Sport

GNK Dinamo Zagreb

cvaja997 sub 9.7.2022 15:39

Ne znam za ostale, al ja jedva čekam, odmah derbi, odmah će se vidjet tko kako stoji, blagu prednost dajem Dinamu jer su ljudi doveli hrpu dobrih igrača od kojih će par zaigrat. Vidjet će se koliko će Hajduk grist, a mogli bi jer motiva imaju. Jedva čekam!!!

C64 sub 9.7.2022 16:47

Dinamovim igračima je ovo samo jedna od desetine "najbitnijih" utakmica koje su odigrali u zadnjih par sezona.
Tako da se ne brinem da li će se oni moći nositi sa pritiskom.
Jedino je problem, što je početak sezone, pripreme su bile kondicijske i igrači još nisu ni blizu od 100% natjecateljske forme

fighterZu sub 9.7.2022 19:02

Osvrt na prošlu sezonu

S obzirom da nisam ništa komentirao nakon osvojenog naslova evo da se osvrnem kratko i na prošlu sezonu. Čestitke ekipi i svim navijačima Dinama na osvojenom naslovu prošle sezone. Bilo je napeta sezona, imali smo dosta problema u igri, promjene trenera, no izvukli smo to na kraju dosta dobro i zasluženo osvojili naslov.

 

Osvrt na pripreme i promjene u momčadi

Što se tiče novih transfera. Dovođenje Drmića se nekako očekivalo. Ono što me zanima hoćemo li igrati i sa Drmićem i Petkovićem u prvom sastavu kroz čitavu sezonu jer to bi mogla biti zanimnljiva kombinacija. I nadam se da Petković napokon bude na razini na većini utakmica. Na pripremama je pokazao da mu se da igrat. Možda čak i dovođenje Drmića bude utjecalo na njegovu bolju igru te razina zalaganja bude na puno boljem nivou. Ljubičić mi se čini isto kao dobar transfer jer će nam dati dodatne mogućnosti u veznom redu. Samo da ne budemo gurali opet priču kao sa Franjićem na lijevom beku (osim kad je to svarno potrebno). Na pripremnim utakmicama se nekako daje dojam da ima kvalitetu i da bi mogao pridonijeti momčadi. Najveće iznenađenje mi je bilo dovođenje B. Šutala. Ako J. Šutalo ostane u Dinamu, imati ćemo stvaran sjajnu obrambenu liniju. No opet mislim da defenzivno imamo problema sa bekovima, tako da se nadam da će tu trenutni bekovi odraditi posao i biti u dobroj formi kroz sezonu.

 

Utakmica supekupa

Nadam se da budemo dobro odigrali i ne komplicirali previše. Samo to treba pokazati na terenu. Objavljeni sastav se čini ok. Jedino te kombinacije sa veznim na lijevom beku su mi uvijek upitne no tu nemamo puno mogućnosti ukoliko Bočkaj nije full spreman.

 

BlueMax ned 10.7.2022 09:13

Čestitke Dinamu na zasluženoj pobjedi. Hajduk igra premekano. Grgićeva svaka lopta u fazi napada je bila iza igrača a to s obzirom da se Hajduk odlučio na taktiku kontranapada baš i nije poželjno. Malo su se i zbunili kad im je Dinamo na početku drugog poluvremena namjerno predao posjed.
Btw, da je onaj prekršaj na Biuku bio na drugoj strani bio bi penal ili faul+žuti.

antimadridista ned 10.7.2022 09:47
Dr.Feel kaže...

4:1, razbili ih ko mačku.

 Ovo je prvi put da vidim da netko napiše rezultat penala i to koristi kao dokaz da je netko razbijen. Dinamo je bio bolji, da se razumijemo. Ali netko tko nije gledao utaknicu bi vidio tvoj komentar i zaključio da je Dinamo dobio sa 3 gola razlike u regularnom dijelu.

Hexfire ned 10.7.2022 10:03
antimadridista kaže...
Dr.Feel kaže...

4:1, razbili ih ko mačku.

 Ovo je prvi put da vidim da netko napiše rezultat penala i to koristi kao dokaz da je netko razbijen. Dinamo je bio bolji, da se razumijemo. Ali netko tko nije gledao utaknicu bi vidio tvoj komentar i zaključio da je Dinamo dobio sa 3 gola razlike u regularnom dijelu.

 Gol iz penala je bio Hajdukov prvi udarac u okvir vrata Dinama. Pametnome dosta.

antimadridista ned 10.7.2022 10:43

Izlaskom Biuka igra Hajduka se raspala. Ali u prvom poluvremenu je Hajduk bio bolja ekipa. Dinamo puno bolji u drugom. Ovo sa udarcima u okvir, ok kužim statistika je ali ne govori baš cijelo stanje. Hajduk je imao gredu u prvom poluvremenu, dva opasna udarca Livaje koja su prošla centimetre od okvra itd. Sve u svemu Dinamo zasluženo dobio.

C64 ned 10.7.2022 11:10

Dinamo za klasu bolji

Samo da je zdravlja i mislim da je realno očekivati ponavljanje prošlogodišnjeg uspjeha: proljeće u Evropi i prvenstvo

Dobra je zezancija od mislim Tolića prema Drmiću:

20 godina karijere, 0 trofeja

Mjesec dana u Dinamu, 1 trofej

Pametan izbor

Dr.Feel ned 10.7.2022 12:14

Neupitno je da će Dinamo biti uzastopni prvak valjda u narednih 10 godina, ali neka samo Hajduk, Osijek, Rijeka i drugi budu svake godine sve jači i jači. Nije više zanimljivo kada netko toliko dominira.

BlueMax ned 10.7.2022 12:52

Pametnom dosta je fraza koju obično koriste ljudi koji nisu baš pametni. Jasno je da je Dinamo bio bolji ali podatak o udarcima na gol ne govori ništa. Kilavi udarac direkt u golmana se piše kao udarac na gol a dobar udarac koji proleti centimetar od vratnice nije. Osim toga i golman je dio momčadi a jučer je valjda svima jasno koji je najbolji u Hrvatskoj.

cvaja997 ned 10.7.2022 13:54

Naravno da nije jasno. Ako imas 0 udaraca u okvir gola, kak ce golman obranit? Sto ce obranit? Takoder, obranjeni penal nije bio vrhunski pucan, al je ipak to-obranjeni. Uglavnom dobrih golmana ima za repku i to je jako bitno. 

plavi08 ned 10.7.2022 14:38

kaj svi pamte ko ribice. Golmana koji je 1 od najvećih kiksera proglašavat najboljim zbog 1 tekme i par loših udaraca.

 

Hajdukovci zar ste zaboravili sva silna bušenja Kalinića kroz noge i kraj nogu. Čovjek zbog visine loše brani takve lopte. Zar ste zabiravili bušenja sa visokim loptama u kutove. Lik ima dosta dobru reakciju i srednje visoke lopte brani odlično (kao i jučer) no to je to. Zato nikad neće biti vrhunski golman.

 

 

Dinamo jučer solidno. No ono nije prva ekipa gledajući ovranu i vezne red. Ako je onda imamo problem. 

 

Moharami jućer bio propuh u obrani. Trener Hajudka ga je odlučil odomoriti kad je izvadil Biuka. Mišić treba pasove odigravat odlučnije. Jučer je izneađujuće puno se kreta i trčao. Petković je bio odličan. Takav nam treba. Podvaljuje te lopte bolje nego bilo koji trenutni vezni u HNLu. Ostatak prosjek  No tek je počela sezona.

PzKpfw ned 10.7.2022 17:42

 

 

Kak' vam se sviđaju novi dresovi. Plavi je ok, bijeli onak'....kaj ne naprave srebrni??

 

Od Pumeinih dresova, više se ne šivaju grbovi, nego "lijepe". Tako da nakon nekoliko pranja i nošenje između toga grb otpada.

Zato moramo na nove dresove kada se to dogodi, šivati prišivke.

 


Retro dresovi, dolaze samo u ozbir oni na kojima je "veliko" malo -d-.

 

Za novu sezonu treba opreza. 

 

C64 ned 17.7.2022 11:57
cvaja997 kaže...

A Petković opet komplicira kad treba pucat.

 Da, po tome se vidi da on nije  prava devetka

Drmić bi odmah pucao, a on pokušava petom asistirati kroz noge braniću

Da je uspio, potez godine, a ovako loša odluka i propuštena lijepa prilika

PzKpfw ned 17.7.2022 13:51

Ma, taj Petković, ono ja sam zvijezda stav....gori je od Sammira. Taj je igrao kada mu se dalo.
Tak' i ovaj.

 

Prodali Kommena koji je gorio za klub, te nije dovoljno dobar za HNL, al zato može igrati u ligama Petice.
Fakat je jak taj HNL. Andrić pravi profesionalac, skroman, izgara za klub, al ne tebra treba igrati onaj umišljenko.
Ostavi se nogometa. Il' da bar otkaz u Dinamu iz Zagreba. Ne trebamo takve.

 

Žao mi je kaj neki sportski novinari traže samo prilku da oblate naš i moj Dinamo iz Zagreba sa starim mitovima da nama tobože neko neš daje, a mi to ne vraćamo....sve kako bi nas usporedilo sa klubovima HNL-a.

Ne, mi smo space shuttle za sve ostale u Hrvatskoj po mnogočemu.
Zato još više volim svoj Dinamo.

 

Bratski klub nam uvalja 2 gola, te se trebamo vaditi...Da, nije bilo Drmića, ostali bi bez bodova.
Tako treba. Za to si doveden, radi svoje posao, te ćeš dobiti ozbiljen pare za svoj rad.

Kako god bilo, tri boda su 3 boda.


Al' ta sportska analitika....svi se danas sa njom bave. Da, Liva ne valja...ti nesretniče sa tog portala ne valjaš....

 

Evo, jednom lijepog sportskog texta sa strane poštenog sportskog novinara Davorina Olivarija.

PzKpfw pon 18.7.2022 23:05

 

 

E, ajd ne dirajte lik i djelo jednog i neponovljivog Tomislav Židaka. Nogomentog Turgenjeva.

 

Gosp. Olivari je pravi sportski novinar i odan je plavoj boji, a nadsve je pošten novinar. 

Ne bi ni on htio da ga se uspoređuje sa velikanom pisane riječi kao što je bio Tomislav Židak.

 

Kao što je pokojni Štef Lamza rekao za Tomislav Židaka, on je bio naš kozmos.

Tomislav Židak bio je, i ostat će, moj i Dinamov kozmos. - izjavio je Štef Lamzao Tomislavu Židaku.

 

Obojica su sada na na nekom drugom svijetu. Plavom nebu iznad Zagreba.

 



 

SamoPitam3 uto 19.7.2022 00:52

Odgledao sam nakon doslovno dugo vremena sve utakmice jednog kola. I uopce nisam optimista sto se svega tice u Europi. Dinamo je odigrao kako je odigrao. Onaj gol koji je ponisten je mogao proci i kao neponisten. Da recimo var nije radio kao u "Istri". A i da je radio da ga nije ponistio nikome nista. Drmic je dao ta dva gola kao neka, ali prvi je zapravo autogol, jel' da ovaj nije skrenio loptu ne bi zavrsila u mrezi. Ali, dobro, ipak je to filijala koja mora pokazati sto moze, ali isto tako mora znati i gdje su joj granice, pa nekako uvijek prime gol od dinama u nadoknadi kada to treba jel'te. Eto nastaviti cu dalje na ovu temu o ostalim nasim klubovima koji igraju Europu. Hajduk nije pokazao nista. Onako, pobjedili bez ikakve igre. Lose. Osijek, mozda jos i gore. Dobili su zbog greske suca. Rijeka je, ajde zasluzeno dobila, ali igra ne uljeva povjerenje. I utakmica onih koji ne igraju Europu, varazdin:slaven, je mozda bila i najbolja utakmica kola.

PzKpfw uto 19.7.2022 17:34

Tekma je u devet.

Danas kontra Makedonaca, te Goce Sedolskog. Puno je razloga zakaj Dinamo danas prolazi.

 

Treba biti oprezan, te nikoga ne podcijeniti. Samo bahati i budale podcijenjuju protivnike. Ne, mislim samo na sport.
Nadam se da su dani gol-nefikasnosti iza nas. Nije me briga koliko, samo da je jedan gol više, nego kaj primimo.

 

Naša je snaga u tome da neki mladi potencijalni igrač jednostavno explodira, te donose nama pobjedu u nekoj od ključnih utakmica.
Ne, mora biti mlad. Može i stariji. Nema mlad, star igrač. Samo dobar ili manje dobar.

 

Bilo koji protivnik na bilo kojoj fronti je vrijedan respekta, te u svakoj tekmi moramo dati najbolje od sebe. Samo tako se
postaje svjetski šampionom. Iz tekme u tekmu.

 

Ovo godine do krova svijeta Dinamo je šampion.

 

Goce Sedolski očekujemo da te vidimo u nekoj ulozi u Dinamovom plavom domu. Prije ili kasnije.

 

Tekma je u devet.