Sport

HNK Hajduk Split

antimadridista uto 24.5.2022 13:06

Svašta. Znači ubij tovara ćemo tolerirati i nećemo sankcionirati zato što je to uobičajeno, a "mrzim Dinamo" je ipak previše jer se dosad nije vidjelo na stadionu? I to ti je logika? Najbolje šta možes izvući iz rukava da opravdaš ovo?

PzKpfw uto 24.5.2022 15:47

 

 

Čuje se iz policijskih krugova, da je to bio 9 krug Danetovog pakla.

Bili su spremni dići ATJ Lućko na intervenciju, srećom interventni i temeljci su uspjeli smiriti stvar. 

Torca je htjela unijeti na stadion Maxić razno oružje. Npr. zamotane sjekire u transparente....

 

Žalosno!!

BlueMax uto 24.5.2022 15:57
PzKpfw kaže...

 

 

Čuje se iz policijskih krugova, da je to bio 9 krug Danetovog pakla.

Bili su spremni dići ATJ Lućko na intervenciju, srećom interventni i temeljci su uspjeli smiriti stvar. 

Torca je htjela unijeti na stadion Maxić razno oružje. Npr. zamotane sjekire u transparente....

 

Žalosno!!

Čuje se iz policijskih krugova:

Đes bolan nebijo, ješ čuo da če provjeravat ove male mature iz Posušja i Banja Luke. Prčin ti issa kako ču rodjaka Jozu puščat s marijuanon priko grance.

 

Sad bez zajebancije, čuo sam da su namjeravali unijeti i podmornicu. S obzirom da očito u Hrvatskoj Dinamo kroji zakone a u svom priopćenju uopće nisu spominjali sjekire i podmornice, trebalo je oduzeti transparente a vratiti ljudima sjekire.

 

PzKpfw uto 24.5.2022 16:02

 

Hrvatska policija je nešto najbolje što ima ova država.

Mislim da predrasude o policiji ne bi trebali koristi na jednoj ovakvoj temi u kojoj se raspravlja o nemili događajima.

Policija je svoj posao odradilo vrlo dobro, profesionalno i uz minimalni broj žrtava s obzirom na opasnost koja je prijetila njima izravno, građanima i imovini.

PzKpfw uto 24.5.2022 16:40

Hm, opet vidim da ne razumijete rad policije.

Bila je velika opasnost da se bezinska pumpa digne u zrak.

To je bio pokušaj terorizma. Nije čudno što su pripadnici ATJ Lučkog bilio u stanju pripravnosti.

 

Da su oni došli. navijači bio bili još jače odbijeni od pokušaja dizanja pumpe u zraka, pokušaja ubojstva policajaca, te nanošenja težih tjelesnih ozljeda.

 

x18x05x uto 24.5.2022 17:55
PzKpfw kaže...

Hm, opet vidim da ne razumijete rad policije.

Bila je velika opasnost da se bezinska pumpa digne u zrak.

To je bio pokušaj terorizma. Nije čudno što su pripadnici ATJ Lučkog bilio u stanju pripravnosti.

 

Da su oni došli. navijači bio bili još jače odbijeni od pokušaja dizanja pumpe u zraka, pokušaja ubojstva policajaca, te nanošenja težih tjelesnih ozljeda.

 

 Ove tvoje index.hr informacije su teško sranje. Čudno da te se nije blokiralo na ovom forumu. Terorizam, atj lučko, pokušaj ubojstva policajca... Uh.

Cansee uto 24.5.2022 19:11
x18x05x kaže...
PzKpfw kaže...

Hm, opet vidim da ne razumijete rad policije.

Bila je velika opasnost da se bezinska pumpa digne u zrak.

To je bio pokušaj terorizma. Nije čudno što su pripadnici ATJ Lučkog bilio u stanju pripravnosti.

 

Da su oni došli. navijači bio bili još jače odbijeni od pokušaja dizanja pumpe u zraka, pokušaja ubojstva policajaca, te nanošenja težih tjelesnih ozljeda.

 

 Ove tvoje index.hr informacije su teško sranje. Čudno da te se nije blokiralo na ovom forumu. Terorizam, atj lučko, pokušaj ubojstva policajca... Uh.

 

Pa valjda smo dosad svi već dovoljno odrasli i razumni da ne uzimamo ništa od tih ekstremnijih informacija kao sveto pismo, te da upotrijebimo neko svoje iskustvo i zdravu logiku da dođemo do nekih zaključaka.

 

Nisu baš sve informacije sranje, ali nisu ni sve istina. Dok se ne dokaže suprotno, odbijam vjerovati da je bilo tko od torcidaša (koliko god imam nisko mišljenje o njima) htio usmrtiti nekog od policajaca, ili da je napad bio unaprijed osmišljen i organiziran. To je loša teorija zavjere. Isto tako odbijam vjerovati da je bilo koji od policajaca olako izvadio pištolj iz futrole. Malo razmislite u kakvo su oni bili dovedeni stanje da samo donesu odluku da izvuku pištolj iz futrole. Ni Dinamo ni Mamić ni policija sigurno nemaju apsolutno nikakvu korist od te nesretne pucnjave. A sama činjenica da je ispaljeno 20 metaka, a ozlijeđeno je 4 osobe, i to lakše, nam govori da se vatreno oružje koristilo primarno za zastrašivanje mase, a ne za ozlijeđivanje. 

 

nemojte me shvatiti krivo, ja nisam nikakav ljubitelj policije, nagledao sam ih se i glupavih i bahatih, misle da je njihova riječ zakon, ali se NIKAD nisam osjećao ugroženo od njih. A znao sam biti glupi balavac, doživi se i koješta i u večernjim pijanim izlascima, a čak sam neko vrijeme i išao na gostovanja Osijeka. Đepirali su nas po 3-4 puta tokom jednog gostovanja, znali su nas skinuti do gaća, bilo je i onih drkanja kad ne dozvoljavaju da se stane i piša, pa se pišalo u bocu u busu i slično. Ali ponavljam, nikad nisam stekao ni 1% dojma da je bilo kome od njih cilj da me zgazi ili premlati čisto da me nauči pameti. 

silvio3105 uto 24.5.2022 21:04

Je u Vk od Vanille(disko) do postaje cca 5min vožnje. Dođu, pokupe ološe i onda ih u marici ispeglaju i uglancaju.
A ni obližnji grad nije nešto poznat po dobrim policajcima.

PzKpfw sri 25.5.2022 00:02

 

Nema Dinamo veze sa huliganskim i terorističkim napadima.

Dinamo samo nije pustio na stadion one koji ne poštuju njegov kućni red.

Može to biti nepravedno itd, al' to ne može opravdanje onoga što je bilo poslije, niti Dinamo za to može biti kriv.

 

Za ovo kaj se prozivaju neki ljudi, hm, pa da vi kao da ne znate u kakvoj državi živite?

Kome se dižu spomenici? Dobrim ljudima, hm, okay, sretno vam sa njima.

 

Kaj na nogomet ne gledate kao na običnu igru, te se ne opterećujte stvarima koje ne možete promijeniti?

Zakaj izgubi glavu zbog uzaludnih stvari??

 

Cansee sri 25.5.2022 00:18
PzKpfw kaže...

 

Nema Dinamo veze sa huliganskim i terorističkim napadima.

Dinamo samo nije pustio na stadion one koji ne poštuju njegov kućni red.

Može to biti nepravedno itd, al' to ne može opravdanje onoga što je bilo poslije, niti Dinamo za to može biti kriv.

 

Za ovo kaj se prozivaju neki ljudi, hm, pa da vi kao da ne znate u kakvoj državi živite?

Kome se dižu spomenici? Dobrim ljudima, hm, okay, sretno vam sa njima.

 

Kaj na nogomet ne gledate kao na običnu igru, te se ne opterećujte stvarima koje ne možete promijeniti?

Zakaj izgubi glavu zbog uzaludnih stvari??

 

 

ali ne možeš kućni red uvoditi u zadnjoj utakmici sezone. Sad kad je sezona završila neka se jasno i glasno objavi kakav je kućni red koji će vrijediti za sljedeću sezonu. Ovo stvarno nema veze sa zdravim razumom, a da ne pričam da utakmica nije imala nikakvog rezultatskog značaja, ovo je bila jedna potpuno nepotrebna komplikacija.

 

A zamislite sad da je Dinamo sa Šibenikom odigrao neriješeno prošlo kolo i da je ovo bio derbi za naslov. To bi bilo nešto neviđeno u HNL-u i umjesto da svi uživamo u toj utakmici i atmosferi uprava Dinama bi lišila utakmicu gostujućih navijača i teško sjebala potencijalni spektakl.

PzKpfw sri 25.5.2022 00:34

 

@Cansee

 

Ma, slažem se.

Al' reda mora bit'. Zamisli da su unijeli one sjekire na stadion kaj bi bilo onda?

Več je jednom Torca prešla upravu Dinamu, te sada isti pušu i na dnohla.

 

Ne možeš recimo doči na stadion sa nožem ui džepu il' sa gunom?

antimadridista čet 26.5.2022 20:29

Izgleda da će zasluženo biti jedan trofej za ovu sezonu. Svaka čast ekipi na solidnoj sezoni nakon katastrofalnog otvaranja sezone. Sad na ovome treba graditi. Livaja je doktor nogometa za standarde naše lige.

Chayy čet 26.5.2022 21:52

Na stranu moje misljenje oko nogometa, navijaca i klubova, sama cinjenica da u 21. st. svaku utakmicu mora cuvati kordon policije i na koju te strah otici sa djecom da ih dozivotno ne osakati baklja, boca, kamen i sl. je PORAZNA!

 

Apsolutno najstroza kazna svakom i najmanjem izgredniku + rad za opce dobro + zabrana gledatelja na stadionima nekoliko iducih utakmica za oba kluba. Sve dok ne postane ono sto mora biti normalno, a to je:

 

- 0 (NULA) policijskog osiguranja na bilo kojoj utakmici

0 (NULA) izgreda na bilo kojoj utakmici

- 99% sigurnost roditelja koji djecu dovedu na utakmicu

 

Kakvo divljanje, huliganizam, odredi policije, marice, opsadno stanje..dok god nogomet i navijacko ozracje oko njega ne postane normalno NEMA nikome na stadion, pa makar 10 godina bili prazni..

 

 

 

JohnnyBlaze čet 26.5.2022 21:57
Chayy kaže...

Na stranu moje misljenje oko nogometa, navijaca i klubova, sama cinjenica da u 21. st. svaku utakmicu mora cuvati kordon policije i na koju te strah otici sa djecom da ih dozivotno ne osakati baklja, boca, kamen i sl. je PORAZNA!

 

Apsolutno najstroza kazna svakom i najmanjem izgredniku + rad za opce dobro + zabrana gledatelja na stadionima nekoliko iducih utakmica za oba kluba. Sve dok ne postane ono sto mora biti normalno, a to je:

 

- 0 (NULA) policijskog osiguranja na bilo kojoj utakmici

0 (NULA) izgreda na bilo kojoj utakmici

- 99% sigurnost roditelja koji djecu dovedu na utakmicu

 

Kakvo divljanje, huliganizam, odredi policije, marice, opsadno stanje..dok god nogomet i navijacko ozracje oko njega ne postane normalno NEMA nikome na stadion, pa makar 10 godina bili prazni..

 

 

 

 Kako to da se gluposti dogadaju samo van Splita? Jer se sistematski godinama maltretira navijace Hajduka koji u najvecem broju idu na gostovanja, na Poljudu ima poseban sektor za djecu i uvijek su pune tribine roditelja s djecom sto nigdje drugdje nije slucaj. Uzrok tog svega se jako dobro zna, a s posljedicama se treba nosit. 

PzKpfw pet 27.5.2022 00:20

@Chayy

 

Slažem se sa tobom. Međutim, nažalost ne živimo u nekome idealnom svijetu.

Da nema policije, bilo bi još većega zla.

 

I danas je bilo problema sa ultrasima. Huligani su huligani, bez obzira sa koje strane dolaze.

Iako, netko ima vojsku navijača iza sebe i financira se drugačije nego drugi, to ne znači da ima pravo na nasilje.

Ne postoji opravdanje za bilo koje nasilje.

 

Nažalost, pravosudni sistem je preblag prema huliganima, a policija je sterilna. Kao da da se boje biti ono što trebaju biti.

Možda bi vojska na stadionima pridonijela da ne bude toliko zla na istima.

 

 

-----------------------------------------

Čestitke HST na osvajanju Kupa!!

mzopg pet 27.5.2022 00:26
volegradele kaže...
Pa zbog odluka pojedinaca u Dinamu i nesposobnosti policije prepoznat momenat koji mijenja sve na gore dobili smo to sto smo dobili!
Samo jos vec jaz između sjevera i juga..Zagreba i Splita!
I sad se iz Dinama javljaju kako su Splicani izkompeksirani zato sto nisu prvaci..
BBB zapale pola tribine,svoje transparente vicu “ubij tovara”a Torcida ne smije unijet nista od transparenata i rekvizita..dojde ti 2000 navijaca i ti ne prepoznas glupost koja je napravljena!
I sad cila Hrvatska slozno od ljevog do desnog kontra huligana iz Splita..a srž problema se ne vidi i zanemaruje!
Jebote pucalo se u ljude iz vatrenog oruzja…pa to je ozbiljan sigurnosni prropust i problem!

Obično ne sudjelujem u ovakvim temama jer su van mojih intelektualnih mogućnosti, ali vrag mi neda mira.

 

Ovo boldano, normalne ljude boli neka stvar za ovakve pizdarije, da ja mrzim nekoga jer navija ili igra za drugi klub? Jer živi na sjeveru ili jugu? Kakve su to idiotarije? Nekada bi otišli na tekmu, upoznali druge gradove, druge ljude, navijače, popili zajedno pivu, a u što se to pretvorilo je gadljivo. Sve sami Katolici, a svaka druga mrzim ovog mrzim onog i idem mu razbiti glavu radi 11 plaćenih profesionalaca i lopte koju naganjaju.

 

Sport je tu za zdravlje, zabavu, razbibrigu, uživanje, druženje, normalno navijanje, a ti "navijači" (SVI, totalno nebitno je li Torcida, BBB, Armada..., svi imaju isto razmišljanje i način ponašanja, samo je pitanje tko je jači i tko radi veća sranja, a tko manja, ali sranje je sranje). Navijanje se svodi isključivo na vrijeđanje protivnika, kakvo je to navijanje? Od moje desete godine gledam te "navijače" kako trče iza kantuna kako bi kamenovali protivnički bus, a onda kad dobiju pendrekom po glavi plaču kako ih se maltretira.

 

I sad se vi tu takmičite čiji je veći i tko je napravio veće sranje, jer onda je "manje" sranje automatski opravdano. Imao sam prilike kroz posao nažalost upoznati te naše "navijačke" skupine i većinu vode probisvjeti, dileri, kriminalci, narkomani, homofobi i rasisti. Ta ekipa čini vodstvo skupine, drugi članovi, oni koji su članovi jer vjeruju da su dio nečega su uglavnom normalni ljudi, ali sam vrh je trul. Oni najistaknutiji su nabrijana drogirana i frustrirana stoka i to je uvreda za stoku kakvih sam se sve likova nagledao. Toliko bijesa i mržnje da je to teško uopće pojmiti, a kamoli shvatiti. Što je najgore nema to veze s ljubavlju prema klubu i jednako je licemjerno poput ovih koji ližu oltare po cijele dane, a u međuvremenu krše sve Božje zapovijedi, jednu po jednu. Često su to jedni te isti.

 

Da se mene pita brzo bi to rješio, jedna velika livada pa svi ti mrzitelji neka se nađu na njoj i ponesu svoje "navijačke" rekvizite i mlate se do mile volje kad imaju toliku želju za tim. Onda kad ih hitna pokupi i pokrpa treba im uručiti račune za liječenje ili neka besplatno jedni drugima ližu rane.

 

Možda će tada i normalni ljudi i ljubitelji sporta imati prilike otići pogledati utakmicu bez da se brinu hoće li im doletiti baklja u glavu ili nekakvo drugo sranje.

 

Čestitke Hajduku na osvojenom trofeju, nadam se da će torcidašima od sutra životi biti bolji za barem 50%, isto tako se nadam i da će BBBima na račun osvojenog prvenstva sve procvjetati u stvarnom životu.