Samsung

Samsung Galaxy S5 - rasprava

DarioBlack ned 29.1.2017 16:33

Nakon nadogradnje na M.M nisam vraćao na nikakve tvorničke postavke. Smatrao sam da nije niti potrebno. Mob radi normalno. Na njemu ne igram nikakve igre. Pošto mi je hobby fotografija/video, gotovo ga najviše koristim za fotografije i video (montaža itd.). Snimao sam i u HD720p@120fps te u FHD1080p@60fps - nikada ali nikada problema tokom playback-a. 4K 2160p je problem. Razumijem, u pitanju je vrlo - vrlo zahtjevan posao kod snimanja u 4K. A nisam niti čistio nikakav "keš" od kamere i stock player-a. Nikakve čistaće i slično uopće ne koristim. Razmišljao sam da pokušam da mi 4K sprema automatski u internu memoriju telefona a ne na mem.karticu?! Neznam dali to ima uopće veze. 

ludimata ned 29.1.2017 20:54

za čistiti cache: u app info pod storage odes na clear data i clear cache. i to je to
Dakle, bez cleanera i slicnih aplikacija.
Opa miki!Ima veze! Pa prebaci jedan video na internalnu memoriju i pokreni. mislim da ne bi trebalo štekat.

koju memorijsku imas? class 10 nadam se. ( iako ni to nije garancija da ce bez problema reproducirati sa sd kartice)

 

Da bi otklonio moguće probleme, dobro je poslije svakog velikog ažuriranja softwarea vratiti na tvorničke.

 

DarioBlack ned 29.1.2017 21:31

Aha. O.K. Ali, vidi nešto zanmljivo... Npr. taj video file u 4K na mob-u, koji se nalazi na mem.kartici, koji na određenom dijelu play-a javlja grešku "Nemoguća video reprodukcija!", pokušam ga premjestiti sa mem.kartce u internu memoriju opet jedna greška! U toku premještanja, dođe na ~ 75% i zaustavi se proces te poruka: Greška prilikom premještanja! Taj postotak odgovara baš minutaži, dijela videa gdje javlja grešku tokom play-a... Točno. Znači, video se nemože niti premjestiti sa memorijske. Ali, kada video pokušam da kopiram na internu memoriju, kopira se 100%, bez problema. I taj isti video u internoj memoriji - REPRODUKCIJA BEZIKAKVIH GREŠAKA. Dali je u pitanju zaista memorijska karticaili?!

Mortiis pet 3.3.2017 23:18

od jucer imam problema sa mobitelom...
baterija prvo normalno radi...kao i prije,i onda odjednom strmoglavo se pocne trosit...gotovo svakih 30 sek za 1% iako mobitel ni nediram uopce i cak bude jako topal,kao da nesto radi :S
i danas dodje do 12% i samo se ugasi odjednom..stavim na punjač,upalim ga a on na 0%

sta mu je sad odjednom...nebi rekao da je baterija jer po 3-4h normalno radi i crpi bateriju...

karlito13 ned 5.3.2017 09:57

Sta se dobije konkretno sa nekim custom romom....Sad sam napravio Hard Reset i mob stvarno radi odlično....baterija drzi dan bez beda,može i duze za nezahtjevne korisnike,s tim da je vec presao 2g...Pitam jel se isplati s tim zahebavat...jer ako nema previse pomaka....hmmmm

bnaci ned 5.3.2017 20:11

Sve sam probao... ali nekako najbolje protiv stekanja a da opet sve radi je iskljuciti nepotrebne programe i greenify sve ostale koje potencijalno hoce biti stalno u memoriji. Shazam, hak... itd

Opcionalno root, obrisati sve sto ne treba, adaway i greenify.

DarioBlack pet 10.3.2017 10:54

Navedeni uređaj (Galaxy S5) je, generalno jako dobar a pogotovo za video snimanje ( ! 4K ! )... Ali, ima JEDNA sitnica koja, po meni je nedostatak, koja manjka. U pitanju je njegova glavna kamera. Minus i nedostatak je što nema mogućnost u odabiru kvalitete video snimanja opciju za HD 1280 x 720p@60fps! Ne mislim na "slow motion" nego normalno video snimanje kao što ima opciju 1080p@60fps... HD snima regularno samo u 30fps-a. A Full HD u 60. To je moja zamjerka! Mogli su barem omogućiti, ako snima i Full HD u 60, zašto ne i HD u 60?!

Kekox ned 12.3.2017 18:36

Pozdrav, trazio sam po forumima i nasim i stranim no nigdje nisam nasao da je netko imao isti problem pa sam odlucio ovjde potraziti pomoc od nekog iskusnog. Naime, rijec je o Samsungu Galaxy S5, razbila mu se kamera te sam je odlucio sam zamijeniti, narucio sam novu, uz pomoc youtuba sam sve promijenio i sastavio mobitel, imam iskustva vec 2 godine s rastavljanjem i popravljanjem mobitela tako da sam pazio na sve, oprezno i provjerio na kraju da je sve spojeno. Prije rastavljanja, mobitel je radio ispravno, samo je kamera bila razbijena, nakon promjene kamere isao sam napokon upaliti mobitel i on zavibrira, pocne se paliti (pokaze se onaj "Samsung galaxy s 5" logo i to je to. Nakon nekog vremena se uapli plava lampica za obavijesti i tako stoji, inace probao sam uci u recovery, usao sam, vratio sam ga na tvornicke i sve to, ali i dalje isti problem. Primjetio sam da u recovery modu mi nije radila tipka za smanjiti glasnocu, sad posto mobitel nije moj, nisam provjerio jeli radila prije, tako da ne mogu uci u download mode. Zanima me misljenje nekog iskusnijeg, o cemu bi mogla biti rijec? Hvala svima, lp 

ludimata ned 19.3.2017 21:29

Ako mozes uci u recovery onda mozes uci i u download mode.
Instaliraj Kies 3 na PC, spoji mob i PC te u Kiesu idi na Tools i  EMERGENCY FIRMWARE RECOVERY i prati upute. trebalo bi pomoci.
Ja sam svoj 3 puta softbricko i svaki put pomocu ove metode sredio stvari.

 

Kekox uto 21.3.2017 21:13

Ne mogu uci u download mode, kad uđem u recovery, tipka vol- mi ne radi, znaci samo vol+ radi, nisam siguran jeli stvarno ne radi ili je jednostavno to tako kod samsunga, ima li neki nacin za uci u download mode bez tipke vol-? S obzirom da ga ne mogu root-ati jer ocito ne mogu proci "Samsung Galaxy S5" logo, postoji li neki nacin za uci u taj download mode bez tipke vol-?

morrisoN uto 21.3.2017 22:01
Kekox kaže...

Ne mogu uci u download mode, kad uđem u recovery, tipka vol- mi ne radi, znaci samo vol+ radi, nisam siguran jeli stvarno ne radi ili je jednostavno to tako kod samsunga, ima li neki nacin za uci u download mode bez tipke vol-? S obzirom da ga ne mogu root-ati jer ocito ne mogu proci "Samsung Galaxy S5" logo, postoji li neki nacin za uci u taj download mode bez tipke vol-?

 

Try pressing and holding volume down.... Then insert the phone Micro Usb cable (cable connected to the pc of course).

Or press and hold both volume up and volume down inserting the cord.

The phone has to be turned off when trying the cord method.

Or try a download mode jig.

 

http://i.ebayimg.com/images/g/ER8AAOSwAYtWQbNU/s-l300.jpg

morrisoN uto 21.3.2017 22:08
morrisoN kaže...
Kekox kaže...

Ne mogu uci u download mode, kad uđem u recovery, tipka vol- mi ne radi, znaci samo vol+ radi, nisam siguran jeli stvarno ne radi ili je jednostavno to tako kod samsunga, ima li neki nacin za uci u download mode bez tipke vol-? S obzirom da ga ne mogu root-ati jer ocito ne mogu proci "Samsung Galaxy S5" logo, postoji li neki nacin za uci u taj download mode bez tipke vol-?

 

Try pressing and holding volume down.... Then insert the phone Micro Usb cable (cable connected to the pc of course).

Or press and hold both volume up and volume down inserting the cord.

The phone has to be turned off when trying the cord method.

Or try a download mode jig.

 

http://i.ebayimg.com/images/g/ER8AAOSwAYtWQbNU/s-l300.jpg

 http://www.ebay.co.uk/itm/Micro-USB-Jig-Download-Mode-Dongle-Fix-For-Samsung-Galaxy-S6-S5-S4-S3-Note-3-2-1-/291436538786

 

Evo bas verzija koja je za s5. Btw, postoje i sheme za samostalno pravljenje ovog jig-a. Lemilica u ruke i na posao. Takodjer, vjerujem da ga ima vecina servisa.

kruskar čet 30.3.2017 12:19

Evo za ekipu koja koristi S5 link tog rom-a što ja koristim uz njega i gapps je prisutan.

Ima i feature od edge-a.Radi vrlo glatko iako je malo sporije nego na stock fw-u no ništa strašno.Topla preporuka!

Nalazi se na mom google driveu jer me dosta frendova iznapadalo s S5 da bi i oni taj rom :P

 

PC S5 izlista pod SM-G955U(Galaxy S8 Plus tako google kaže).

 

https://drive.google.com/open?id=0B_D3Sl5iqNajbEN5ckUzN0N3RjA


EDIT

Iznenadio me fotoaparat,evo jedna slika radi primjera slikana bez ikakvih efekata,sve na auto postavke.

 

EDIT2

Evo i ss-ova. Uspoređivao s S7 i potpuno je identično.

Jedini i najveći minus je taj što rom ne dolazi s hrvatskim prijevodom.

Po pitanju baterije sam jaaako zadovoljan primjećujem da dulje dura nego na stock-u.

kruskar pon 3.4.2017 08:39

Ekipa da vam predstavim S5 što sam nabavio majki za 350kn neispravna samo kamera(150kn).

Ima do sad najbolju bateriju nego ijedan mobitel koji sam imao u rukama.

Čak 8 sati ekrana sam izvukao iz njega.

kruskar pon 3.4.2017 22:42
Denyken kaže...

Koji je to tocno ROM iznad? SAmyUX ROM... Galaxy A7... ili sta je to? "blackbuga" je stopirao sve projekte, pa me zanima odkud potjece taj ROM.

 Room s googledrive linka što sam postao,meni nikakvi crashovi niti išta iako je bez factory reseta iz cwm-a mi crashao no nakon toga ni c od crasha sve uredno radi.

 

Denyken uto 4.4.2017 11:07
kruskar kaže...
Denyken kaže...

Koji je to tocno ROM iznad? SAmyUX ROM... Galaxy A7... ili sta je to? "blackbuga" je stopirao sve projekte, pa me zanima odkud potjece taj ROM.

 Room s googledrive linka što sam postao,meni nikakvi crashovi niti išta iako je bez factory reseta iz cwm-a mi crashao no nakon toga ni c od crasha sve uredno radi.

 

 Zanima me sa odkud potjece taj ROM. To sam pitao, nista drugo.