Sport

HNK Hajduk Split

VooDooZg pon 9.5.2022 14:17
BlueMax kaže...

 Ti na to gledaš kao na nešto loše ali Hajduk trenutno čine igrači koji navijaju za Hajduk i kojima taj klub nešto znači i do sad su, a i u budućnosti će, stavljati klupski interes ispred vlastitog. 

 

 

Gledam zato jer realno ako npr Livaja ode otići će i svi ostali i onda bu bio tajac, svaka čast na entuzijazmu tih igrača i to je u svakom pogledu pohvalno ali sve to traje dok ide, kažem bilo bi lijepo da upadnete u europsku ligu u skupine pa da ti igrači ostanu ali bojim se scenarija u kojem ako ispadnete u pretkolu i početne zaostajat za Dinamom da će dotični reći bilo je dosta i teško da im se u tom trenutku ima šta predbaciti ili ih osuđivati ( makar će ih se naći koji će srat )..

U svakom slučaju sad napokon imate dobru upravu i trenera pa bi trebalo bar neko vrijeme durat ali morate shvatiti da su eu natjecanja bitnija od hnl-a jer tu je lova a i koeficjent .. 

volegradele pon 9.5.2022 14:44

Moras prvo bit dobar u HNL da bi nesto naoravio u Europi..ovo je tek prva ozbiljnija godina Hajduka..nadam se da je ovo pocetak i povratak na stare slave..sve vodi ka tome..ako se i posrne nista strasno..bitno da si na pravom putu i da to navijaci i sponzori prepoznaju!
Hajduk je najpopularniji i najgledaniji klub..ako nastave ovako dobar buducnost ih ceka..ali nista ne ide preko noci!

antimadridista pon 9.5.2022 15:05
plavi08 kaže...

Znači 350 milijuna u 15 ajd članka je iz 2021 onda 14 godina znači oko 25 milja godišnje. Od toga je dio za stadion i sl pobrojano.

Hajduk od grada dobiva u tom razdoblju otprilike 100 milijuna i kojekava sumnjiva jasmtva za kreidte. Što nije ni čudno jer ipak je grad 3 puta manji, a i Hajduk u tome razdoblju 3 puta nogometno lošiji klub 

 

Vidim da su krenule najave za novu sezonu. Ajd bar nešto pozitivno u ovoj temi iako se opet pokušava uspoređivati sa Dinamom za što još treba puno žganaca papati.

 

Lijepo je čitati bajke u ovom razdoblju, ružno je samo što obično oko Velke gospe (nekad i prije) dođe šamarčina. Možda ove godine preskočite? 

 

 

 Nego jel idete na proslavu naslova ili se čeka da najave da se dobiva još 4 besplatna dresa i 10 kobasica ako se kupi ulaznica pa vas se možda skupi 1000?

VooDooZg pon 9.5.2022 15:40
antimadridista kaže...

 

 

 Nego jel idete na proslavu naslova ili se čeka da najave da se dobiva još 4 besplatna dresa i 10 kobasica ako se kupi ulaznica pa vas se možda skupi 1000?

 

Nije nama stvar da mi slavimo kaj smo prvaci nego čisto da se smijemo jer vi niste a znamo koliko vam to znači..   "jebiga stari čista filozofija"   

plavi08 pon 9.5.2022 15:50
antimadridista kaže...
plavi08 kaže...

 

 Nego jel idete na proslavu naslova ili se čeka da najave da se dobiva još 4 besplatna dresa i 10 kobasica ako se kupi ulaznica pa vas se možda skupi 1000?

 A gle besplatna hrana se ne odbija. Još da dodaju koje Hajdučko pivo i fitulu za desert povedem i frendove.

antimadridista pon 9.5.2022 16:28
VooDooZg kaže...
antimadridista kaže...

 

 

 Nego jel idete na proslavu naslova ili se čeka da najave da se dobiva još 4 besplatna dresa i 10 kobasica ako se kupi ulaznica pa vas se možda skupi 1000?

 

Nije nama stvar da mi slavimo kaj smo prvaci nego čisto da se smijemo jer vi niste a znamo koliko vam to znači..   "jebiga stari čista filozofija"   

Dobro poznata purgerska publika. Jaki samo na Internetu, a klub i njegovi trofeji im ne znače ništa. Eno Zoki Mamić opet na sudu. Jedini klub na svijetu koji ima više sudskih sporova nego navijača na tribinama 

cvaja997 pon 9.5.2022 17:02

Nije baš tako. Prva mi na pamet pada Barcelona i više od kluba te njihove mnogobrojne malverzacije i firme vanjskih suradnika čiji su vlasnici igrači i tako to...

Hexfire pon 9.5.2022 17:42
cvaja997 kaže...

Nije baš tako. Prva mi na pamet pada Barcelona i više od kluba te njihove mnogobrojne malverzacije i firme vanjskih suradnika čiji su vlasnici igrači i tako to...

 Ali barem imaju popust na Spotify.

BlueMax uto 10.5.2022 10:25
C64 kaže...

Lijepo si to napisao, ali stvarnost je malo drugačija

Ima jedna narodna: ljubav ide kroz želudac

Svi igrači vole svoje klubove, ali na kraju idu trbuhom za kruhom. I Livaja je tu samo zato što je dobio izvrsne uvjete

Evo jednog koji nije bio te sreće: https://gol.dnevnik.hr/clanak/rubrika/nogomet/luka-kapulica-kapetan-hajdukovih-kadeta-presao-u-goricu---720429.html

 

Vjeruj mi da o plaćama i ugovorima u Hajduka znam više od bilo koga na ovom forumu. Livaja ja najplaćeniji igrač HNL-a. Iza njega je Kalinić. Stvar je u tome da si i jedan i drugi na stolu imali ponude s kojima bi zarađivali još više.

Kapulica - još jedan s preambicioznim roditeljima i managerima. Hajduk će na ovaj način ostati bez dosta dobrih igrača (Nejašmić, Caktaš, Pršir...) ali nikad se više ne smije dogoditi da roditelji/manageri slažu ekipu, sami sastavljaju ugovore ili imaju bilo kakav utjecaj na rad struke. To je godinama bio Hajdukov najveći problem. Igraču treba ponuditi ugovor i hoćeš/nećeš. A ne da u ugovoru piše koliko minimalno utakmica mora igrati, nebulozne klauzule u slučaju transfera i slično. Dečko je tražio više (ne govorim o novcu, iako je i tu zahtjev bio nerealan) nego što mu je klub bio spreman dati. 

kostolomac uto 10.5.2022 12:02
BlueMax kaže...
C64 kaže...

Lijepo si to napisao, ali stvarnost je malo drugačija

Ima jedna narodna: ljubav ide kroz želudac

Svi igrači vole svoje klubove, ali na kraju idu trbuhom za kruhom. I Livaja je tu samo zato što je dobio izvrsne uvjete

Evo jednog koji nije bio te sreće: https://gol.dnevnik.hr/clanak/rubrika/nogomet/luka-kapulica-kapetan-hajdukovih-kadeta-presao-u-goricu---720429.html

 

Vjeruj mi da o plaćama i ugovorima u Hajduka znam više od bilo koga na ovom forumu. Livaja ja najplaćeniji igrač HNL-a. Iza njega je Kalinić. Stvar je u tome da si i jedan i drugi na stolu imali ponude s kojima bi zarađivali još više.

Kapulica - još jedan s preambicioznim roditeljima i managerima. Hajduk će na ovaj način ostati bez dosta dobrih igrača (Nejašmić, Caktaš, Pršir...) ali nikad se više ne smije dogoditi da roditelji/manageri slažu ekipu, sami sastavljaju ugovore ili imaju bilo kakav utjecaj na rad struke. To je godinama bio Hajdukov najveći problem. Igraču treba ponuditi ugovor i hoćeš/nećeš. A ne da u ugovoru piše koliko minimalno utakmica mora igrati, nebulozne klauzule u slučaju transfera i slično. Dečko je tražio više (ne govorim o novcu, iako je i tu zahtjev bio nerealan) nego što mu je klub bio spreman dati. 

Ispred je par Dinamovih igrača

BlueMax uto 10.5.2022 13:41
kostolomac kaže...

Ispred je par Dinamovih igrača

 Nije. Osim službene plaće kluba dio dobivaju direkno od sponzora od kojih neki čak nemaju ni interes u igraču ili Hajduku nego novac daju iz navijačkih poriva. Neću konkretno o brojevima ali Oršić ima 20% manju godišnju plaću od Livaje.

ZaliazniMacan uto 10.5.2022 21:19

Točka dnevnog reda današnje skupštine Hajduka koja je najviše privlačila pažnju, ujedno i posljednja točka, bila je Prezentacija Plana rada Uprave društva za 2022. godinu. Plan je u uvodu iznio predsjednik Uprave Hajduka Lukša Jakobušić.

- U zimskom prijelaznom roku doveli smo četiri igrača, Grgića, Mikanovića, Kalinića, Ferra koji je kod nas na posudbi. Cijelo vrijeme ako se dogodi taj transfer Ferra imamo postotak od tog transfera – naglasio je Jakobušić za posudbu Portugalca.

Potom je Jakobušić malo elaborirao izlazne transfere.

- HSV je imao obvezan otkup Vuškovića u iduće dvije godine ako izbori 1. Bundesligu, ali aktivirali su tu opciju ranije. Šibenik je imao opciju otkupa ugovora posuđenog Jakoliša od Hajduka, naš plan je bio da tamo ostane do lipnja. Igrač je izrazio želju za odlaskom, u francuski Angers i transferiran je iz Hajduka. U slučaju Darka Nejašmića je nekidan aktivirana opcija transfera u Osijek – rekao je Jakobušić.

Analizirao je aktualnu sezonu.

- U aktivnoj smo borbi za oba domaća trofeja. Možemo govoriti o tome koliko je to sve realno. Ako ne izborimo naslov prvaka niti igrači niti trener Dambrauskas nisu krivi. Možemo biti krivi samo Niko ili ja, odnosno samo ja mogu biti kriv. Imali smo neke odluke u prvom dijelu koje nisu bile dobre. Možemo govoriti kako smo to izgubili u Koprivnici... Sve se događa s razlogom -

Naveo je da su ove zime postojale vrlo ozbiljne ponude za Kačaniklića i Mlakara, ali da klub nije želio prodavati igrače dok je u borbi za naslov.

- Kačaniklić je trebao u Goteborg, imao je ponudu, U veljači smo imali baš izvrsnu ponudu za Mlakara, koja bi zadovoljila njega, a pogotovo nas, ali nismo se odlučili za to. Ne mislim da smo uopće pogriješili. Svojim prijevozom je došao na utakmicu u Rijeku, Livaja i Kalinić ne mogu igrati, ali dođu u Koprivnicu. Zamislite da smo prodali Mlakara i da moramo ići u Koprivnicu bez kartoniranih Livaje i Kalinića. Mislio bih da je do mene bez obzira što bismo tim transferom osigurali plaće. Kad se boriš za naslov ne gledaš novce, a nije nam ugodna situacija – kazao je Jakobušić.

Istaknuo je što ga najviše boli.

- Tobol me boli najviše. Ne boli to nikoga više nego nas i vas, ali nadam se da je to sada iza nas. To se s Mlakarom dogodilo dva dana prije dolaska Kalinića, dakle znali smo da dolazi. Ne bismo imali Mlakara u Koprivnici, i mislili bismo da smo izgubili prvenstvo jer smo za dobar iznos prodali Mlakara u Italiju. Radije bih s ovim igračima bio drugi nego s nekim drugim igračima prvi! Najveće pojačanje u planu za 2022/23 bit će ako ostanemo na okupu! Ako ova zdrava ekipa ostane na okupu kako to Livaja reče onda možemo očekivati još lijepih stvari – naglasio je Jakobušić.

Istaknuo je kako želi da Hajduk ne samo izbori grupnu fazu u Europi, nego da i tamo prezimi.

- Moramo igrati na tri fronta. Hajduku je tamo mjesto. Neće se ništa dogoditi ako ne osvojimo prvenstvo. Ova 2021. je stvarno bila godina stabilizacije, a 2022. godina će stvarno pokazati sve ono čemu težimo. Nije nama samo cilj ući u grupnu fazu. Mi moramo biti i na proljeće u Europi, ali nemamo iskustva. Zašto smo izgubili s juniorima u Europi. Jer nemamo iskustva. Cijela priprema ovog prvenstva je priprema za sljedeću sezonu – kazao je Jakobušić.

O slučaju Kapulica je kazao.

- Onaj tko razmišlja između Hajduka i Gorice i treba otići u Goricu. 

 

 

 

cvaja997 uto 10.5.2022 22:11

Naravno, zadnja boldana konstatacija je apsolutno tocna. Nakon sto pokaxe da je kvaliteta i klasa, u GNK pokazat se sezonu, 2, mozda u repki odigrat koju i pravac liga petice za 10-15 milja ojra. Uz klauzulu 20% od iduceg transfera. 

ZaliazniMacan sub 14.5.2022 23:42

3 boda su tu iako je igra bila toplo hladna...  Crveni karton je opravdan zbog dva žuta ali prvi penal mislim da nije bio ali suđenje sve u svemu loše.  Sad ostaje čekat i probat dočekati kiks dinama sutra u Šibeniku i onda osvojit titulu u Maksimiru.  Mislim da ako se to dogodi da će zemlja stat 😂  prvo jer je hajduk a drugo Mordor će upregnut sve resurse da takav scenarij ne prode.

antimadridista sub 21.5.2022 21:38

Na Maksimir se ne puštaju navijači Hajduka. Razlog: Nisu dozvoljene zastave i transparenti.

U istoj toj utakmici navijači Dinama pale 200 baklji i usput zapale svoj vlastiti transparent. Stanje Hrvatistana, uz pomoć Hercegovačke mafije.

cvaja997 sub 21.5.2022 22:34

Ne razumijem to baš. Mogli su dobro pregledat transparente, da ne bude opet primitivizma, u smislu poruka. Međutim, očajni namjerni propusti i baklje. Izrod "navijačka" opet sramoti. 

PzKpfw ned 22.5.2022 11:08

 

Gostujući navijači se nisu držali kućnog reda. Par dana prije tekme su  najvljeni uvjeti ulaska u stadion. Nitko sa druge strane nije želio slušati.

Evo vam obavijesti o tome.

 

Ista stvar je sa BBB-ovcima. Ni oni ne mogu unijeti sve kaj žele. Kaj se tiče baklji to ilegano i po skrivećki uneseno.

 

Prošli derbi na Maxiću, T. je unijela veliki transparent na kojem piše "Mrzim Dinamo".

Ne može to tako. Osobno sam protiv bilo kakve mržnje, te ne skače niti ikada skandiram da se nekoga ubije.

volegradele ned 22.5.2022 12:05

Ma koje su to sheme nemozes unijet transparent,megafon..bubnjeve..pa za koga se igra nogomet..znaci BBB mogu unjet sve da proslave naslov a Torcida ne moze..ma nabije ih sve na k… ZG-BG

I onda se cude kad nastanu sranja…gadim mi se sve ovo skupa..ne podrzavam nasilje ali brate nogomet nije kazaliste!!

C64 ned 22.5.2022 13:03
volegradele kaže...
Ma koje su to sheme nemozes unijet transparent,megafon..bubnjeve..pa za koga se igra nogomet..znaci BBB mogu unjet sve da proslave naslov a Torcida ne moze..ma nabije ih sve na k… ZG-BG

I onda se cude kad nastanu sranja…gadim mi se sve ovo skupa..ne podrzavam nasilje ali brate nogomet nije kazaliste!!

 Nisu mogli unijeti transparente jer su zadnji puta unjeli veliki transparent "Mrzim Dinamo"
Šta su očekivali, da će ponovo dozvoliti isto?
Da li to odobravaš?
Da li odobravaš da onda sve naviječke skupine nose na gostovanja transparente "Mrzim Hajduk", "Mrzim Rijeku", "Mrzim Osijek"...

cvaja997 ned 22.5.2022 13:15
x18x05x kaže...

Treba samo naglasiti da su hrvatski navijači/huligani dno dna. Zbog takvi debila se ne ide na utakmice.

 Najbolji mi je majmun koji je propucan, izjava nisam uopće sudjelovao u neredima. Poznajem dečka koji je išao sa njima, taj kojeg poznajem živi za sr*nja. Dobio je batina u životu i nije mu dosta. Kada policija radi svoj posao, onda čuđenje. E da, ti navijači će sad dovest opet do kažnjavanja Hajduka. Već vidim naslove kako je disciplinska komisija HNSa oštro osudila te kažnjava... Tako treba, pomozite svom klubu.

volegradele ned 22.5.2022 13:33

Pa bilo je x poruka i transparenata sa svih strana..represiju ne podnosim i nista dobro ne donosi nikad…”mrzim Dinamo” sta je to nesto strasno..daj molim te..sta nisu pregledali transparente i zapljenili one koji ima ne pasu..kakve su to utakmice bez transparenata..jos da nam zatvore usta i sta smo dobili!?

A sta cu mislit o klubu koji godinama sere po svim klubovima,gdje Zdravkec pere svoje milijune ,gdje Zdravkec drzi sve u svojim rukama..da ih poljubimo jos u dupe..

BlueMax ned 22.5.2022 15:40

Posao policije nije da puca u navijače. Toga nema ni u Turskoj. Posao policije je da spriječi ovakve nerede. U normalnoj državi ovo bi značilo minimalno ostavku ministra.
Ako specijalna policija nije u stanju obuzdati navijače bez upotrebe vatrenog oružja onda je to veliki problem.

Dodinho ned 22.5.2022 15:52
BlueMax kaže...
Posao policije nije da puca u navijače. Toga nema ni u Turskoj. Posao policije je da spriječi ovakve nerede. U normalnoj državi ovo bi značilo minimalno ostavku ministra.
Ako specijalna policija nije u stanju obuzdati navijače bez upotrebe vatrenog oružja onda je to veliki problem.

Kakvi navijači, o čemu pričaš ti?

cvaja997 ned 22.5.2022 15:58

Slažem se, kakvo pucanje po navijačima, toga nebi smjelo bit nigdje. Međutim jučer, na domaće teroriste kojih je stotinu i nešto imalo nakanu izvršit domaći teroristički napad, apsolutno je sve dozvoljeno. Neka se zamisle malo, poruka je jasno poslana. Štoviše, pohvalit ministra i nagradit kolege koji su nastradali u akciji. Nikakav sarkazam, ozbiljan sam. Napisao sam izvorno poruku koja je za ban, malo sam morao preoblikovat, ali jasno je na čijoj sam strani. Tko se mača lati... Neće moći. Neće.

thermo ned 22.5.2022 16:06
BlueMax kaže...
Posao policije nije da puca u navijače. Toga nema ni u Turskoj. Posao policije je da spriječi ovakve nerede. U normalnoj državi ovo bi značilo minimalno ostavku ministra.
Ako specijalna policija nije u stanju obuzdati navijače bez upotrebe vatrenog oružja onda je to veliki problem.

 Ma nemoj, ne da im je to posao nego se to radi češće nego rijeđe i ništa tu nije čudno:

https://www.index.hr/sport/clanak/foto-portugalska-policija-pucala-na-delije-ovo-su-posljedice/2325021.aspx

 

Ako se te čimpanze ne može dovesti u red normalnim putem onda treba upotrijebiti i drugu silu.

 

P.S. I ne znam zašto se stalno te teroriste i bolesnike naziva navijačima, njima je zadnja stvar na svijetu navijanje, a na utakmice idu sa ciljem da rade sranja.

Sve to treba pohvatat i poslat na dugogodišnju robiju i odvojit od ostale normalne populacije.

Zašto se to već jednom ne napravi to ne znam.

 

 

hahhaajaads ned 22.5.2022 16:14
BlueMax kaže...
Posao policije nije da puca u navijače. Toga nema ni u Turskoj. Posao policije je da spriječi ovakve nerede. U normalnoj državi ovo bi značilo minimalno ostavku ministra.
Ako specijalna policija nije u stanju obuzdati navijače bez upotrebe vatrenog oružja onda je to veliki problem.

 Navijaci su na stadionu koji mirno navijaju, ovo su huligani i to na autocesti, da su u americi svi bi bili propucani zbog napada na policiju.