Sport

Hrvatska nogometna reprezentacija

Zaporožac pon 26.9.2022 13:55

A eto, zadnja loža, ako je lakši oblik, četiri tjedna, ali bez treninga.

Dakle, radi se o Brozoviću.

Nakon oporavka čovjek izgubi pola kondicije, mora početi polako vježbati, i tko zna hoće li biti spreman za SP.

To se je lako moglo dogoditi i Modriću, Perišiću i što onda ?

Ne prođemo ni grupnu fazu SP-a, a poslije budemo prvaci Lige nacija..

 

Kakvo zadovoljstvo... svašta.

Pametne, jake ekipe,... polako stavljaju ekipu B za to natjecanje.

ibme74 pon 26.9.2022 14:01
Miro kaže...

 

No, jedan je čovjek ima posebne zasluge, a to je naravno čudesni Luka Modrić. Koliko on ima energije i volje, to je čudo! Trebamo uživati u njegovoj igri - dok ga imamo. Ne mogu ni zamisliti kako će sve skupa izgledati kada se on povuče iz reprezentacije.

 

Upravo to, čovjek koji sa 37 na grbači i dalje puca od volje i želje da sa Hrvatskom ode što dalje i napravi što više. 

To pokazuje i ova slika gdje Modrić ljubi Livaju i pokazuje koliko mu taj gol za novo vodstvo i prolazak u final four znači kao da je prije 5 utakmica tek debitirao i željan je dokazivanja.

Cronik pon 26.9.2022 14:15

Modrić ima taj pobjednicki mentalitet i on zeli pobjediti svaku utakmicu bila to liga prvaka ili prijateljska zbog toga i igra u Realu vec 10 godina skoro. Plasman u finale lige nacija je veliki uspjeh jer sam Dalic je isprobao vise kombinacija i sad znamo sto funkcionira a sto ne i dodatan je plus taj sto smo uz eksperimentiranje uspjeli ostvariti veliki rezultat i stvorili smo taj pobjednicki mentalitet koji je potreban da bi se doguralo sto dalje na velikim natjecanjima poput svjetskog ili europskog prvenstva. Jedini minus je taj sto se Brozovic ozlijedio ali to se moglo dogoditi i da su igrali sa pola gasa to jednostavno situacija na koju se ne moze utjecati i glupo je pricati sto bi bilo da bi bilo. Brozovic je profesionalac i vjerujem da zna sto radi i sto radi strucno osoblje u Inter Milanu. Tako da vjerujem da se bude oporavio do svjetskog i bude zaigrao u punoj formi.

plavi08 pon 26.9.2022 14:27

Možeš ti igrače držati pod staklenim zvonom do svjetskog pa će ti se u prvih 15 minuta mogu svi ozljediti. Koja je poanta ovog.

 

Koje su to ekipe tako pametne i jake i igraju sa B postavom ? Večina isprobava stvari. No kostur kao kod nas im je uglavnom isti.

 

 

Miro pon 26.9.2022 19:57
Zaporožac kaže...

A eto, zadnja loža, ako je lakši oblik, četiri tjedna, ali bez treninga.

Dakle, radi se o Brozoviću.

Nakon oporavka čovjek izgubi pola kondicije, mora početi polako vježbati, i tko zna hoće li biti spreman za SP.

To se je lako moglo dogoditi i Modriću, Perišiću i što onda ?

Ne prođemo ni grupnu fazu SP-a, a poslije budemo prvaci Lige nacija..

 

Kakvo zadovoljstvo... svašta.

Pametne, jake ekipe,... polako stavljaju ekipu B za to natjecanje.

 To što se dogodilo s Brozovićem moglo bi biti dobro jer će natjerati izbornika da među 26 igrača bude i zamjena za Broza (po meni to bi trebao biti Mišić ili Moro, ne više Jakić - jer ove sezone igra na poziciji beka, a i to povremeno, pa je jako upitno koliko bi bilo koristi od njega, uostalom zato je i ispao s popisa)..

 

A Liga nacije nije baš tako bezvezna, s jedne strane je puno kvalitetnija zamjena za prijateljske utakmice (po starom mi bismo sada odigrali jednu utakmicu s Tunisom, a drugu sa Sjevernom Irskom kao pripremu za SP), a s druge ima izravnog utjecaja na kvalifikacije za EP.

ibme74 čet 1.12.2022 17:36
morbida kaže...

Kakvo je to zaleđe ? Šta mu je šaka u zaleđu , ne kontam ....

 

 

A kao ovaj mali dio ramena je u zaleđu.

Duže gluplje dosuđeno zaleđe nisam vidio.

 

cvaja997 čet 1.12.2022 17:50

Ova bukva Juranovic je u 70. morao van. Perisic desno, Orsic lijevo jer je uveo Petkovica, savrseno se razumiju. Majer umjesto Kovacica. Ovaj je mazao kosu pa je uveo Pasalica. Cemu uvodenje Pasalica?

Edit: u 91. uvodi Majera. 3/5 izmjena. Modric umire, Juranovic uzasan, Kovacic opet alibi utakmica. Gvardiol i Livakovic, koji je i dalje bi ne bi, su bili najbolji. Opet. 

mmafan čet 1.12.2022 18:13

Sva sreća pa imamo Gvardiola. Dalić ima više sreće nego pameti. I da, nek i dalje fura Lovrena. Nek uvede i Vidu umjesto Gvardiola. E moj Daliću! Šutalo i Erlić ti na klupi!

fighterZu čet 1.12.2022 18:17

Dobar veći dio utakmice. Bilo me strah jedino da padne taj ritam što se dogodilo zadnjih 15 minuta. A tu je kriv djelomično i izbornik sa izmjenama. Dalić počeo ko Čačić sa zamjenama 2016. Pa šta se bojiš uvest igrače koji ti mogu kreirati akciju i zabiti gol. Gvardiol sa fantastičnim reakcijama i Petko sa zračnim duelima su nas izvukli u tom periodu, a i sreća nas je malo pomazila. No bitno je da smo prošli. Samo da popravimo tu završnicu i realizaciju (imaju na čemu raditi na sljedećem treningu). Sad slijedi teži dio ždrijeba najvjerovatnije (ako se u onoj grupi ne dogodi neko čudo). Možda bi čak bila najboja opcija da idemo protiv Španjolaca, mislim da ćemo za njih biti posebno nabrijani.

vrinho čet 1.12.2022 18:31

Izgubio sam dvije godine života danas ali glavno da se prošlo a dalje protiv koga ćemo igrati moramo igrati bolje, puno bolje ako hoćemo dalje, pogotovo u napadu. Neću nikog kuditi samo moram spomenuti Gvardiola.... Dečko je terminator u obrani a tek 20 godina ima. Ko god ga hoće kupiti nek dođe u Leipzig s bjanko čekom.

Super64 čet 1.12.2022 18:43
mmafan kaže...

Sva sreća pa imamo Gvardiola. Dalić ima više sreće nego pameti. I da, nek i dalje fura Lovrena. Nek uvede i Vidu umjesto Gvardiola. E moj Daliću! Šutalo i Erlić ti na klupi!

 Protiv Španjolaca Lovren ni slučajno u ekipi.

mmafan čet 1.12.2022 19:23
Super64 kaže...
mmafan kaže...

Sva sreća pa imamo Gvardiola. Dalić ima više sreće nego pameti. I da, nek i dalje fura Lovrena. Nek uvede i Vidu umjesto Gvardiola. E moj Daliću! Šutalo i Erlić ti na klupi!

 Protiv Španjolaca Lovren ni slučajno u ekipi.

 

Ma nema šanse da ga Dalić makne. Nevjerojatno! Imam osjećaj da se Gvardiol ozlijedi, da bi uveo Vidu. Biser od izbornika!

C64 čet 1.12.2022 19:26

Čestitke repki na plasmanu u osminu finala

Većinu utakmice smo bili bolji, ali na kraju smo imali sreće što nas Lukaku nije unakazio

Livaja i Kramarić nevidljivi, Perišić mora puno bolje, Gvardiol najbolji.

Zaporožac čet 1.12.2022 19:30
mmafan kaže...

Sva sreća pa imamo Gvardiola. Dalić ima više sreće nego pameti. I da, nek i dalje fura Lovrena. Nek uvede i Vidu umjesto Gvardiola. E moj Daliću! Šutalo i Erlić ti na klupi!

Čestitke repki.

Imali smo sreće, ali to se je dogodilo i 2018 jer smo dvije bitne tekme prošli na penale.

Da je jedna utakmica otišla na stranu protivnika danas ne bi pisali o viceprvacima svijeta..

Treba imati sreće.

 

Sjetite se kad je Portugal bio prvi, pa kad nas je Turska izbacila, ima toga još....nismo imali sreće, to je nogomet.

 

Nego, za one koji ne znaju...

Svaki izbornik točno zna zašto netko igra, a netko ne.

 

Šutalo je tehnički nekoliko puta bolji od Lovrena, ali zna često dodati loptu protivničkoj ekipi na svojoj polovici, i on zbog toga otpada.

Lovren je u kaznenom prostoru snažniji, bolje se hrva, tuče, moćan je. Izvan 16 metara daje odmah loptu na sigurno i to je dovoljno.

Bolje je biti glup, i rješavati se brzo lopte, nego biti talent tehničar kao Šutalo, pa sjebati utakmicu.

 

Gvardiol je tip igrača koji se rađa rijetko.

Sa 20 godina je dostigao punu igračku zrelost, kao i svojedobno Cristiano Ronaldo, Ronaldo da Lima, Messi itd, Boban, Bokšić, Prosinečki, Šuker... od naših starih legendi.....dočim su neki igrači i s 25 godina još uvijek talenti.

Poneki igrači već s 19 godina dostignu punu zrelost kao navedeni, pak, većini igrača treba više vremena (godina) za sazrijevanje.

 

Što se tiče napadača centarfora, teško je Livaji bilo doći do lopte jer u takvoj tekmi napadač tog tipa nema puno prilika.

 

Da je Lukaku bio zdrav, ne bi nam bilo lako, i teško bi prošli.

Čovjek je zvijer.

Takvi su izvanzemaljski napadači, mi nemamo ni približno sličnog igrača.

 

I, ne zaboravite;

 

Mi uvijek igramo dobro, koliko nam protivnik dozvoli.

zaboravni12 čet 1.12.2022 20:39

A znate šta bi ja protiv Španjolaca? Stavio bi Erlića, Šutala (bili su jako dobri u ligi nacija kao tandem), a Gvardiola isto tu negdje blizu s tim da može više naprijed. A koga van, to prepuštam Daliću.

duke3d čet 1.12.2022 20:44
silvio3105 kaže...
Retardacija ma kvadrat. Ako se igra nogomet faking nogom, onda se gleda pozicija noge, po mogućnosti pete.

 Nema logike da se gleda samo pozicija noge kad možeš zabiti gol i glavom.