antimadridista pon 17.1.2022 01:02

Coutinho nije bezvezan igrač ali Barcelona ga je dovela da mijenja Iniestu, a on nije takav profil igrača. I onda ga se guralo na krilo. Coutinho je čista destka ili polušpica, a Barci takav igrač nije trebao kad smo imali Messija.

Rakitić je dobar ali niti u Sevilli on ne igra baš uvijek nego ga se dozira.

antimadridista čet 20.1.2022 14:58
playjob kaže...

Dembele neće produljit ugovor s Barcelonom, stavljen je na transfer listu, te nije pozvan na današnju utakmicu s Athletic Bilbao-om u okviru španjolskog Kupa.

 Lik traži plaću 40M eura godišnje a u 4 godine otkad je u klubu nije skupio valjda 15 utakmica u komadu bez da se ozlijedio. Da ne govorim da kad je i zdrav, igra većinu vremena za k*rac. Poslati ga na tribine dok si ne nađe novi klub.

cvaja997 čet 20.1.2022 19:48
x18x05x kaže...

Da sam on tražio bi ugovor na godinu dana za 0 eur. Odradio to i onda otišao u drugi klub. Ovako će biti najveći i najskuplji promašaj.

 Dečko je umišljeno, glupo dijete. On igra igrice doma. Najgori su ovi koji su ga doveli i platili. Al dobro, on uživa u životu.

wyks pet 21.1.2022 13:39

https://www.index.hr/sport/clanak/barca-za-cudesnog-15godisnjaka-nudi-45-milijuna-eura-sad-ga-zeli-pola-europe/2334022.aspx?index_ref=naslovnica_sport_ostalo_d

 

Što kažete?

 

235 milijuna za kupnju, još po 45-60milijuna za igrača, agenta i oca.

Sad kad smo se oslobodili Dembelea, valja mudro uložiti novac.

 

Ko će nam igrat pjeku kad ode Dembe!? Ošo Griezman, uhvatit će se prašina na kontrolerima!

 

Al sad za ozbiljno.

Vidi se gdje je Barca spušila, na pojedine igrače je potrošila najviše novaca, a da od njih nije dobila ništa. City je potrošio daleko više, (PSG ne računamo, jer oni nemaju konkurencije u Ligi, pa su izuzetak) ali je kupovao u svim kategorijama pa se uspjela stvoriti vrlo dobra ekipa.

Barca je ciljano spalila novac na 5 igrača, uopće nije ulagala u ostatak momčadi i sad je stvorila okruženje u kojem su najplaćeniji igrači dobivali ogromne plaće za neigranje, a igraju mahom igrači koji nemaju 10-20% plaće Dembelea.

I zašto bi onda itko igrao, kad netko sa 20 utakmica dobije 2 milijuna, a Demebele sa 10 utakmica po sezoni dobije 20ak?

Barca je ušla u očajan i okrutan ciklus koji se rijetko vidio - da Real je promašio sa Hazardom, Bale je isto uteg - ali Bale je odigrao 2 od 4 LP kako spada, a Hazard je izoliran slučaj - ostatk momčadi je veoma postojan.

 

Ja tvrdim da je Barca najbolji primjer kako sumanuto trošenje nije dobar plan - jer su svi naskuplji igrači u top 25 - izuzev Mbappea, Ronalda, Suareza i Lukakua (tek transfer u Inter) bili promašaji.

Znači 20 od 25 igrača nije opravdalo toliki uložen novac, ali Barcin je problem što su joj ti igrači bili sve - i zato se to toliko odrazilo na klub.

City će lakše progutati ako Graelish nastavi ovako prosječno igrati.

Barci su se svi promašaji dogodili relativno brzo - i za to im nitko nije kriv.

 

Ovo je bolja slika - svi Barcini promašaji su unazad 5 godina, Real je promašio sa Jovićem i Hazardom - koji nisu toliki teret.

Nitko to ne bi mogao uigrati.

 

E vidim, nisam stavio VanDijka kao uspješan transfer.

 

 

Mitch pet 21.1.2022 18:25
wyks kaže...

https://www.index.hr/sport/clanak/barca-za-cudesnog-15godisnjaka-nudi-45-milijuna-eura-sad-ga-zeli-pola-europe/2334022.aspx?index_ref=naslovnica_sport_ostalo_d

 

Što kažete?

 

235 milijuna za kupnju, još po 45-60milijuna za igrača, agenta i oca.

Sad kad smo se oslobodili Dembelea, valja mudro uložiti novac.

 

Ko će nam igrat pjeku kad ode Dembe!? Ošo Griezman, uhvatit će se prašina na kontrolerima!

 

Al sad za ozbiljno.

Vidi se gdje je Barca spušila, na pojedine igrače je potrošila najviše novaca, a da od njih nije dobila ništa. City je potrošio daleko više, (PSG ne računamo, jer oni nemaju konkurencije u Ligi, pa su izuzetak) ali je kupovao u svim kategorijama pa se uspjela stvoriti vrlo dobra ekipa.

Barca je ciljano spalila novac na 5 igrača, uopće nije ulagala u ostatak momčadi i sad je stvorila okruženje u kojem su najplaćeniji igrači dobivali ogromne plaće za neigranje, a igraju mahom igrači koji nemaju 10-20% plaće Dembelea.

I zašto bi onda itko igrao, kad netko sa 20 utakmica dobije 2 milijuna, a Demebele sa 10 utakmica po sezoni dobije 20ak?

Barca je ušla u očajan i okrutan ciklus koji se rijetko vidio - da Real je promašio sa Hazardom, Bale je isto uteg - ali Bale je odigrao 2 od 4 LP kako spada, a Hazard je izoliran slučaj - ostatk momčadi je veoma postojan.

 

Ja tvrdim da je Barca najbolji primjer kako sumanuto trošenje nije dobar plan - jer su svi naskuplji igrači u top 25 - izuzev Mbappea, Ronalda, Suareza i Lukakua (tek transfer u Inter) bili promašaji.

Znači 20 od 25 igrača nije opravdalo toliki uložen novac, ali Barcin je problem što su joj ti igrači bili sve - i zato se to toliko odrazilo na klub.

City će lakše progutati ako Graelish nastavi ovako prosječno igrati.

Barci su se svi promašaji dogodili relativno brzo - i za to im nitko nije kriv.

 

Ovo je bolja slika - svi Barcini promašaji su unazad 5 godina, Real je promašio sa Jovićem i Hazardom - koji nisu toliki teret.

Nitko to ne bi mogao uigrati.

 

E vidim, nisam stavio VanDijka kao uspješan transfer.

 

 

 Primjetite kako je City samo jednom na listi...a spominju se kao najbolesniji potrosac...mozda trose puno ali trose najbolje

wyks pet 21.1.2022 21:19
Mitch kaže...

 Primjetite kako je City samo jednom na listi...a spominju se kao najbolesniji potrosac...mozda trose puno ali trose najbolje

 Nije problem toliko u količini novca, nego količina igrača.

 

Barca je na 3 igrača potrošila koliko i City u nekoliko prijelaznih rokova. City i puno kupuje mlađih igrača koje onda šalje po posudbama.

Od 15/16 i 600 milijuna eura koliko je Barca Sprašila na Coutinho - 145, Dembelea - 135, Griezmanna - 120 i de Jonga - 90 (+ Pjanić ili Artur, Malcolm, Paulinho), City je kupio:

1. Gundogan

2. Mahrez

3. Cancelo

4. Rodri

5. Sane

6. Sterling

7. de Bruyne

8. Ruben Dias

 

i još jedno 15ak igrača koji su se izredali u nekoj od rotacija, Stones, Walker, Jesus, Silva etc.

Svi su oni u jednom trenutku bili ili jesu prva momčad, svi su donekle (osim walkera, stonesa i Mendya) ili sasvim opravdali uloženo.

Vidjeti ćemo hoće li im Graelish biti promašaj...

 

Kontinuitet je problem.

Jedini klub koji u zadnjih 30 godina kontinuirano dobro igra je Real, pa zatim Bayern i tek onda svi ostali.

 

Barci se u 2 godine dogodilo da su otišli nosioci igre, a da se novac, ugled, kontinuitet i ambicija, kao i zalet - potrošio na nikad viđene promašaje u nogometu.

 

Ako pogledamo velike klubove u zadnjih par desetljeća:

1. Real

- Imao je Galacticose, imao je i lošiji period oko 2010-2013 kada se potrefila i Barcina zlatna generacija, ali je kupnjom Ronalda, pa Alonsa, Benzeme, Modrića i Kroosa i Casemira i Varanea osigurao kontinuitet.

Bilo je bitno da su neki igrači prenosili kontinuitet kad je neki bitan igrač otišao - Kroos je super zamjenio Alonsa npr. Okej, možda im se i pogodilo, ali i da nije - Modrić, Kroos i Casemira su skupa bili niti 65 milijuna eura.

 

2. United

- Bili su au pari sa Realom po kontinuiranosti uspjeha, pa se sve sjebalo odlaskom Fergusona. Sve što su kupili je bilo loše, a nije se ni gledalo kako će ti svi igrači igrati zajedno. Presjekao se kontinuitet dobre igre i onda se kao i Barca odlučuju na luđačke kupovine. Maguire za 90 milijuna je po šteti identičan Dembeleu. Pogba je poput Couthina. Sanchu dajem još jednu sezonu. Ne znaju šta bi sa Matićem, ko ni sa Fredom, na klupi sjedi Mata, a jedina dobra kupnja im je bio Fernandes. A tu su još Lukaku, Sanchez i Lindelof i wan Bissaka, da bi na kraju morali kupiti Varanea i Ronalda jer su im od svih tih igrača i obrana i napad bili očajni. Ajme, zaboravio na Felinija - to je bio transfer-smrtonoša.

United ima i očajne izlazne transfere, osim Lukakua nisu nikoga prodali.

 

3. Bayern

- Bayern je po meni drugi najstabilniji klub unazad 30 godina, najstabilniji unazad 10. Lako za objasniti - imaju najbolji lokalni pool igrača i taman toliko jaku ligu da su kompetitivni, a da nije drlog ko Ligue 1 u kojoj se PSG ne stigne uigrati za jače utakmice. Iako ih zovu Hoolywood FC jer su drama u Njemačkoj, po meni imaju najmanje umišljenih zvjezdica u rosteru, možda tek od prošle sezone, kada i jesu uveli dosta mlađih igrača.

 

4. Liverpool

- Super 2005, pa solidni, pa su otišli Gerrard i ekipa, pa loši, pa sad opet solidni. Pitanje je kako će izdržati to što City nema crnih rupa u igri. Teško se nositi sa rivalom koji ne prosipa bodove, a teško će s i nadmetati za igrače.

 

U biti slično je i sa Chelsea - nisam siguran da mogu 5+ sezona odigrati na nivou kojeg igra City. Zabljesnu pa padnu.

 

5. Juventus

- Imali su super zamah kad su uzeli Ronalda, a onda im se dogodilo da od svih potpisanih veznjaka - Rabiot igra tek nakon 4 godine vrludanja po klupi. Nemaju igrača svjetske klase i nekoga tko može više od polusezone odigrati na nivou.

 

Inter se vraća jer je Juventus loš, Milan je cik-cak klub koji nikad neće biti ono što je bio pod mafijašem Berluskonijem, Arsenal se vjerojatno nikad neće vratiti na onaj nivo, vidjeti ćemo koliko će Simeone držati Atletico na ovoj razini - ni njemu se nije isplatilo kockanje sa Felixom, a dogodilo mu se i da prvi put u karijeri nema napadača koji sigurno zabija 25+ golova.

PSG je van svih analiza - prejak klub za ligu koji zbog toga nije sposoban parirati klubovima iz jačih liga.

 

U biti to je i problem - teško će se nalaziti igrač koji može 5+ sezona odigrati na istom nivou. Mislim da je gotova era igrača koji su u klubu 10+ godina i imaju 95% odigranih utakmica.

 

x18x05x pet 21.1.2022 21:20
Mitch kaže...
x18x05x kaže...

Fati je kao Dembele, talent al stalno povrijeđen.

 Fati je zdrav u glavi, ovaj bas suprotno

 To je druga strana priče. Nadam se da mu je ovo zadnja povreda u dugo vremena.

Jack Black čet 27.1.2022 18:23

Adama Traore se vraća. Prema informacijama Fabrizija Romana riječ je o posudbi s mogućom kupnjom na kraju sezone, a cijena je 30 mil. Što mislite o transferu? Iskreno nisam gledao previše Wolvese pa ne znam, ali mislim da će biti dobro pojačanje. Brz je, može 1 na 1, bio je u La Masiji, trenutno iako ne znamo što će biti s Dembeleom, nemamo neka krila, jedino treba poraditi na završnici. Ferran, Adama i Depay ne zvuči uopće loše.

ATJLučko ned 6.2.2022 17:00
x18x05x kaže...

Adama je stroj. Samo se odbijaju od njega.

Naglasak na bio! 
U zadnjih nešto više od pola godine, bez ljutnje, nije to onaj stari Adama Traore, kojeg se ja sjećam! 
Da se razumijemo, baš sam čitao neke članke o njemu i prelasku u klub iz kojeg je potekao, i moram priznati da sam bio iznenadjen?! 
Kako god bilo, zanima me živo, gdje očekujete da bi u nekoj formaciji on mogao igrati?! 

x18x05x ned 6.2.2022 17:17
ATJLučko kaže...
x18x05x kaže...

Adama je stroj. Samo se odbijaju od njega.

Naglasak na bio! 
U zadnjih nešto više od pola godine, bez ljutnje, nije to onaj stari Adama Traore, kojeg se ja sjećam! 
Da se razumijemo, baš sam čitao neke članke o njemu i prelasku u klub iz kojeg je potekao, i moram priznati da sam bio iznenadjen?! 
Kako god bilo, zanima me živo, gdje očekujete da bi u nekoj formaciji on mogao igrati?! 

Bio veliš, danas je pokazao da je pojačanje za Barcu. Brz, dobar lažnjak ima. Samo da ostane takav, bude bolje pojačanje nego Dembele i mnogi koji su došli zadnji godina.

Boixus Nois PS pon 7.2.2022 13:26

Ma zamisli ti to, dovedes krilnog igraca koji je brz i on moze zapravo probiti stranu .... Ne mogu vjerovati...

 

Mislim da ipak treba dati priliku Trincaou i Demiru ipak on imaju bArCiN dNa,

antimadridista pon 7.2.2022 14:23
Boixus Nois PS kaže...

Ma zamisli ti to, dovedes krilnog igraca koji je brz i on moze zapravo probiti stranu .... Ne mogu vjerovati...

 

Mislim da ipak treba dati priliku Trincaou i Demiru ipak on imaju bArCiN dNa,

 Znam da si sarkastičan ali ovo nema smisla. Tko je ikad rekao to za Demira i Trincaoa? Oni su čak i stranci dok je Adama proizvod Barcine akademije.

cvaja997 pon 7.2.2022 16:45

Traore je sve ono što Barcelona treba. Ne mogu vjerovat da nisu zasrali i ovo. Usto, Alves. Vau. Bilo je jako lijepo za gledat kak dirigira. Al Traore je perfektan za Barcelonu. Jedva čekam da se pobiju sa Realom, koji trenutno spava.

antimadridista pon 21.2.2022 21:11

Barca igra fenomenalno zadnjih 2 utakmice, razvali se Valencija u gostima sa 4 komada i nitko ni riječi, nego se priča o Messiju i promašenom penalu (lutrija). Ne znam zašto vas toliko boli taj Messi, vas pojedince. Dok je bio tu prizivali ste ga i pisali svakakve ružne riječi o njemu. Sad kad je otišao opet ga ne puštate na miru. Čovjek je za deset koplja naljolji igrač u povijesti kluba. Ne razumijem tu netrpeljivost prema njemu.