Škola - osnovna, srednja, faks

Pomoc oko osnovnih zadataka iz fizike

četvrtko sri 9.10.2019 21:55

Znaci upisao sam IT na kopilici i nije ni priblizno ono sto sam ocekivao, previse matematike i fizike a nista od programiranja (ok, jedan kolegiji ali sve to znam od prije zahvaljujuci udemyu i YT).

Ako moze netko napisati odgovore na ove zadatke/pitanja i da mi ukratko objasni, bio bih zahvalan.

 

No hate pla

 

Thx

 

Btw jel se kolokviji pisu odvojeno, msm npr zasebno kolokviji iz fizike labaratorijske, zasebno za predavanja ili se pise sve zajedno? jel tako u svakom kolegiju?

 

•Nacrtati vektore sila koje djeluju na tijelo u padu.

•Je li točno da je za gibanje je potrebna sila?

•Što se događa sa brzinom kad se u padu izjednači sila teže sa silom otpora zraka?

•Kolika je promjena brzine lopte koja ima brzinu v1= -3ms-1  u trenutku t=0 s, a brzinu v2= -4ms-1 nakon jedne desetine sekunde?

•Izračunajte ubrzanje lopte iz gornjeg primjera

•O čemu sve ovisi otpor zraka?

•Kako brzina tijela utječe na otpor zraka?

•Kako izgledaju x-t i v-t grafovi kod slobodnog pada?

Igrec sri 9.10.2019 22:17

•Nacrtati vektore sila koje djeluju na tijelo u padu.

•Je li točno da je za gibanje je potrebna sila?

je, tocno je (msm 1 NZ)

•Što se događa sa brzinom kad se u padu izjednači sila teže sa silom otpora zraka?

brzina je konstantna (mozda)

•Kolika je promjena brzine lopte koja ima brzinu v1= -3ms-1  u trenutku t=0 s, a brzinu v2= -4ms-1 nakon jedne desetine sekunde?

-

•Izračunajte ubrzanje lopte iz gornjeg primjera

•O čemu sve ovisi otpor zraka?

o brzini i o gustoci zraka (mozda)

•Kako brzina tijela utječe na otpor zraka?

proporcionalne su

•Kako izgledaju x-t i v-t grafovi kod slobodnog pada?

 

mozda je nesto tocno...

a mozda ti i pomogne 

donator_bubrega sri 9.10.2019 22:48
Igrec kaže...

Je li točno da je za gibanje je potrebna sila?

je, tocno je (msm 1 NZ)

•O čemu sve ovisi otpor zraka?

o brzini i o gustoci zraka (mozda)

 Mali dodatak, za promjenu stanja gibanja je potebna sila (odnosno akceleraciju), dok za održavanje konstantne brzine nije potrebna sila.

 Također, geometrija tijela koja se giba ima velik utjecaj na otpor zraka, strujanje zraka također (turbulentno, laminarno...).

Posmatrač sri 9.10.2019 22:53
donator_bubrega kaže...
Igrec kaže...

Je li točno da je za gibanje je potrebna sila?

je, tocno je (msm 1 NZ)

•O čemu sve ovisi otpor zraka?

o brzini i o gustoci zraka (mozda)

 Mali dodatak, za promjenu stanja gibanja je potebna sila (odnosno akceleraciju), dok za održavanje konstantne brzine nije potrebna sila.

 Također, geometrija tijela koja se giba ima velik utjecaj na otpor zraka, strujanje zraka također (turbulentno, laminarno...).

 U dvije recenice dvije razlicite stvari ;)

U prvoj je sve tacno u vakumu ;) Potrebna je sila za odrzavanje brzine jer imas otpore kretanja.....