Sport

Hrvatska nogometna reprezentacija

HAL čet 1.7.2021 15:00

Pazi nama su svi radili presing, ono izgleda kao da je Češka jača od nas ili Škotska sa realno brdo antitalenata, a zašto?

Zato kaj se naši vuku po terenu, što rezultira nikavim presingom i slabim pokrivanje igrača. Samo pogledajte utakmicu sa Englezima, Brozović koji inače može 3 utakmice tračati je doslovno hodao po terenu polumrtav.

HAL čet 1.7.2021 15:00

Pazi nama su svi radili presing, ono izgleda kao da je Češka jača od nas ili Škotska sa realno brdo antitalenata, a zašto?

Zato kaj se naši vuku po terenu, što rezultira nikavim presingom i slabim pokrivanje igrača. Samo pogledajte utakmicu sa Englezima, Brozović koji inače može 3 utakmice tračati je doslovno hodao po terenu polumrtav.

Corto_1973 čet 1.7.2021 15:20

Da, može biti i da smo loše tempirali pripreme i umjesto odmora i relaksacije za igrače koji su došli poprilično umorni iz svojih liga, još smo ih dodatno opteretili. Čudno mi je da većina iz jakih klubova nije imala snage, očito im treba više vremena za odmor. Čak i Vlašić mi se činio izmorenim i teška koraka. Izgleda da uz ovoliku količinu utakmica (prvenstvo, kup, EU lige...) glavni igrači dođu premoreni na prvenstvo i događa se kao i s rukometom - tko ima svježije igrače, taj bolje prođe. Sjetimo se prije par godina kad su Nijemci poslali na (rukometno) prvenstvo igrače isključivo iz domaće lige jer su svi drugi bili premoreni i napola ozlijeđeni. Malo je reći da su se prošetali do finala. Vjerujem da je zato i kvaliteta utakmica na prvenstvu takva kakva je - kreneš gledati, prespavaš pola tekme i nisi ništa propustio. Svakih 10 utakmica vidiš možda jedno rolanje ili netko nekome proda kakav tunel, ali malo je to... udaraca izvan 16m gotovo pa nema (osim onog Pogbinog, ni jedan me nije oduševio).

Black_Beard čet 1.7.2021 17:25
Koliki je raspašoj tamo i u Savezu evo samo djelić što se događalo 

jedan pije vodu, drugi mijenja kopačke, treći se ne cijepi, četvrti puca slobodnjak prvi put u karijeri u 33. godini, peti kmeči preko novina da je Batistuta, šesti piše pizdarije po instagramu kako već tri godine igramo govno, pa brzo briše, a nitko u savezu ne zna kako izgleda hrvatska zastava, a ne znaju ni kako izgleda turska...

Ko neka afrička reprezentacija koja prijeti štrajkom 24 sata prije prve utakmice na SP jer nisu dobili 1500 dolara premija a ne bili drugi na svjetskom.

Čudo, pravo čudo je to da se nekuda uopće i plasiramo kako smo organizirani.  Zapravo to je sve odraz i države di je sve na Ho ruk pa tako i ode...  Korupcija nepotizam klijantelizam je u svim porama društva tako da i u HNSu se radi kako jedna osoba oce.. Jer za ovo neće nitko odgovorat jer je ovo uspjeh prošli smo skupinu i izgubili od Španjolaca...

Cordas čet 1.7.2021 18:39

S obzirom da su Francuska, Njemačka i Portugal ispali, a ni Italija nije bila daleko, rekao bih da ispadanje u knockout fazi i nije toliki neuspjeh za našu reprezentaciju, pogotovo protiv respektabilnog protivnika kao što je Španjolska. Bilo je grešaka u pripremi i vođenju utakmice, ali to se događa i nitko nije bez greške. Pa i jedan Pep Guardiola pogriješi u pripremi velikih utakmica, a gdje neće jedan Dalić koji sve rezultate pripisuje gospi.

Kad već kritiziramo sve bilo bi u redu reći i dobre stvari, a to je da je Dalić pogodio sa izmjenama protiv Španjolske gdje su nam Oršić i Pašalić donijeli izjednačenje u toj ludoj utakmici. Vrsaljko je pri rezultatu 3:3 bio spreman za ulazak u (u produžecima) jer je Dalić vidio da je problematična njegova igra u obrani, ali do prekida je došlo tek kad smo primili gol. Onda nije imalo smisla praviti izmjenu jer smo morali napasti ponovno i tražiti izjednačenje. Rekao bih također da naši kauč stručljaci nisu fer prema Kovačiću jer ga uredno kritiziraju kad god igra loše za reprezentaciju, a nitko se nije sjetio pohvaliti ga jer je na ovom Euru jedan od najkonzistentnijih igrača i bio je rijetka svijetla točka u lošim utakmicama (kao protiv engleske recimo). 

 

Petković i Vlašić su se protiv Škotske pokazali kao dobitna kombinacija i LOGIČNO je bilo ostaviti Petkovića u igri i protiv Španjolske jer zašto mijenjati nešto što je odlično funkcioniralo prošlu utakmicu. Lako je biti general poslije bitke, a nitko ne bi imao muda ostaviti ga na klupi nakon te utakmice protiv Škotske (niti bi trebao). 


Isto tako ove pizdarije kad igrač uđe s klupe svjež i dobro odigra pa bi odjednom taj igrač trebao startati svaku utakmicu sljedećih 10 godina. Kauč stručljaci su opet u krivu jer nije isto igrati od prve minute ili ući kasnije u igru. Niti je ista uloga na terenu toga koji kreće od početka ili ovog koji uđe kasnije (ovisno o rezultatu, jel...). 
Naravno da bi i Dalić sad kad bi mogao vratiti vrijeme neke stvari drugačije postavio, ali nije mogao znati prije utakmice da će Gvardiol piti vodu dok traje utakmica ili da će Rebić mijenjati kopačke dok traje napad protivničke momčadi. Doduše Rebić je svakako i igrao samo zbog abnormalne nesreće jer najbolji ofenzivni igrač Perišić nije mogao igrati zbog pozitivnog testa.

 

Na kraju krajeva, u ovim turnirskim natjecanjima je potrebna jako velika količina sreće (što smo vidjeli u Rusiji) koju baš i nismo imali.

MasterOdisasteR čet 1.7.2021 21:02
Black_Beard kaže...
Koliki je raspašoj tamo i u Savezu evo samo djelić što se događalo 

jedan pije vodu, drugi mijenja kopačke, treći se ne cijepi, četvrti puca slobodnjak prvi put u karijeri u 33. godini, peti kmeči preko novina da je Batistuta, šesti piše pizdarije po instagramu kako već tri godine igramo govno, pa brzo briše, a nitko u savezu ne zna kako izgleda hrvatska zastava, a ne znaju ni kako izgleda turska...

Ko neka afrička reprezentacija koja prijeti štrajkom 24 sata prije prve utakmice na SP jer nisu dobili 1500 dolara premija a ne bili drugi na svjetskom.

Čudo, pravo čudo je to da se nekuda uopće i plasiramo kako smo organizirani.  Zapravo to je sve odraz i države di je sve na Ho ruk pa tako i ode...  Korupcija nepotizam klijantelizam je u svim porama društva tako da i u HNSu se radi kako jedna osoba oce.. Jer za ovo neće nitko odgovorat jer je ovo uspjeh prošli smo skupinu i izgubili od Španjolaca...

 Nemoj mi protiv represtacije

Gogy7 čet 1.7.2021 22:02

Ukratko: ponovio je "Pogrijesio sam" desetak puta. Cudno kako netko toliko grijesi a i dalje je izbornik. Ocito ima puno kredita u hns-u nakon Svjetskog prvenstva.

BlackMoon pet 2.7.2021 00:02

Gledao i Europeo i Dalića večeras i mogu samo reći dvije stvari: Lik je simpatičan, ali totalno izgubljen u prostoru i vremenu...On malo više, a voditelj mrvicu manje, jer mu nije postavio niti jedno pravo i malo provokativno pitanje. Uvlakač!

Cansee pet 2.7.2021 08:21
Gogy7 kaže...
Ukratko: ponovio je "Pogrijesio sam" desetak puta. Cudno kako netko toliko grijesi a i dalje je izbornik. Ocito ima puno kredita u hns-u nakon Svjetskog prvenstva.

 

To što sam priznaje da je pogriješio ne znači da je griješio više od drugih izbornika, nego su se drugi izbornici samo znali kvalitetnije izmotavati i muljati i kriviti sve drugo osim sebe. 

Zaporožac pet 2.7.2021 08:50
Cordas kaže...

Doduše Rebić je svakako i igrao samo zbog abnormalne nesreće jer najbolji ofenzivni igrač Perišić nije mogao igrati zbog pozitivnog testa.

 

 

 Rebić je odigrao loše, Petković je odigrao loše, no što je napravio Kylian Mbappé, vjerojatno danas najbolji svjetski napadač ?

 

Jedno veliko ništa, i francuska javnost ga je ispljuvala kao i naših par napadača.

 

I najbolji napadač na svijetu može igrati loše ako igra repke njemu koncepcijski ne odgovara.

Ne možemo reći da Rebić i Petković ne znaju igrati nogomet.

 

O kopačkama, pijenju vode ne bih, jer za to su krivi Dalić i stručni stožer koji ne znaju disciplinirati pojedine igrače koji nemaju u sebi tu dozu samokontrole.

 

Kod jednog Bjelice to ne bi tako išlo.

Black_Beard pet 2.7.2021 09:02

Srećom pa su petkovic i rebic samo 3 utakmice odigrali loše...  Nakon 1 utakmice dio  igrača bi mi bez obzira na sve grijali klupu... 

Svi hvale kovacica po meni najgori alibi igrač niti vamo niti tamo ima par driblinga ali brate mili učinak 0.  Pasalic je za njega doktor nogometa i primjer pravog centralnog veznog. Ovaj di god dođe odigra 10tak utakmica treneri ga prokuze i ode on klupu...  Jedino u chelsiju je odigra više samo zato jer nije imao tko igrat ali čim se netko pojavio završio je na klupi... Super sub igrač nikako netko ko je u prvih 11 a svakako ne netko ko dirigira igrom jer je on premekan i svilen...

Jack Sparrow pet 2.7.2021 10:11
Black_Beard kaže...

Srećom pa su petkovic i rebic samo 3 utakmice odigrali loše...  Nakon 1 utakmice dio  igrača bi mi bez obzira na sve grijali klupu... 

Svi hvale kovacica po meni najgori alibi igrač niti vamo niti tamo ima par driblinga ali brate mili učinak 0.  Pasalic je za njega doktor nogometa i primjer pravog centralnog veznog. Ovaj di god dođe odigra 10tak utakmica treneri ga prokuze i ode on klupu...  Jedino u chelsiju je odigra više samo zato jer nije imao tko igrat ali čim se netko pojavio završio je na klupi... Super sub igrač nikako netko ko je u prvih 11 a svakako ne netko ko dirigira igrom jer je on premekan i svilen...

 Petković ima manje utakmica odigranih, i opet zabio više nego Rebića, koji je loš duže od 3 utakmica. Odigrao je dobro SP2018, prije i nakon toga izgleda pogubljeno po terenu. Njemu baš nedostaje taj nogometni IQ. Pa zabio je manje golova za repku nego Vida i Lovren. Pa u Milanu se znali sprdati s njega kolko toga zna promašaiti, čak su mu čizme fotošopirali jer loptu štopa loše i puca uvijek preko gola. Lik je trutina.

 

Kovacic je drugačiji tip veznjaka od Pašalića koji je ofenzivniji. Ne mogu svi trčati napred, netko mora i iza organizirati igru i čuvati loptu. Kova je daleko od svog pravog potencijala koji pokazuje u Chelseau, ali ne treba kriviti njega. Zapravo je bio jedan od konstantnijih ovaj euro. Rijetko izgubio loptu.

 

 

 

A i ova statistika gore. Da bi na tome bazirali nogomet, onda bi stalno favoriti pobjeđivali i svi uzimali igrače na statistiku. Neki od ovih trenera su igrali protiv slabijih protivnika pa nabili statistiku, dok druge zadesilo dosta jakih utakmica i to taman u smjeni generacije.

Dodinho pet 2.7.2021 12:12

Moze Rebic zabiti, ali treba mu više od jedne lopte u for i mislim da se nitko ne sprda s njim tamo, pogotovo ne nakon prošle sezone.

 

https://youtu.be/jG7UUr8hDdA

 

Naš načini igre i organizacije napada jednostavno ne paše Rebiću u smislu zabijanja golova, on je najkorisniji za repku bio kada je skupa sa Mandzom stitskao protivničku obranu, a sada je ostao sam i jedini koji ide u presing, a po Daliću sinoć ispada da nije ni smio ići u presing.

 

Ante je fizički zvijer, treba ga samo znati iskoristiti, trenutno mislim da bi nam bio korisniji da je s klupe ulazio u svaku tekmu.

Jack Sparrow pet 2.7.2021 12:35
Dodinho kaže...

Moze Rebic zabiti, ali treba mu više od jedne lopte u for i mislim da se nitko ne sprda s njim tamo, pogotovo ne nakon prošle sezone.

 

https://youtu.be/jG7UUr8hDdA

 

Naš načini igre i organizacije napada jednostavno ne paše Rebiću u smislu zabijanja golova, on je najkorisniji za repku bio kada je skupa sa Mandzom stitskao protivničku obranu, a sada je ostao sam i jedini koji ide u presing, a po Daliću sinoć ispada da nije ni smio ići u presing.

 

Ante je fizički zvijer, treba ga samo znati iskoristiti, trenutno mislim da bi nam bio korisniji da je s klupe ulazio u svaku tekmu.

 sprdali su se s njim jer davao golove iz daljine i ko nekakvi Henry, a onda drugi puta nije pogodio zicera ili mu se lopta odbija jer loše štopa. Zato su stavljali na njegove noge one čizme, i sam je par puta stisnuo like na instagramnu na takve slike

 

Lik je baš čudan igrač. Igra toplo hladno konstantno, 3 jako loše, pa jednu dobru i tako u krug. Dalić je htio da Rebić koristi snagu i brzinu da štopa lopte sa Petkovićem i spuštaju ih. Oba su podbacili, pogotovo Rebić koji svaku loptu zeznuo. 

Da njemu treba lopta u for, ali ako mu protivnički igrač zna pokrivati i stoji ispred, odnosno ostavlja malo prostora onda je praktički neutraliziran. 

 

Baš najviše gledam Talijansku ligu. Lik je takav i tamo.

vrinho pet 2.7.2021 12:47
Dodinho kaže...

Moze Rebic zabiti, ali treba mu više od jedne lopte u for i mislim da se nitko ne sprda s njim tamo, pogotovo ne nakon prošle sezone.

 

https://youtu.be/jG7UUr8hDdA

 

Naš načini igre i organizacije napada jednostavno ne paše Rebiću u smislu zabijanja golova, on je najkorisniji za repku bio kada je skupa sa Mandzom stitskao protivničku obranu, a sada je ostao sam i jedini koji ide u presing, a po Daliću sinoć ispada da nije ni smio ići u presing.

 

Ante je fizički zvijer, treba ga samo znati iskoristiti, trenutno mislim da bi nam bio korisniji da je s klupe ulazio u svaku tekmu.

 Dok pogledaš ovaj video misliš si koja zvijer od igrača, lijeva, desna, glavom. Ma zabija ko na traci, kad ono po statistici zabija gol u reprezentaciji svaku 15. tekmu. Ok mi je igrač ali premalo daje u utakmicama. Iza SP jedino čega se sjećam od njega je gol Mađarskoj i to je to.

Jack Sparrow pet 2.7.2021 12:50
vrinho kaže...
Dodinho kaže...

Moze Rebic zabiti, ali treba mu više od jedne lopte u for i mislim da se nitko ne sprda s njim tamo, pogotovo ne nakon prošle sezone.

 

https://youtu.be/jG7UUr8hDdA

 

Naš načini igre i organizacije napada jednostavno ne paše Rebiću u smislu zabijanja golova, on je najkorisniji za repku bio kada je skupa sa Mandzom stitskao protivničku obranu, a sada je ostao sam i jedini koji ide u presing, a po Daliću sinoć ispada da nije ni smio ići u presing.

 

Ante je fizički zvijer, treba ga samo znati iskoristiti, trenutno mislim da bi nam bio korisniji da je s klupe ulazio u svaku tekmu.

 Dok pogledaš ovaj video misliš si koja zvijer od igrača, lijeva, desna, glavom. Ma zabija ko na traci, kad ono po statistici zabija gol u reprezentaciji svaku 15. tekmu. Ok mi je igrač ali premalo daje u utakmicama. Iza SP jedino čega se sjećam od njega je gol Mađarskoj i to je to.

 pa zato jer je video montaža njegovih golova

Tako svaki igrač može ispasti dobar

veseli007 sub 3.7.2021 16:59

Htio bi da Bijelica preuzme repku, po meni bi bio pun pogodak, mozda grijesim. Nece nikom biti lako tko god da dodje ako Dalic otidje, a trebao bi, moje misljenje. Nije Dalic toliko los ali jednostavno nakon rusije previse se je vezao za one igrace iz rusije i podredio njima. Izgubio je autoritet, jer neigraju 100% spremni nego oni koji su zasluzni za nase "zlato" u rusiji.

 

Rebic je to iskreno rekao, i po mom misljenju ( svatko ima svoje ) 100% je u pravu. Nemoze biti dobra atmosfera u svlacionici kad vlada podobnost, vidi se na igracima da su svi nekako u zraku, fali im batre u srcu. Ta se vatra zapali vjerom, postenjem, htjenjem, itd, a gasi podobnoscu, neiskrenosti, nepravdom. To je moje vidjenje, nikom ne zamjeram. Igraci su dali koliko su mogli u tom trenutku. Sjetimo se kvalifikacije protiv ukrajine i grcke, pa to su bili isti ljudi isti igraci ali je Dalic to vrhunski psiholosci i vjerom da mozemo doveo u red. Nazalost poslje rusije kao da slava udari u glavu. A mozda je to samo emocijalna ispraznjenost, itd, cidno da traje 3 godine, ali ajde nekom treba vise da to prevlada. Ipak mislim da na mladima i spremnima  repka opstaje. Ako se netko uvrijedio, sry! ☺️

gumifufna pon 15.11.2021 10:09

Čestitke Vatrenim na zasluženom izravnom plasmanu na SP!

U prvom poluvremenu bila je lijepa i tečna igra protiv Rusa koji su praktički igrali bunker, i stvoreno je dosta šansi i opasnih napada.

U drugom poluvremenu je kiša natopila teren, pa se morala preskakati igra i uspjeli su ipak sretno i spretno ugurati taj pobjedonosni gol.

Najviše su povukli i pokazali ovi prekaljeni igrači: Lovren, Modrić, Perišić i Brozović, iako su i i ovi mlađi svi odreda bili odlični.

Ako bih nekog morao od njih izdvojiti , to je onda Gvardiol koji je izgurao Vidu iz prve postave i nametnuo se, te je veliki potencijal za budućnost repke.

SamoPitam3 sub 4.6.2022 22:54
morbida kaže...

Da li je vrijeme da Dalić ode? 

 I on i Biscan u kompletu mogu zapaliti dolje za Medjugorje kod gazde.

U21 je u zadnje tri utakmice prosipala sve ono sto je stvorila, a ovo kod Dalica ne sljaka jos od Rusije. Doduse i tamo da nije bilo radnika Mandzukica ne bi nikada primirisali tako daleko. Nije Dalic neki materijal za izbornika. Niti je bio, niti ce biti. Mozda je konacno red za stranca, jer kada ode Modric netko ce ovo trebati uterati u red, a takvu osobu ja ne vidim kod nas.

cvaja997 sub 4.6.2022 23:56

Kad bi Kovač htio opet, ali on ima karakter. Nije psiholog. Moraš zecu mahat mrkvom ispred njega da on ide u smjeru u kojem želiš. Nikako ne kažem da Kovaču to treba. Niti angažman niti psihologija.