Slaganje PC konfiguracija

Tražim žrtvu za slaganje PC-a

MGloc pon 12.4.2021 13:19

Vjerujem da nije isto nekome tko je sklopio 2-3 konfe ili 100 konfi...E sada dok sve otpakiras (ako su komponente nove) pa dok sve sklopis , cable managment, instalacija os-a , driveri se skinu sami na win10.Ispod 3h nema teorije da si ne znam kakav profi.

Dvojica mogu nesto brze slozit ako jedan samo vadi van iz kutija dok drugi priprema mbo,ram i stavlja hladnjak na cpu die.Znam iz iskustva jer smo isli na natjecanje tko ce brze slozit pc na kraju kada smo pritisnuli gumb za paljenje pc-a samo se osjetio smrad zgorenog (bili smo 18 od 20 ekipa ove 2 ekipe iza nas nisu ni uspjeli slozit pc.)

U rujnu idemo na natjecanje u kasljanju , kolega budeo ponio Corona-sprej ne gine nam prvo mjesto.

dax-lax pet 11.6.2021 00:50

Baš me zanima što to futura računa 250kn? Ja naplatim samo uslugu instalacije os-a i osnovnog sw-a 300 i ne mislim to spuštat nego i dizat u budućnosti. Ako hoćeš win, donesi svoj key ili je sve dodatno. Slaganje hw-a ide po satu kak si je servis odredio. Klasično to bude između 150-300kn. Srozavat takav rad na niske grane u današnje vrijeme je debilana. Nebitno kolko je ko kompova sastavio. Ak si stručan, nekome tko traži tvoje usluge si od velike pomoći i taj te je voljan platiti. Ako to odradiš vrhunski, svakome će te preporučiti. A o cijeni... radije naplatim više i odbijem u startu ove kojima je sve nerealno skupo, nego da radim za đabe i imam hrpu posla pa mi onda takvi najviše krvi piju. Na kraju dođem zaradom na isto, a u prvom slučaju imam samopoštovanja i više vremena da posao odradim kvalitetno i ne sramim se cijene koju sam postavio a stranke se ponovo vraćaju s dobrim iskustvima. Sve treba naplatiti i to dobro. Cijene svega idu gore a takva usluga se nije makla 20 godina. Uvijek se sjetim da jedan muški frizeraj s brijanjem brade bude minimalno 100kn i 20-25min. Ženske frizure ispod 150-200kn nema a ovaca se ošiša u random frizeraju u gradu po 20-30 komada dnevno pa si misli. Nekad sam za šišanac plaćao 30-40kn.

encoding pet 11.6.2021 10:17
dax-lax kaže...
Baš me zanima što to futura računa 250kn? Ja naplatim samo uslugu instalacije os-a i osnovnog sw-a 300 i ne mislim to spuštat nego i dizat u budućnosti. Ako hoćeš win, donesi svoj key ili je sve dodatno. Slaganje hw-a ide po satu kak si je servis odredio. Klasično to bude između 150-300kn. Srozavat takav rad na niske grane u današnje vrijeme je debilana. Nebitno kolko je ko kompova sastavio. Ak si stručan, nekome tko traži tvoje usluge si od velike pomoći i taj te je voljan platiti. Ako to odradiš vrhunski, svakome će te preporučiti. A o cijeni... radije naplatim više i odbijem u startu ove kojima je sve nerealno skupo, nego da radim za đabe i imam hrpu posla pa mi onda takvi najviše krvi piju. Na kraju dođem zaradom na isto, a u prvom slučaju imam samopoštovanja i više vremena da posao odradim kvalitetno i ne sramim se cijene koju sam postavio a stranke se ponovo vraćaju s dobrim iskustvima. Sve treba naplatiti i to dobro. Cijene svega idu gore a takva usluga se nije makla 20 godina. Uvijek se sjetim da jedan muški frizeraj s brijanjem brade bude minimalno 100kn i 20-25min. Ženske frizure ispod 150-200kn nema a ovaca se ošiša u random frizeraju u gradu po 20-30 komada dnevno pa si misli. Nekad sam za šišanac plaćao 30-40kn.

 Sve se slazem osim ovog za musku frizuru. Ako placas vise od 50kn za prolazak masinicom, onda te sisaju na vise od jednog podrucja. A imao sam dobre frizure i za manje

 

Duga kosa je druga prica

jozef pet 11.6.2021 11:24

nekad davno, kao klinac sam radio te stvari (kasne 90-te, možda još rane 2000-te). Izlazak na teren 50kn, sat rada 80kn. Bilo je par slučajeva da ljudi na kraju ne žele platit jer kao nemaju para (OK, neki stvarno nisu imali ali kod nekih u ruci mobitel vijednosti mjesečne plaće) i jedan incident gdje me lik (neki odvjetnički ured) pozvao a disk mu ima hrpu bad sektora, ja mu kažem kupite novi disk i odmah prekopirajte podatke, ja vam tu neću ništa dirati. Drugi dan me zove da mu se sustav sad više uopće ne diže i da će izgubit spise, da mu platim štetu blablabla... A još je bio bezobrazan i nije mi platio niti dolazak jer "nisi ništa napravio". 
To koliko sam tad naplaćivao je danas smiješno i ne mogu zamislit da bi netko imao posla s budalama za siću koju neki spominju. Ljudi, vrednujte svoj posao, ako se ne cjenite sami neće vas cijeniti niti drugi.

dax-lax pet 11.6.2021 11:54

Još jedna tužna činjenica je da klinci danas manje znaju baratati računalima, što hw-om, što sw-om, nego prije. Pretežno se igraju igre ali i skill je nekad bio na višoj razini nego danas. Općenito je društvo davalo više od sebe da dođe do znanja pa je tako znanje bilo čvrsto.