Sport

GNK Dinamo Zagreb

PzKpfw pet 24.3.2023 13:42

 

Bilo je napisa prilikom odlaske Orše u hladnu, tmurnu i kišovitu Englesku da postoji klauzula u njegovom ugovoru, da ako njegov engleski klub ispadne u niži rang, da mu je ugovorač, ništavan.

A, sada nedavno....Da, je prva rata tek uplaćena, a oni ga ionako ne vide u svojim planovima, te bi nam ga mogli vratiti.

 

Orša je nogometna klasa za premjeršip, al' ekipa ga tamo nije prepoznala. To je igrač za najveće svjetske klubove. Ta, igrao je našem Dinamu iz Zagreba.

Jedan od najboljih igrača na proteklom SP.BTW, imali smo i najboljeg golmana. Livi-ja.

Petko, da presudni gol.

Da smo imali u repki KapatanDinamo, našeg Arijana Ademija, bili bi i svjetski prvaci sada, na posljednjem SP, te u Rusiji.

I Miša je falio repki, kao i Ivanušec.

 

Umjesto da više Dinamovaca igra u repki, tamo šaljem potkapacitirane igrače iz HNL za taj rang turnira, kao što je svjetsko prvevenstvo u nogometu.

Sjetite se čiji je igrač, fulao penal. Koji nas je mogao puno koštati, al je naš Livi i naši pucači 11-m, spasili stvar.

Dokazi, ne mantre.

 

 

Prvi sam ovdje zazivao povrataka Orše, te se nadam da će tak' i biti.

Još da se vratiti Ademi, te idem na novi pohod prema tituli svjetskog Šampiona.

PzKpfw sri 29.3.2023 11:31

 

 

Dinamo Zagreb kao i svi veliki svjetski klubovi, širi svoje poslovanje po cijelom ZGB. Naime, otvara se novi fan shop u ZGB, Areni Zagreb.

Tamo će biti i Plavko, naša maskota, te će biti moguće fotkanje sa njim. Sa Plavkom.

 

Mislim da bi dućkasi sa Dinamovom oblekom i suvnerima trebali biti diljem Hrvatske dostupni. Naime, Dinamo nema samo navijače u ZGB. Nego po cijelom svijetu.

Posljednji put kada sam nešt kupovao u fanšopu kod stadiona, te sam nekaj pričao sa osobljem, te su tamo djelatnice komentirale da kod njih stalno kupujem.

Tak' da eto mogu potvrditi da je kod njih roba visoke kvalitete, sve brendirano sa Dinamovim logom, te bez obzira kaj sam navijač Dinama iz Zagreba, mogu reći da bi i drugi navijači, drugih klubova

mogli pronaći nekaj za sebe. To je mi je potvrdio čak i jedan kolega kaj nosi Livajin dres ispod jakne da ga ne primjete.

 

fighterZu sub 1.4.2023 19:07

Ovo izgleda jako loše. Samo 1 pobjeda u zadnjih 5 HNL utakmica. Nešto treba pod hitno mijenjat. Zalaganje igrača nije na razini od prijašnjih godina. Realizacija nam je koma, igrači igraju previše ležerno pred kraj utakmice što dovodi do nedopustivih grešaka. Odlazak Oršića, Ademija je samo još više pridonijeo tome. Stručni stožer očito ne priprema dobro igrače, imam dojam da neki namjerno bojkoritraju igru Dinama. A igrače može biti sram. Ovakvo ponašanje igrača gdje glume nekakve face, a u međuvremenu svaki igrač napravi neviđeni broj krivih dodavanja i krivih otvaranja pozicija. Danas smo strahovali i za taj bod protiv Gorice, sva sreća pa imamo Livakovića.

C64 ned 2.4.2023 11:11

Kada je Livaković najbolji igrač Dinama, protiv najlošije ekipe hnl-a, onda možemo reći samo katastrofa

Nije tu glavni problem Čačić, već rad uprave.

U zadnjih godinu dana su dovođeni samo obrambeni igrači (Perkovič, Boško Šutalo, Bočkaj i Ljubičić), a nijedan ofenzivni igrač

A odlazili su ofenzivci (Oršić, Ademi),a sada se ozljedio i Petković. Tri ključna igrača.

U mlađim kategorijama, Dinamo nigdje nije na prvoj poziciji.

Zvoni na uzbunu.

 

BlueMax ned 2.4.2023 11:54
C64 kaže...

Kada je Livaković najbolji igrač Dinama, protiv najlošije ekipe hnl-a, onda možemo reći samo katastrofa

Nije tu glavni problem Čačić, već rad uprave.

U zadnjih godinu dana su dovođeni samo obrambeni igrači (Perkovič, Boško Šutalo, Bočkaj i Ljubičić), a nijedan ofenzivni igrač

A odlazili su ofenzivci (Oršić, Ademi),a sada se ozljedio i Petković. Tri ključna igrača.

U mlađim kategorijama, Dinamo nigdje nije na prvoj poziciji.

Zvoni na uzbunu.

 

 Bodovi kažu da je najlošija. Meni ih je gušt gledati kako igraju. Ostalo je neriješeno a bili su puno konkretniji od Dinama i trebali su pobijediti. Imaju 1:1 i u situaciji u kojoj bi se svi drugi klubovi povukli oni grizu za pobjedu i umalo je ostvare. Protiv Hajduka su izgubili a bili su klasu bolji. Pršir može biti prvotimac bilo koje HNL momčadi. Mitrović će biti fantastičan igrač. Ako se itko ima pravo žaliti na suđenje cijelu ovu sezonu onda su to oni. Neće ih rezultat i žao mi je što ispadaju.

 

Zaporožac pon 3.4.2023 05:54
C64 kaže...

Kada je Livaković najbolji igrač Dinama, protiv najlošije ekipe hnl-a, onda možemo reći samo katastrofa

Nije tu glavni problem Čačić, već rad uprave.

U zadnjih godinu dana su dovođeni samo obrambeni igrači (Perkovič, Boško Šutalo, Bočkaj i Ljubičić), a nijedan ofenzivni igrač

A odlazili su ofenzivci (Oršić, Ademi),a sada se ozljedio i Petković. Tri ključna igrača.

U mlađim kategorijama, Dinamo nigdje nije na prvoj poziciji.

Zvoni na uzbunu.

 

Da, trebali su se malo više potruditi da dovedu Belju (otišao u Augsburg za nekih 3 mil e +bonusi...)

Ne vjerujem da Dinamo to nije mogao platiti, potpisati s njim na pet godina, (dečko je 20 godina)

 

Uskoro bi mogli otići i Šutalo, Liva, Petković, Ivanušec... što tad ?

Neće više biti problem samo kod napadača.

To govorim kad razmišljam o Dinamovim EU ambicijama, a što se tiče naše lige, lako oni pokupuju još Drmića i sličnih, pa će za našu ligu jopet biti No1.

C64 uto 4.4.2023 21:53

Dinamu nedostaju 2 igrača zbog ozljeda. I zbog toga Čačić traži odgodu??? Da nedostaju 5-6 igrača, još bih i shvatio

Još jedan dokaz katastrofalno odrađenog zimskog prijelaznog roka

Koliko se sjećam, bilo je trovanja hranom više igrača po klubovima i reprezentacijama i mislim da nikada nisu odgađane utakmice

 

gnautix sri 5.4.2023 19:33

Navijaci dinama ce mamica praviti od blata.

Dario Simic? HAHAHAHAAHHAA daj me nemojte zajebavati.

Hrpa klosara koji su dosli razgrabiti sto je ostalo od svetinje. Lesinari.

SaintGriz sri 5.4.2023 20:10
gnautix kaže...
Navijaci dinama ce mamica praviti od blata.

Dario Simic? HAHAHAHAAHHAA daj me nemojte zajebavati.

Hrpa klosara koji su dosli razgrabiti sto je ostalo od svetinje. Lesinari.

 Sadašnji Dinamo je 100% Mamićeva prčija, sve su ovo njegovi ljudi, od kojih ga je dio "izdao". Dario Šimić nema ništa s ovim, čovjek se zaposlio prije mjesec dana.

C64 sri 5.4.2023 21:03

Potjerati ljude koji su dali čovjeku od 69 godina da vodi dvije najvažnije funkcije: trenersku i sportskog direktora (za što niti nema kompetencija) i basnosolvnu lovu za odštetu u slučaju otkaza

Čačiću se zahvaliti za sve lijepo šta je napravio unazad godinu dana

Koja je službena uloga Šimića? Da li je on i službeno sportski direktor? Nekako mi se čini da nije. Nakako je sve to neodređeno

Ako nije, prvo odredti tko će biti sportski direktor, naći vrhunskog trenera i što prije pripremati uvjete za ljetni prijelazni rok  i slaganje momčadi

fighterZu sri 5.4.2023 21:08

Problemi već traju od početka sezone. Prvi dio sezone dobar koliko je bila dobra i konkurencija u tom trenutku, nemojte biti u zabludi da je Dinamo dobro igrao. Plus kreće niz događaja koje su pridonijele najlošijoj atmosferi u momčadi još od dolaska Nenada Bjelice: odlazak Oršića, nedorećenost u zimskom prijelaznom roku, famozni novi ugovor Čačića, borba za fotelje gdje nitko od tih osoba nije zaslužan za Dinamove rezutate u posljednjih par godina. I kao šlag na tortu odlazak kapetana Ademija.

 

Bojim se da smo izgubili karaktere u momčadi, nekoga tko ima muda dići glas u momčadi. To je pogotovo problem ako trener nije jedan od tih karaktera. Pogledajte Čačićeve izjave u zadnjih par utakmica - problem mu je travnjak, zatim ozljede i ndeostanak igrača, pa ritam utakmice, da ne nabrajamo dalje, izgovori nad izgovorima (dodatno pojačavanje loše atmosfere u momčadi, tu treba biti iskren, direktan i priznati da se loše igra). Svaka mu čast na dosadašnjim rezultatima (tu treba naglastiti i lošije predstave konkurenata), ali trenutno nam treba šok terapija kao i prošle sezone. Sam očito ne bude ponudio ostavku, ipak su veliki novci u pitanju. Rezultati u gostima su posebno zabrinjavajući, ne znam kada se igralo ovako loše u gostima.

 

Možemo se samo nadati da će ovaj kiks u kupu i niz loših rezultata potaknuti momčad na bolju igru. Jer kako stvari stoje, jedino igrači mogu ovo izvući, struka trenutno luta hodnicima Maksimira. Pravo pitanje je tko ima taj karakter u momčadi da skupi ekipu. Ako takvoga karaktera više nema, ne vidim drugu opciju osim novoga trenera.

Noorman sri 5.4.2023 23:29

Ma nek je odjebao više, već bi i prije ali držala ga je ona pobjeda protiv Chelsea u 9.mj. Dok se sve pogleda u zadnjim mjesecima što se događa ne vidim neku presvjetlu budućnost, prodaju se ključni igrači.... ah, u sljedećim mjesecima će se sve vidjeti

jozef pet 7.4.2023 01:27
fighterZu kaže...

Igor Bišćan novi trener. Ajmo vidjeti kako će ovo funkcionirati i nadajmo se da će uspijeti trgnuti momčad.

Nek mu je sa srećom, ali nemam baš velika očekivanja.

Miro pet 7.4.2023 23:01

Bit će sutra Kranjčevićeva krcata!

 

Treba podržati novog trenera: https://www.gnkdinamo.hr/hr/Novosti/Clanak/trener-biscan-ovo-mi-je-najveci-posao-u-karijeri-jedva-cekam-da-krenemo

 

Još bi se izgubljena utakmica protiv Šibenika mogla pokazati zlata vrijednom, jer je očito ekipi trebao reset. Čačić je imao odlične rezultate, plasman u LP i ova zadnja maestralna pobjeda nad Hajdukom, ali kao SD se nije snašao (šira priča, sada više i nebitna) i još kao da je upao u crnu rupu - niz nevjerojatno izgubljenih bodova u zadnja dva mjeseca. Rastanak je bio neminovan.

 

Počinje nova era, a to je uvijek zanimljivo za pratiti.

manubis sub 8.4.2023 10:23

Trenutno se situacija u Dinamu zadnjih mjeseci može nazvati veoma kaotična, puno previranja, tenzija i treba imati jaki želudac raditi u takvom okruženju. Mamićeva kriminalna hobotnica neće samo tako maknuti svoje papke, novoj garnituri, koja god da bude, trebati će puno vremena da dovede stanje u normalu. I čini mi se da je i Čačiću bio interes što prije se maknuti iz kluba sa otpremninom.

 

C64 sub 8.4.2023 20:45

Razlika između Bišćana i Čačića, što Bišćan radi zamjene, koje su mu i donjele pobjedu: Bulat, Menalo

Najbitnija su tri boda, igru nema smisla komentirati.

Treba što prije odrediti jasnu hijarhiju unutar kluba i konačno imenovati sportskog direktora koji će raditi pripreme za ljetni prijelazni rok.

Sa ovakvim kadrom, teško ćemo se kvalificirati u konferencijsku ligu.

Zaporožac ned 9.4.2023 07:38
Miro kaže...

 

 

Počinje nova era, a to je uvijek zanimljivo za pratiti.

Slažem se...

Nisam Dinamovac no zadovoljan sam što je otišla/odlazi Mamićeva mafijaška organizacija..

 

Rad, red, pošteno suđenje (moderiranje) , novi mlađi trener Bišćan, uprava sa Šimićem itd....

 

btw;

 

Gledao jučer utakmicu dvije jednakokvalitetne momčadi, ocjena utakmice 6/10.

Bit će Bišćanu grdo...

Miro uto 18.4.2023 20:36

Zanimljivo kako je vrhunac krize u Dinamu označio gol - Duje Čopa! U zadnjim sekundama polufinalne kup utakmice, igrač Dinama, na posudbi, zabija gol glavom za pobjedu Šibenika.

 

To je bio okidač za (ranije nego li se očekivalo) smjenu trenera.

 

Dovodi se Bišćana (iako su mnogi tvrdili da je to nemoguće, jer ga je čekao U-21 Euro), koji dobiva odmah prvu utakmicu protiv Lokomotive (na jedvite jade, drhtalo se u zadnjim sekundama), a potom maestralno pregažen Slaven (4:0).

 

I sada je Dinamo prvi, s +12 bodova ispred Hajduka, s prilikom da za tri kola, u utakmici s Hajdukom na Poljudu i matematički osvoji prvenstvo, četiri kola prije kraja.

 

Nevjerojatno, odjednom djeluje kao da teku samo med i mlijeko, priča se isključivo o pojačanjima za LP, a još prije samo dva tjedna vladala je teška kriza i depresija, na svim klupskim razinama... Ali, eto, odužio se Duje Čop svom klubu na svemu što mu je dao i prerezao to jednim trzajem glavom i zabijanjem gola Livakoviću u ključnom trenutku!

jozef sub 22.4.2023 19:24

Nažalost za sad je to kako sam i očekivao. Igra pod Bišćanom znatno slabija nego pod Čačićem. Nadam se da se da se sve još uhodava. Ovakvom igrom se ispada od Gzire ili Tobola.

BlueMax sub 22.4.2023 22:18

Bišćana za sada igrači ne bojkotiraju no s obzirom kakav je tip nećemo na to dugo čekati. Meni kao navijaču Hajduka je vrlo drago koga je Dinamo doveo za trenera.

C64 ned 23.4.2023 14:21
jozef kaže...

Nažalost za sad je to kako sam i očekivao. Igra pod Bišćanom znatno slabija nego pod Čačićem. Nadam se da se da se sve još uhodava. Ovakvom igrom se ispada od Gzire ili Tobola.

 Ne bih se složio.

Prije mjesec dana je Dinamo izgubio 1:0 od Istre

Dinamo je tada bio lagano bolji kao što je i jućer bio.

Čačić je tada napravio samo jednu zamjenu (Menalo za Ivanušeca). Čaćić je počeo raditi greške kao kada je bio izbornik Hrvatske, kada je vrlo rijetko radio izmjene.

Biščan je jućer napravio tri izmjene. Mali Tolić je igrao zadnjih pola sata i imao je 100% priluku, ali na žalost lopta je za malo prošla pored stative.

Ništa spektakularno, ali vidi se lagani napredak u odnosu na Čačića. Za tako kratko vrijeme, ne može se više ni očekivati.

Bišćan je dobar izbor. 

Opet ponavljam, što prije odrediti tko će biti sportski direktor i krenuti pripreme za ljetnja pojačanja. Sa ovim kadrom ne možemo očekivati kvalitetne evropske rezultate.

jozef ned 23.4.2023 14:46
C64 kaže...
jozef kaže...

Nažalost za sad je to kako sam i očekivao. Igra pod Bišćanom znatno slabija nego pod Čačićem. Nadam se da se da se sve još uhodava. Ovakvom igrom se ispada od Gzire ili Tobola.

 Ne bih se složio.

Prije mjesec dana je Dinamo izgubio 1:0 od Istre

Dinamo je tada bio lagano bolji kao što je i jućer bio.

Čačić je tada napravio samo jednu zamjenu (Menalo za Ivanušeca). Čaćić je počeo raditi greške kao kada je bio izbornik Hrvatske, kada je vrlo rijetko radio izmjene.

Biščan je jućer napravio tri izmjene. Mali Tolić je igrao zadnjih pola sata i imao je 100% priluku, ali na žalost lopta je za malo prošla pored stative.

Ništa spektakularno, ali vidi se lagani napredak u odnosu na Čačića. Za tako kratko vrijeme, ne može se više ni očekivati.

Bišćan je dobar izbor. 

Opet ponavljam, što prije odrediti tko će biti sportski direktor i krenuti pripreme za ljetnja pojačanja. Sa ovim kadrom ne možemo očekivati kvalitetne evropske rezultate.

To za zamjene je točno Čačić je zaboravljao mijenjati igrače i uvijek jako dugo čekao.
šut na gol:

15.3. Istra-Dinamo šut na gol 6:11 
22.4. Istra-Dinamo šut na gol 7:8

 

Prije mjesec dana sam imao dojam da igrači namjerno promašuju gol i da bi trebali pobjeđivati bez problema, a onda još i prime nekakav blesav gol. Sad je dojam da ne bi dali gol ni da se igra 180 minuta, a i onda bi to bilo samo slučajno. Istra je imala bolje prilike. 

Pozlatile ti se riječi da je Bišćan dobar izbor, po onome što sam vidio od mlade reprezentacije i ove tri utakmice u Dinamu mene nije uvjerio. Iskreno se nadam da griješim. Jedino mi je drago što uvodi mlade igrače.