Dragonbane čet 8.7.2021 11:55

Pozdrav svima.

Kako sam počeo raditi diplomski rad na temu kriptovaluta, tačnije na delu njihovog ekonomskog uticaja, želim da zamolim članove ako imaju da mi preopruče neku literaturu, tj može u PDF-u kako bih mogao pogledati neke stvari. A i generalno možete dati neki savet uopšte. Jako bi mi dobrodošlo.

 

footballer čet 8.7.2021 12:09

Opširniju literaturu ćeš naći samo na engleskom jeziku, najopširniji tekst na hrvatskom jeziku za koji ja znam je bio u jednom od brojeva Bug časopisa, ali i to je bilo vezano većinom za blockchain i kako radi, ne utjecaj na ekonomiju. 


Predlažem da potražiš sve na engleskom a savjet ti je da paziš da ne ispada da si plagirao nešto. 

 

Imaš neki određeni kut na koji ciljaš? Želiš opširniju sliku gdje gledaš kriptovalute i kao valutu i kao neku vrstu ulaganja i trgovanja ili jedno od tih dvoje?

nixass čet 8.7.2021 12:25
Dragonbane kaže...

Pozdrav svima.

Kako sam počeo raditi diplomski rad na temu kriptovaluta, tačnije na delu njihovog ekonomskog uticaja, želim da zamolim članove ako imaju da mi preopruče neku literaturu, tj može u PDF-u kako bih mogao pogledati neke stvari. A i generalno možete dati neki savet uopšte. Jako bi mi dobrodošlo.

 

 https://www.reddit.com/r/buttcoin

Dragonbane čet 8.7.2021 15:09
footballer kaže...

Opširniju literaturu ćeš naći samo na engleskom jeziku, najopširniji tekst na hrvatskom jeziku za koji ja znam je bio u jednom od brojeva Bug časopisa, ali i to je bilo vezano većinom za blockchain i kako radi, ne utjecaj na ekonomiju. 


Predlažem da potražiš sve na engleskom a savjet ti je da paziš da ne ispada da si plagirao nešto. 

 

Imaš neki određeni kut na koji ciljaš? Želiš opširniju sliku gdje gledaš kriptovalute i kao valutu i kao neku vrstu ulaganja i trgovanja ili jedno od tih dvoje?

 Potražiću svakako to na engleskom. Misliš da bih mogao dobar deo naći odatle i sebi drastično olakšati posao? Misliš da postoje gotovi radovi a ja da ih malo izmenim?

 

Ne ciljam ni na šta posebno. Ne planiram da trgujem, bar ne sad. Potrebno mi je da napišem ovaj diplomski rad koji će prikazati šta su to kriptovalute, kako su i zbog čega nastale, koje su to, kakva im je budućnost, kako se odražavaju u ekonomiji, i da li nas čeka neka nova ekonomska kriza. U tom smeru moram pisati.

nixass čet 8.7.2021 16:36

Nisam siguran, ja sam rekreativno subskrajban. 

Nećeš u njoj naći neke studije ni ništa ozbiljno no definitivno ćeš vidjeti oko čega se skeptici vrte kao i generalno drugu stranu medalje