Samsung

Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

Hexfire uto 31.1.2023 07:54
Pero Dinamit kaže...
Imam cudan bug u zadnje vrijeme, s22.

Stavim ga na vibru i cim idem nekoga nazvati upale mi se zvukovi, nije vise na vibraciji. Wtf?
Imam zadnju verziju androida. Sto bi to moglo biti?

 To još nisam čuo. Kad netko nazove tebe onda se pretpostavljam ne upale zvukovi? Nemaš možda kakav bixby routine da upali zvuk prilikom korištenja aplikacije za pozive? Ili u samoj toj aplikaciji nešto? Nakon poziva ostaje uključeno ili se "vrati" na vibraciju? Što kad staviš Do not disturb mod? Dal je isto kad ručno smanjiš zvuk u odnosu da samo uključiš vibraciju? 

Bitanga uto 31.1.2023 08:17
Zaporožac kaže...

Na svakom današnjem mobitelu svaka baterija će izdržati neka 22 sata uz minimalnu upotrebu.

Ne shvaćam zbog čega nastane panika kod tih baterija ?

 

Igraju PUBG, SOT neprestano, pa plaču što im baterija traje 5,5 sati, a ovom drugom na snapdragonu 6 sati, ma hajde ?

Uzmeš punjač, malo odmoriš od igre, i za 45 minuta igraš opet.

 

Ne znam koji luđak igra te igre 20 sati dnevno, pa mu treba baterija od 25 000 Mah. 

Ja na poslu igram (kad mogu)  Atlantis Odyssey, (S22+) pa oko 12 h prije podne mi je baterija na 30%.. Auuu, veliki problem (između sam imao desetak poslovnih poziva).

Napunim ga do 90% , do kraja radnog dana je na 70%, na večer je na 40%, ne punim ga do jutra, uredno me budi, baterija na 38% cijelu noć.

 

Ljudi žele snažne procesore, hrpu memorije, brzi multitasking, vrhunsko video snimanje, vrhunske fotografije, vrhunski amoled ekran itd.

Sve to utječe na trošenje baterije, i sve je to normalno, prihvatljivo, uz današnje brzo punjenje mobitela. Postoje i brzi punjači za punjenje u automobilu.

 

Ako vam ne odgovara, kupite si NOKIA 3310, pa nećete bateriju puniti dva/tri dana.

I, to je to, dok se tehnologija proizvodnje baterija ne poboljša, odn. dok ne nađu nove materijale, čime će baterije uz "ludu upotrebu" trajati dva dana bez punjenja.

 

I tada će biti plakanja; "Zašto mi baterija ne traje 5 dana"

 

Meni je presmiješno kad čujem da netko puni bateriju do 85%, 90%.

 

Trawis uto 31.1.2023 09:36

Meni su se počela dešavat 2 problema s običnim S22

 

1. Ako je mobitel hladniji ili hodam vani kad je malo hladnije vrijeme i telefoniram s nekim, slušalica nakon 3-4 minute počne krčat i stvarat neke zvukove kao da sam u tunelu ili pod vodom i više ne čujem sugovornika uopće. Kad je na toplom sve bude u redu. Vrijeme za servis?!

2. Zvoni, javim se i mobitel zablokira, tako ostane minutu-dvije i restarta se. Nakon restarta taj se poziv uopće ne vidi na listi.

thebatman uto 31.1.2023 09:57
Zaporožac kaže...

Na svakom današnjem mobitelu svaka baterija će izdržati neka 22 sata uz minimalnu upotrebu.

Ne shvaćam zbog čega nastane panika kod tih baterija ?

 

Igraju PUBG, SOT neprestano, pa plaču što im baterija traje 5,5 sati, a ovom drugom na snapdragonu 6 sati, ma hajde ?

Uzmeš punjač, malo odmoriš od igre, i za 45 minuta igraš opet.

 

Ne znam koji luđak igra te igre 20 sati dnevno, pa mu treba baterija od 25 000 Mah. 

Ja na poslu igram (kad mogu)  Atlantis Odyssey, (S22+) pa oko 12 h prije podne mi je baterija na 30%.. Auuu, veliki problem (između sam imao desetak poslovnih poziva).

Napunim ga do 90% , do kraja radnog dana je na 70%, na večer je na 40%, ne punim ga do jutra, uredno me budi, baterija na 38% cijelu noć.

 

Ljudi žele snažne procesore, hrpu memorije, brzi multitasking, vrhunsko video snimanje, vrhunske fotografije, vrhunski amoled ekran itd.

Sve to utječe na trošenje baterije, i sve je to normalno, prihvatljivo, uz današnje brzo punjenje mobitela. Postoje i brzi punjači za punjenje u automobilu.

 

Ako vam ne odgovara, kupite si NOKIA 3310, pa nećete bateriju puniti dva/tri dana.

I, to je to, dok se tehnologija proizvodnje baterija ne poboljša, odn. dok ne nađu nove materijale, čime će baterije uz "ludu upotrebu" trajati dva dana bez punjenja.

 

I tada će biti plakanja; "Zašto mi baterija ne traje 5 dana"

 Ljudi žele normalne procesore u mobitelima koji ne cuclaju bateriju ko beba sisu. 

Tu samsunga treba zaobilaziti.

 

Ovo sto si ti naveo koristenje svog moba, da imas npr asus 9 ili iph 13 ili xiaomi 12, skinio bi mobitel s punjaca ujutro oko 7, vratio ga na punjac oko 23h i imao bi 30% baterije jos.

 

Problem je jos veci sto za godinu dana, tvoj s22+ ce od 7 do 12h bit od 100% do 0 ispraznjen, a ovi ostali ce i dalje radit kako treba.

 

Godinama samsung na nase trziste plasira govna, godinama ga nasi ljudi mazohisticki kupuju.

 

Fala bogu ove godine napokon s23 valjda donosi SD procesore i u nas.

MasterOfDisaster uto 31.1.2023 11:09
BoTiA kaže...
thebatman kaže...

 

Fala bogu ove godine napokon s23 valjda donosi SD procesore i u nas.

 SD koji radi samsung ...

Znači kao i SD 8 Gen 1, toliko je bio dobar u cuclanju baterije da su hitno morali izdati SD 8+ Gen 1.

 

Bravo, znači opet zaheb  

mp3david uto 31.1.2023 11:09

Jedan decko mi salje skrin svoje baterije na s22.
Izluđuje ga. Baterije na 55% ima sat i nešto rada ekrana.
Nosio ga na servis i opet ista stvar.
Ne budite naivni, S22 je totalno govno.
Cuj ovoga bitno mu je da izdrzi mu 8h na poslu i to je to.
Moja motorola izdrzala jucer cijeli dan i evo sad dok pisem je na 33%.
Ma strasno.
Cisto me zanima kakva ce baterija biti na s23 jedva cekam

Zaporožac uto 31.1.2023 11:59
thebatman kaže...
Ovo sto si ti naveo koristenje svog moba, da imas npr asus 9 ili iph 13 ili xiaomi 12, skinio bi mobitel s punjaca ujutro oko 7, vratio ga na punjac oko 23h i imao bi 30% baterije jos.

Imaš temu i na Bug forumu gdje se ljudi žale kod Xiaomi 12/pro na "curenje" baterije, pregrijavanje mobitela.

 

Nije sve tako bajno kod šaomija sa snapdragonom.

Manje je prigovora jer kad ljudi kupe preko telekom operatera mobitel xiaomi flagship na 2 godine košta kao i s 22 serija, a misle, e kad već dajem toliko novaca na pretplati, radije ću kupiti Samsung.

Tako je i naša firma kupila šest komada s22+,  a ne xiaomi 12 pro...

 

Dakle, više Samsunga u HR, više kuknjave.

 

Reci onome kome se brzo troši baterija na xiaomi 12/ pro, zašto je to tako.

corco pet 24.2.2023 14:16

Ne znam za S22, ali ja sam nadogradio na 5.1 na S21 Ultri i mogu reći da mi baterija bolje drži nakon updatea. Prosječni SOT mi je sad oko 6:30h dok je prije updatea bio malo iznad 6h. Tako da sam i više nego zadovoljan.

AudioGorilla pet 24.2.2023 15:42

Meni na 5.1 S22 Ultri sve glatko i animacije puno ljepše. Fingerprint odlično radi. Baterija mi je slična kao i prije, kao da tokom noći manji postotak izgubi.
Jedino mi notifikacije imaju sve istu boju, možda je to zbog teme nisam probao riješiti jer ne smeta..

Sve u svemu, solidan update i mobitel brže radi ili placebo efekt radi fludinijih animacija :)

iceman89iceman sri 1.3.2023 07:22
Pero Dinamit kaže...
Imam cudan bug u zadnje vrijeme, s22.

Stavim ga na vibru i cim idem nekoga nazvati upale mi se zvukovi, nije vise na vibraciji. Wtf?
Imam zadnju verziju androida. Sto bi to moglo biti?

 



Imao isti problem.

Aplikacija od amazfita mi radila problem tj palila zvukove.

Instaliraj iz samsung trgovine aplikaciju nice catch pa ćeš vidjeti koja ti aplikacija mijenja postavke zvukova

mirkec1 ned 5.3.2023 12:30

Da li je netko rijesio problem s resetiranjem Ultre 22 kod dolaznog poziva? Telefon je podesen od nule, nisu kopirane aplikacije vec je sve instalirano app po app. Primam malo poziva na njega, pa ne znam koliko je cesto, ali desilo se do sad dva puta mjesecno uz vrlo malo dolaznih poziva, pa je mozda i cesce. Ima li tome pomoci? Mozda preci na esim? Proklet dan kad sam presao na Samsung.

iceman89iceman ned 5.3.2023 15:44

Ja sam imao isti problem i cini mi se da je zadnji update ui 5.1 rijesio problem zamrzavanja u pozivima jer od kad je dosao updejet do sada mi nije niti jednom zablokirao, a dogadjalo se jako cesto (2-3 puta tjedno ali racunaj da imam jako puno poziva)

pasko ned 5.3.2023 18:25
mirkec1 kaže...
Da li je netko rijesio problem s resetiranjem Ultre 22 kod dolaznog poziva? Telefon je podesen od nule, nisu kopirane aplikacije vec je sve instalirano app po app. Primam malo poziva na njega, pa ne znam koliko je cesto, ali desilo se do sad dva puta mjesecno uz vrlo malo dolaznih poziva, pa je mozda i cesce. Ima li tome pomoci? Mozda preci na esim? Proklet dan kad sam presao na Samsung.

 Nema ti pomoci to je hardwerski problem nece ti pomoci ni 5.1 nadogradnja

zato sam ja svoga rijesio i uzeo S23 Ultru i tek je sad to mobitel kako spada

nesto mozes pomoci ako stavis karticu u sim 2 utor i upalis volte pozive i wifi pozive

ali racunaj na barem 1-2 puta mjesecno resetiravanje

pa pogledaj samo na samsung hrvatska koliko je ljudi sa s22 serijom imalo problema sa resetiravanjem prilikom poziva

frend je promjenio 3 komada S23+ i sad ima S22 Ultru i svi imaju taj problem

katastrofa

mirkec1 pon 6.3.2023 17:38

Danas mi se spojio Samsung support izvrtio neki diag i kaze da zadnji update nije dobro instaliran iako je meni prosao, da treba reset na tvornicke, i slozit mob, moze i iz backupa sa Smart Switch, jer da je problem rijesen u updateu. Ak lazu mene ja lazem vas, al probat cu.

mirkec1 pon 6.3.2023 17:38

Danas mi se spojio Samsung support izvrtio neki diag i kaze da zadnji update nije dobro instaliran iako je meni prosao, da treba reset na tvornicke, i slozit mob, moze i iz backupa sa Smart Switch, jer da je problem rijesen u updateu. Ak lazu mene ja lazem vas, al probat cu.
Dal netko zna moze li se ta ista dijagnostika koju oni izvrte, samostalno izvrtiti. Cisto da vidim sta ce rec za update nakon reseta.

dax-lax pon 6.3.2023 17:45

Prošlo ljeto sam se raspitivao ovdje o tom problemu prije same kupnje ultre i bilo je jednako. Netko ima probleme u pozivu, netko ne, nekomp proradi nakon hard reseta, neko slao na garanciju. Niš, uzeo ja ultru ali do danas se ni jednom nije restartao. Jedini problem koji se vukao do jednog većeg jesenskog updatea je bio povezan s gubljenjem data konekcije.

Zaporožac pon 20.3.2023 05:17
dax-lax kaže...
Prošlo ljeto sam se raspitivao ovdje o tom problemu prije same kupnje ultre i bilo je jednako. Netko ima probleme u pozivu, netko ne, nekomp proradi nakon hard reseta, neko slao na garanciju. Niš, uzeo ja ultru ali do danas se ni jednom nije restartao. Jedini problem koji se vukao do jednog većeg jesenskog updatea je bio povezan s gubljenjem data konekcije.

Kao vlasnik S22+ mogu reći da imam ista pozitivna iskustva.

Najveći problem je što se kod svih uređaja, svih firmi modela, na pojedinim jedinicama takve stvari mogu dogoditi i ti ljudi su najglasiji na temama, pa se može steći dojam da ;"evo, opet ni s23 ne valja", što nije točno. 

 

Najglasnijih je njih desetak od deset tisuća koji realno imaju nekakav problem, a taj problem se lako riješi jer uređajima garanciju dvije godine, te nije potrebno stvarati nepotrebnu paniku na temi.

jukiii sri 5.4.2023 13:02

Pozdrav,

 

Imam jedan specifičan problem s mobitelom S22+, Kada upalim aeroplane mode, pa onda po izlasku iz modea, ne dobijem informaciju o upućenim pozivima, koji su bili upućeni dok sam bio u ovom aeroplane modeu..., što bi mogao biti problem? Hvala unaprijed.

janiq čet 6.4.2023 20:42
jukiii kaže...

Pozdrav,

 

Imam jedan specifičan problem s mobitelom S22+, Kada upalim aeroplane mode, pa onda po izlasku iz modea, ne dobijem informaciju o upućenim pozivima, koji su bili upućeni dok sam bio u ovom aeroplane modeu..., što bi mogao biti problem? Hvala unaprijed.

 To nije do mobitela, operator bi ti trebao poslati sms-ove o propustenim pozivima koje primis naknadno. Aeroplane ubija sve komunikacije "fizicki" i mobitel nikako ne moze znati ako je poziv uopce upucen.

kekec01 ned 9.4.2023 10:48

Pozdrav svima. Imam mobitel više klase jednog drugog proizvođača sa SD 888. Imam problem ako sam vani na suncu, ekran nakon par minuta potamni i osjeti se da se ugrijao. Koliko sam uspio pronaći, to je nažalost "normalno" i pomoći nema. Tražim mobitel koji bi mogao normalno koristiti u takvim uvjetima i da se neće grijati i smanjivati svjetlinu. Ne koristim telefon često u tim uvjetima, ali kad bude takva situacija, želim da radi kako treba. Cjenovni rang je cca 500 eura. Gledam polovni S22 plus. Recenzije su dobre, kakva su iskustva iz prve ruke? Ima li generalno kakvih problem s njime? Hvala na odgovorima!!