Slaganje PC konfiguracija

Slaganje Računala - Odabir Komponenti

rooswelt1991 pon 2.5.2011 13:28

Imam pitanje, za vas, dakle zanima me dali ima negdje kupiti neki adapter u 8 pin 12v za matičnu ploču.

dakle treba da bih uštekao napajanje u matičnu uz ovaj 24pin, treba mi i taj 8 pin.

međutim moje napjanje ima samo još jedan 4pin, i jedan 6 pin.

ima netko neko riješenje, ili da mi bar da prijedlog za neko napajanje oko 150kn, koje ce imati taj 8pin konektor.

rooswelt1991 sri 4.5.2011 15:31
Thombstone kaže...

Jel nešto u ovom smislu. Konverter sa standardnog Molex konektora na 6+2 PCIe naponski konektor?

http://www.overclock.co.uk/product/2-x-Molex-to-8pin-6pin-plus-2-PCI-E-Power-Adapter-Cable_19786.html

hahah malo kasniš, ali hvala na pokušaju pomaganja.

Kupljeno novo napajanje koje ima taj 8 pinski priključak.

A za one druge koji budu imali ovakav problem, odgovor je jednostavan, većini ploča nije ni potrebno svih 8 pinova, p ampože posluziti u 4 pina...

Zomggg čet 9.6.2011 07:32

Pozdrav svima. Imam konfu pod moj PC - i sada je došlo vrijeme za storage i backup. Mislim da mi je 1TB hdd za sada dosta pa me zanima:

 

da li da uzmem onu zelenu seriju WDa ili samsunga?

 

da li da uzmem one diskove koji voze na 5400 ili onaj inteliseek?

 

PS: planiram uzeti 2x1TB i spičiti ih u miror.

 

Hvala

deepblue čet 9.6.2011 09:09
Zomggg kaže...

Pozdrav svima. Imam konfu pod moj PC - i sada je došlo vrijeme za storage i backup. Mislim da mi je 1TB hdd za sada dosta pa me zanima:

 

da li da uzmem onu zelenu seriju WDa ili samsunga?

 

da li da uzmem one diskove koji voze na 5400 ili onaj inteliseek?

 

PS: planiram uzeti 2x1TB i spičiti ih u miror.

 

Hvala

Možeš uzeti Samsung SpinPoint 1Tb ili malo tiši WD Green 1Tb koji radi na 5400rpm pa je zato bolji za storage tj. hladniji. Svakako ti preporučam WD dosad me niti jedan nije iznevjerio {#}

deepblue čet 9.6.2011 10:08
stiffler13 kaže...
Pitanje: imam konfu koja je do sada imala Quad Q8200 i Ati 4870 512 mb, a grafulju bi zamjenio sa 6950. Jel ce procesor biti usko grlo za neko vece povecanje performansi ili je sasvim prolazan? Pozdrav

Mislim da je sasvim prolazno al nebi bilo za bacit da overclockas procesor ako to već do sada nisi napravio.

Zomggg čet 9.6.2011 10:12
deepblue kaže...
Zomggg kaže...

Pozdrav svima. Imam konfu pod moj PC - i sada je došlo vrijeme za storage i backup. Mislim da mi je 1TB hdd za sada dosta pa me zanima:

 

da li da uzmem onu zelenu seriju WDa ili samsunga?

 

da li da uzmem one diskove koji voze na 5400 ili onaj inteliseek?

 

PS: planiram uzeti 2x1TB i spičiti ih u miror.

 

Hvala

Možeš uzeti Samsung SpinPoint 1Tb ili malo tiši WD Green 1Tb koji radi na 5400rpm pa je zato bolji za storage tj. hladniji. Svakako ti preporučam WD dosad me niti jedan nije iznevjerio {#}

Hvala na odglovoru, uzimam http://www.protis.hr/products/details/hdd-sata-ii-1000-gb-wd-caviar-green-35-64mb-35-wd10ears/28952   (jer je poprilična razlika u cijeni u odnosu na dm).

nick54312 uto 21.6.2011 08:24
BH telecom kaže...

imam pitanje nadam imam kuciste Thermaltake V4 i hocu da nadogradim hladnjak za procesor po imenu Thermaltake Frio zanima me jedno da li ce moci stati u kuciste ako neko zna da mi brzo javi hvala puno

Da stane bez problema.

Caesar et Brutus uto 21.6.2011 08:57
BH telecom kaže...

imam pitanje nadam imam kuciste Thermaltake V4 i hocu da nadogradim hladnjak za procesor po imenu Thermaltake Frio zanima me jedno da li ce moci stati u kuciste ako neko zna da mi brzo javi hvala puno

  Da, naravno da stane.

 

  P.S. Zašto pitaš dvaput? Pitao si jučer u topicu ''Sklapanje PC konfiguracija'' i lijepo smo ti ja i Nick odgovorili da stane bez ikakvih problema...

 

  I just don't understand...

Caesar et Brutus sri 22.6.2011 17:04
BH telecom kaže...

znam da jesi frendu nemoj sta zamjerit al bio je nekako kilav odgovor  bako ukratko moze

jer gledam i ako stane onda problem moze da bude da li ce mi momorija moc stat i tako ostale stvari posto zauzima prostor

  Da, stat ce i memorija, nemas beda.

BH telecom sri 22.6.2011 17:48

eh super da nebudem dosadan oko toga vise ako vec i nisam imam i5 650 nista ne clockujem niti namjeravam a imam hladnjak coolermaster hyper 212+pa po vasem strucnom misljenju koliko bi dobio sa thermaltake frio mislm na temperaturu sad je maximalna 44 manje ili mozda i vise sa thermaltake frio  hvala

Caesar et Brutus sub 25.6.2011 16:20
BH telecom kaže...

eh super da nebudem dosadan oko toga vise ako vec i nisam imam i5 650 nista ne clockujem niti namjeravam a imam hladnjak coolermaster hyper 212+pa po vasem strucnom misljenju koliko bi dobio sa thermaltake frio mislm na temperaturu sad je maximalna 44 manje ili mozda i vise sa thermaltake frio  hvala

  Dobar je to CPU Cooler, po meni se prelazak s njega na TT Frio baš i ne isplati jer ne bi dobio ništa specijalno u pogledu sniženja temperatura proca.