Sigurnosni softver

Ultimativna antivirus tema - P&O

mind_challenge uto 20.7.2021 10:44
Marko :D kaže...

 

Zaboravio DNS.

Stavljen kao test na kraju i ostao vec dugo - NextDNS

Zadovoljan i radi ok.

Plaćaš ili koristiš besplatnih 300.000 queryja mjesečno? 

 Ovo i ja koristim. Spojio sam sve svoje uredaje i kod roditelja doma pa mi 300000 nije dosta i moram placati. Nije puno tih $2 mjesecno.

midzan21 uto 20.7.2021 12:18
Marko :D kaže...

Je li uopće pametno koristiti 1.1.1.1 kao primarni, a 8.8.8.8 kao sekundarni DNS?

 Iskreno, koristio bih 1.1.1.1 uvijek, al na starijim uređajima zna zezat pa koristim kao fallback 8.8.8.8. DNS od providera ne koristim od kad sam u mrežu ubacio svoj Router (TP-Link Archer C20 AC750), tako da je meni dobar takav config i nisam imao problema sa mrežom.

djigibao uto 20.7.2021 21:21
Marko :D kaže...
djigibao kaže...
djigibao kaže...

Ja malo isprobavam jednostavna rijesenja...

 

Zadnjih mjesec-dva sam na:

 - simplewall

 - Kaspersky Anti-Ransomware Tool

 

Uz klasicne dodatke na browseru (uBlock Origin, Privacy Badger...)

 

Ali ustvari bacio se vise u audio vode (zvucnici, pojacala, DAC-ovi...) 

 

Koju distru koristis ili stalno mijenjas?

Da li ti je trebalo dosta da se prebacis sa Win na Lin?

 

Osobno cesto razmisljam da se prebacim i pokusavam svako malo ali neke bitne stvari mi rade kako treba na Linuxu.

 

Zaboravio DNS.

Stavljen kao test na kraju i ostao vec dugo - NextDNS

Zadovoljan i radi ok.

Plaćaš ili koristiš besplatnih 300.000 queryja mjesečno? 

 

Na besplatnom sam, sad sam negdje na malo vise od pola...

 Kad se napuni 300 000 da li se moze napravit novi racun pa opet ispocetka ili ne?

Marko :D uto 20.7.2021 23:04
djigibao kaže...
Marko :D kaže...
djigibao kaže...
djigibao kaže...

Ja malo isprobavam jednostavna rijesenja...

 

Zadnjih mjesec-dva sam na:

 - simplewall

 - Kaspersky Anti-Ransomware Tool

 

Uz klasicne dodatke na browseru (uBlock Origin, Privacy Badger...)

 

Ali ustvari bacio se vise u audio vode (zvucnici, pojacala, DAC-ovi...) 

 

Koju distru koristis ili stalno mijenjas?

Da li ti je trebalo dosta da se prebacis sa Win na Lin?

 

Osobno cesto razmisljam da se prebacim i pokusavam svako malo ali neke bitne stvari mi rade kako treba na Linuxu.

 

Zaboravio DNS.

Stavljen kao test na kraju i ostao vec dugo - NextDNS

Zadovoljan i radi ok.

Plaćaš ili koristiš besplatnih 300.000 queryja mjesečno? 

 

Na besplatnom sam, sad sam negdje na malo vise od pola...

 Kad se napuni 300 000 da li se moze napravit novi racun pa opet ispocetka ili ne?

To se resetira svaki mjesec. Jednom kada prijeđeš tih 300.000 besplatnih queryja, više ne blokira oglase i ponaša se kao običan DNS resolver. I gledaš statistiku na mjesečnoj bazi, a ne zadnja tri mjeseca.

 

NextDNS koristiš na svim uređajima ili samo na jednom?

andi.cro kaže...

A koji klinac se maltretirate sa tim DNS-om ?

 

Pa jednostavnije koristiti NextDNS nego se zezat s Pi-Hole ili AdGuard Home. Planiram već dosta dugo nabavit Pi i instalirat AGH na isti. 

siketa sri 21.7.2021 09:54
djigibao kaže...

 

 Koju distru koristis ili stalno mijenjas?

Da li ti je trebalo dosta da se prebacis sa Win na Lin?

 

Osobno cesto razmisljam da se prebacim i pokusavam svako malo ali neke bitne stvari mi rade kako treba na Linuxu.

Za početak probaj Linux Mint. Po meni, idealna distribucija za ekipu koja prelazi s Windowsa.

Ako kreneš s Mintom, skoro da ne postoji potrebna prilagodba jer je sve inutitivno i dobro podešeno po defaultu, taman za korisnike koji počinju.

Kasnije, s vremenom, možeš krenuti prema Debianu i Archu.

 

Nativne Windows aplikacije možeš pokretati u Wineu ili VirtualBoxu.

djigibao sri 21.7.2021 09:59

Probao Mint i najvise mi pase da.
Probao sam i Manjaro i nije los i Zorin.

Treba mi jedan program za EQ koji koristim na Win (Equalizer APO) kao i driveri od DAC-a koji postoje za Win ali ne za Linux (SMSL SU-8)...ali sve to skupa nije nesto bez cega ne bi mogao zivjet...

uss pet 23.7.2021 16:36

Na Edge browseru koristim Adguard ekstenziju i sad sam postavio Adguard DNS samo na jednom računalu za probu. Trebalo bi da se smanji broj blokiranih reklama od strane Edge ekstenzije odn. da DNS odmah odbije, ali i dalje se pojavljuje isti broj blokiranih reklama. Da li ovaj DNS uopće funkcionira (nisam pogriješio izabrao sam ispravan DNS server sa blokiranjem reklama).

blackalbum pet 23.7.2021 20:14

ja imam licencirani bitdefender total za oba dva računala za 150 kn godišnje plus original windows 10 home sa redovitim updejatovima i to je hi-end za bilo kakvo besplatno rješenje što postoji,plati pa se rugaj

RUNNER ned 26.9.2021 22:51

Vidim prisutna stara ekipa veterani i poneki guster.

Pozdrav svima.

 

 

Moze li mi neko reci kako se zvao onaj nekadasnji iz portugala antivirus? Jeli prezivio konkurenciju? 

 

mind_challenge pon 27.9.2021 11:38
RUNNER kaže...

Vidim prisutna stara ekipa veterani i poneki guster.

Pozdrav svima.

 

 

Moze li mi neko reci kako se zvao onaj nekadasnji iz portugala antivirus? Jeli prezivio konkurenciju? 

 

 Panda? Ako na njih mislis jos su uvijek zivi.

Marko :D pon 27.9.2021 13:29
mind_challenge kaže...
RUNNER kaže...

Vidim prisutna stara ekipa veterani i poneki guster.

Pozdrav svima.

 

 

Moze li mi neko reci kako se zvao onaj nekadasnji iz portugala antivirus? Jeli prezivio konkurenciju? 

 

 Panda? Ako na njih mislis jos su uvijek zivi.

Ne znam ja na koga misli, ali Panda je španjolska.

RUNNER uto 28.9.2021 13:41

Nije Panda j... te . To svaka vrana na grani zna da je spanija 

 

Neki momak Santos, cini mi se imo je ideju da pokrene nesto privatno od kuce.. napravio antivirus slicno kao onaj legendarni Tiranium koji je dero po netu..

Ali ovaj portugalski je bio malog crno zelenog ruznog interfaca i mislim  da je bio prije desetak godina aktualan.

RUNNER čet 30.9.2021 19:14

Svaka cast.. hvala na odgovoru.

 

Ne znam kako imam toliko potiskivanje i blok sjecanja ko Schwarzenegger u fimu Total Recall, trazim prisjecanje a niti sam glup niti dementan, jednostavno neki otpor i blok.

 

Hvala priiatelju i usput znam da je bio ko pero lagan, 

 

1.Valja li taj xvirus danas i ima li smisla to koristiti na slabim kompovima?

2. Dali ima mogucnosti da je spijunski trojan?

3. Kako je prezivio sve ove godine a mnoge jace kompanije se ugasise, Virusbuster, Privatefirewall, Agnitum Outpost..itd..? 

 

gorjanzg čet 7.10.2021 15:12

Imam licencirani Avast Premium Security. Nisam imao problema do sada, mada sam razmišljao o prelasku na Kaspersky.

Stoga pitanje....gdje je najpovoljnije uzimati legalne licence? Ne sviđa mi cijena koju mi izbacuje Kaspersky na svojoj stranici, a znam da može jeftinije.

Bude li negdje sniženja za Black friday?

 

G.

roki uto 26.10.2021 20:21

pozdrav ekipi,molio bih preporuku nekog free antivirusnog programa,nekog po vama zadovoljavajućeg,nisam već duže vrijeme u tim vodama pa ni sam neznam za šta bi se odlučio,oduvjek imam free program uglavnom Avasta ali bih ga sada promjenio

Marko :D uto 26.10.2021 20:33
roki kaže...

pozdrav ekipi,molio bih preporuku nekog free antivirusnog programa,nekog po vama zadovoljavajućeg,nisam već duže vrijeme u tim vodama pa ni sam neznam za šta bi se odlučio,oduvjek imam free program uglavnom Avasta ali bih ga sada promjenio

Windows Defender.

andi.cro sri 27.10.2021 20:15

Ja također... odkako sam na win.10, samo njegov Defender i zaštita na browseru u obliku AdGuarda i Traffic Light kao addona te postavke samog browsera podešene za pojačanu sigurnost i nemam nikakvih problema odavno !!!
Uopče se više ne zamaram av rješenjima trečih strana.