Sport

GNK Dinamo Zagreb

cvaja997 čet 30.6.2022 00:30

Ak je istina, pametan potez. Decko ce igrat, ak je dobar dokazat se i za 10, 15 milja otic u Serie A il premier league. Sad, koji su njegovi uvjeti, ne pise. Cudno malo, Dinamo moze platit, al zasto dok se decec ne dokaze? Ja radim bez stimulacije, dok se ne dokazem, zasto bi njega Hajduk i Dinamo placali vise nego drugog golobradog dececa? 

C64 čet 30.6.2022 09:44
SamoPitam3 kaže...

 Svasta. Pa dinamo ima barem 4 igraca boljih od njega na poziciji koju on igra. Cuj to i Juventus bio u prici . Jedino, ako misli igrati za Dinamo u19. Mislim da mu je bolje onda ostati u Hajduku i razvijati se dalje.

 Polako, ima 17 godina.

Mora on još puno graha pojesti da bi došao do prve momčadi.

Posudba, pa rad, rad i samo rad

Odličan potez Dinama

plavi08 čet 30.6.2022 12:02

Nisam sve popratio. Kakav je plan sa Dinamom 2.

 

Posudbe u neki "prijateljski" klub. Recimo iz Slovenije mi se čini kao dobra ideja.  Treba nekud smijestit taj silni roster.

C64 čet 30.6.2022 12:42
plavi08 kaže...

Nisam sve popratio. Kakav je plan sa Dinamom 2.

 

Posudbe u neki "prijateljski" klub. Recimo iz Slovenije mi se čini kao dobra ideja.  Treba nekud smijestit taj silni roster.

 Prvoligaši više ne mogu imati drugu momčad u drugoj ligi, već u trećoj, a to je problem za Dinamom

Bila je neka ideja sa sklopi partnerstvo sa Interom i da on praktično postane Dinamo 2, ali je to propalo

Za sada ostaje Dinamo 2 i ideja je da igra samo međunarodne turnire

https://www.index.hr/sport/clanak/dinamo-odustao-od-filijale-rezerve-ce-igrati-prijateljske-utakmice-i-turnire/2373038.aspx

 

PzKpfw ned 3.7.2022 23:39

 

 

Neka provocira tko hoće...nedam se osobno isprovocirati. Moj Dinamo radi odličan posao.

 

 

Za mene je osobno u moj Dinamo iz Zagreba dobrodošao svatko tko želi graditi Dinamovu bolju budućnost.

Neka i Marko Livaja đido u DZG. Isto tako svatko može navijati za Dinamo,

 

Samo ljubav, poštovanje i Dinamo.

volegradele pon 4.7.2022 10:07

Brkljaca trazio 17K € i 20% od transfera…lipo bogami..nisu se dogovorili,sve 5 ali zasto je otac Brkljace imao potrebu nadrobit brdo gluposti da opravda sto je sina poslao u Dinamo radi bolje ponude…🤦🤕

cvaja997 pon 4.7.2022 10:37

Zato sto je rekao istinu. A meni netko obrise post gdje sam stavio link sa YT sluzbenog GNK kanala i napisao da Dinamov strucni kadar radi najbolji posao u HNLu. I nesto o gdinu Jakobusicu, vjerojatno je zato obrisan. Isprike, necemo spominjat rezim bivse drzave. I onoga koji ne zna koju poziciju mu igra igrac. A 1000 kuna prijevoza dok su ih roditelji razvazali nisi imao potrebu spomenut? Da, smatram vrijednim 30000 kuna i postotak od transfera jer su ulagali u igrace, oba sina, sa nepoznatim ishodom. Sada se samo nadam da je momak ljut. Ljut i motiviran. 

BlueMax pon 4.7.2022 11:54
cvaja997 kaže...

Zato sto je rekao istinu. A meni netko obrise post gdje sam stavio link sa YT sluzbenog GNK kanala i napisao da Dinamov strucni kadar radi najbolji posao u HNLu. I nesto o gdinu Jakobusicu, vjerojatno je zato obrisan. Isprike, necemo spominjat rezim bivse drzave. I onoga koji ne zna koju poziciju mu igra igrac. A 1000 kuna prijevoza dok su ih roditelji razvazali nisi imao potrebu spomenut? Da, smatram vrijednim 30000 kuna i postotak od transfera jer su ulagali u igrace, oba sina, sa nepoznatim ishodom. Sada se samo nadam da je momak ljut. Ljut i motiviran. 

 Zamisli, klub koji ima debelo najviše novca kupuje najbolje igrače?? 1000kn prijevoza je Hajdukova realnost. Bila bi i Dinamova da nisu promijenili ime i postali novi klub. Samo odkud ih onda u 1. HNL i zašto prisvajaju uspjehe klubova s kojima veze nemaju?

Jakobušić u Hajduku radi dobar posao. Nije čudotvorac koji će potpisivati najskuplje igrače i osvajati titule s deset puta manje novca i u privatnoj ligi.

 

C64 pon 4.7.2022 12:27
BlueMax kaže...

 Zamisli, klub koji ima debelo najviše novca kupuje najbolje igrače?? 1000kn prijevoza je Hajdukova realnost. Bila bi i Dinamova da nisu promijenili ime i postali novi klub. Samo odkud ih onda u 1. HNL i zašto prisvajaju uspjehe klubova s kojima veze nemaju?

Jakobušić u Hajduku radi dobar posao. Nije čudotvorac koji će potpisivati najskuplje igrače i osvajati titule s deset puta manje novca i u privatnoj ligi.

 

 Unazad par mjeseci, 4 talentirana mlada igrača su napustili Hajduk.

Otišli su u Goricu, Istru, Romu i Dinamo.

Nešto tu kod vas ne štima

BlueMax pon 4.7.2022 12:57
C64 kaže...

 

 Unazad par mjeseci, 4 talentirana mlada igrača su napustili Hajduk.

Otišli su u Goricu, Istru, Romu i Dinamo.

Nešto tu kod vas ne štima

 Upravo obrnuto, počelo je štimati. Nema više menadžersko/roditeljskih ucjena. Novca se nudi onoliko s koliko se raspolaže. Ako je to nekome malo a istekao mu je ugovor, što reći, žao nam je što igrač odlazi ali mi više ne možemo ponuditi. Pogotovo ako je riječ o poziciji koja je dobro pokrivena u prvoj momčadi. Normalno da bi bilo super zadržati mlade igrače ali nema love za to. Treba razumjeti i igrače koji razmišljaju o svojim financijama i o napretku u karijeri ali ne može roditelj pri potpisu ugovora tražiti minutažu u utakmicama. To određuje trener a ne nečiji ugovor. Ako želiš igrati, što je normalno da želiš, ima klubova u kojima ćeš igrati. Isti ti manageri prilikom potpisa za Dinamo više ne inzistiraju na klauzulama o minutaži. Zato jer znaju da to nije moguće. U Hajduka je prije toga bilo ali više neće. U Dinamu dobiju više novca, ne znam kakvo je sad stanje ali prije bi Bandić roditelje uhljebio u holdingu i onda bi potpisali robovlasničke ugovore. Igrači, roditelji i manageri smatraju da je Dinamo bolja odskočna daska, što definitivno i je. I financijski i u pogledu napretka u karijeri jer Dinamo prodaje igrače u lige petice dok Hajduk prodaje u Kinu, Tursku, Poljsku, Belgiju... To su sve činjenice i da sam na mjestu roditelja nekog od ovih igrača vjerojatno bi i ja razmišljao na isti način.

Hajduku ostaje samo jedna opcija. Financijski se osnažiti kako bi u nekoj budućnosti mogao biti konkurentan. Davati sad mladim igračima bogate ugovore i zbog toga se zaduživati bio bi korak unatrag.

volegradele pon 4.7.2022 13:26

Ovo sta je otac od Brkljace nadrobio je daleko od istine i to se vrlo dobro zna..otisao si radi boljih finacija i mogucnosti i tu je kraj price..cemu ove seljacke price…sretno ti bilo i idemo dalje!

kostolomac pon 4.7.2022 13:42
BlueMax kaže...
C64 kaže...

 

 Unazad par mjeseci, 4 talentirana mlada igrača su napustili Hajduk.

Otišli su u Goricu, Istru, Romu i Dinamo.

Nešto tu kod vas ne štima

 Upravo obrnuto, počelo je štimati. Nema više menadžersko/roditeljskih ucjena. Novca se nudi onoliko s koliko se raspolaže. Ako je to nekome malo a istekao mu je ugovor, što reći, žao nam je što igrač odlazi ali mi više ne možemo ponuditi. Pogotovo ako je riječ o poziciji koja je dobro pokrivena u prvoj momčadi. Normalno da bi bilo super zadržati mlade igrače ali nema love za to. Treba razumjeti i igrače koji razmišljaju o svojim financijama i o napretku u karijeri ali ne može roditelj pri potpisu ugovora tražiti minutažu u utakmicama. To određuje trener a ne nečiji ugovor. Ako želiš igrati, što je normalno da želiš, ima klubova u kojima ćeš igrati. Isti ti manageri prilikom potpisa za Dinamo više ne inzistiraju na klauzulama o minutaži. Zato jer znaju da to nije moguće. U Hajduka je prije toga bilo ali više neće. U Dinamu dobiju više novca, ne znam kakvo je sad stanje ali prije bi Bandić roditelje uhljebio u holdingu i onda bi potpisali robovlasničke ugovore. Igrači, roditelji i manageri smatraju da je Dinamo bolja odskočna daska, što definitivno i je. I financijski i u pogledu napretka u karijeri jer Dinamo prodaje igrače u lige petice dok Hajduk prodaje u Kinu, Tursku, Poljsku, Belgiju... To su sve činjenice i da sam na mjestu roditelja nekog od ovih igrača vjerojatno bi i ja razmišljao na isti način.

Hajduku ostaje samo jedna opcija. Financijski se osnažiti kako bi u nekoj budućnosti mogao biti konkurentan. Davati sad mladim igračima bogate ugovore i zbog toga se zaduživati bio bi korak unatrag.

 A Livaju i  Kalinića  plaćate kao ostalih 9+ prvotimaca zajedno,a za klince se onda filozofira i izmišlja topla voda....

BlueMax pon 4.7.2022 13:56
kostolomac kaže...

 A Livaju i  Kalinića  plaćate kao ostalih 9+ prvotimaca zajedno,a za klince se onda filozofira i izmišlja topla voda....

 Livaja i Kalinić su plaćeni koliko vrijede. Neću ulaziti dublje u njihovo financiranje ali to što oni dobivaju više ne znači da za druge ostaje manje. Zvuči malo nelogično ali tako je.

I jedan i drugi igraju u Hajduku za puno manje novca nego što im je bilo na stolu da prijeđu u druge klubove. I to je jedan fenomen po kojem se Hajduk razlikuje od svih ostalih klubova. Naši igrači su i naši navijači. 

cvaja997 pon 4.7.2022 13:56

Livaja i Kalinić vrijede, ovi dečki, koji su budućnost, ne? Minutaža se može dobit i posudbama. Dabome da ne štima nešto, a naravno kad te pokušaju platit ko konobara u sezoni i ti to odbiješ, onda sve najgore po obitelji i igraču. To je klub. To su navijači. Livaja Bog.

antimadridista pon 4.7.2022 15:09

Livaja je najbolji igrač lige. Kalinić stigao iz Serie A. I ne razumijem što ti nije jasno u tome da klub ne želi davati masnu lovu za još nedokazane igrače. Time se šalje i poruka svim mladim igračima da se prvo trebaju dokazati u ozbiljnom nogometu, a ne samo u juniorima. Svi mladi igrači Hajduka bi trebali slijediti primjer jednog Pašalića koji nikada nije ucjenjivao klub niti tražio masnu lovu, ginuo za dres Hajduka i čekao na najbolji mogući trenutak da ode kako bi klub koji ga je stvorio zaradio što više novca. A razne Brkljače sa roditeljima ucjenjivačima koji misle da su zvijezde prije nego su udarili loptu jednom u seniorskom nogometu, mogu što dalje od kluba.

C64 pon 4.7.2022 15:11

Mislim da Hajduk vodi krivu politiku
Rade natjecateljsku ekipu, a zanemaruju klince (Hajduk i Osijek su imali najstarije ekipe)
Bolje da niste uzeli Kalinića. Tu lovu uložiti u klince, poslati ih na posudbe i za par godina ubirati plodove
Mislim da za večinu klinaca nije stvar love, već minutaža, da li u matičnom klubu ili na posudbi.

C64 pon 4.7.2022 15:20
antimadridista kaže...
Livaja je najbolji igrač lige. Kalinić stigao iz Serie A. I ne razumijem što ti nije jasno u tome da klub ne želi davati masnu lovu za još nedokazane igrače. Time se šalje i poruka svim mladim igračima da se prvo trebaju dokazati u ozbiljnom nogometu, a ne samo u juniorima. Svi mladi igrači Hajduka bi trebali slijediti primjer jednog Pašalića koji nikada nije ucjenjivao klub niti tražio masnu lovu, ginuo za dres Hajduka i čekao na najbolji mogući trenutak da ode kako bi klub koji ga je stvorio zaradio što više novca. A razne Brkljače sa roditeljima ucjenjivačima koji misle da su zvijezde prije nego su udarili loptu jednom u seniorskom nogometu, mogu što dalje od kluba.

 Nisam siguran da je Pašalić dobar primjer razvoja mladog igrača

Odigrao jednu sezonu u Hajduku i čim je došla ozbiljna ponuda, prodan u klub neprimjeren za njega (Chelesea)

Onda sljede posudbe u Elche, Monaco, Milan, Spartak i Atalanta

Pet posudba i pet raličitih liga sa različitim mentalitetima, da bi nakon pet godina našao klub koji je za njega

Svaka mu čast što je uspio, ali to mi ne izgleda kao ispravan put

C64 pon 4.7.2022 15:26

Zapravo je Pašalić primjer kako se ne smije raditi
Prodati nespremnog igrača, da bi se dobila pod svaku cijenu neka lova.
Da je ostao par sezona i onda kada sazrije i kada da nešto igrački matičnom klubu, tek onda ga prodati i to za veču lovu
To sada žele napraviti i sa Biukom

antimadridista pon 4.7.2022 15:32

Pričam sa stajališta Hajduka i kakav je bio u Hajduku i sam njegov odnos prema klubu koji ga je stvorio, ne o cijeloj njegovoj karijeri. Taj dečko je bio prizemljen od prvog do zadnjeg dana. I dokazivao se na terenu. Nije tražio basnoslovne ugovore i stavke prije nego je udario loptu za prvu ekipu Hajduka.

Pašalić nije mogao ostati jer je Hajduku u to vrijeme nužno trebala lova od njegovog transfera za spas. To su bila druga vremena i tek neki početak promjena u Hajduku. Danas je klub stabilniji ali to ne znači da se mogu priuštiti ogromni ugovori za nedokazane igrače.

BlueMax pon 4.7.2022 16:30

Hajduk ne zanemaruje klince nego dođe trenutak kad klinci prelaze u profesionalce a Hajduk nema novac za platiti ih. Hajduk mora držati natjecateljsku ekipu zato jer eventualna kvalifikacija u europsko natjecanje i nekakav rezultat donose novac za opstanak a nema opciju razvijati igrače u 2. momčadi koja igra istu ligu. Osim toga, Hajduk je najveći klub u Hrvatskoj i navijači očekuju rezultat.

volegradele pon 4.7.2022 20:28

Ajde govorimo o mladom igracu Hajduka koji je presao u Dinamo..nije da nema veze!
Btw ko je juniorski prvka zadnje 3 godine..Hajduk..jebes ga Dinamo pokupi sve sta valja i salje ih na posube,neki nikad i ne dođu u šansu da zaigraju za prvu momcad!
Bumo videli sto ce tek bit sa Brkljacom u Dinama!

Miro sub 9.7.2022 15:32

Današnji Superkup je odličan uvod u novu sezonu.

 

Inače je to, realno, jedna pripremna utakmica pred "glavna natjecanja" (ne samo kod nas), ali teško izboreno prvenstvo i loši rezultati Dinama u izravnim utakmicama s Hajdukom prošle sezone čine današnji meč značajnijim nego li je. I to puno više za Dinamo nego li za Hajduk.

 

Ako Dinamo pobijedi, dobit će mir, samopuzdanje i dokazati da su svi koji ih proglašavaju favoritima u prvenstvu, u pravu. Ako izgube, krenut će odmah sumnja je li trener "onaj pravi", treba li žešće provjetriti svlačionicu, što uopće očekivati u nastavku ako su se odmah poskliznuli?

 

Dok bi za Hajduk izgubljen Superkup bio samo "još jedan dan u uredu", navijači su ionako nezadovoljni dosadašnjim prijeloaznim rokom, njurgali bi još više... Pobjeda bi naravno potaknula euforiju na najjače, ali ona će i tako doći, dovoljno je da povežu tri pobjede za redom i to je to - fritule već mirišu!          

 

Tako da je danas presing više na Dinamu, bit će zanimljivo pogledati kako će se s time nositi. Velika je šteta što barem jedan Šutalo ne može igrati, ali dugačka je klupa, ima se doista dovoljno stopera u pričuvi.     

 

EDIT:

Ukoliko bude neriješeno, ne igraju se produžeci, već se odmah izvode jedanaesterci.