Sport

GNK Dinamo Zagreb

ibme74 čet 4.8.2022 09:21
cvaja997 kaže...

Kak da Petko trči kad ima 8 kila previše. Iz forme nekih i ozljeda, kondicijski trener je nula. Autoritet nula. Plan prehrane za takve je nula. Da trener ima karakter Nike Kovača, stisli bi se ko hetero u Plavoj kamenici.

 

Pa vidiš da se non stop treneri mjenjaju a na klupi više manje non stop isti "stručni stožer", meni je to dovoljan pokazatelj da tu trener obavlja samo funkciju "ja sam trener" a da ne donosi nikakve bitne odluke niti kreira prvih 11. Ajmo biti realni, kome bi Petković nakon 2 koma sezone za redom i dalje bio jedan od glavnih igrača? Koliko čitam u Bugarskoj nije startao jer je imao lakšu ozljedu od koje se oporavljao. Pa svaki normanli trener bi ga posalo na hlađenje u B ekipu ili sa klincima nek trenira i igra dok se ne odluči u glavi jel mu se igra ili ne igra profesionalni nogomet.

Šteta je velika jer talenta ima, robusan je, ima lažnjak, ima udarac da živi nogomet zadnjih 2-3 godine umjesto što se šetka po terenu dns bi bio zvjer i vjerojatno odavno u nekoj jačoj ligi, žalosno je da je on prije 3 sezone igrao bolji nogomet nego danas, ne da ne napreduje nego još nazaduje a ni ne pokazuje neku želju da to promjeni. Ima za napad Drmića i Emrelija, za ofenzivne vezne Ivanušec i Tolić a može to odigrati i Baturina. Ovog ostaviti da bude 3. opcija za obe pozicije.

PzKpfw čet 4.8.2022 14:45

 

 

Ako nekog zanima gdje se igra kvalitetni nogomet visoke razine, nek' svakako poprati Ramljak 22 koji danas poćinje.

Najveće svjetski klubovi se trgaju da dofuraju svoje mlade da igraju sa jednim od najboljih svjetskih kluba kao što je Dinamo iz Zagreba.

 

Ak' doć na naš turnir, moraš se prijaviti kuku vremena prije.

Taj turni je jači od nekih tekmi koje se igraju u pretkolima Evropske lige.

Tako da znate kaj danas treba gledati.

The_K čet 4.8.2022 15:35
PzKpfw kaže...

 

 

Ako nekog zanima gdje se igra kvalitetni nogomet visoke razine, nek' svakako poprati Ramljak 22 koji danas poćinje.

Najveće svjetski klubovi se trgaju da dofuraju svoje mlade da igraju sa jednim od najboljih svjetskih kluba kao što je Dinamo iz Zagreba.

 

Ak' doć na naš turnir, moraš se prijaviti kuku vremena prije.

Taj turni je jači od nekih tekmi koje se igraju u pretkolima Evropske lige.

Tako da znate kaj danas treba gledati.

 Zvuci mi zanimljivo ovo. Gdje se mogu prijaviti da dodjem gledati neke tekme?

SamoPitam3 pet 5.8.2022 09:11
PzKpfw kaže...

@The_K

 

Stadion Maxić.

Sve je na linku.

Na linku je sve osim nesnosljive vrucine, a hlada gotovo nigdje. Bio sam prije ovo korone jedan dan, jer je frend dolazio u Zagreb na to pa da se vidimo. Ubila me vrucina, a kako vidim i ove godine ce ga prziti dok traje.

Miro pet 5.8.2022 13:31
ibme74 kaže...

Ja se samo nadam da će uskoro lijevog beka početi igrati lijevi bek ili barem da će tamo stavljati Boška Šutala kada uhvati ritam nakon ove ozljede jer žrtvovanjem Ljubičića dobijaš prosječnog ako ne i lošeg lijevogbeka i gubiš kreativnog veznjaka u sredini.

I Petkovića što manje u prvih 11 i sve 5, igra će doći sa formom.

 Ta kombinacija s Boškom je i meni padala na pamet, ali u svim opisima kako i gdje može igrati, navodi se  - sredisnji branič (stoper), desni bek.

 

Gledao sam ga u mladoj reprezentaciji, tamo je igrao desnog beka - i bio je odličan! Nisam do sada nikada vidio (istina nisam ga baš puno ni imao prilike pratiti) da igra lijevog beka. A nekako mi djeluje da bi on tamo jako dobro funkcionirao. 

 

On je imao operaciju trbušnog zida i s povratkom nakon takve ozljede treba biti oprezan. Zato mu se i dozira minutaža, a i stavlja samo na stopera gdje ipak nema toliko potrebe za trkom kao kada se igra beka.

 

Tek s povratkom "našeg" Šutala u igru, otvorit će se mogućnosti za razne kombinacije.

 

Meni recimo i Moharami (izvrstan prema naprijed) najbolje izgleda defanzivno kada desnog stopera igra Ristovski. On valjda ima najbolji osjećaj kako pomoći kolegi na istoj poziciji koju i sam igra (btw nije Rista baš briljirao protiv Bugara).

PzKpfw pet 5.8.2022 13:53

 

 

@SamoPitam3

 

 

Vrućina, Sunce, sparina, hladnoća, kiša, led, mraz, tuča,...ništa nas ne smije spriječiti da gledamo naš Dinama uživo.

BTW, Ramljak 22 se žemo gledati i preko TV.

 

 

Na Maxiću je svima nama Dinamovcima ćaku.

C64 pet 5.8.2022 14:22
Miro kaže...

 Ta kombinacija s Boškom je i meni padala na pamet, ali u svim opisima kako i gdje može igrati, navodi se  - sredisnji branič (stoper), desni bek.

 

Gledao sam ga u mladoj reprezentaciji, tamo je igrao desnog beka - i bio je odličan! Nisam do sada nikada vidio (istina nisam ga baš puno ni imao prilike pratiti) da igra lijevog beka. A nekako mi djeluje da bi on tamo jako dobro funkcionirao. 

 

On je imao operaciju trbušnog zida i s povratkom nakon takve ozljede treba biti oprezan. Zato mu se i dozira minutaža, a i stavlja samo na stopera gdje ipak nema toliko potrebe za trkom kao kada se igra beka.

 

Tek s povratkom "našeg" Šutala u igru, otvorit će se mogućnosti za razne kombinacije.

 

Meni recimo i Moharami (izvrstan prema naprijed) najbolje izgleda defanzivno kada desnog stopera igra Ristovski. On valjda ima najbolji osjećaj kako pomoći kolegi na istoj poziciji koju i sam igra (btw nije Rista baš briljirao protiv Bugara).

 Moharami i Bočkaj su dobri ofenzivno, ali lošiji defanzivno

Taj problem bi se mogao riješiti da igramo u formaciji 3-5-2

Zadnja trojka: oba Šutala i Lauritsen/Teophile

Ofenzivne bočne staviti Bočkaja i Moharamija

Centralno: Mišić (defanzivac), Ademi i Ivanušec/Ljubičić (ofenzivni)

Naprijed: Drmić, Oršić/Petković

Samo to bi trebalo uigravati, a pitanje je kako bi se tu snašao Oršić koji više voli sa krila ulaziti okrenut prema naprijed

Miro pet 5.8.2022 16:05
C64 kaže...
Miro kaže...

 Ta kombinacija s Boškom je i meni padala na pamet, ali u svim opisima kako i gdje može igrati, navodi se  - sredisnji branič (stoper), desni bek.

 

Gledao sam ga u mladoj reprezentaciji, tamo je igrao desnog beka - i bio je odličan! Nisam do sada nikada vidio (istina nisam ga baš puno ni imao prilike pratiti) da igra lijevog beka. A nekako mi djeluje da bi on tamo jako dobro funkcionirao. 

 

On je imao operaciju trbušnog zida i s povratkom nakon takve ozljede treba biti oprezan. Zato mu se i dozira minutaža, a i stavlja samo na stopera gdje ipak nema toliko potrebe za trkom kao kada se igra beka.

 

Tek s povratkom "našeg" Šutala u igru, otvorit će se mogućnosti za razne kombinacije.

 

Meni recimo i Moharami (izvrstan prema naprijed) najbolje izgleda defanzivno kada desnog stopera igra Ristovski. On valjda ima najbolji osjećaj kako pomoći kolegi na istoj poziciji koju i sam igra (btw nije Rista baš briljirao protiv Bugara).

 Moharami i Bočkaj su dobri ofenzivno, ali lošiji defanzivno

Taj problem bi se mogao riješiti da igramo u formaciji 3-5-2

Zadnja trojka: oba Šutala i Lauritsen/Teophile

Ofenzivne bočne staviti Bočkaja i Moharamija

Centralno: Mišić (defanzivac), Ademi i Ivanušec/Ljubičić (ofenzivni)

Naprijed: Drmić, Oršić/Petković

Samo to bi trebalo uigravati, a pitanje je kako bi se tu snašao Oršić koji više voli sa krila ulaziti okrenut prema naprijed

 Nakon što je Kopić tvrdoglavo i besmisleno inzistirao samo na 3-5-2 sustavu, što je bilo dobro sa Sevillom, ali pušiona u HNL-u, teško da će se Čačić usuditi tako postaviti igru, mada bi si dominantnim momčadima vjerojatno bio bolji pristup.

C64 pet 5.8.2022 17:09
Miro kaže...
 Nakon što je Kopić tvrdoglavo i besmisleno inzistirao samo na 3-5-2 sustavu, što je bilo dobro sa Sevillom, ali pušiona u HNL-u, teško da će se Čačić usuditi tako postaviti igru, mada bi si dominantnim momčadima vjerojatno bio bolji pristup.

 Da bi 3-5-2 funkcionirao, treba imati  dvojicu igrača koji teže igrati u šesnestercu i barem jednog stopera koji zna iznjeti loptu (Perić to radi jako dobro)

Prošlu sezonu to nismo imali i to je bila suluda ideja. Šta vrijedi Bočkaju da probije stranu i ubaci loptu, kada je premali broj igrača u šesnestercu.

Sada ima potencijala za tu varijantu, ali vremena za isprobavanje i uigravanje naprosto nema.

PzKpfw uto 9.8.2022 08:46

@C64

 

Jako dobar link. To su statističke činjenice. One su brutalne. Vidi se ko je broj 1 u HR. I na Balkanu. Okay, imaj jedan klub iz regije koji je ispred, al' to su neka druga vremena.

 

Ovo je dokaz ispravnog rada Uprave GNK DZG-a.

Vidi se ko radi ispravno, a ko neispravno.

 

DZG, šampion!!

SamoPitam3 uto 9.8.2022 09:36

 Ovo je zanimiljivo pogledati sa stajalista ulaska enormnog novca u nogomet od 90ih na ovamo. Steta sto nema cijele liste, jer tu ne vidimo neke klubove u koje je utucena hrpetina para ( City, Liverpool, Arsenal, Chelsea - samo iz Engleske, da ne idem dalje). No, dao sam si malo truda i otisao vidjeti original listu ( https://swissfootballdata.com/2022/08/07/uefa-country-ranking-historical-statistics-of-all-football-clubs/ ) pa od ovih klubova je samo Liverpool ispred Dinama, a Hajduk bolje stoji od recimo M. City-a. Kako vrijeme bude prolazilo... Sve u svemu, sretno Dinamo veceras. Uz po mogucnosti bar jednu utakmicu bez naivno primljenog gola.

ibme74 uto 9.8.2022 11:30
cvaja997 kaže...

Lista nema veze sa vezom. Sevilla ima toliko osvojenih EL. Momčad je space shuttle za cijeli Balkan. 50. mjesto.

 

I ovo za Hajduk, blizu top 50 a nisu jos od 2010 vidjeli grupnu fazu euro natjecanja (bez uvrede navijacima i simpatizerima Hajduka, ne govorim kontra njih nego samo činjenice koje dokazuju da ova tablica nema veze s vezom) dok od te 2010 do danas Sevilla naredala nebeojeno dobrih rezultata u europi.

C64 uto 9.8.2022 13:05
cvaja997 kaže...

Lista nema veze sa vezom. Sevilla ima toliko osvojenih EL. Momčad je space shuttle za cijeli Balkan. 50. mjesto.

 Gleda se od 1955-e, na način da se zbrajaju UEFA koeficjenti.

Na taj način je bitnija tradicija i stalno sudjelovanje, nego osvojeni trofeji u jednom plodnom razdoblju.

Nije najrealnije, ali definitvno zanimljiva statistika iz jednog drugog pogleda

Ako ništa drugo, lijep podsjetnik da postoje i drugi klubovi, osim oni koji su trenutačno najbogatiji iz lige petica

C64 sri 10.8.2022 09:07

Jako dobro prvo poluvrijeme

Da li je to trenutno najboljih 11 u ovom trenutku, bez Petkovića i Ivanušeca?

Drugo poluvrijeme bolje ne komentirati. Ajmo reći, odmarali se za subotu.

ibme74 sri 10.8.2022 09:14

Meni nije bilo jasno kako ekipa sa 2 igraca manje pa kasnije cak i 3 igraca manje napada njih a ne obratno, taman da su u tom trenutku igrale samo rezerve to mi je neobjasnjivo. Ali ajde prolaz je tu, dvije pobjede za koeficijent a valjda bude bolje do norveške.

Taraba sri 10.8.2022 10:09

Čestitke Dinamu na pobjedi i prolazu u daljni krug. Sama igra je pomalo čudna, prvo i drugo poluvrijeme ko dva odvojena svijeta. I mislim da je opet prisutno ono za nas svojstveno, mentalitet. Teško je znati kak se oni dogovaraju u svlačionici i dijele karte. To što mi gledamo ne znači ništa, osim što gledamo toplo-hladni nogomet. U svakom slučaju bodovi i golovi se pišu, a igra se zaboravi.

 

Idemo dalje na sjever.

PzKpfw sri 10.8.2022 10:42

 

 

Hehe, veselo je veslo,...divna plava maximirska noć.

Ukupno dvije pobjede, 6 golovam 3 primljena, oni pobrali nekoliko crvendaća...Kada netko ne može dobiti Dinamovce, onda ih tuče.

Nije to od jučer. Tako već decenijama...pogledatje samo video reportaže iz '82., te će vam se biti jasno.

 

 

Lako za dojam, neka moj DZG samo pobjeđuje, ja sretan kao i sav ostali plavi puk. 

Orša, ostanu u Dinamu do kraja karijere.

Zaporožac sri 10.8.2022 11:18

čestitam kao Hajdukovac Dinamu na pobjedi nad nezgodnim protivnikom...

suđenje ne treba komentirati baš strogo, jer su hrvatski klubovi bezbroj puta bili (po nama ) "oštećeni".

 

mogla se je pila lako okrenuti na drugu stranu.....

Zaporožac sri 10.8.2022 11:25
ibme74 kaže...

Meni nije bilo jasno kako ekipa sa 2 igraca manje pa kasnije cak i 3 igraca manje napada njih a ne obratno, taman da su u tom trenutku igrale samo rezerve to mi je neobjasnjivo. Ali ajde prolaz je tu, dvije pobjede za koeficijent a valjda bude bolje do norveške.

 ima logike...

 

ajmo se opustiti i svi u napad...imaju dvojicu manje.

zaboravljaš da se ne igra na "maliće" trojica protiv trojice, pa kad jedan ne igra trojica protiv dvojice, od kojih jedan mora i na gol, je ultradominantna.

 

*uovom slučaju totalnog ataka na Ludogorecov gol, lako može sjevnuti koja kontra, jer dovoljno je ostaviti jednog centralnog i jednog bočnog, da napraviš Dinamu nered iz kontre.

vrinho sri 10.8.2022 11:28

Pa mogli su im bez problema još 3 komada uvaliti ali koliku su nesposobnost pokazali u nekoliko navrata bilo je fascinirajuće. Pogotovo ono od Petkovića na samom kraju kad mu je Sluga praktički dao loptu na pladnju.

C64 sri 10.8.2022 12:53

Glavno da smo osigurali ligu Uefa

Samo nisam siguran više da želim da prođemo Bodo i uđemo u ligu prvaka

Sa ovakvom igrom, bilo bi to gadno za gledati protiv top klubova

A opet, prvo poluvrijeme budi nadu, i još kada se vrati Šutalo...