i najavio "iznijeli su smeće na nosilima", jedino je fulao koga će nositi. 

 

Nije me nešto oduševio event, očekivao sam više, a možda imam prevelika očekivanja, nemam pojma.

Moram još pogledati 2 borbe Hall - Topuria i Giles - Du Plessis.

 

Idemo po redu.

 

Niko Price - Michel Pereira

Očekivao sam više "vatrometa" s obzirom da su jedan i drugi malo opaljeni borci i jako atraktivni. Pereira ne znam tko mu pumpa kondiciju, ali ovo je sramotna priprema, obavezno treba smanjiti malo mišičnu masu i poraditi na kondiciji, čovjek odradi jednu do jedne i po odlične runde i onda jedva stoji na nogama ostatak borbe.

 

Carlos Condit - Max Griffin

Condit mi je dugo bio omiljeni borac, atraktivan, imao je čudan stav, čudne udarce, njegov question mark kick je vrhunski, a imao je još cijelu paletu sličnih udaraca. Nažalost nema tu više žara ni želje za pobjedom. Gledati kako odrađuje borbu bez da stisne zube i da sve od sebe mi nije zabavno, posebno jer je očito da bi uz malo onog starog "Natural born killera" sredio Griffina bez puno problema. Cijelo vrijeme sam se nadao sad će krenuti naprijed, malo pritisnuti, dati zadnji atom energije, ali ništa djelovao mi je nezainteresirano i mlohavo kao da je na satu aerobika, a ne u borbi.

 

Sean O'Malley - Kris Moutinho

Na kraju je ova borba bila najatraktivnija iako je od samog početka išla samo u jednom smjeru i gledali smo postupno demoliranje mladog Moutinha. Atraktivna isključivo zbog želje i žara koji je momak pokazao i kad se uzme u obzir da je prihvatio borbu u tako kratkom roku, da pripreme ima u amaterskim uvjetima, čovjek je dao otkaz da bi mogao barem par dana kvalitetnije pripreme odraditi, drago mi je da je dobio 75k$ bonusa, dobro će mu doći za iduće borbe i pripremu. Pokazao je da je čvrst, ima i solidnu udaračku tehniku, ali kretanje mu je veliki problem, mora raditi na eskivažama, glava mu je poput vreće za boks, samo ide naprijed, a O'Malley ga rastura. Podsjetio me malo na stariju verziju Gaethjea, koji se srećom opametio i shvatio da ne može primati toliko udaraca na duže staze.

 

Prekid? Ne znam što bi rekao, ako ćemo realno mogao je sudac to i puno ranije prekinuti, a nekako kad je već ostalo 30 sek do kraja možda je mogao pustiti do kraja, s druge strane O'Malley je krenuo u nokaut pa mu je sudac možda napravio i uslugu prekidom borbe. Gledajući na duže bolje da ga je sačuvao dodanih nepotrebnih udaraca, momak je primio 230 značajnih udaraca, od toga 177 u glavu.

 

Irene Aldana - Yana Kunitskaya

Prvo ozbiljnije iznenađenje za kladionice.  Aldana odlična. Kunitskaya je podcijenila protivnicu koja je čvrsta i jako udara. Dobra borba.

 

Tai Tuivasa - Greg Hardy

Brzo i ekspozivno, očekivano. Hardy je dobro uzdrmao Tuivasu, krenuo ga završiti i naletio na kratki kroše koji ga je prelako srušio. Osobno mi se prekid učinio preuranjen, Hardy je pao, ali koliko sam vidio nije bio u nesvjesti niti toliko ozbiljno uzdrman, djelovalo mi je kao da ga je na sekundu stresao i ovaj se odmah oporavio. Ne znam. Komentatori su rekli da je zarolao očima, ali ja to nisam skužio. Tuivasa je simpa i zabavan lik tako da mi je drago da je Hardy dobio po nosu, mislim da će mu karijera u UFC-u biti kraća od planiranog.

 

Gilbert Burns - Stephen Thompson

Ok borba, mogla je biti i puno bolja. Razočarao me malo Burns, očekivao sam malo više stojke i nekakav rad u dominantnoj poziciji, a on osim držanja kontrole nije previše pokazao, ali opet dovoljno za opravdanu pobjedu. Thompson na nogama bolji i konkretniji, ali nije imao odgovor na grappling i hrvanje Burnsa. Sve skupa 48 značajnih udaraca i nije nešto impresivno. Burns je imao kontrolu barem 7-8 min., a uputio je svega 13 značajnih udaraca ostalo je bilo čisto držanje.

 

Dustin Poirier - Conor McGregor

Dustin bolji, mislim da je stari Conor već duže u mirovini ostao je samo lajavi jezik. Nogu je polomio nakon blokiranog kicka i sad se može žaliti koliko želi, ali to je rezultat borbe, a ne nekakve nezgode uz to ga je Poirier solidno razbijao. Ono što mi se nikako ne sviđa je divljanje Conora i prelaženje nekakve granice trash talka, je da je on "kralj" u toj kategoriji, ali prijetnje Poirieru i njegovoj supruzi da će ih likvidirati na spavanju su bolesne i pokazuju još jednom o kakvoj se jadnoj osobi radi. Da se mene pita ovdje bi završio trilogiju, ne vidim čim je to Conor zaslužio revanš, sad je 2-1 za Poiriera, dok Conor u zadnjih pet godina ima 4 borbe i od toga tri poraza i jednu bezveznu "rame" pobjedu protiv kauboja. Sad bi trebao odmah napasti pojas ukoliko ga Poirier osvoji? Naravno svi znamo da lova određuje tko će na koga pa je lako moguće i Poirier - Conor IV, kao i da Conor dobije priliku uzeti pojas. Što ako i uspije dobiti Poiriera? Onda će biti 2-2, pa ćemo gledati i petu borbu? Previše po meni. Conor treba odraditi barem 2-3 pobjede u nizu prije napada na titulu ili četvrte borbe protiv Dustina.

m77 pon 12.7.2021 21:52

Meni je ta borba bila teški cringe...ono Hallovo valjanje po podu i čudni td pokušaji, inače ga volim, ali je baš jadno izgledalo.

Vidim da se priprema teren za četvrti obračun Poiriera i Conmana, valjda se ignorira činjenica da ga je Dustin prebio i uzeo rundu s 10-8, a objeručke se ide u narativ lude ozljede, koja je eto, razlog prekida...a ovaj na škrge disao na kraju te runde.🤡

Dodinho pon 12.7.2021 22:48

Hall je prezabavan lik za gledat, ima brutalnu taktiku, ali jednostavno godine i brzina čine svoje. Svi ga doggeaju, već skoro 2 godine i to je plod neaktivnosti.

mzopg pon 26.7.2021 01:10

Loše sudačke odluke ovaj zadnji UFC event.

 

Po meni su barem tri borbe upitne.

 

1. Maverick - Barber stvarno ne vidim kako je Barber ovo dobila, Maverick je bila dosta bolja, uzela sigurno prve dvije runde

2. Phillips - Paiva dosta gusta borba i teška odluka, ali čini mi se da je Phillips ipak bio malo bolji, inače jako dobra borba

3. Sandhagen - Dillashaw po meni je Sandhagen ovo dobio, bio je konkretniji i nanosio je veću štetu, što se i vidjelo na kraju, T.J. 19 pokušaja rušenja, prošla dva. Sandhagen je imao periode kada je doslovno razbijao T.J.a. Ovo mu je poklonjena pobjeda, bilo je gusto, ali pobjednik je trebao biti Sandhagen. Dobra borba. 

 

Elkins vs. Minner - isto jako dobra i uzbudljiva borba, pogledajte.

toxic ned 8.8.2021 08:56

Ljudi mene je Lewis totalno razocarao...do sada sam ga vidio u takvim situacijama par puta i mislio sam da svaki puta fejka, no međutim ispada da ne fejka i jako loše podnosi bilo kakve udarce i onda zamahne jednom dva puta i ako prode prode..

Nije imao niti ideje ma nista..

Ciryl Gane ga je doslovno nadmudrio u svakom aspektu ove igre.... 

 

Dakle da bi izgubio od Lewisa IQ ti mora biti na nivou broja cipela u suprotnom nema sanse da izgubis...

GSP ned 8.8.2021 09:36

Nije on toliko razocarao koliko je gane dobar

 

Lik je savrseni teskas...nije previsok ko onaj trampavi volkov,kila taman za hw.brz,tehnika,pametan.mislim da je ovo jedini lik koji moze skinit francisa.

 

I na vrhu teske kategorije 2 parižanina i neznas koji je bolji i kulturniji.ima dana da popizdi 

toxic ned 8.8.2021 09:40
GSP kaže...

Nije on toliko razocarao koliko je gane dobar

 

Lik je savrseni teskas...nije previsok ko onaj trampavi volkov,kila taman za hw.brz,tehnika,pametan.mislim da je ovo jedini lik koji moze skinit francisa.

 

I na vrhu teske kategorije 2 parižanina i neznas koji je bolji i kulturniji.ima dana da popizdi 

 Al prvi udarac u glavu lik se vec zeli na eyepoke a nije bilo niti blizu... doslovno ne podnosi udarce niti one male u glavu, vidio sam to kod njega vec hrpu puta...

Netko je vec napisao ok je on ali nije level za pojas...

forumaš ned 8.8.2021 09:48

Jebiga Lewis ima veliku glavu i nikakav head movement pa loše amortizira udarce, slično kao i Lesnar. Upije kopletnu energiju, i naravno da to boli opako sa malim rukavicama. A na ovoj razini udara se jebeno.

GSP ned 8.8.2021 10:06
toxic kaže...
GSP kaže...

Nije on toliko razocarao koliko je gane dobar

 

Lik je savrseni teskas...nije previsok ko onaj trampavi volkov,kila taman za hw.brz,tehnika,pametan.mislim da je ovo jedini lik koji moze skinit francisa.

 

I na vrhu teske kategorije 2 parižanina i neznas koji je bolji i kulturniji.ima dana da popizdi 

 Al prvi udarac u glavu lik se vec zeli na eyepoke a nije bilo niti blizu... doslovno ne podnosi udarce niti one male u glavu, vidio sam to kod njega vec hrpu puta...

Netko je vec napisao ok je on ali nije level za pojas...

 Na press konferenciji je rekao da mu je vid cijelu borbu bio mutan od aj poka.

 

Mene da se pita,jedan aj pok gubis rundu,drugi gotova borba.onda bi drzo jebene sake stisnute cijelo vrijeme

toxic ned 8.8.2021 10:58
GSP kaže...
toxic kaže...
GSP kaže...

Nije on toliko razocarao koliko je gane dobar

 

Lik je savrseni teskas...nije previsok ko onaj trampavi volkov,kila taman za hw.brz,tehnika,pametan.mislim da je ovo jedini lik koji moze skinit francisa.

 

I na vrhu teske kategorije 2 parižanina i neznas koji je bolji i kulturniji.ima dana da popizdi 

 Al prvi udarac u glavu lik se vec zeli na eyepoke a nije bilo niti blizu... doslovno ne podnosi udarce niti one male u glavu, vidio sam to kod njega vec hrpu puta...

Netko je vec napisao ok je on ali nije level za pojas...

 Na press konferenciji je rekao da mu je vid cijelu borbu bio mutan od aj poka.

 

Mene da se pita,jedan aj pok gubis rundu,drugi gotova borba.onda bi drzo jebene sake stisnute cijelo vrijeme

 uopce nije bio eyepoke :(

fromcelltohell ned 8.8.2021 15:11

Iskreno, meni je drago da je Gane ovo uzeo, jer je lik kudikamo kompletniji borac od Black Beasta.

Bila bi sramota da je Lewis uzeo Interim na osnovu samo tog jednog udarca koji je specijalizirao.

Bit će zanimljivo vidjeti Francisa protiv Cirila, tu isto nek pobjedi bolji borac, samo da fight bude zanimljiv.

 

I drago mi je za Alda što je onako dominantno pobjedio Munhoza, baš ga je iškolovao.

Koji gušt je bio gledati taj fight.

 

Luque Vs Chiesa. Svaka čast Vicenteu na odličnom submissionu.

 

Ostatak eventa nisam popratio jer sam u gužvi nekoj ovih dana, ali sa ove 3 borbe sam super zadovoljan.

mzopg ned 8.8.2021 23:40
fromcelltohell kaže...

Iskreno, meni je drago da je Gane ovo uzeo, jer je lik kudikamo kompletniji borac od Black Beasta.

Bila bi sramota da je Lewis uzeo Interim na osnovu samo tog jednog udarca koji je specijalizirao.

Bit će zanimljivo vidjeti Francisa protiv Cirila, tu isto nek pobjedi bolji borac, samo da fight bude zanimljiv.

 

I drago mi je za Alda što je onako dominantno pobjedio Munhoza, baš ga je iškolovao.

Koji gušt je bio gledati taj fight.

 

Luque Vs Chiesa. Svaka čast Vicenteu na odličnom submissionu.

 

Ostatak eventa nisam popratio jer sam u gužvi nekoj ovih dana, ali sa ove 3 borbe sam super zadovoljan.

Po meni je sramota da su se uopće borili za nekakav pojas, totalna idiotarija i potpuno nepotrebno. Prvak je tu, aktivan je, Stipe je drugi i onda se ova dva lika bore za privremeni pojas. Zašto?

Gane je dobar teškaš, ali nije baš imao previše posla do sada, naravno nije njegova krivica što teška kategorija izgleda kako izgleda.

Jasno je odmah bilo da je on loš matchup za Lewisa, kao što je to bio Volkov kojeg je Lewis dobio isključivo zbog samog Volkova. Njemu jednostavno ne leže pokretni borci i njegova taktika je stisnuti se i čekati napad i onda tražiti nokaut iz kontre i to mu je prošlo previše puta. Kada on mora ganjati protivnika onda samo prima batine.

 

Aldo je fenomenalan, ponovno me oduševio, kakva tehnika i brzina, gušt ga je gledati. Potpuno se slažem s tobom.

 

Luque isto jako dobro, kad je izgledalo da je na rubu poraza napravi odličan preokret, malo scramblea i sredi majstora na njegovom terenu. 

 

Ja sam još pogledao Hill - Torres, tehnički je to bilo dobro, ali i pomalo monotono. Torres zaslužena pobjeda.

 

Green - Fiziev, jako dobra borba, pogledajte, puno razmjena.

 

Menifield - Herman, ništa posebno, Ed ima taktiku poput Lewisa, gotovo bez kretanja, stisne se i vreba kontru.

 

Karolina - Penne, Poljakinja je nažalost na zalasku karijere, inače mi je jako simpa cura i dobra borkinja, ali vidi se već duže da više nema želje i ovo je sad samo odrađivanje. Lijep submission Penne.

 

Kape - Osbourne, zanimljivo je vidjeti ljevaka protiv ljevaka. Rekao bi da je to bio atraktivan nokaut, ali nisam siguran je li sudac ipak malo prerano prekinuo borbu, teška odluka, osobno mislim da je ipak trebao još pustiti koju sekundu.

volegradele pon 9.8.2021 20:34

Osobno mi Gane tehnicki,takticki ,cardio kompletniji borac od Nganua,jedino ovaj ima KO power ko malo ko u diviziji!
Volio bih vidjet taj dvoboj osima ako Miocicu ne pruze priliku!

mzopg pon 9.8.2021 23:14
volegradele kaže...
Osobno mi Gane tehnicki,takticki ,cardio kompletniji borac od Nganua,jedino ovaj ima KO power ko malo ko u diviziji!
Volio bih vidjet taj dvoboj osima ako Miocicu ne pruze priliku!

Ne znam, ne bi se volio naći u kavezu sa Francisom. 

Mislim da Gane ima dobre predispozicije izrasti u odličnog borca, ali ne treba žuriti, treba mu još iskustva, a ovo mi se malo čini guranje preko reda. Slično su radili i sa Francisom pa smo vidili kako je to završilo i koju je blokadu imao.

 

Osobno bi volio vidjeti Stipe vs Jones, mislim da bi mu to bila super borba, još ako dobije može odmah u mirovinu kao pravi heroj i legenda. Mislim da bi mu Jones bolje ležao nego Ngannou po treći put.

 

Vidim da je Aldo prozvao TJ-a, e to će nadam se dogovoriti jer će biti odlična borba. 

Timo uto 10.8.2021 08:12

ima on iskustva i vise nego dovoljno, 23 borbe bez poraza. ovo sto mu pise 10-0 je zato sto mu se ne broje MT borbe kao profesionalne

 

cini mi se da je to neka francuska fora, da su tek nedavno "legalizirali" borilacke/MMA sportove kao profesionalne, zato mu se ne broje ove "amaterske" borbe

 

ak ne bude ponovno neki lockdown, sigurno se bore za naslov pocetkom sljedece godine u Parizu

 

Jon Jones je odbio borbu sa Stipom, prema tome on je apsolutno van svih kalkulacija. ako je pametan prihvatit ce borbu sa Stipom a e cekat jos godinu dana za mozda borbu za naslov

 

jer kao sto vidimo stvari se promjene u jednom vikendu, a sto bude vise cekao ima sve manje sanse za bilo sta 

the_prodigy sub 14.8.2021 21:55

Od nekih match-upova u HW diviziji, sad bi najviše volio vidjeti Jones vs. Nogganou. Mislim da bi tu bio najveći hype.

A međuvremenu neka se bore Stipe vs. Gane, i onda pobjednik sa pobjednikom između Jones i Francisa.

Zapravo svaka kombinacija između ove četvorice bi bila šou

mmafan ned 15.8.2021 14:34
volegradele kaže...
Meni je osobno glupo da JJ dojde u visu kategoriju i odma dobije priliku napast pojas..jebote kad se zadnji put borio?!

 Borci poput njega moraju odmah dobiti priliku za pojas. Isto kak se GSP borio protiv Bisbinga za pojas, a bio neaktivan 4 godine, tj. u penziji. Jednostavno ima boraca koji imaju poseban status, a JJ je jedan od njih.

Hexfire ned 15.8.2021 16:22

Kak je Adesanya dobio priliku u LHW? Na kraju dana se sve svodi na to žele li ljudi platiti da vide neku borbu. Ranking i record nisu bitni.

Pretpostavljam da ljudi žele vidjeti Jonesa čim prije. Meni osobno je borba s Ganeom nekako intrigantnija na papiru. Obojica su visoki i dugi, jedan vrhunski u rušenjima, drugi nikad srušen.

mzopg uto 28.9.2021 23:39

Zaspali svi? 

 

Idemo malo prokomentirati zadnje borbe.

 

UFC 266

 

Hooker - Haqparast

Novozelanđanin je borbu odradio dominantno i bez previše problema. Sama borba nije bila nešto posebno atraktivna, meni je djelovala kao malo žešći sparing.

 

Moraes - Dvalishvili

Ovo je već bila dosta atraktivnija borba. Što je sve preživio Dvalishvili i onda još napravi potpuni preokret.

 

Andrade - Calvillo

One-way borba, Andrade potpuna dominacija.

 

Blaydes - Rozenstruik

Poprilično monotona borba, Rozenstruik slabo pokretan, skoro kao Lewiss, čeka da mu se protivnik naštima, dok Blaydes preferira hrvanje i borbu u parteru. Nisu me oduševili ovi nekadašnji pretendenti na titulu.

 

Diaz - Lawler

Odmah kod predstavljanja se vidilo da je Lawler u odličnoj formi dok je Diaz tek krenuo sa ozbiljnijim pripremama. Ne mogu reći da je borba bila loša, Diaz ima taj specifičan stil, ali kad krene boks mu je odličan. Kako god bilo ga je fora opet vidjeti u kavezu. Borba koja se isplati pogledati.

 

Shevchenko - Murphy

Isto kao i kod Andrade ovo je bila jednosmjerna ulica za Murphy. Valentina više nego dominantna. Ne vidim trenutno drugog protivnika za nju osim Nunes.

 

Volkanovski - Ortega

Odlična borba. Volkanovski dominantan i daleko konkretniji, ali Ortega još jednom pokazuje srčanost i borbenost i svaka mu čast na tome, imao je on itekako dobru priliku završiti borbu, jako malo mu je falilo. Podsjetio me malo na mlađeg Diaza. Šteta je jedino što prima toliko štete, neće dugo moći tako.

 

Da malo prokomentiram i trač rubriku. Samouvjereni Dillon Danis koji bi se mlatio sa svim i svakim, a u biti se ne mlati s nikim je pobrao submission od lokalnog izbacivača. 

 

Jones je još jednom dokazao da mu nije sve čisto u glavi, napravio je novi cirkus nedugo nakon primanja u Hall of Fame. Ovaj put je napao zaručnicu, a zatim bježao i oštetio policijski auto, glavom. Nakon toga je imao ispade euforije, plakanja, komedije, očito su tu nekakve žešće droge u pitanju u kombinaciji sa psihičkim stanjem. Davno sam već napisao da je moguće da ga više nećemo vidjeti u kavezu, a svakim danom sam sve sigurniji u to. Ovo sa teškom kategorijom je sve više samo predstava.

 

I za kraj moram prokomentirati i boks. Kakva predstava Usyka, veličanstveno. Iskreno nakon zadnje borbe protiv Chisore nisam bio oduševljen i mislio sam da će mu daleko pokretniji AJ biti puno veći izazov. Ali kako je čovjek to odradio, kakav rad nogu, kretanje, ples oko AJa, kontra kretanje, genijalno. AJ jednostavno nije znao što napraviti protiv njega. Svaka čast Usyku, potpuno zaslužena pobjeda.

 

Sada u teškoj kategoriji imamo i teški "nered". Očekivalo se AJ - Fury, a moglo bi lako ispasti Usyk - Wilder. 

Mada bilo koja od tih kombinacija će mi biti super zanimljiva, recimo Usyk - Fury i AJ - Wilder.

mzopg sri 29.9.2021 18:13

Zaboravio sam Woodleya prokomentirati. 

Već nakon borbe sa Colbyem je pokazao što mu je prioritet, ali ovo sa jutjuberom je ljigavo i jadno do boli. Znam da boli njega neka stvar, spremiti će on milijune u džep, ali će srozati sve drugo do dna. Tetovirati se i moliti revanš je jadno, a nije da lajavac nije imao priliku.