Sport

Hrvatska nogometna reprezentacija

ivanec pon 13.6.2022 23:12
SamoPitam3 kaže...
morbida kaže...

Da li je vrijeme da Dalić ode? 

 I on i Biscan u kompletu mogu zapaliti dolje za Medjugorje kod gazde.

U21 je u zadnje tri utakmice prosipala sve ono sto je stvorila, a ovo kod Dalica ne sljaka jos od Rusije. Doduse i tamo da nije bilo radnika Mandzukica ne bi nikada primirisali tako daleko. Nije Dalic neki materijal za izbornika. Niti je bio, niti ce biti. Mozda je konacno red za stranca, jer kada ode Modric netko ce ovo trebati uterati u red, a takvu osobu ja ne vidim kod nas.

 Eeee budaletino

SamoPitam3 pon 13.6.2022 23:19
ivanec kaže...
SamoPitam3 kaže...
morbida kaže...

Da li je vrijeme da Dalić ode? 

 I on i Biscan u kompletu mogu zapaliti dolje za Medjugorje kod gazde.

U21 je u zadnje tri utakmice prosipala sve ono sto je stvorila, a ovo kod Dalica ne sljaka jos od Rusije. Doduse i tamo da nije bilo radnika Mandzukica ne bi nikada primirisali tako daleko. Nije Dalic neki materijal za izbornika. Niti je bio, niti ce biti. Mozda je konacno red za stranca, jer kada ode Modric netko ce ovo trebati uterati u red, a takvu osobu ja ne vidim kod nas.

 Eeee budaletino

 Kao prvo zahvaljujem na vrijedjanju - ali to cu shvatiti kao rezultat alkoholiziranja. Kao drugo i dalje stojim iza napisanoga. Dali smo gol iz penala kojeg vjerojatno masa sudaca ne bi ni dosudila. Napad nista nije pokazao. Vezni red prosjecno, jedino obrana. Da su nam uvalili gol raspali bi se kao kokice. Sto narodna kaze - jedna lasta ne cini proljece.

vrinho pon 13.6.2022 23:22

Erlić-Šutalo, tko bi rekao da će tako kliknuti dečki, debitanti a kao da su 100 utakmica odigrali skupa. Od svega to me najviše oduševljava, pa i odličan Stanišić, samo da se riješi tih nekih riskantnih napamet dodavanja ali naučit će s vremenom. Poslije Austrije očekivao sam katastrofu u sljedeće 3 ali to smo mi, inat i glava proradili kad je trebalo i dogodilo se nešto sjajno na kraju, nebitno sad kakvo je natjecanje. Budućnost se čini svjetla.

C64 pon 13.6.2022 23:33

Cijela momčad je odigrala vrhunski

Trka i konstatno dupliranje svih igrača.

Malo je bilo problema na početku sa Mbappe-om, ali su se kasnije sjajno nadopunjavali Stanišić i Pašalić.

U drugom poluvremenu je prebačen Mpappe na drugu stranu, ali opet isto. 

Benzema jedna dobra solo akcija i ostalio nevidljiv

Čestitke svima na vrhunskoj partiji i konačno prvoj pobjedi protiv Francuza

BlueMax pon 13.6.2022 23:41

Dalić?
Izbornik s neponovljivim rezultatom, odlično taktički slaže ekipu i iz nje izvlači maksimum.
Ovo kako je Hrvatska danas odigrala je za nogometne udžbenike.
Od prve postave jedino mi Brekalo nije bio na nivou ali nije bio ni toliko loš. Juranović je danas bio odličan u oba smjera.
Zadnji red vrhunski, osim onog Šutalovog pokušaja auto gola, no zato imamo top golmane.

C64 uto 14.6.2022 00:02

Brekalo je danas odigrao solidno. 

On u Torinu ne igra klasično krilo, već je više u sredini u sustavu 3-4-2-1, pa se to vidi i danas vidjelo gdje se stalno zavlači u sredinu.

Zanimljiva je izjava Dalića,  da je zadnja linja odigrala odlično i da ih se nema pravo zakidati. 

Hrabra izjava. Dakle Šutalo i Erlić unutra, Lovren i Vida klupa

BlueMax uto 14.6.2022 10:01
C64 kaže...

Brekalo je danas odigrao solidno. 

On u Torinu ne igra klasično krilo, već je više u sredini u sustavu 3-4-2-1, pa se to vidi i danas vidjelo gdje se stalno zavlači u sredinu.

Zanimljiva je izjava Dalića,  da je zadnja linja odigrala odlično i da ih se nema pravo zakidati. 

Hrabra izjava. Dakle Šutalo i Erlić unutra, Lovren i Vida klupa

 Solidno nije dovoljno. Previše carini loptu, pokušava dribling a to redovito završava zabijanjem u obrambenog igrača i gubljenjem lopte. Defanzivno je bio ok (ne više od toga) a ofanzivno bezopasan.

Što se tiče promjene zadnjeg reda, Dalić je jedini izbornik (eventualno Kovač) koji će to i napraviti. Svi raniji izbornici držali bi stare igrače i zbog toga primali golove.

vrinho uto 14.6.2022 10:19
C64 kaže...

Hrabra izjava. Dakle Šutalo i Erlić unutra, Lovren i Vida klupa

 Vida a pretežito Lovren (kojega više ne bih stavljao ni pod razno) u ekipi zadnjih 3 godine su postali sinonim za paniku u obrani, upravo suprotno što su Erlić i Šutalo pokazali u ove dvije zadnje tekme protiv top protivnika, ne tamo Malte i sličnih. A gdje je još Gvardiol... Ima Dalić briga za koje nije ni mislio da će imati.

Dodinho uto 14.6.2022 10:27
SamoPitam3 kaže...

 Kao prvo zahvaljujem na vrijedjanju - ali to cu shvatiti kao rezultat alkoholiziranja. Kao drugo i dalje stojim iza napisanoga. Dali smo gol iz penala kojeg vjerojatno masa sudaca ne bi ni dosudila. Napad nista nije pokazao. Vezni red prosjecno, jedino obrana. Da su nam uvalili gol raspali bi se kao kokice. Sto narodna kaze - jedna lasta ne cini proljece.

Pun si nekakvih hipotetskih teza; "da su dali gol", "da nije dosuđen penal". Da moj dida piša benzin bio bi benzinska stanica.

 

Nogomet je igra grešaka i ekipa koja najmanje puta pogriješi pobjeđuje u velikoj većini utakmica, a pogotovo u utakmicama gdje igraju reprezentacije gdje razina uigranosti ne može biti na razini klubova. To tipovi kao ti i slični uopće ne kužite, ne može jedna hrvatska u kojoj svaki igrač igra u posebnom klubu biti uigrana na razini jedne španjolske gdje pol ekipe igra u Barci, a pol u Realu.

 

Pobjedili smo Dansku i Francusku i tu je kraj priče. To su ti dvije laste.

BlueMax uto 14.6.2022 14:36
SamoPitam3 kaže...

 Kao prvo zahvaljujem na vrijedjanju - ali to cu shvatiti kao rezultat alkoholiziranja. Kao drugo i dalje stojim iza napisanoga. Dali smo gol iz penala kojeg vjerojatno masa sudaca ne bi ni dosudila. Napad nista nije pokazao. Vezni red prosjecno, jedino obrana. Da su nam uvalili gol raspali bi se kao kokice. Sto narodna kaze - jedna lasta ne cini proljece.

 Dali smo gol iz penala kojeg je potvrdio VAR. Dalić je dovoljno pametan i iskusan da se nakon vodstva ne ide nadigravati s najskupljom momčadi na svijetu nego da se bazira na obranu i kontre. To što ti misliš da je vezni red bio prosječan otkriva da ne razumiješ nogomet.

U napadu je bio samo Budimir i on je svoj posao odradio vrhunski.

 

60nine uto 14.6.2022 15:17

Na kraju se "omražena" Liga nacija pokazala kao odličan poligon za testiranje novih, mladih igrača... 

Ne moramo tu ganjati rezultat, bolje ligu koristiti za testiranje raznih kombinacija i igrača za veća natjecanja.

 

Čestitke repki na konačnoj pobjedi nad Francuzima, nadam se ne i zadnjoj :)

goran022 uto 14.6.2022 15:30

Liga nacija nije mjerilo, to je ko prijateljska tekma. Da se igrala prava tekma dobili bi 5 komada. Kao prvo penal je upitan. Budimir je loš jako, spor, nema dribling, nezna utrčat u prostor udarac loš. Vezni red je igrao alibi prvom do sebe ili natrag u 90 posto slučajeva. Da nismo igrali bunker, tri komada nam ne ginu. Mrzim takvu igru. Dvije šanse nismo stvorili. Ta tri boda ionako ništa ne znaće. Juranović na lijevom boku dobar za obranu ali nije imao nijedan centaršut prema napred jer mu je normalno lijeva slabija noga. Stanišić isto nije prešao centar. Pašalić i brekalo katastrofalni. Obrana dobra jer su jedino oni imali posla cijelu tekmu. Možda takav nogomet donosi rezultat a da je gledljiv nije.

C64 uto 14.6.2022 15:31

Budimir je odlično obrambeno odigra. Konstatno je maltretirao njihove stopere, kao nekada Manđa. Šteta što nije malo brži.

Još kada u kadru bude Perišić... Samo da u Tottenhamu igra redovito. Valjda ga je Conte uzeo kao prvi izbor.

Ako ćemo ovako igrati na svjetskom... vračaju mi se sjećanja iz Rusije 

BlueMax uto 14.6.2022 15:40
goran022 kaže...

Liga nacija nije mjerilo, to je ko prijateljska tekma. Da se igrala prava tekma dobili bi 5 komada. Kao prvo penal je upitan. Budimir je loš jako, spor, nema dribling, nezna utrčat u prostor udarac loš. Vezni red je igrao alibi prvom do sebe ili natrag u 90 posto slučajeva. Da nismo igrali bunker, tri komada nam ne ginu. Mrzim takvu igru. Dvije šanse nismo stvorili. Ta tri boda ionako ništa ne znaće. Juranović na lijevom boku dobar za obranu ali nije imao nijedan centaršut prema napred jer mu je normalno lijeva slabija noga. Stanišić isto nije prešao centar. Pašalić i brekalo katastrofalni. Obrana dobra jer su jedino oni imali posla cijelu tekmu. Možda takav nogomet donosi rezultat a da je gledljiv nije.

 Penal upitan? Da je upitan ne bi bio suđen jer su oni Francuska a mi Hrvatska.

Ako tebi ono nije gledljiv nogomet onda ne znam što da kažem. Ti voliš kad se igra va bank? Misliš da je to dobar pristup protiv Francuza?

cvaja997 uto 14.6.2022 23:43
goran022 kaže...

 to je ko prijateljska tekma. Da se igrala prava tekma dobili bi 5 komada. 

 Kako kolega forumski troll veći od mene, privatno ga zovem sensei u maminom podrumu kaže, pajdo, Francuska je igrala sa skoro najjačom postavom. Hrvatska obrana i golman(i) //referencija na dosadašnji tijek turnira// su pokazali nešto što Hrvatska nije imala. Svaki prekid je prije bio opasan, jučer... Sigurnost. Najbolji napadači na svijetu, najskuplji trenutno igrač na svijetu nije mogao napravit ništa. A to su bili mladi igrači u obrani, cca moje godište. Pajdo, teško je reć da je ćorava kokoš ubola zrno. Nije ih kokoš pozvala i postavila da igraju. Kad imaš obranu kakvu su jučer dečki igrali, treba ti samo kontra da pobjeđuješ, a to je u nogometu jedino što se pamti. I bilježi. I nagrađuje. Pajdo.

SamoPitam3 sri 15.6.2022 00:07

Normalno da liga nacija nista ne znaci. Pogotovo ne A liga, jer pobjednik ne moze otici u visi rang. Evo danas su Englezi kod kuce izgubiti 0:4 od Madjara . Ne brinite za Francuze, ostati ce oni u ligi A.

BlueMax sri 15.6.2022 00:12

Stvar je vrlo jednostavna. Kad igraš protiv napada Mbape, Benzema, Nkunku onda na 16 metara na svakom od njih moraš imati igrača koji ometa primanje lopte i igrača koji služi kao osigurač kad bilo koji od ove trojice primi loptu i prođe prvog igrača. Dakle braniš se sa minimalno šestoricom u zadnjoj liniji a treba ti i igrač po svakom od njihove druge linije (tu se igra pozicija a ne marker). Ostaje ti jedan igrač koji će trčati u kontru i nada da će ga netko pronaći dugom loptom ili da će se organizirati napad u kojem na gol šutiraju ofenzivni vezni.
Sviđalo se to kome ili ne, to je legitimni nogomet i jedini način za pobijediti Francuze. To je i način zbog kojeg je Italija godinama vladala svjetskim nogometom, način na koji je Mourinho s Portom i Interom osvajao Ligu prvaka, način zašto su europske momčadi puno uspješnije od južnoameričkih i razlog zašto volimo nogomet.

wyks sri 15.6.2022 10:10
BlueMax kaže...
Stvar je vrlo jednostavna. Kad igraš protiv napada Mbape, Benzema, Nkunku onda na 16 metara na svakom od njih moraš imati igrača koji ometa primanje lopte i igrača koji služi kao osigurač kad bilo koji od ove trojice primi loptu i prođe prvog igrača. Dakle braniš se sa minimalno šestoricom u zadnjoj liniji a treba ti i igrač po svakom od njihove druge linije (tu se igra pozicija a ne marker). Ostaje ti jedan igrač koji će trčati u kontru i nada da će ga netko pronaći dugom loptom ili da će se organizirati napad u kojem na gol šutiraju ofenzivni vezni.
Sviđalo se to kome ili ne, to je legitimni nogomet i jedini način za pobijediti Francuze. To je i način zbog kojeg je Italija godinama vladala svjetskim nogometom, način na koji je Mourinho s Portom i Interom osvajao Ligu prvaka, način zašto su europske momčadi puno uspješnije od južnoameričkih i razlog zašto volimo nogomet.

 Još kad uračunaš da smo u ona dva grozna poraza dobili nekoliko golova na polukontre kad su nam mudro dali da se igramo na 40m od njihova gola, onda je ovo bilo super.

 

S time da sad imaju Benzemu koji je daleko opasniji igrač od Girouda.

Dodinho sri 15.6.2022 11:23

U finalu smo se išli nadigravati s njima i možda odigrali našu najbolju tekmu na SP-u (barem nakon grupe) i gle baš tu tekmu izgubili...

 

Te priče o ljepoti nogometa su gluposti i o tome mogu samo klubovi razmišljati. Na repki je da bude organizirana i borbena i da se zna plan igre. Kad to imaš onda se prolaze skupine i ide se daleko na velikom natjecanju.

wyks sri 15.6.2022 11:44
Dodinho kaže...

U finalu smo se išli nadigravati s njima i možda odigrali našu najbolju tekmu na SP-u (barem nakon grupe) i gle baš tu tekmu izgubili...

 

Te priče o ljepoti nogometa su gluposti i o tome mogu samo klubovi razmišljati. Na repki je da bude organizirana i borbena i da se zna plan igre. Kad to imaš onda se prolaze skupine i ide se daleko na velikom natjecanju.

 Turniri/kupovi su posebna priča.

 

Ancelotti, Mourinho i (sada) Klopp znaju kako postaviti igru baš za turnire. I Zidane bi mogao u tu skupinu jer kao i Ancelotti ima strahovitog iskustva u osvajanju kupova i kao igrač.

Jedan kolega je rekao, nevoisno o njihovoj igri - dobiti Real na dvije utakmice je najteži posao u nogometu.

Cansee sri 15.6.2022 12:11
Dodinho kaže...

U finalu smo se išli nadigravati s njima i možda odigrali našu najbolju tekmu na SP-u (barem nakon grupe) i gle baš tu tekmu izgubili...

 

Te priče o ljepoti nogometa su gluposti i o tome mogu samo klubovi razmišljati. Na repki je da bude organizirana i borbena i da se zna plan igre. Kad to imaš onda se prolaze skupine i ide se daleko na velikom natjecanju.

 

ovo boldano je živa istina, ne smatram se nekim profi nogometnim znalcem, ali kad sam drugi put gledao finale iz 2018. sam se iznenadio koliko smo mi dobro igrali tu utakmicu, zapravo se ne sjećam kad smo zadnji puta odigrali takvu, samo jebiga ne pobjeđuje uvijek onaj koji igra najljepši, pa i najbolji nogomet. 

Martyr_Logarius sri 15.6.2022 13:20
Cansee kaže...
Dodinho kaže...

U finalu smo se išli nadigravati s njima i možda odigrali našu najbolju tekmu na SP-u (barem nakon grupe) i gle baš tu tekmu izgubili...

 

Te priče o ljepoti nogometa su gluposti i o tome mogu samo klubovi razmišljati. Na repki je da bude organizirana i borbena i da se zna plan igre. Kad to imaš onda se prolaze skupine i ide se daleko na velikom natjecanju.

 

ovo boldano je živa istina, ne smatram se nekim profi nogometnim znalcem, ali kad sam drugi put gledao finale iz 2018. sam se iznenadio koliko smo mi dobro igrali tu utakmicu, zapravo se ne sjećam kad smo zadnji puta odigrali takvu, samo jebiga ne pobjeđuje uvijek onaj koji igra najljepši, pa i najbolji nogomet. 

 Ne znam ako se sjećaš Eura 2004 u Portugalu kojeg je Grčka osvojila, naime, na tom prvenstvu je Češka igrala daleko najatraktivniji nogomet i prošetala se do polufinala gdje je baš izgubila od Grčke u produžecima golom iz prekida. I upravo to, češće pobjeđuje momčad koja igra na rezultat nego koja igra stvarno dobro i k tome atraktivno. 

Dodinho čet 16.6.2022 11:24
Cansee kaže...

 

ovo boldano je živa istina, ne smatram se nekim profi nogometnim znalcem, ali kad sam drugi put gledao finale iz 2018. sam se iznenadio koliko smo mi dobro igrali tu utakmicu, zapravo se ne sjećam kad smo zadnji puta odigrali takvu, samo jebiga ne pobjeđuje uvijek onaj koji igra najljepši, pa i najbolji nogomet. 

 Moja neka teorija je da smo se išli nadigravati jer smo znali da nećemo imati snage za produžetke i eventualne penele jer smo do finala odigrali 90min (3 produžetka) više od Francuza.

BlueMax čet 16.6.2022 13:19

U Rusiji smo nakon 15tak minuta bili u zaostatku. Mandžo auto gol, ako dobro pamtim. Dosta brzo smo izjednačili i složili nekoliko dobrih napada tako da smo mislili da ih imamo. Onda taj nesretni penal.
U drugo poluvrijeme smo ušli malo prestrašeno i primili dva. Francuzi su tada do kraja trebali sačuvati dva gola razlike i uspjeli su jednog.
Finala su specifične utakmice i promjene taktike za finale su više pravilo nego iznimka. I jednu stvar koja je nezgodna za reći, po govoru tijela na početku utakmice naši su mi izgledali kao da su već postigli cilj. To često nije loša stvar jer se igra s manje grča, ali i manje se drži taktike.

Dodinho čet 16.6.2022 13:57
BlueMax kaže...
U Rusiji smo nakon 15tak minuta bili u zaostatku. Mandžo auto gol, ako dobro pamtim. Dosta brzo smo izjednačili i složili nekoliko dobrih napada tako da smo mislili da ih imamo. Onda taj nesretni penal.
U drugo poluvrijeme smo ušli malo prestrašeno i primili dva. Francuzi su tada do kraja trebali sačuvati dva gola razlike i uspjeli su jednog.
Finala su specifične utakmice i promjene taktike za finale su više pravilo nego iznimka. I jednu stvar koja je nezgodna za reći, po govoru tijela na početku utakmice naši su mi izgledali kao da su već postigli cilj. To često nije loša stvar jer se igra s manje grča, ali i manje se drži taktike.

 I još jedna stvar, jedna od rijetkih koje zamjeram Daliću kojem je upravo najveći plus što je hrabar, a to je da nije imao muda za finale zamjeniti vidno ozljeđenog Subašića.

 

Ali to ide malo i na dušu Subi koji je trebao sam priznati da ne može i da je daleko ispod potrebne razine. To se vidjelo po pauzu koju je imao nakon SP-a.

BlueMax čet 16.6.2022 21:49

To je Dalićeva greška, nimalo Subašićeva. Teško je očekivati da u takvoj psihozi igrač kaže "ne mogu". Da je ušao drugi golman a mi opet izgubili onda bi danas govorili kako je Subašić pička jer nije stisnuo zube i branio u finalu. Osim toga, ozlijeđen je bio cijeli turnir a jedan je od najzaslužnijih za naš uspjeh.

Miro pon 26.9.2022 02:15

Čestitke hrvatskoj nogometnoj reprezentaciji na još jednom velikom uspjehu - plasmanu u finale Lige nacija!

 

Cijeli niz igrača je zaslužan za taj uspjeh, od mladih obrambenih (Erlić, Šutalo, Gvardiola...), do onih koji su dali golove (Livaja, Majer, Sosa...), ma bez veze je nabrajati - svi su dali dio sebe u ovom nizu pobjeda.

 

No, jedan je čovjek ima posebne zasluge, a to je naravno čudesni Luka Modrić. Koliko on ima energije i volje, to je čudo! Trebamo uživati u njegovoj igri - dok ga imamo. Ne mogu ni zamisliti kako će sve skupa izgledati kada se on povuče iz reprezentacije.

Zaporožac pon 26.9.2022 06:43

Čestitke našoj repki, no više bih volio da se pokažu u Kataru, nego što poslije Katara moraju na muke, opet ubijati igrače s tom realno bespotrebnom Ligom nacija.

Što mislite, da su Francuzi loši, pa su na predzadnjem mjestu i tako su lako gubili bodove ove godine ?

 

Pametni ljudi.

Pokazali su prošle godine tko su, sad su prije SP igrali u drugoj brzini, da se ne izmore, da se koji igrač ne ozlijedi.

 

Eto, sad nam je dobro došlo prije SP, da odigramo nekoliko ozbinih tekmi, ali, ne treba tu gubiti snagu, imati ozlijeđene igrače, bez veze.

plavi08 pon 26.9.2022 09:33

Francuzi su poznati po tome da nokon dobrih rezultata imaju katastrofalne. 

 

Mentalitet čuvanja za nešto veće je po meni pogrešan. Stav pobjednika je po meni uvijek ispravniji. Ne pobjede pod bilo koju cijenu. No ako je moguće osvojiti bacanje potkova u Smiljanu onda probaš to osvojiti. Tako uglavnom velike ekipe ostaju velike.  Jednostavno "nauče" pobjeđivati.

 

 

60nine pon 26.9.2022 09:43

ubijati igrače?

pa ova liga je idealna da se repke uigraju i da se isprobaju razne kombinacije za "bitnija" natjecanja - rezultat je, po meni, totalno u drugom planu u ligi nacija...

a pogotovo je dobrodošla ove godine taman prije SP-a...

 

ja se samo nadam da će naši svi bit 100% zdravi do SP-a... imamo odličan roster...