Sport

Kutak za ljubitelje Formule 1

Valentin17 ned 21.11.2021 18:15

Po meni zanimljiva utrka, sjajan start i proboj za Maxa, danas je odradio najbolje što je mogao, Lewis odradio što je morao, čestitke na pobjedi.

Najbolji dio su mi bile borbe u sredini kao i proboj Pereza prema naprijed, žao mi je Bottasa kojega su opet zaje... sa strategijom, a najbolje od svega

mi je treće mjesto Alonsa, čovjek je sjajno odradio utrku od početka do kraja, čuvao gume i zasluženo osvojio treće mjesto.

A isto tako mi je drago ne nema zaostalih repova, žalbi, kukanja i sl.

Chico12 ned 21.11.2021 19:46

Gledajuci Verstappena koji izgleda mirno pokusavajuci da prikrije zabrinutost a najvjerojatnije u njemu kuha, sjetim se Rosberga i njegovog upozorenja Verstappenu da je Hamilton najopasniji kad mislis da je izgubio. Blizi se kraj i mislim da je Hamilton trenutno rival sam sebi.

rooswelt1991 ned 21.11.2021 20:04

Ako Hamilton dobije sljedeću a max bude drugi, i pod uvijetom da hamilton ne dobije najbrži krug, sve što max mora napraviti na zadnjoj utrci pobrinuti se da hamilton ne završi utrku 

rooswelt1991 ned 21.11.2021 22:14

MA ok, samo fantaziram.

Ovo je bila šansa RB-a da dobije ovu sezonu, ali bojim se da sljedeće dvije utrke idu mečki.

 

Moj McLareni katastrofa, taman kad sam pomislio da ćemo uzeti malo bodova, Bottasu i Landu puknu gume, i eto ferrarija opet s hrpom bodova, a McLaren samo 2...

 

Rikki navodno imao problema s senzorom goriva, tako da ni ovu utrku ništa od njega. Ako bude ovako vozio sljedeće sezone, plakat ću 

ministar ned 21.11.2021 22:27
loky4i4 kaže...
rooswelt1991 kaže...
Ne mora on, pričam o Perezu, Yukiu, gaslyu 😅

 Sumnjam da Gasly gleda na RedBull i Maxa nešto pretjerano pozitivno.

nisi gledao utrku danas? ode široko na ciljnoj ravnini, čeka da ga Max prođe i tek onda otvori DRS.. pametnome dosta

loky4i4 ned 21.11.2021 22:29
ministar kaže...

nisi gledao utrku danas? ode široko na ciljnoj ravnini, čeka da ga Max prođe i tek onda otvori DRS.. pametnome dosta

 gledao sam kako su ga svi prešli bez ikakvih problema :)

ivanoile pon 22.11.2021 09:23
rooswelt1991 kaže...
Ne mora on, pričam o Perezu, Yukiu, gaslyu 😅

 Za Yukija bi trebalo uvesti Minardi (#2) opet, da bude sestrinska ekipa Tauriju i nek se bori sa Haas-om i Latifijem. Samo Marko zna zasto su ga zadrzali slj. godine.  (znam da je AT bivsi Minardi, ali trebalo bi ga opet uvesti za ove pocetnike)

 

Jer Gasly radi lavovski posao u toj ekipi, race pace je slab, taktika jos slabija, ali da ima potencijala, ima.

rooswelt1991 pon 22.11.2021 09:41
ministar kaže...

 Sumnjam da Gasly gleda na RedBull i Maxa nešto pretjerano pozitivno.

nisi gledao utrku danas? ode široko na ciljnoj ravnini, čeka da ga Max prođe i tek onda otvori DRS.. pametnome dosta

 Čovjek je to maestralno odradio, nije izgubio ništa, ohladio gume malo vani, i opet se povukao s drs-om za max-om. Genijalno.

ivanoile kaže...
rooswelt1991 kaže...
Ne mora on, pričam o Perezu, Yukiu, gaslyu 😅

 Za Yukija bi trebalo uvesti Minardi (#2) opet, da bude sestrinska ekipa Tauriju i nek se bori sa Haas-om i Latifijem. Samo Marko zna zasto su ga zadrzali slj. godine.  (znam da je AT bivsi Minardi, ali trebalo bi ga opet uvesti za ove pocetnike)

 

Jer Gasly radi lavovski posao u toj ekipi, race pace je slab, taktika jos slabija, ali da ima potencijala, ima.

 Yuki je rijetko nepodnošljiv klinac. Ne sječam se da me itko živcirao koliko me taj kreten živcira. Uvijek psuje preko radija na inžinjere, druge vozače kao da je on neki faktor na tom gridu.

Plus ono što je rekao da ga njegov vlastiti tim sabotira, i to preko otvorenog radia 

 

Sačuvali ga vjerovatno radi Honde. Imaš na "drive to survive" kako ti dealovi idu. Haasu su uvjetovali njemačkog vozača da bi dobio sponzora...

GranDaddo uto 23.11.2021 15:53

Malo sam gledao potrošnju elemenata i Mercedes dobro stoji. Ne kao Ferrari, ali valjda AR i Haas ne daju lovu ili ih je manje briga. Mislim da su jedini koji nisu pokupili nikakve penale. 

Gledajući usporedbu između Lewisa i Maxa, Lewis je upotrijebio jedan motor više, ali i 1 turbo, MGU-H, MGU-K, ES, CE i 3 auspuha manje. Iliti Max dobio 6 penala, Hamilton 2 i to oba za motor. 22 elemenata Lewisa vs 29 Maxa. Najviše (31) imaju Ocon, Perez i Bottas. Najmanje (21) Nikita i Mick. 

Radim malo opširniju analizu za kraj sezone. Podijelim ovdje tjedan - dva nakon završetka sezone.