Sport

Bodybuilding - od početnika do naprednih

hrka11 pon 30.8.2021 13:02
sseennoonn kaže...

 ..Kad bi mogao bit lean sa 82 kao i sa tih 75-76 bilo bi taman

To znaci 6kg razlike na istom postotku masnoce.Znaci 6kg cistih misica,ne ide to prko noci,ne ide to tako lako ni za godinu dana ako si natural i nisi pocetnik.

Ja sam 190cm i kad sam skinio sa 102 di sam bio krmak na na 90kg uz prehranu pa posle na 78 uz trening i prehranu bio sam ko cackalica(ima slika par stranica nazat).Jesam definiran ali brate izgledam isto zivi mrtvac.Tek kad sam odradio bulk digao se na 97kg pa sad skinio na 90kg to je to,mogao bi skinit jos mozda 2kg ali mozda i necu nego cu opet poc na bulk lagani pa cilu godinu tako,jos se mislim.

Dr.Feel pon 30.8.2021 14:31

Hrka kakav ti je bio ovaj bulk sa 78 na 97? Jel bio kao clean bulk ili? Ja sam u slicnoj poziciji kao sto si ti bio, jesi definiran ali pod odjecom mrsav ko cackalica. I sada kao krenem  lean gain sa par stotina surplusa, ali nemam bas motivacije tako, za dobiti 5 kila cu trebati 2 godine...A onda kada covjek krene po junku onda mi je kao zao, zdebljati cu se. Tako da se uvijek krecem u mjestu sa kilazom. A moto mi je bolje biti mrsav nego debeo. A i valjda sam se zasitio 10 godina paziti da unosim dovoljno proteina, ganjao progresive overload na main liftovima...

hrka11 pon 30.8.2021 15:22
Dr.Feel kaže...

Hrka kakav ti je bio ovaj bulk sa 78 na 97? Jel bio kao clean bulk ili? Ja sam u slicnoj poziciji kao sto si ti bio, jesi definiran ali pod odjecom mrsav ko cackalica. I sada kao krenem  lean gain sa par stotina surplusa, ali nemam bas motivacije tako, za dobiti 5 kila cu trebati 2 godine...A onda kada covjek krene po junku onda mi je kao zao, zdebljati cu se. Tako da se uvijek krecem u mjestu sa kilazom. A moto mi je bolje biti mrsav nego debeo. A i valjda sam se zasitio 10 godina paziti da unosim dovoljno proteina, ganjao progresive overload na main liftovima...

A sto se tice mog bulka ja sam zadovoljan,znaci posao sam sa 78kg ajd ne racunam tu prva dva kila jer kako sam lagano podizao kalorije tu su glikogen,voda racunaj onda od 80kg.

Ja sam posao skroz lagano i nisam zurio uopce,ne zanima me lito,trbusnjaci i te pizdarije.

Pa do 95kg islo je sve po spagi,bas sam se bio povecao dosta i to sve uz jak trening.

Tu sam pazio otprilike nisam bas po spagi sve,a tu od 94-95kg malo sam opustio kocnicu i poceo s preseravanjem jer iskreno dopizilo mi je trpat se hranom pa je bilo i junka,sokova vise nego inace itd,a unosio sam oko 3700cal...rekao bih da sam tu pretjerao malo i zamastio se ta zadnja 3kg ali nista specijalno.

 

Pa ako zelis misic moras biti u suficitu laganom i jednostavno prihvati to da ces dobit masnoce,sad koliko to ovisi o tvom suficitu ako pretjeras jbga onda,a ne ovisi ti o izboru hrane jer i s mesom/salatom ti mozes otic u taj visak isto kao s cokoladom(naravno ovo drugo je nutritivno siromasniji obrok,ali nije to tema).

Dobijanje misica ako nisi pocetnik je dosta sporo i traje dugo moras bit uporan jbga.Ja sam svjestan kao pocetnik i ovo mi je prva godina u teretani da je to sve extra i brzo jer sam pocetnik,drzao sam se osnova sto su me drugi naucili i sto sam ja naucio sam primjenio na sebi i rezultat je tu.

A osim hrane koja ce ti bit gorivo treba dobar trening i napredak "progressive overload" i dobar san.

Radim do 4 posle posla popijem kavu i onda trening.4 puta tjedno i tako vec god i 2mj.

 

Sad neko vrijeme sam na deficitu ali bez cardia,nije bas sve detaljno da gledam i brojim bas lagano i usporeno sam poceo s tim spustao pomalo kalorije lagano kilaza opada i vidi se posao sto sam odradi,trenunto sam na 91kg mogao bi izgubit mozda jos 2kg ali evo mislim se sta cu.

 

1.slika je kraj kad sam skinio salo sa 102kg na 78kg

2.slika kraj bulka-97kg

3.slika trenutno-91kg...los sam sto se liskanja tice ne znam se ni uslikat ni nista 

 

To ti je mojih 1g dana u teretani.

Nisam prije nikad isao,sad mi je 30g,a volio bi da sam ranije posao.Ni sad nisam radi debljine otisao,nego iskreno radi ledja jer radim u uredu,sidim po cili dan,kod kuce samo igrice i jebala su me ledja,kolina.

 

hrka11 pon 30.8.2021 18:53

Imas prije sliku sto sam stavio di vidis s ceg sam poceo.Sve ukupno je trajlo mozda 1.5g par mjeseci prehrana i carsio ali kad sam vidio da nije to to,gubim kilazu ali i dalje sam mlitav onda sam ukljucio teretanu negdje na 90kg sam je ukljucio.Tezinaki trening,prehrana i san.Bude ono lutanja u prehrani i svega ali konstantnost je najbitnija.Zalutas jedan,dva pa i tjedan dana ali samo se vrati nazat i nastavi nece ti to ujebat nista.

Berbo123 ned 5.9.2021 20:17

Pozdrav svima,

 

moze li mi netko objasniti kako funkcionira ovakav raspored setova i ponavljanja ?

Radi li se prvo 3x3, pa 4 3 3, zatim 4 4 3 2 ili nekako drugacije? Zanima me kada prijeći u izvođenje 4. seta.

 

Lijep pozdrav momci

Petar hw ned 5.9.2021 23:37
Cordas kaže...

Zašto ti je bitno da imaš više od 80kg lean mase na 178cm? Natjecatelj si ili živiš od fitnessa ili tako nešto?

 jer sam bildiercina, razmisljam o misicima ujutro, u podne, poslije podne, navecer, prije spavanja vizualiziram sutrasnji trening, nocu sanjam trening

 

nista ljepse nego biti nabildan

 

ali sad stvarno, jer napredak u tome polju mi daje smisao zivotu i veseli me.

 

i da trener sam

Mr.Volver ned 12.9.2021 14:25

Pozz, imam 82kg i htio bi imati oko 88-90kg, ne trazim 7-8 kg misica vec samo da se udebljam.

Vec sam bio na 90-92 kg prije par godina kad nisam radio po 10h na dan i imao vise vremena za jelo i najvaznije tada sam jeo slatkise i pio sokove.

Sad je malo drugacija situacija, vec 2 god ne konzumiram nit sokove nit slatkise i ne mogu jesti 6-7 puta na dan pa me zanima da li da uzimam neke suplemente ili kako se to vec zove i sta bi trebao najvise jesti...

 

R4zOR229 ned 12.9.2021 14:32

Pa bar tu nema neke filozofije, nemoras jest 7 puta na dan. Bez problema se ubaci prek 1000kcal u jednom obroku. A tebi ak je jedini cilj se zdebljat onda jedi ono kaj deblja, kruh, prezeno na ulju, majonezu, krumpire, jaja(pomjesaj zumanjak kuhanih jaja sa majonezom i da vis kalorija), masni sirevi isto imaju dost kalorija kolko mi se cini itd.

fila2208 ned 12.9.2021 15:29
Mr.Volver kaže...

Pozz, imam 82kg i htio bi imati oko 88-90kg, ne trazim 7-8 kg misica vec samo da se udebljam.

Vec sam bio na 90-92 kg prije par godina kad nisam radio po 10h na dan i imao vise vremena za jelo i najvaznije tada sam jeo slatkise i pio sokove.

Sad je malo drugacija situacija, vec 2 god ne konzumiram nit sokove nit slatkise i ne mogu jesti 6-7 puta na dan pa me zanima da li da uzimam neke suplemente ili kako se to vec zove i sta bi trebao najvise jesti...

 

 ovo ti je najvažnije

R4zOR229 pon 13.9.2021 13:52

Meni izgleda glup dizajn, ona poprecna sipka je drito ispod j-cup tak da kad unrakas uopce nemozes bit drito ispod sipke nego se moras naginjat naprijed, a i klupaca ti kod bencha vjerojatno nece dobro sjest ispod jel ju nemozes dosta daleko gurnut. I druga stvar saftey armsi mi izgledaju dost kratko za cucanj, za bench ce vjerojatno bit ok. Ovak bi to trebalo izgledat otprilike. Ako imas mjesta je bi isel na puni kavez puno vise stvari mozes radit a footprint ti je malo veci samo od ovog. Ja osobno imam ovaj vec jedno 4god, nije los jedino je dosta lagan pa sam moro stavit utege na njega da se ne mrda kad agresivnije unrackam, cak mi pasu mirafit attachmenti tak da sam od tamo kupio dodatne jcupove i attachment za propadanja. Zna bit jeftinije od ovoga ja sam platio 250eura + 20 postarine, kolko sam vidio bio je i 200eura makar je sad osla cijena zeljeza gore pa je pitanje kak se cijene krecu.

Genoxxx uto 14.9.2021 08:00

Da, ta poprečna šipka mi nije nikako jasna, iz prve sam mislio da je dizajn kao na prvoj slici pa onda skužim da je dizajn na ostalim drugačiji... Za kavez nemam mjesta na žalost

 

Ako netko ima preporuku za bench do cca 1500kn neka slobodno napiše... Može i kombinacija sa klupom, bitno mi je da držači za šipku nisu blizu jedan drugome

R4zOR229 uto 14.9.2021 12:55

Pogledaj si dimenzije onaj kavez ti je samo 30cm dublji od ovog i 20cm siri. A ako imas bas tak malo mjesta da ovo moras skupljat i spremat ja nebi uzeo. Imao sam jedno vrijeme takav setup di sam jedno 5-10min prije treninga sve slago i pripremo, brzo mi je dopizdilo i dosta cesto sam preskako treninge jel mi se nije dalo to sve slagat. A ak bas oces imas ove male stalke, al moras pazit kad rackas, unrackas jel nisu nesto pretjerano stabilni, i one noge budu preblizu jedna drugoj ako ne koristih punu olimpijsku sipku.

Endymon ned 17.10.2021 00:06

Pozdrav.Zanima me dali imate neki plan prehrane za ravan trbuh?Jer idem vec jedno vrijeme u teretanu i super ide,ali salo oko trbuha mi raste.Pa  ako mi mozete neki plan prehrane i kakve namirnice reci,koje bi bile dobre?Ugl imam 32godine 1.79 i 75 kila.Hvala

sseennoonn ned 17.10.2021 21:35
Endymon kaže...

Pozdrav.Zanima me dali imate neki plan prehrane za ravan trbuh?Jer idem vec jedno vrijeme u teretanu i super ide,ali salo oko trbuha mi raste.Pa  ako mi mozete neki plan prehrane i kakve namirnice reci,koje bi bile dobre?Ugl imam 32godine 1.79 i 75 kila.Hvala

 Imaš manje kila od mene (pogledaj koji post unazad stavio sam svoju sliku sa 80kg trenutnih kojih imam)

legend sri 3.11.2021 17:13

Pozdrav

 

Odlucio sam kupiti šipku za zgibove, ovu https://www.timebreak.eu/hr/trgovina/fitness-oprema/fitness-i-aerobika/sipka-ili-vratilo-pull-up-bar/pull-up-vratilo-k-sport-novi-model i sad me zanima jedna stvar, montirao bi je na zid od pune cigle gdje je mozda cent izolacije na njemu. Imam 105 kg i zanima me da li bi to izdržalo ili trebam neke posebne tiple. Svaki savjet dobro došao. Za primjer imam jednu u betonskom zidu, slicnu ovoj sa slike i ne mrda nigdje, provjereno 230 kg drzi.

Batista čet 4.11.2021 12:59
legend kaže...

Pozdrav

 

Odlucio sam kupiti šipku za zgibove, ovu https://www.timebreak.eu/hr/trgovina/fitness-oprema/fitness-i-aerobika/sipka-ili-vratilo-pull-up-bar/pull-up-vratilo-k-sport-novi-model i sad me zanima jedna stvar, montirao bi je na zid od pune cigle gdje je mozda cent izolacije na njemu. Imam 105 kg i zanima me da li bi to izdržalo ili trebam neke posebne tiple. Svaki savjet dobro došao. Za primjer imam jednu u betonskom zidu, slicnu ovoj sa slike i ne mrda nigdje, provjereno 230 kg drzi.

 Savjet sa kojim neces pogrijesit - probusi zid i navojnim sipkama pricvrsti sto god te volja.

 Na isti nacin sam objesio boksacku vrecu od 60-ak kg.

Prte čet 4.11.2021 20:50

Zna li netko gdje se može kupiti plate loaded lat pulldown? (Bilo bi dobro da ima i donji kolotur za veslanje)

Do sad sam uspio naći na chelichani ali taj košta oko 5k kn što mi je malo previše i našao sam na gorillasports ali taj mi ne ulijeva neko povjerenje iako je cijena prihvatljiva.

Gledam dati nekih 3000kn +/-

R4zOR229 čet 4.11.2021 21:43

Tesko da ces to nac za tak malo para, to ti kod kucnih teretana obicno id ko attachment za kavez i onda bude za ok pare dobrih(100-200 eura). Pogledaj njuskalo, njemacke ducane koji salju u hr ja se vise ne sjecam jel sam odavno pokupovo opremu a nova mi netreba i amazon neki ti salju u hr ja sam svoju na amazonu uzeo za nekih soma kuna(sad je preko 300 eura jbt), nije neka kvaliteta i ima dosta mana al ja sam trazio sto manji footprint jel nemam mjesta. I ne zaboravi da ti na svakom netreba jednaka tezina ovisno kak su pulleyi slozenoi, koristio sam one na kojima je 40kg bilo ko 100kg na drugoj.

Prte čet 4.11.2021 22:01

Ma da, jasno mi je da trazim previse za malo novaca ali ne skodi pitati :). Na njuskalu sam pronjuskao ali nisam nasao nista pametno, ali nisam puno ni trazio. Potrazit cu jos tako i po stranim ducanima koji salju u hr pa cemo vidit.

Ma i ja imam u teretani sve sto mi je potrebno ali volio bih imati i lat pulldown. To je vise neka želja nego prava potreba :)

Potrazit cu jos po internetu pa ako se ne nade nista isprsit cu se za taj iz chelichane pa nek gori sve

Endymon pet 5.11.2021 08:05

Pozdrav ekipa.Pitanje.Kupio sam Standard Whey od Optium nutrition.I na kutiji piše da se pravi sa vodom.Pa me zanima dali se moze mjesati sa mljekom?Posto prosli protein mi je puno bolji bio sa mljekom nego sa vodom.