Sport

Kutak za ljubitelje Formule 1

gil ned 5.7.2020 10:52

Ferrari je muljao sa motorima i druge ekipe su se prošle godine žalile, ova godina je rezultat slabijeg motora. Svi su sporiji sa ferarijevim motorom u odnosu na prošlu godinu dok su druge ekipe napredovale.

deepshitcro ned 5.7.2020 12:35

Mislim da ipak nije tako, nego kako je napisao kolega nekoliko postova iznad... Sami su rekli da su se usredotocili na povecavanje downforcea da budu brzi u sporim zavojim, sa cime automatski povecavaju otpor zraka i gube na max brzini. Ima nesto i u tvojoj tvrdnji sto se tice motora, ali mislim da u puno manjem postotku.

dad0r ned 5.7.2020 13:50
deepshitcro kaže...
Mislim da sam jucer procitao podatak o razlici u brzini na pravcima u odnosu na proslu sezonu, ferrari je prosle godine bio prvi, a ove godine sesnaesti po brzini na pravcima... :D

 

Jer su bazirali cijeli bolid na onom famoznu protoku goriva i manipulaciji senzora  i kad su im to zabranili ostatak paketa je smece, jednostavno zalosno za takvu momcad s toliko novaca da su sve karte bacili na jednu stvar za koju su mogli ocekivati da bude nelegalna.

KingNothing ned 5.7.2020 15:07
dad0r kaže...
deepshitcro kaže...
Mislim da sam jucer procitao podatak o razlici u brzini na pravcima u odnosu na proslu sezonu, ferrari je prosle godine bio prvi, a ove godine sesnaesti po brzini na pravcima... :D

 

Jer su bazirali cijeli bolid na onom famoznu protoku goriva i manipulaciji senzora  i kad su im to zabranili ostatak paketa je smece, jednostavno zalosno za takvu momcad s toliko novaca da su sve karte bacili na jednu stvar za koju su mogli ocekivati da bude nelegalna.

 Ne vjerujem da je cijeli auto toliko los, nego da su morali napraviti prakticki novi motor od nule, posto je prosli dizajn ocito bio ilegalan. 

formula1live ned 5.7.2020 15:21
KingNothing kaže...
dad0r kaže...
deepshitcro kaže...
Mislim da sam jucer procitao podatak o razlici u brzini na pravcima u odnosu na proslu sezonu, ferrari je prosle godine bio prvi, a ove godine sesnaesti po brzini na pravcima... :D

 

Jer su bazirali cijeli bolid na onom famoznu protoku goriva i manipulaciji senzora  i kad su im to zabranili ostatak paketa je smece, jednostavno zalosno za takvu momcad s toliko novaca da su sve karte bacili na jednu stvar za koju su mogli ocekivati da bude nelegalna.

 Ne vjerujem da je cijeli auto toliko los, nego da su morali napraviti prakticki novi motor od nule, posto je prosli dizajn ocito bio ilegalan. 

 Nije bio motor ilegalan, jer bi onda bili diskvalificirani jer se lako to dokaže. Uzmu motor i ispitaju ga. Tako da nisu krenuli od nule. Što se tiče dogovora s fia-om, to se najvjerojatnije tiče ubrizgavanja goriva/ulja, što je teško dokazati ako nemaš sve podatke.

 

PS: šteta za redbull. ovako su otvorili marcedesu miran put ka pobjedi

dad0r ned 5.7.2020 16:39

Ova FIA je hrpa idiota, ovih sad 5 sec za Hamiltona nema veze s zdravim mozgom a jucer ono u kvalama su mu odma trebali oderati kaznu a ne da je Red Bull moral uloziti zalbu jer su prosle godine kaznjavali dosta za takve stvari.

 

Opet su dokazali koliko su jebeno nesposobni i ne konzistentni

EDIT: Ovaj mali Norris je jako dobar.

formula1live ned 5.7.2020 16:42

Ferrari izgleda puno bolje pod vožnjom LeClerca.

 

PS: Hamilton nije jučer kažnjen jer nije bilo snimke na kojoj se vidi greška. Ona je puštena tek poslje i na temelju nje je Redbull uložio protest. 

Vandit ned 5.7.2020 17:02

Predobra utrka. Neizmjerno mi je drago za Norrisa. Predobro je odvozio zadnjih par krugova. Iako McLaren ima problema u početku dok se ne zagrije. 

 

Hamiltonova kazna je smiješna. Mislim, trebao ju je dobiti, drive trough penalty, a ne ovako...

x18x05x ned 5.7.2020 17:13

Inače odlična utrka, ja zadovoljan. Možda premala kazna za Hamiltona al opet bolje da je dobio nego ne.

Ferrari broj 2 na kraju, niotkuda. Lando je odvozio super.

 

I velika šteta za Albona, mogao je pobjediti da ga nije Hamilton usrao.

ZooZ ned 5.7.2020 17:21

Po ovom viđenom danas mislim da je ovo jedini put da ćemo vidjeti Ferrari na postolju. Puno se stvari danas poklopilo danas da bude 2. a i Lando 3. a najviše zadnja izmjena guma pod sc dok drugi nisu i onda je tek uspio racing point i mclaren prestizat.

Ove godine Merc/RB, Racing point, Mclaren pa tek onda Ferrari.

dmanz ned 5.7.2020 17:40
ZooZ kaže...

Po ovom viđenom danas mislim da je ovo jedini put da ćemo vidjeti Ferrari na postolju. Puno se stvari danas poklopilo danas da bude 2. a i Lando 3. a najviše zadnja izmjena guma pod sc dok drugi nisu i onda je tek uspio racing point i mclaren prestizat.

Ove godine Merc/RB, Racing point, Mclaren pa tek onda Ferrari.

 Ne vjerujem baš, izgleda da je ferrari ove godine imao pristup s više downforcea a manje top speeda, što za austriju baš i nije dobro. Trebali bi biti bolji nego danas na drugim stazama.

 

Možda se samo ja to nadam ko ferrarijev fanboy..

RuskeGTT ned 5.7.2020 17:48

6 reklama, 5 po 20-25s i zadnja manje od 1min...neznam sta stw pricali, al meni je prijenos bio 9 od 10. Stvarno ok, bez nekih gresaka, a ako nemozete izdrzati 2-2.5min reklama tijekom skoro 2h utrke, onda neznam.

Lando - skoro sam plakao od srece

Kazna hamdija - nema sretnijeg od mene, da mu se malo zatvori utrka, nakon sta mu se losije utrke zadnjih godina sve otvaraju samo tako...

Steta za albona, jako steta...

Leclerc i ferrari vise srece nego pameti. Grande macchina!

Valentin17 ned 5.7.2020 18:52

Utrka je bila za mene super, svaka čast Albonu, Norissu i Sainzu. Bravo za Mclaren. 

Lewisu baš sve nije išlo na ruku ko do sada, a Leclerc digao Ferrari iz mrtvih, poštovanje, drago mi je zbog Bottasa. 

KiX777 ned 5.7.2020 20:12

Odlična utrka. Kao Ferrarijev navijač bio sam ugodno iznenađen Leclercovim nastupom, super je odvozio, poklopilo se sve, a pretjecanje Pereza je vrhunski. 

 

Izuzetno sam sretan zbog Mclarena i Landa i Carlosa, nadam se da nastavljaju uzlaznu putanju od prošle sezone.

 

Merc očekivano, Bottas će pružiti otpor ali će Lewis ipak lagano po meni uzeti titulu. Neobično je da su imali dosta tehničkih problema, pogotovo sestrinske ekipe. 

 

Što se tiče reklama, danas su bar triput kraće bile nego proteklih sezona, bila je samo jedna po reklamnom bloku, dok su prije išle 3 ili 4. 

 

Sve u svemu, bit će zanimljivo idući vikend na istoj stazi. 

volegradele uto 7.7.2020 09:27

Sinoc odgledao cilu utrku,Merc koplje isprid svih unatoc nekim problemima sa vibracijama i mjenjacem.LeClerc je pokazao da je s pravom prvi vozac i Ferrari je na kraju digao race pace i odvozio vrlo brz najbrzi krug..steta za Albona imao je potencijal za dignut oba Merca..uglavnom dosta zanimljiva utrka,zurno iscekujem taj novi paket Ferraria!!

Valentin17 uto 7.7.2020 10:18
volegradele kaže...
zurno iscekujem taj novi paket Ferraria!!

Pitanje hoće li donijeti kompletan paket, a već pišu da ne očekuju da ulove Mercedes, već da se približe.

miki1981 uto 7.7.2020 10:35
volegradele kaže...
Sinoc odgledao cilu utrku,Merc koplje isprid svih unatoc nekim problemima sa vibracijama i mjenjacem.LeClerc je pokazao da je s pravom prvi vozac i Ferrari je na kraju digao race pace i odvozio vrlo brz najbrzi krug..steta za Albona imao je potencijal za dignut oba Merca..uglavnom dosta zanimljiva utrka,zurno iscekujem taj novi paket Ferraria!!

 Pa i nije baš...tj što znači vrlo brz? Njegov najbrži krug je ukupno 4ti, nešto više od 0,4 sek sporiji u odnosu na Landov. Naravno da je 4to najbrže vrijeme daleko bolje od očekivanja, ali ne zaboravimo da su poispadala oba Redbulla koja bi vrlo vjerojatno imali brže krugove da su ostali do kraja, pogotovo albon koji bi taman krenuo ganjati Bottasa da nije prektiči završio utrku nakon još jednog okršaja s Lewisom.

x18x05x uto 7.7.2020 12:35
miki1981 kaže...
volegradele kaže...
Sinoc odgledao cilu utrku,Merc koplje isprid svih unatoc nekim problemima sa vibracijama i mjenjacem.LeClerc je pokazao da je s pravom prvi vozac i Ferrari je na kraju digao race pace i odvozio vrlo brz najbrzi krug..steta za Albona imao je potencijal za dignut oba Merca..uglavnom dosta zanimljiva utrka,zurno iscekujem taj novi paket Ferraria!!

 Pa i nije baš...tj što znači vrlo brz? Njegov najbrži krug je ukupno 4ti, nešto više od 0,4 sek sporiji u odnosu na Landov. Naravno da je 4to najbrže vrijeme daleko bolje od očekivanja, ali ne zaboravimo da su poispadala oba Redbulla koja bi vrlo vjerojatno imali brže krugove da su ostali do kraja, pogotovo albon koji bi taman krenuo ganjati Bottasa da nije prektiči završio utrku nakon još jednog okršaja s Lewisom.

 Albon bi pobjedio da ga ovaj gmizavac nije izbacio. Nije postojala nikakva šansa da ga Bottas zaustavi.

 Što se tiče Ferrarija, hmm ako Vettel nije uspio preteći Williams, nema se tu šta puno pisati.

volegradele uto 7.7.2020 12:58

Nezz,prosle godine Ferrari je bio dosta brz,naravno malo sporiji u zavojima,ali itekako konkurentan,samo sto je taktika i potezi bili na razini amatera..treba vidit, ova kratka sezona im neide u prilog nikako bez obzira na odlican rezultat u Austriji!