Sigurnosni softver

Ultimativna antivirus tema - P&O

X-Fi sri 5.8.2020 23:05
djigibao kaže...
Glavno da si ti tu najpametniji pa ces nas naucit...

 E moj Sanjine, tebe se ne može naučit i tako je već godinama...jbg,ne ide ti. xD

djigibao uto 11.8.2020 22:52

Ovaj jako dobar program se dijeli besplatno sa Ruske stranice - KLIK

 

Shadow Defender is an easy-to-use security solution (for Windows operating systems) that protects your PC/laptop real environment against malicious activities and unwanted changes.

Shadow Defender can run your system in a virtual environment called 'Shadow Mode'. 'Shadow Mode' redirects each system change to a virtual environment with no change to your real environment. If you experience malicious activities and/or unwanted changes, perform a reboot to restore your system back to its original state, as if nothing happened.

With Shadow Defender, you have the flexibility to specify which files and folders are permanently saved to the real environment. This ensures important files and folders are kept after a reboot.

If you want to make a maintenance-free computer, Shadow Defender will be your best choice.



Shadow Defender Features

  • 1. Prevent all viruses and malwares.
  • 2. Surf the internet safely and eliminate unwanted traces.
  • 3. Protect your privacy.
  • 4. Eliminate system downtime and maintenance costs.
  • 5. Reboot to restore your system back to its original state.



Shadow Defender Users

  • 1. Maintain a system free from malicious activities and unwanted changes.
  • 2. Test software and game installations in a safe environment.
  • 3. Protect against unwanted changes by shared users (suitable for workplaces and educational institutions).
X-Fi sri 12.8.2020 00:39
djigibao kaže...

Ovaj jako dobar program se dijeli besplatno sa Ruske stranice - KLIK

 

Shadow Defender is an easy-to-use security solution (for Windows operating systems) that protects your PC/laptop real environment against malicious activities and unwanted changes.

Shadow Defender can run your system in a virtual environment called 'Shadow Mode'. 'Shadow Mode' redirects each system change to a virtual environment with no change to your real environment. If you experience malicious activities and/or unwanted changes, perform a reboot to restore your system back to its original state, as if nothing happened.

With Shadow Defender, you have the flexibility to specify which files and folders are permanently saved to the real environment. This ensures important files and folders are kept after a reboot.

If you want to make a maintenance-free computer, Shadow Defender will be your best choice.



Shadow Defender Features

  • 1. Prevent all viruses and malwares.
  • 2. Surf the internet safely and eliminate unwanted traces.
  • 3. Protect your privacy.
  • 4. Eliminate system downtime and maintenance costs.
  • 5. Reboot to restore your system back to its original state.



Shadow Defender Users

  • 1. Maintain a system free from malicious activities and unwanted changes.
  • 2. Test software and game installations in a safe environment.
  • 3. Protect against unwanted changes by shared users (suitable for workplaces and educational institutions).

 Nekako sam skeptičan prema ovakvoj vrsti programa, posebice njihovih učinaka, kad se već odavno zna da postoji kategorija malwarea koja zna kako zaobići i/ili preskočiti sandbox okružje.

 

Marko :D sri 12.8.2020 15:45

Samo zato što programi mogu biti slični, ne znači da su i jedan i drugi neučinkoviti. Iskreno me zanima tvoja teorija na koji bi način malware mogao izaći virtualni sustav. Pogotovo ako isključivanje/ponovno pokretanje računala onemogućuje i resetira sustav na normalno stanje.

andi.cro sri 12.8.2020 20:38
Marko :D kaže...

Samo zato što programi mogu biti slični, ne znači da su i jedan i drugi neučinkoviti. Iskreno me zanima tvoja teorija na koji bi način malware mogao izaći virtualni sustav. Pogotovo ako isključivanje/ponovno pokretanje računala onemogućuje i resetira sustav na normalno stanje.

 E Marko, Marko... i ti svašta pitaš!  Ko da bi ti taj troll znao dati neki pametan odgovor  

 

btw: Deinstalirao sam KSC jer mu nije radila opcija da kod igrica ili full screena ne radi update ili skeniranja...

Kad god bih sa Originom ili igrom igranom preko njega imao neki problem, pogledam KSC a on ili updejta ili skenira...

andi.cro čet 13.8.2020 16:14
X-Fi kaže...

Samo za profesionalce:
Stigla nova nadogradnja za profesionalan alat u borbi protiv malwarea:
https://www.safer-networking.org/

 

 Pljuješ po najpoznatijim i najboljim alatima i programima u av-industriji i onda ponosno preporučiš ovog Metuzalema (samo za profesionalce) :

 

Spybot-Search & Destroy

😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣

rambox čet 13.8.2020 17:34
andi.cro kaže...

 E Marko, Marko... i ti svašta pitaš!  Ko da bi ti taj troll znao dati neki pametan odgovor  

 

btw: Deinstalirao sam KSC jer mu nije radila opcija da kod igrica ili full screena ne radi update ili skeniranja...

Kad god bih sa Originom ili igrom igranom preko njega imao neki problem, pogledam KSC a on ili updejtaili skenira...

 Svaki AV to radi po defoltu, a zove se Idle Scan=kod mene uvijek isključeno.Čudo neviđeno to se može i isključit, i ponavljam pogleč moj PC hardver ili proc, ja Kaspersky uopče ne osjetim kao da ga nema.Kod mene Kaspersky večinom šuti, a vidim jedino prozorčič da je blokiral(Web ili klasika) neku gamad ili lošu stranicu.Nema nikakvih drugih prozora, i to zato kaj sam večinu toga ionak isključil.

 

Mene AV update nikako ne ometa, nema obavijesti za njega niti ne znam.Osim eto ipak slučajno, ako usput pogledam ikonu pa vidim da nekaj skida dakle radi u pozadini.

 

  

 

Nadam se da nemaš podešen i Scan Schedule, jer to je realno teška glupandarija.AV konstantno šešlja čitanje i zapisivanje podataka, dakle kog če vraga svaki dan redovito skenirat komp u potrezi za čime možda lubenicama.

 

andi.cro čet 13.8.2020 21:24
rambox kaže...
andi.cro kaže...

 E Marko, Marko... i ti svašta pitaš!  Ko da bi ti taj troll znao dati neki pametan odgovor  

 

btw: Deinstalirao sam KSC jer mu nije radila opcija da kod igrica ili full screena ne radi update ili skeniranja...

Kad god bih sa Originom ili igrom igranom preko njega imao neki problem, pogledam KSC a on ili updejtaili skenira...

 Svaki AV to radi po defoltu, a zove se Idle Scan=kod mene uvijek isključeno.Čudo neviđeno to se može i isključit, i ponavljam pogleč moj PC hardver ili proc, ja Kaspersky uopče ne osjetim kao da ga nema.Kod mene Kaspersky večinom šuti, a vidim jedino prozorčič da je blokiral(Web ili klasika) neku gamad ili lošu stranicu.Nema nikakvih drugih prozora, i to zato kaj sam večinu toga ionak isključil.

 

Mene AV update nikako ne ometa, nema obavijesti za njega niti ne znam.Osim eto ipak slučajno, ako usput pogledam ikonu pa vidim da nekaj skida dakle radi u pozadini.

 

  

 

Nadam se da nemaš podešen i Scan Schedule, jer to je realno teška glupandarija.AV konstantno šešlja čitanje i zapisivanje podataka, dakle kog če vraga svaki dan redovito skenirat komp u potrezi za čime možda lubenicama.

 

 

Defoult sam sve bio ostavio, ne znam da li je "Idle scan" bio uključen ili nije, također nisam radio nikakve "Scan Schedule" zadatke...
Niti mene on nije smetao u ničemu ali kao što sam rekao, kad god mi se igra srušila ili sam imao neki problem unutar nje, KSC je nekaj žvrljao!

 

Sta znači ova opcija? ( retorical )
"USE GAMING MODE-in this mode,scan tasks and update task are not run and notifications are not shown when you play games or use applications in full-screen mode"

 

To je naravno bilo uključeno a on je svejedno za vrijeme igranja radio i update i rootkit scans što je meni diglo živac i torpedirao sam ga sa PC-a!

BlackMoon pet 14.8.2020 01:19
andi.cro kaže...
X-Fi kaže...

Samo za profesionalce:
Stigla nova nadogradnja za profesionalan alat u borbi protiv malwarea:
https://www.safer-networking.org/

 

 Pljuješ po najpoznatijim i najboljim alatima i programima u av-industriji i onda ponosno preporučiš ovog Metuzalema (samo za profesionalce) :

 

Spybot-Search & Destroy

😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣

 Kod ovog mi je programa u davnim vremenima uvijek bila najkomičnija opcija "imunizacija sistema". Nije se znalo ni što je to, prvo sam mislio da je neka proaktivna zaštita, kasnije vidio da nije, kojeg je vraga to radilo niti dan danas mi nije jasno. Sjećam se u jednom davnom izdanju BUG-a da je netko recenzirao i nahvalio taj program, proglasivši ga čak i boljim od tada neprikoslovenog Lavasoft Ad

Aware-a... informacije radi, program je bio zgodan i lagan, mogao je biti korišten i kao portable, nositi ga na sticku itd...ali kad bi prijatelju ili "teti Štefici" išao očistiti računalo, niškoristi od njega. I tako svaki put! A sučelje mu je bilo kao da su ga djeca iz prvog osnovne crtala za domaći rad.

rambox pet 14.8.2020 17:20
David87 kaže...

Može neki prijedlog AV-a za firmu do 10 računala, neki omjer uloženo/dobiveno? Hvala!

Ako trebaš ili moraš platit, preporuka ide jedino na Kaspersky Internet Security.Godišnja licenca za deset kompova je 120$, ili 170$ za dvogodišnju licencu.To fakat nije puno love, s obzirom da štitiš kompletnu firmu ili cjeli uhodani biznis.

 

https://www.kaspersky.com/internet-security

Jarvan uto 18.8.2020 08:43

Pitanje.

Nikad me nije brinula online sigurnost, pa se nikad nisam sekirao sa AV softverom.

 

Sad sam odlučio kupiti licencu, pa sam skinuo da vidim kakav je AVG, i uz njega je došao "sigurni browser" koji je spor u 3pm.

 

E sad, jel AVG valja, jel ima koristi od tog browsera, i jel ima koristi od godišnje pretplate naspram free verzije.

djigibao uto 18.8.2020 09:01

Nije ti bas neka sreca sa tim AVG pogotovo ako zelis dati pare, ima boljih rijesenja za kupit od toga.

Ako ti treba samo kao kucnom korisniku onda su ti ova FREE rijesenja dovoljna npr. gore spomenuti Kaspersky Cloud Free

Jarvan uto 18.8.2020 09:15

Kućni korisnik.

 

Nije uvjet da je AVG, njega sam trenutno stavio, može biti bilo koji.

Gledao sam recenzije malo, al đabe mi čitat kad pol toga ne kužim. Pros/cons je ok, ali ipak mi je draže iskustvo korisnika, konretan info.

andi.cro uto 18.8.2020 09:26

Ako želiš free za kućnog korisnika a da nije Win.Defender koji ti je implementiran u Win.10 i radi dobro, moja preporuka ti je BitDefender free.

Ako želiš "paid", onda također ili BitDef ili Kaspersky ( ova dva su uglavnom uvijek u vrhu svih testiranja )

Marko :D uto 18.8.2020 15:12

Za kućnog korisnika su ti više nego dovoljni besplatni antivirusni programi. Komercijalna rješenja su većinom namijenjena poslovnim korisnicima.

 

Napredna zaštita — Kaspersky Security Cloud Free

 

Jednostavna zaštita — Bitdefender Free Antivirus

 

Solidna zaštita — Windows Defender

andi.cro uto 18.8.2020 22:19
Marko :D kaže...

Za kućnog korisnika su ti više nego dovoljni besplatni antivirusni programi. Komercijalna rješenja su većinom namijenjena poslovnim korisnicima.

 

Napredna zaštita — Kaspersky Security Cloud Free

 

Jednostavna zaštita — Bitdefender Free Antivirus

 

Solidna zaštita — Windows Defender

 Ne znam po čemu bi ovo bila išta naprednija zaštita nego BitDef free ?

Da, ima više opcija za podešavanje ali to ne znači u konačnici da ima osjetno bolju zaštitu!

 

BitDef. free je jako jednostavan program, u biti najjednostavniji koji sam ikada vidio i koristio i čisto sumljam da ima osjetno lošiju zaštitu od Kasperskog.

 

Tko želi jednostavan, "install and forget" av-program a da istodobno jako dobro radi svoj posao, nema bolju opciju od njega.

 

Eto baš sam nedavno isprobavao Kaspersky Security Cloud i imao sam loše iskustvo u vezi igrica i njega, ne znam zašto ali vršio je updejtanje i skeniranje dok sam igrao igre a lijepo sam u opcijama stavio kvačicu da to ne radi dok su pokrenute igre ili Full Screen stvari...

Također ima mnogo opcija koje su dostupne samo ako kupiš plačenu verziju pa mi liči ko navlakuša za kupnju ( kažem liči, ne velim da je... ), svašta nešto ti također uvali i nudi šta ne želiš ili ti ne treba pa kasnije deinstaliravaš i tako to...podmukliji je puno od BitDefendera... pa moraš čitati i složiti se sa prikupljanjem podataka za ovo i ono inače nema instaliravanja... Ono "Pain in the ass" u usporedbi sa BitDefenderom!

 

Meni je osobno BitDef. puno draži !!!

 

A pogledaj Win.Defender, kaj njemu fali osim pokojeg falsića?

Ostajem do danjega na Win.Defenderu jer ništa više ni ne treba kučnom korisniku koji ima pokoje zrno soli u glavi i dobar AD-Bloker na browseru!
 

Marko :D sri 19.8.2020 17:43
andi.cro kaže...

Ne znam po čemu bi ovo bila išta naprednija zaštita nego BitDef free ?

Da, ima više opcija za podešavanje ali to ne znači u konačnici da ima osjetno bolju zaštitu!

Napredniji u smislu postavki. Kada se namjesti dobro nudi bolju zaštitu. Ali da, veći broj opcija za podešavanje ne znači nužno i bolja zaštita. Ali ako se postavke dobro namjeste, zaštita može biti još bolja i učinkovitija.

andi.cro kaže...

BitDef. free je jako jednostavan program, u biti najjednostavniji koji sam ikada vidio i koristio i čisto sumljam da ima osjetno lošiju zaštitu od Kasperskog.

 

Tko želi jednostavan, "install and forget" av-program a da istodobno jako dobro radi svoj posao, nema bolju opciju od njega.

Upravo zato sam ga i stavio na mjesto jednostavnog programa. Doduše, ne znam kakav je danas pri detekciji PUP/PUA, ali prije je bio katastrofa i to mu je bio jedini minus od mene.

andi.cro kaže...

Eto baš sam nedavno isprobavao Kaspersky Security Cloud i imao sam loše iskustvo u vezi igrica i njega, ne znam zašto ali vršio je updejtanje i skeniranje dok sam igrao igre a lijepo sam u opcijama stavio kvačicu da to ne radi dok su pokrenute igre ili Full Screen stvari...

Možda nisi spremio postavke? 😁

andi.cro kaže...

Također ima mnogo opcija koje su dostupne samo ako kupiš plačenu verziju pa mi liči ko navlakuša za kupnju ( kažem liči, ne velim da je... ), svašta nešto ti također uvali i nudi šta ne želiš ili ti ne treba pa kasnije deinstaliravaš i tako to...podmukliji je puno od BitDefendera... pa moraš čitati i složiti se sa prikupljanjem podataka za ovo i ono inače nema instaliravanja... Ono "Pain in the ass" u usporedbi sa BitDefenderom!

Ali zar nije to poanta besplatnog antivirusa? Instaliraš ga i kada vidiš koliko modula zaštite fali, kupiti ćeš njihov antivirusni program misleći da ti to sve treba. Svi besplatni antivirusni programi su navlakuša, oduvijek bili i biti će.

 

GDPR ih obvezuje da te upoznaju s onim što prikupljaju i to je važno. Sigurno ti nije u interesu da ti odu mailovi, lozinke i ostale nepotrebne stvari kao kod Qihoo-a.

andi.cro kaže...

Meni je osobno BitDef. puno draži !!!

 

A pogledaj Win.Defender, kaj njemu fali osim pokojeg falsića?

Ostajem do danjega na Win.Defenderu jer ništa više ni ne treba kučnom korisniku koji ima pokoje zrno soli u glavi i dobar AD-Bloker na browseru!
 

Ja više nemam besplatnog favorita. Moj trenutni favorit je Emsi, ali on se plaća. Drugog favorita nemam. No, bez obzira na sve koristim samo osiromašeni Defender, meni dosta.

 

Ha, što mu fali, pa možda malo privatniji mehanizam? Da ne njuška di mu nije mjesto? Osim toga, malo bolje testiranje kvalitete ne bi bilo na odmet jer je sam Defender prepun bugova.

andi.cro sri 19.8.2020 18:57
Marko :D kaže...
1.Možda nisi spremio postavke? 😁
2.Svi besplatni antivirusni programi su navlakuša, oduvijek bili i biti će.
3.Osim toga, malo bolje testiranje kvalitete ne bi bilo na odmet jer je sam Defender prepun bugova.

1. Nisam baš tak bedast 

 

2. Osim BitDefendera 

 

3. Nisam znao niti osjetio da je Win.Defender prepun bugova 

Marko :D pet 21.8.2020 17:44
BlackMoon kaže...
Meni više ne pada na pamet zagađivati sistem third patty antivirusima, bili oni free ili paid. WD je dio sistema, pa neka tako i ostane.

Meni se više sad stvarno ne da. Nakon same instalacije Windowsa ima toliko toga napraviti; od deinstalacije sponzoriranih aplikacija do namještanja postavki sustava. Pa tko bi još uz to instalirao antivirusni program trećih strana i njega dodatno namještao.