Sport

Kutak za ljubitelje Formule 1

loky4i4 ned 20.11.2022 15:40
deepshitcro kaže...
Ovo plakanje luje je negledljivo... Fuj !!!
Nema snage, gume su gotove, podnica je potrgana, strategija je losa... Pa priznaj faco da je Russel bolji, uostalom vidi se na kraju sezone koji je vozac zavrsio bolje plasiran, kakav jadnik od covjeka... -_-

 največi jadnik ovdje si ti ali ako si sretan što je netko ispao iz utrke super za tebe lol

 

... šteta što Lewis i Alonso nisu mogli zavrtiti sa Vettelom za kraj

Arnold Šrafncinger ned 20.11.2022 15:55
x18x05x kaže...
Arnold Šrafncinger kaže...
Dobar protuargument.

Red Bull zlocest treba ih maknut jer ih ti mrzis, a drugi su cvijece

 Nisam to rekao, to je tvoje pisanje. Ne volim plačljivce kao što si ti, pa ti tako kratko napišem da odj od mene.

 Tebe nesto gadno muci u zivotu kad prstis tolikom agresivom. Bit ce bolje, svanut ce i tebi sunce. Uzivaj

x18x05x ned 20.11.2022 15:55

Sezona za zaborav. Što se mene tiče RB nije osvojio naslov legalno. Sada svi znaju šta im je radit iduće sezone a to je varati kao ovi i imati će bolje rezultate uz 7mil kazne. 

x18x05x ned 20.11.2022 15:57
Arnold Šrafncinger kaže...
x18x05x kaže...
Arnold Šrafncinger kaže...
Dobar protuargument.

Red Bull zlocest treba ih maknut jer ih ti mrzis, a drugi su cvijece

 Nisam to rekao, to je tvoje pisanje. Ne volim plačljivce kao što si ti, pa ti tako kratko napišem da odj od mene.

 Tebe nesto gadno muci u zivotu kad prstis tolikom agresivom. Bit ce bolje, svanut ce i tebi sunce. Uzivaj

 Mislim da je nešto što sam jučer pojeo pa se danas loše osjećam. Onda mi dođe proljev pa piše gluposti.

Mariner ned 20.11.2022 16:11
deepshitcro kaže...
Ovo plakanje luje je negledljivo... Fuj !!!
Nema snage, gume su gotove, podnica je potrgana, strategija je losa... Pa priznaj faco da je Russel bolji, uostalom vidi se na kraju sezone koji je vozac zavrsio bolje plasiran, kakav jadnik od covjeka... -_-

 Tvoja je mržnja baš opipljiva. Ja to ne mogu razumijeti jer ovo je ipak sport i taj lik ti ništa u životu nije napravio. Osobno mogu nekoga više ili manje simpatizirati, ali mrziti nekoga... wow. U dugom praćenju ovog predivnog sporta mogu reći da sam jedino simpatizirao Jamesa Hunta. Baš je bio osebujan, ali i veliki sportaš na stazi. Prema drugima sam manje više ravnodušan iako me znalo zasmetati višestruko nesportsko ponašanje Schumachera, a i Senne dvaput protiv Prosta. Ipak i to je bilo daleko od mržnje jer ti njihovi duboko nesportski potezi su opet bili produkt kompetitivnosti iako im to ne ide na čast. Zato braco opusti se, prestani rigati vatru i prosto uživaj u Formuli 1 koja će valjda biti zanimljivija iduće sezone za razliku od ove koja je za zaborav.

mihi999 ned 20.11.2022 16:58
x18x05x kaže...

Sezona za zaborav. Što se mene tiče RB nije osvojio naslov legalno. Sada svi znaju šta im je radit iduće sezone a to je varati kao ovi i imati će bolje rezultate uz 7mil kazne. 

 

Zasto bi bila sezona za zaborav? Ustvari za Hamilton fanove jest sezona za zaborav. Nadam se jos takvih sezona za njega i njegove fanove. 

 

Meni je bio pocetak sezone bas dobar. Imali smo kolko tolko sarenu borbu za prva tri mjesta. Dobro je bilo to sto nismo imali Luju na pocetku svake utkre sa 1.5 sec brzim bolidom po krugu od drugih koji je plakao cijelo vrijeme da ne valjaju gume i vozao najbolja vremena u svakom sljedecem krugu. To valjda samo odgovara Hamilton fanovima pa je sad svugdje plac po svim drustvenim mrezama i forumima.

 

Red Bull je u drugoj polovici pokazao da je daleko jaci od drugih. Zao mi jedino Ferrarija, nisu dobro razvili bolid nakon ljetne pauze pa je sve otislo u Honduras. Valjda je 2023. sezona Ferrarijeva? Oni uvijek govore sljedeca je nasa isto ko i jedan nas poznati klub a od toga na kraju nista...ako nista drugo barem da nas vesele u prvom dijelu sezone pa dobiju nekoliko pobjeda. 

 

Sto se tice drugih timova najvece razocaranje je Aston Martin. Tolko love a nema ih nigdje.

Seb nas napusta sto mi je zao. Mozda se vrati sa Porscheom ili Audijem u 2026. pa razvije Porsche ili Audi nekom novom Hamiltonu ko sto je Schumi razvio Hamiltonu.

 

Mercedes ima nekog u FIA-i. Ocito se Luji zeli namjestiti 8. naslov da prestigne Shumija. Nadam se da im nece uspjeti.

 

Alfa/Sauber je dobro odradio posao.

 

Alpine isto jedino im motori planeju svako malo, ipak imaju najmanje kilometara za testiranje motora.

 

McLaren ili je tolko fokusirao bolid za Norrisa ili je Ricci postao tolko los.

 

Alpha Taurija nema nigdje. Mozda namjerno da dobiju cim vise vremena u kanalu jer je najavljena kompletna izrada svog bolida bez kupovanja dijelova od Red Bulla.

 

Cekamo 2023.

 

I za kraj za sve Lujo fanove...

 

Max, Max super Max. 

loky4i4 ned 20.11.2022 22:30
miki_the_pirat kaže...

Zašto se LH fanovi srame priznati da su LH fanovi?

Oni ga cijene, poštivaju i štatijaznamštasvene ali da su njegovi navijači - nema šanse.

 Evo ja se ne sramim, krenio sam pratiti f1 2006, čim je došao 2007 sam počeo navijati za njega i McLaren-Merc(po meni jedan od najljepših bolida) jer mi se kao klincu sviđao Mercedes . Tako da eto prvotno navijam za Lewisa > McLaren > i od kad je došao za Norrisa.

Korny1603987 ned 20.11.2022 22:55

Najljepši bolidi su bili 2004. godine. Pogledaj fotke, svaka ekipa je imala toliko različite bolide da bih ih znao prepoznati i da su svi obojani u bijelo.

 

 A što se tiče boja automobila, obožavam livreje 90ih. 

 

Maddog_HR ned 20.11.2022 22:58

Sezona je bila relativno nezanimljiva sto se tice borbe za prvaka, no bilo je dosta zanimljivih dvoboja/troboja. Nije mi za zaborav, ali sigurno se nece pamtiti kao spektakularno zabavna.

Ne znam zasto dezurni hejteri ne mogu shvatiti da stvari nisu crno-bijele i da covjek moze simpatizirati vise vozaca iz raznih momcadi ili da moze pratiti F1 bez nekakve posebne ljubavi prema odredjenoj momcadi.

Obozavam formulu i gledam ju jos od druge polovine 80ih. Simpatizirao sam mnoge momcadi i vozace, a tako je i sada. Da, Hamilton mi je jedan od drazih vozaca ikada, kao i Vettel, Schumacher, Senna, Hakinen, Weber....i mnogi drugi.

Alonsa ne mogu vidjeti nacrtanog, ali mi ne pada na pamet pljuvati ili hejtati covjeka zato sto mi nije simpatican, a pogotovo ne zbog stvari poput njegova odijevanja, stavova ili slicno. Ali mi ga je poseban gust gledati kako se pofajta na stazi, pogotovo zadnje 2 sezone.

Ali dobro, mozda je u meni problem. Da sam povrsan i ogranicen mozda bi mi zivot bio jednostavniji....

Korny1603987 ned 20.11.2022 23:18

Meni je Alonso bio nepodnošljiv one 2 godine kada je osvojio naslov. Ali je nakon toga bio zanimljiva osoba.  Po meni Alonso je bio jedini pravi nasljednik Schumachera. Brutalan i u obrani i u napadu. Pravi gad, ali ne samo agresivac, već i kalkulant. Naravno mana mu je uvijek bila da je veoma emotivan i stvari uvijek gleda iz veoma uske ego perspektive, ali to je dalo draž u njegov karakter. Sarkastični gad. Što je išlo dalje sve je više vukao na humor i manje je shvaćao F1 kao borbu na život i smrt.

 

Sebastijan mi nikada nije previše legao. Za vrijeme njegovih naslova mi je bilo dosta prenemaganja i vrištanja nakon svake pobjede s onim dječjim prstićem u zraku. Kasnije je odrastao i rekao bih da od svih prvaka on zapravo ima najbolju osobnost kao čovjek.

Iskreno ga je zanimala formula 1, povijest i budućnost iste. Jedini od vozača koji mi djeluje kao materijal za nešto više - FIA ili čak neka veća uloga u pojedinom timu.  Mana kao vozač: Ralf Schumacher efekt - super brz kada starta prvi i kada je prvi nakon prvog kruga - može voziti kvalifikacije cijelu utrku, a da pri tome čuva gume i automobil u cijelosti, ali skill za utrkivanje nije imao na razini većine ostalih u zadnjih 20 godina. Neću reći da je bio Bottas, ali vidjelo se da je jedini pravi Vettel kada je čist zrak oko njega. Ferrari ga je mentalno uništio.

 

Hamilton - tu se već zna što o njemu mislim

 

Max - za njega sam mislio da će biti vječni Montoya. Brutalni agresivac bez mozga koji mora napasti u određenom zavoju pa tko živ, tko mrtav. Sada se malo popravio i ima sreće da ima super automobil. U sredini poretka bi opet bio Kraštapen.

 

Ekipu jednog naslova: Kimi, Jenson i Nico neću komentirati.

 

Lecler je Ferrarijev izazivač broj 1: momak mi je čudan i ne mogu ga svrstati nigdje. Kao i Vettel pokazuje da ga Ferrarijevi problemi mogu izbaciti iz ravnoteže i sklon je pogreškama, a to se samo množi s obzirom da vozi za tim koji stvara nove pogreške kao na tvorničkoj liniji.  Mora se više ugledati na Alonsa u Ferrariju nego na Vettela. Alonso je vozio kramu, s timom koji je bio krama, ali je redovito pametno završavao na mjestima gdje nije trebao biti i iskoristio je svaki problem protivnika da se s Red Bullovima bori za naslov do zadnje utrke. Vettel je imao malo jači bolid, ali protiv Mercedesa koji je imao još jači bolid i super nadogradnje tijekom sezone, ali njega je pritisak ekipe sklone pogreškama ubio da je gotovo zaboravio voziti bez okretanja.

Mariner pon 21.11.2022 01:42
Korny1603987 kaže...

Najljepši bolidi su bili 2004. godine. Pogledaj fotke, svaka ekipa je imala toliko različite bolide da bih ih znao prepoznati i da su svi obojani u bijelo.

 

 A što se tiče boja automobila, obožavam livreje 90ih. 

 

 Da, uglavnom osim preružnog BMW-a.

Posmatrač pon 21.11.2022 08:53
mihi999 kaže...
x18x05x kaže...

Sezona za zaborav. Što se mene tiče RB nije osvojio naslov legalno. Sada svi znaju šta im je radit iduće sezone a to je varati kao ovi i imati će bolje rezultate uz 7mil kazne. 

 

Zasto bi bila sezona za zaborav? Ustvari za Hamilton fanove jest sezona za zaborav. Nadam se jos takvih sezona za njega i njegove fanove. 

 

Meni je bio pocetak sezone bas dobar. Imali smo kolko tolko sarenu borbu za prva tri mjesta. Dobro je bilo to sto nismo imali Luju na pocetku svake utkre sa 1.5 sec brzim bolidom po krugu od drugih koji je plakao cijelo vrijeme da ne valjaju gume i vozao najbolja vremena u svakom sljedecem krugu. To valjda samo odgovara Hamilton fanovima pa je sad svugdje plac po svim drustvenim mrezama i forumima.

 

....

I za kraj za sve Lujo fanove...

 

Max, Max super Max. 

 A kad je max tu istu 1,5 sec brzi od ostalihe je super za F1... De odrasti....

GranDaddo pon 21.11.2022 15:39

Logan Sargeant potpisao za Williams za 2023.

 

2023 F1 GRID

Red Bull: Max Verstappen, Sergio Perez
Ferrari: Charles Leclerc, Carlos Sainz
Mercedes: George Russell, Lewis Hamilton
Alpine: Esteban Ocon, Pierre Gasly
McLaren: Lando Norris, Oscar Piastri
Alfa Romeo: Valtteri Bottas, Zhou Guanyu
Aston Martin: Fernando Alonso, Lance Stroll
Haas: Kevin Magnussen, Nico Hulkenberg
AlphaTauri: Yuki Tsunoda, Nyck de Vries
Williams: Alex Albon, Logan Sargeant

 

deepshitcro uto 22.11.2022 14:29

Kada nece nitko, moram sam...
Cestitke Ferrariu u kojeg sam zaljubljen od malih nogu!!! Bravo na drugom konstruktorskom i vozackom naslovu!!
Jos nakon jucerasnjim informacija iz tabora crvenih da nisu ni jednu utrku ove sezone koristili puni potencijal motora (20-30ks manje od mogucega) zbog pouzdanosti, na kojoj mogu raditi i vec rade, nema nam granice !!! Sljedeca sezona je napokon nasa, a lujo i max nek se prepiru i dalje!! XD

GranDaddo uto 22.11.2022 15:07

Ja mislim da Ferrari i Alpine ima dosta snage za konkurirati Hondi i ne bi trebali imati probleme to riješiti, no imaju dosta problema na drugim stvarima.

Bojim se kad svi podignu podnicu da će se pojaviti nove razlike. Ne vjerujem da je Mercedes riješio sve probleme (zadnja utrka je pokazala da ima još dosta), Ferrari neke stvari nije uopće riješio, McLaren je lutao.

 

Šasije se neće mijenjati. Valjda. Mogu se valjda očekivati neke promjene na ovjesu. Ne vjerujem da će netko ići na Mercedesov sidepod koncept, dakle ljudi će samo polirati RB sidepod. Iz nekog razloga očekujem promjene na nosu. AM koncept zadnjeg krila se neće moći razvijati, tako da i tamo ne očekujem nešto revolucionarno. 

 

Sad će biti najgori period. Čekati 3 mjeseca do nekakvih prvih  tehničkih novosti. 

GranDaddo uto 29.11.2022 10:58

Binotto dao otkaz.

Nasljednik početkom iduće godine.

Ponudili Horneru "tonu" love, odbio je.

 

Ferrari je pronašao krivca u pouzdanosti motora. Izgleda da je problem u svjećicama. 

 

The weak element was the spark plug with the pre-chamber combustion: this was in fact the latest evolution of the TJI combustion system that Mahle had made available to Ferrari in 2016 and which allowed the Maranello team to recover the power gap to the Honda and Mercedes engines. TJI is the acronym for Turbulent Jet Ignition.

 

Sad čitam i da Ross Brown ide u penziju. 

lange uto 29.11.2022 11:19
GranDaddo kaže...

Binotto dao otkaz.

Nasljednik početkom iduće godine.

Ponudili Horneru "tonu" love, odbio je.

 

Ferrari je pronašao krivca u pouzdanosti motora. Izgleda da je problem u svjećicama. 

 

The weak element was the spark plug with the pre-chamber combustion: this was in fact the latest evolution of the TJI combustion system that Mahle had made available to Ferrari in 2016 and which allowed the Maranello team to recover the power gap to the Honda and Mercedes engines. TJI is the acronym for Turbulent Jet Ignition.

 

Sad čitam i da Ross Brown ide u penziju. 

 opet?

ministar čet 1.12.2022 19:37

Ocon je za francuske medije komentirao da mu nije žao što Alonso ide u Aston Martin i da se veseli ravnopravnijem radnom odnosu s Pierreom Gaslyjem.

“Naravno, razočaralo me što su njegovi komentari upućeni novinarima, a ne unutar ekipe. Nismo imali bilo kakav razgovor u vezi toga, zadržat ću poštovanje koje imam za njega.”

“Dobro je što ide u Aston Martin i što ćemo moći raditi na naš način. Iskreno, 98 posto posla je bilo na mojim leđima, a dva posto na njegovim. Previše sam radio. Obavljao sam sav razvoj na simulatoru, radio sam sve marketinške puteve…”

Esteban Ocon

- GP1

GranDaddo uto 13.12.2022 14:12

Seidl u Sauber ali kao CEO! Valjda je to bilo i logično. Sauber se pretvori u Audi, Audi dio koncerna iz kojeg je i došao. Verojatno je Porsche još dalje. Još se čeka Team Principal. 

Stella promoviran i mijenja Seidla. 

Vasseur u Ferrari.

Capito je kaput u Williamsu. S njim odlazi i tehnički direktor i aero direktor. 

 

Znači Williams i McLaren još nemaju Team principala. Interesantno.

 

Nikad zanimljiviji prijelazni rok na tom nivou.