Cimoza čet 19.5.2022 14:40

Mislio sam doma postaviti virtualizaciju za sebe i suprugu. Ideja mi je da uzmem neki procesor s dosta jezgri složim par diskova i ubodem dvije grafičke u ploču a onda u virtualizaciji napravim dvije mašine svaka sa svojoj grafom i dijelom ram-a i cpu-a. Nisam to do sada radio a virtualizacije sa kojima sam se sretao imale su hardware za to. Mene interesira jel mi zna neko predložiti koji virtualizacijski sustav da uzmem (radio sam samo s hyper-v malo opsežnije) i šta matična ploča mora podržavat za postaviti to. Na virtualke bi se spajali preko thin klijenata ili nešto slićno

steve90 pet 20.5.2022 08:55

A ja ću ti samo reći GLHF jer mislim da će ti trebati. :)

Ja ovo malo koliko sam se susretao s virtualnim okruženjima, stekao sam dojam da to nikada ne može biti jednako pravom fizičkom stroju (pogotovo kada je grafička u pitanju). Sjećam se da sam gledao Linusa davno da je radio takvo što pa sam išao potražiti i našao ovaj video pa se nadam da će biti od neke pomoći. Ispreskakao sam video i vidim da stvar radi, pitanje je samo koliko je to sve još uvijek važeće jer je video iz 2015. godine. Također, imaju i ova dva video slične tematike pa možda i nešto od toga pomogne (video 1video 2).
U svakom slučaju, ja bi uvijek išao na dva različita stroja ali bože moj.. Treba čovjek neki hobi u životu, pa makar to bilo konstantno prtljanje po virtualkama 

steve90 čet 2.6.2022 11:51

Super, baš mi je drago.. ako ti se bude dalo nabaci koju sliku ili screenshot i dojam kako to sve skupa radi. Mene baš zanima a možda nekome još pomogne ili se zbog tvog posta odvaži na tako nešto :)