Sport

Bench press fail

domi321 ned 12.5.2019 15:42

Delo sam trecu seriju s 60 kila i nikog nije bilo da mi spota, iso sam do 12 ponavljanja i zapeo na 11 misleci da cu ovaj 12 moc bez problema no nisam.

Drzao sam s rukama na prsima jedno par sekudni dok ne skupim snagu za ponovno dizanje no nisam uspio i prebaci sam stangu preko trbuha na noge...

 

Ono sto mene brine jest da me nakon tri dana pocelo bolit u desnom rebru tj. smeta mi i moram drzat ruku uz rebra da ne bi osjecao tu ''bol'', danas je vec drugi dan ali stvarno sumnjam da sam mogao strgat nes jer nisam bacio stangu na sebe vec sam preko trbuha sipku prebacio na noge.

 

Jel imao netko slicnu situaciju??

Gogy7 ned 12.5.2019 18:50

Mozda je samo nagnjecenje. U buduće ako već radiš sam uteg spusti na jednu stranu, nikako preko svog tijela. Ali bolje ne radi sam.
Nije tu problem tezina vec malena povrsina sipke na tvom tijelu.
Pricekaj par dana pa vidi.

ansha ned 12.5.2019 19:20
domi321 kaže...

Delo sam trecu seriju s 60 kila i nikog nije bilo da mi spota, iso sam do 12 ponavljanja i zapeo na 11 misleci da cu ovaj 12 moc bez problema no nisam.

Drzao sam s rukama na prsima jedno par sekudni dok ne skupim snagu za ponovno dizanje no nisam uspio i prebaci sam stangu preko trbuha na noge...

 

Ono sto mene brine jest da me nakon tri dana pocelo bolit u desnom rebru tj. smeta mi i moram drzat ruku uz rebra da ne bi osjecao tu ''bol'', danas je vec drugi dan ali stvarno sumnjam da sam mogao strgat nes jer nisam bacio stangu na sebe vec sam preko trbuha sipku prebacio na noge.

 

Jel imao netko slicnu situaciju??

Nakon 3 dana? Nema ti to veze sa ''incidentom'' na bench-u...

funny games pon 13.5.2019 07:47
domi321 kaže...

Delo sam trecu seriju s 60 kila i nikog nije bilo da mi spota, iso sam do 12 ponavljanja i zapeo na 11 misleci da cu ovaj 12 moc bez problema no nisam.

Drzao sam s rukama na prsima jedno par sekudni dok ne skupim snagu za ponovno dizanje no nisam uspio i prebaci sam stangu preko trbuha na noge...

 

Ono sto mene brine jest da me nakon tri dana pocelo bolit u desnom rebru tj. smeta mi i moram drzat ruku uz rebra da ne bi osjecao tu ''bol'', danas je vec drugi dan ali stvarno sumnjam da sam mogao strgat nes jer nisam bacio stangu na sebe vec sam preko trbuha sipku prebacio na noge.

 

Jel imao netko slicnu situaciju??

 Nema ti to veze sa nagnječenjem jer uostalom to je mala kilaža da bi ti naštetila ako nasloniš na trbuh(osim ako ga nisi bacio na trbuh).Radi ti se o nekom istegnuću mišića koje se desilo radi nekontroliranih pokreta prilikom neuspjelog pokušaja dizanja.U buduće kada ideš na maksimalne potiske uvijek imaj nekoga kraj sebe jer nema ti smisla trening ako se ozljediš.

 

 

exer1234 pet 7.2.2020 15:12
EZY-E kaže...

Eh, to se događa kad se žuri i "skače" s težinama.

Sljedeći put polako povećavaj opterećenje i neće biti problema.

 pa kako je skakanje ako je uradio 12 ponavljanja :D 

dmanz pet 7.2.2020 15:39

Iskreno, ja na benchu mogu osjetiti kad neću moći dignuti sljedeći rep, pa ako nemam spotera (a većinom nemam) jednostavno tu stanem.

 

A ako bi se dogodilo ovo što se tebi, ja bi nagnuo šipku sastrane da padnu utezi s jedne strane i onda na drugu stranu. Naravno, ne koristiti one graničnike.

exer1234 pet 7.2.2020 16:50

Nikad ne treba ici do totalnog otkaza, osim ako zelis provjeriti maximum, ali tada i imas nekog spottera..

 

inace se trenira prije otkaza, barem ponavljanje - dva u rezervi