Sport

GNK Dinamo Zagreb

jozef uto 27.9.2022 10:21
C64 kaže...

Ovako nešto je idealno (23 700, 40 mil Eura): https://en.wikipedia.org/wiki/Ferencv%C3%A1ros_Stadion

Ili nešto veći (28 345, 53 mil Eura): https://de.wikipedia.org/wiki/Allianz_Stadion

Sada je to zbog inflacije, 30% više. Ajmo biti optimisti da Tomašević može bez još dosadašnjih uobičajenih 30% za lopine

IMHO Groupama Arena dobro izgleda, pogotovo po noći ali ovaj bečki je izuzetno ružan. Imamo u ZG autobusni kolodvor, ne treba nam još jedna nakarada. Lopinama je 30% malo, sudeći po tome što su napravili na Maksimiru do sad su uzimali bar 80-90%.
Opet se vraćamo na veličinu. Beč i Budimpešta pored ovih koje si naveo imaju i veće stadione. To je OK kad ti je to drugi ili treći stadion u gradu, a ne jedini. Za atmosferu se mogu napraviti i akustičke barijere kad je mali broj gledatelja pa se dobije "dobra atmosfera" čak i kad 500 ljudi gleda kup utakmicu Dinamo-Vinogradar. Na olimpijadi u Tokyu su koristili i snimke navijanja iz zvučnika jer je bio lockdown pa su tribine bile sasvim prazne, što nije bilo baš nešto ali recimo ako imaš nešto postojećih navijača, pa njih boostaš sa zvučnika raspoređenim po akustički optimalnim dijelovima tribina i time ih još dodatno motiviraš za navijanje, pa dodaš nekakav AI... od 1000 ljudi napraviš 10000. Već samim time što imaš novi stadion znatno bi se povećao broj gledatelja jer na ovakav stadion dolaze samo zagriženi navijači a ne opća publika. Shopping centri su puni a doživljaj i sadržaji su trash, išli bi ti ljudi i na stadion da im se ne gadi.


60nine uto 27.9.2022 13:46
C64 kaže...

Sada je to zbog inflacije, 30% više. Ajmo biti optimisti da Tomašević može bez još dosadašnjih uobičajenih 30% za lopine

 

nije tu samo inflacija išla gore... cijene građevnog materijala su otišle u nebesa i zbog drugih razloga (rat u Ukrajini koji najviše utječe na masu stvari, od materijala do derivata) i mijenjaju se iz dana u dan na gore...

 

dalje - ak sam dobro skužio Tomaševića danas (slušao sam njegovu izjavu na jedno uho) - grad neće dati više ni lipe za stadion (i to mi je ok), a financirat će ga koncesionar koji konačno dobije zemljište i pravo na gradnju (bio to Dinamo ili neki privatnik) - ak sam nekaj krivo shvatio, slobodno me ispravite...

PzKpfw uto 27.9.2022 18:25

 

Danas smo odradili rutinski. 4 gola za prolaz dalje u Kupu.

Dinamo iz Zagreba igra na 4 fronta. Repka, Kup, Liga, Liga Šampiona, tak' da se niko ne treba čuditi kaj otkazujemo tekme kada nam je raspred zgusnut.

Nama su tekme sa RBZ, tekme evropske istine.

 

Mado Salven, onda gostovanje kod RBS, te opet mado RBS. To su tekme koje u Evropi određuju našu sudbu.

 

 

Iako smo puni kao brod, želio biti uvijek najbolji i težiti najboljem. Samo se tak' postaje svjetskim šampionom.

Iako dajemo puno raznih igrača za repke, mislim da premalo aktualnih Dinamovaca igra u repki. Bar pol repke bi trebalo biti iz Dinama. 

 

Zaporožac sri 28.9.2022 08:42
PzKpfw kaže...

 

mislim da premalo aktualnih Dinamovaca igra u repki. Bar pol repke bi trebalo biti iz Dinama. 

 

 

Ponajbolji i najratoborniji hrvatski nogometni reprezentativci koji ostave srce na terenu su oduvijek bili Dalmatinci, pa i danas; Modrić, Perišić, Gvardiol 

60nine sri 28.9.2022 14:50
Zaporožac kaže... 

 Ponajbolji i najratoborniji hrvatski nogometni reprezentativci koji ostave srce na terenu su oduvijek bili Dalmatinci, pa i danas; Modrić, Perišić, Gvardiol 

 

Gvardiol je rođen u Zagrebu, porijeklom Dalmatinac (po tati iz Novigrada) al je odrastao na zagrebačkoj Trešnjevci - za koju je i igrao prije Dinama,  mama mu je sa Srednjaka i tu je išao u vrtić i osnovnu, a u srednju na Kennedy-evom...

Sjećam se kad je zabio svoj prvi gol u Dinamu kak su pucale petarde po Srednjacima i bližoj okolici jer se slavilo :)

 

i da netko krivo ne shvati - ne umanjujem ovaj dio "Dalmatinci", dapače - stoji ovo prvoboldano, pogotovo ak se sjetimo i nekih starijih reprezentativaca...

Jack Sparrow pet 30.9.2022 10:04
C64 kaže...

https://www.index.hr/sport/clanak/san-siro-se-rusi-novi-stadion-bit-ce-puno-manji-i-kostat-ce-milijardu-eura/2399183.aspx

Inter/Milan grade stadion koji je 15000 manjeg kapaciteta od postojećeg, jer žele igrati pred punim tribinama. 

 Pa sad nije glavni razlog da stalno igraju pred punim stadionom nego je to stvar ekonomije i toga što je stadion već zastario.

Stadion je trenutno pod vlasništvom grada Milana, a klubovi moraju platiti gradu da igraju na njemu. 

 

Ovim putem će graditi svoj i sve pare od ulaznica idu klubovima, a zašto bi gradili 15 000 sjedala više koji koštaju dosta puno umjesto da naprave kolko im zapravo treba. 

 

Dinamo bi možda bio i posječeniji da stadion izgleda malo bolje, isto kao i stadion Napolia koji je rasulo pa zjapi pola prazan.

C64 pet 30.9.2022 14:27
Jack Sparrow kaže...

 Dinamo bi možda bio i posječeniji da stadion izgleda malo bolje, isto kao i stadion Napolia koji je rasulo pa zjapi pola prazan.

 Sigurno bi bio posjećeniji.

Od moje ekipe, koja je prije išla na sve tekme, više nitko ne ide. Što zbog stadion, što zbog Mamića

Zaporožac pet 30.9.2022 14:38
C64 kaže...

https://www.index.hr/sport/clanak/san-siro-se-rusi-novi-stadion-bit-ce-puno-manji-i-kostat-ce-milijardu-eura/2399183.aspx

Inter/Milan grade stadion koji je 15000 manjeg kapaciteta od postojećeg, jer žele igrati pred punim tribinama. 

Milijardu € za smrdljivi stadion ?!

 

Stvarno ovaj svijet treba Putina. 

 

još nešto...

 

San Siro je imao 70.000 mjesta, pročitah ovo iz članka;

 

Inter je na utakmici 1. kola ovosezonske Lige prvaka na San Siru gledao samo 58.951 gledatelj, dok je Milanov susret s Dinamom gledao 61.341 navijač. Oba milanska kluba nešto su gledanija u talijanskom prvenstvu, ali premalo da bi se gradio stadion kapaciteta sadašnjeg San Sira.

 

Stadion ima 70.000 mjesta, u talijanskom prvenstvu je "malo popunjeniji", a s Dinamom je bilo 61.341 navijač ?!

 

Po čemu je to prazan stadion ?

Vjerojatno dođe 65000 gledatelja, i 5 tisuća ostane prazno pa je to problem... 

 

 

Jack Sparrow pet 30.9.2022 17:07
Zaporožac kaže...
C64 kaže...

https://www.index.hr/sport/clanak/san-siro-se-rusi-novi-stadion-bit-ce-puno-manji-i-kostat-ce-milijardu-eura/2399183.aspx

Inter/Milan grade stadion koji je 15000 manjeg kapaciteta od postojećeg, jer žele igrati pred punim tribinama. 

Milijardu € za smrdljivi stadion ?!

 

Stvarno ovaj svijet treba Putina. 

 

još nešto...

 

San Siro je imao 70.000 mjesta, pročitah ovo iz članka;

 

Inter je na utakmici 1. kola ovosezonske Lige prvaka na San Siru gledao samo 58.951 gledatelj, dok je Milanov susret s Dinamom gledao 61.341 navijač. Oba milanska kluba nešto su gledanija u talijanskom prvenstvu, ali premalo da bi se gradio stadion kapaciteta sadašnjeg San Sira.

 

Stadion ima 70.000 mjesta, u talijanskom prvenstvu je "malo popunjeniji", a s Dinamom je bilo 61.341 navijač ?!

 

Po čemu je to prazan stadion ?

Vjerojatno dođe 65000 gledatelja, i 5 tisuća ostane prazno pa je to problem... 

 

 

 pa zato kažem Milanskim klubovima nije problem da je stadio prazan jer nije, nego je njima problem što nemaju svoj stadion nego ga rentaju od grada kojem ide dosta puno para od ulaznica

 

Dok Juventus dobije čistih 60-70 milja samo na ulaznicama. A Inter više ali mislim da skoro pola daju gradu.

Tako da njima je samo radi budućnosti i ekonomije bitan stadion, a smanjit će broj mjesta jer im ne treba pošto grade skroz novi stadion i koštalo bi dosta više.

 

Dinamo ima opet drugi problem, isto kao Napoli gdje stadion igleda kao iz 1800. haha

PzKpfw ned 2.10.2022 20:24

 

Kaj je dinamovci? Klub nam trpa golove kao od šale, obara rekorde, a komentara niđe?

 

Jučer 4 komada, Pero Bombardero igrač tekme...

 

U srijedu je dan naše istine. Evropske istine. Igramo kontra umjetnog kluba, bivše Austrije Salzburg...od kada ih je kupio kapitalist, to je klub bez duše.

Doduše, kada se zavrti cirkus, evo i umjetnih navijača kao što je to bilo prije desetak godina u ZGB-u, sa onim zigzag pozerima...

cvaja997 ned 2.10.2022 21:47

Da je manje ljudi poput tebe i terorista koje štitiš, možda bi više obitelji išlo na tekme. Meni nije problem, ja nemam ništa, nemam što izgubit, al baklja u oku djeteta je problem. Kuiš razbu, ne?

PzKpfw ned 2.10.2022 23:30

 

 

Pa, ekipa se vratila na Maxić. Nema više nereda, sem kada to rade ili žele pokušati to raditi neki gostujući navijači.

Nisi čul, da je sve puno za Salzburg gostovanje?? 

 

 

Ovo je novi, šampionski Dinamo. Ak' bu sreće, u srijedu kreće naš šampionski evropski put.

 

Bez obzira na sve Dinamo iz Zagreba, uvijek na svojoj strani ima vjerne navijače sa Zapada. Čak i kada ultrasi radi neozbiljnih razloga odu u bojkot.

Zapad nikada!!

Zaporožac pon 3.10.2022 06:40
PzKpfw kaže...

 

 

 

U srijedu je dan naše istine. Evropske istine. Igramo kontra umjetnog kluba, bivše Austrije Salzburg...od kada ih je kupio kapitalist, to je klub bez duše.

Doduše, kada se zavrti cirkus, evo i umjetnih navijača kao što je to bilo prije desetak godina u ZGB-u, sa onim zigzag pozerima...

 Pomoli se čovječe, nije tebi dobro..

 

Pet, Očenaša, Pet Zdravo marija i pet slava Ocu za pokoru.

 

Oče naš, koji jesi na nebesima

sveti se ime tvoje

dođi kraljevstvo tvoje...

budi volja tvoja

 

moli se, ne bleji...

 

kako na nebu, tako i na zemlji

kruh naš svagdašnji..

daj nam danas..

i otpusti nama grijehe naše

kako i mi otpuštamo PzKpfw-u

i ne uvedi nas u komunizam

nego, izbavi nas od zla.

 

AMEN

 

...... e, ništa od tebe..

Milka30 pon 3.10.2022 16:09

Ja mislim da je vrijeme da moderatori reagiraju,jer je u pitanju troll koji ruku na srce,inteligentno trolla.

Ignore nije rjesenje,jer tip zaista blati ovu temu i konstantno vrijeda nas normalne koji volimo nogomet.

Njegovu prijasnju poruku o "umjetnome klubu" trebamo svi prijaviti,mozda to bude moderatorima jasan znak da on sve nas pravi budalama!

nkdz pon 3.10.2022 22:20

Mislim da nije u pitanju trol već jedna beskičmena i servilna duša, poltron, stranački poslušnik. Jučer je odgovarao jednom gospodaru, da je '90-te bio milicioner i imao pištolj, taj bi pucao u Bobana i u navijače. Danas odgovara drugom gospodaru, a da sutra dođu Borgovi i sve nas redom krenu tamaniti, on bi ih prvi dočekao i svesrdno im pomagao u hvatanju i komadanju. Spominje kako bi se volio sastati da nam on objasni neke stvari, a kad sam mu predložio sastanak da odradimo jedan dobar trening i sportsko druženje, nema mu ni glasa evo već 20 dana, ne odgovara. Unosi razdor i antagonizam u svakoj temi u kojoj se pojavi.  Grima Crvousti ovoga foruma. 

fighterZu sri 5.10.2022 20:52
fighterZu kaže...

Liga prvaka

- Naravno, treba biti realan. Ponovno se počela stvarati neka euforija, pa se počelo pričati o prolazu Dinama dalje. Ajmo malo stati na loptu. Po meni, imamo šansu da se borimo za 3. mjesto. naravno da bih volio da bude i više od toga. Ako bude, super i navijati ću da tako i bude. No imam dojam da se previše podcjenjuje Salzburg (Šahtar nam je pouka od zadnje sezone u grupnoj fazi gdje smo prosuli bodove). Ne bi me čudilo da danas Salzburg uzme bodove.

Standarno. Ništa se nije naučilo. Ponavljaju se iste greške koje je radio Bjelica i njegov stožer kao trener. Više mi je prisjeo ovaj nogomet i počeo mi se gaditi. Uvlačiš se Livakoviću u krilo i očekuješ da neko neće napraviti neko sranje, a sranja je bilo po svim linijama, tako da smo dobro i prošli. Igrat sa 5 odozada protiv momčadi kojoj je najjači adut gegenpressen. Čak smo i imali neke šanse (to je ta kvaliteta Dinamo, ali pod ovim sustavom igre to je nedovljno za dobirti Salzburg u gostima). Zašto stručni stožer više ne reagira na greške koje se rade iz sezone u sezonu. Iz aviona se vidjelo koji su igrači pali kondicijski, čekalo se predugo sa zamjenama, itd. Bojim se da ova utakmica će biti težak psihički udarac za ekipu u nastavku natjecanja. Neku analizu utakmice možda napravim kasnije. Nemam neka očekivanja za dalje, žalostan sam, prazan. Stvarno sam želio da Dinamo napokon napravi taj iskorak. Ali nikako da nas krene. Uvijek neka glupost, neki penal, neki zalutali krompir.

fighterZu sri 5.10.2022 22:24
C64 kaže...

fighterZu, ti misliš da je Dinamo bolja momčad od Red Bull Salzburga?

Mislim da Dinamo može biti bolja momčad od Salzburga. Trenutno bih rekao da su al pari (ako gledamo zajedno na - iskustvo igranja u Europi, utakmicama u domaćem prvenstvu, kvalitetima igrača, potencijalu mladih igrača, širini kadra, ...). Znali smo da je realna opcija da ćemo se sa njima tući za 3. mjesto. Pobjeda je mogla dovesti do do iznimno pozitivne atmosfere u momčadi. To će sada biti puno teže. Bojim se da će igrači pristupiti utakmicama bez pravoga naboja, ispod svojih realnih mogućnosti.

BlackMoon sri 5.10.2022 22:32
C64 kaže...

fighterZu, ti misliš da je Dinamo bolja momčad od Red Bull Salzburga?

 Ne znam da li je bolja ili nije, ali znam da se ovo nikako nije smjelo izgubiti! Sve je bilo pogrešno postavljeno. Taktika, igra, atmosfera, vođenje s klupe...TV serviser je još jednom pokazao da nije za velike i važne utakmice, da ne zna motivirati ekipu kad je najpotrebnije, da ne zna složiti taktiku, jednostavno pokazao je da je tamo gdje mu nije mjesto, jer Dinamo je igrao očajno! Nisam mu nikad oprostio EP 2016, a vrlo moguće da neću ni ovu utakmicu...ajde više u penziju, stari priučeni magarče!

C64 sri 5.10.2022 22:57
BlackMoon kaže...
C64 kaže...

fighterZu, ti misliš da je Dinamo bolja momčad od Red Bull Salzburga?

 Ne znam da li je bolja ili nije, ali znam da se ovo nikako nije smjelo izgubiti! Sve je bilo pogrešno postavljeno. Taktika, igra, atmosfera, vođenje s klupe...TV serviser je još jednom pokazao da nije za velike i važne utakmice, da ne zna motivirati ekipu kad je najpotrebnije, da ne zna složiti taktiku, jednostavno pokazao je da je tamo gdje mu nije mjesto, jer Dinamo je igrao očajno! Nisam mu nikad oprostio EP 2016, a vrlo moguće da neću ni ovu utakmicu...ajde više u penziju, stari priučeni magarče!

 Ako ne znaš da li je bolja ekipa, kako znaš da je nešto krivo postavljeno?

cvaja997 čet 6.10.2022 06:30

Iz moje perspektive, Dinamo je igrao u skladu svojih mogućnosti. Osobno sam imao otvorena usta na neke poteze Mišića. Čovjek je slao dubinske, okomite lopte, našao slobodnog igrača. E sad, također bih volio da su brže ušle zamjene. Puno brže, čak i prije penala. Meni je imalo i smisla da Bočkaj uđe svjež, na umornu momčad RB Salzburga, al do 60. minute je već morao bit u igri. Bilo je hrpa loših predaja, al ispravili su. Baturina, zbunjen, al neiskustvo je samo u pitanju. Krasna akcija za Drmića, ogromni potencijal i tu mi je drago da je Čačić dao njemu da igra. Pogotovo jer nije imao što izgubit. Dinamo je imao prilike, RB je imao prilike, penal je presudio. Niti jedna ekipa nije iskoristila svoje prilike iz igre. Po meni, fantastična utakmica, uživao sam gledat zadnjih pola sata. 

Zaporožac čet 6.10.2022 06:34

Nema se tu što filozofirati, tko je bolji ?!

Trenutno je bolji Salzburg, jer je pobijedio...

 

Najbolja nogometna momčad na kraju će biti na prvome mjestu, najlošija na zadnjem, i to je to.

gumifufna čet 6.10.2022 07:41
Zaporožac kaže...

Nema se tu što filozofirati, tko je bolji ?!

Trenutno je bolji Salzburg, jer je pobijedio...

 

Najbolja nogometna momčad na kraju će biti na prvome mjestu, najlošija na zadnjem, i to je to.

 Kako se nema šta tu filozofirati, tko je bolji?

Chelsea je bolji od Dinama 3X puta , pa je opet Dinamo pobjedio jer je bila dobra taktika protiv jače i puuuno skuplje momčadi.

Protiv Milana smo mu zamjerali što nije pokušao sa ofanzivnijom taktikom jer nije imao šta izgubiti.

Sad protiv Salzburga je bila prilika da to popravi, ali je opet igrao ziheraški. Imali su neke prilike ali je moglo to i bolje.

Uglavnom trebao je po meni  probati sa 4-4-2  sa Drmićem i Petkovićem u napadu.

Na maksimiru će morati Čačić nešto mjenjati, ako želi ikakvu šansu za proljeće u Europi.