Samsung

Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

maks0806 uto 24.5.2022 09:49

Ljudi, pričate o mobitelu sa 2500mah baterijom i trajanju baterije, NIKAD VIŠE SAMSUNG. Pa ja ne vjerujem čega se neću načitati ovdje. Temeljite iskustvo o brendu na temelju uređaja iz 2012-2018

Zamjena baterije je 300kn za ultra modele te je jeftinije što se spuštamo niz "hranidbeni lanac". Baterija ima vijek trajanja, ZAMISLI. Da, kad je na 80% onda traje kraće nego kad je nova, ZAMISLI. Da, traje kraće kad napunite telefon raznim sranjima kroz 2 godine. Pa ako već koristiš mob 2 godine i želiš ga nastaviti koristiti dalje, pa zamjeni tu bateriju. Bacate statistike lijevo i desno, prvo se mobiteli ne koriste dulje od godinu dana jer ih 99% razbiju ili prodaju dotad, pa 90% ljudi ipak koristi mob preko 2 godine, pa 90% ov ono... Ljudi dragi...

Bitanga uto 24.5.2022 09:57
maks0806 kaže...

Ljudi, pričate o mobitelu sa 2500mah baterijom i trajanju baterije, NIKAD VIŠE SAMSUNG. Pa ja ne vjerujem čega se neću načitati ovdje. Temeljite iskustvo o brendu na temelju uređaja iz 2012-2018

Zamjena baterije je 300kn za ultra modele te je jeftinije što se spuštamo niz "hranidbeni lanac". Baterija ima vijek trajanja, ZAMISLI. Da, kad je na 80% onda traje kraće nego kad je nova, ZAMISLI. Da, traje kraće kad napunite telefon raznim sranjima kroz 2 godine. Pa ako već koristiš mob 2 godine i želiš ga nastaviti koristiti dalje, pa zamjeni tu bateriju. Bacate statistike lijevo i desno, prvo se mobiteli ne koriste dulje od godinu dana jer ih 99% razbiju ili prodaju dotad, pa 90% ljudi ipak koristi mob preko 2 godine, pa 90% ov ono... Ljudi dragi...

 

Baš. Meni baterija na lenovo laptopu nakon 4 godine traje 20 minuta. 

Nikad više Lenovo?

Timo uto 24.5.2022 10:36

Samsungova optimizacija baterije je losija od svih ostalih, i u standby i u radu

 

kome je baterija #1 stavka, taj sigurno ne gleda Samsung, opcepoznato da im je trajanje baterije najveca boljka, zadnjih 7 godina

 

sreca njihova da u flagship segmentu, od kada je Huawei mrtav, nema nikakve skoro nikakve konkurencije, pa ako hoces najbolji Android flagship, Samsung je logican izbor, i moras se pomiriti sa mediokritetom od baterije

 

to je jedna strana, druga je da to uopce nije neki problem u danasnje doba kad ti napuni za 10 minuta na 60% bateriju

 

sta si nemres dopustit da ti mob nije u ruci 10 min da slucajno ne bi nesto propustio ?

oni koji ga koriste i za posao, ionako imaju punjace i u uredu i u autu, a ako nemaju onda nek si nabave, get with the program 

 

i prije nego "ako sam platio uredaj 10000kn onda ocekujem da mi baterija traje i traje" komentara, mozes ti ocekivat sta hoces, cinjenica sa trajanjem baterija kod samsunga se zna godinama, i sa svakim izlaskom nove generacije, suma komentara kak je baterija smece, svejedno ih ljudi i dalje kupuju, sto znaci da je vecini korisnika baterija zadovoljavajuca

 

savjet 1 - kupi ultru i neces imat problema sa baterijom

 

savjet 2 - kupi SD verziju S22+ i neces imati problema sa trajanjem baterije

 

savjet 3 - nemoj gledat Samsung kupi nesto drugo i onda neces morati pisati nesto sto je prezvakano vec 10000 puta u svakoj Samsung S temi, manje ces se zivcirat i manje ces zivcirat druge korisnike u temi 

 

 

 

MasterOfDisaster uto 24.5.2022 11:16
thebatman kaže...

 to je iskustvo tebi i jos 1-5% korisnika, ostalih 95% ima problema sa baterijama na svim exy sasmsunzima pogotovo u starijih generacija.

Gle, pričam realno. Ti mobiteli (moji) su bili kupljeni novi i im smo bili prvi vlasnici, govorim o stanju baterije nakon godinu dana koja postaje smeće, najčešće radi update-ova, sa svakim update-om je bila sve gora i lošija, a taj tvoj postotak od 5% je smiješan, samo pogledaj malo strane forume pa ćeš se načitati sranja sa Samsung mobovima i baterijama, pa danas po pitanju baterije jedino valja i radi kako treba je S22 Ultra (mislim od premium klase), halo najskuplji uređaj za 9.000 kn pa na dalje - smiješno.

maks0806 kaže...

Ljudi, pričate o mobitelu sa 2500mah baterijom i trajanju baterije, NIKAD VIŠE SAMSUNG. Pa ja ne vjerujem čega se neću načitati ovdje. Temeljite iskustvo o brendu na temelju uređaja iz 2012-2018

Zamjena baterije je 300kn za ultra modele te je jeftinije što se spuštamo niz "hranidbeni lanac". Baterija ima vijek trajanja, ZAMISLI. Da, kad je na 80% onda traje kraće nego kad je nova, ZAMISLI. Da, traje kraće kad napunite telefon raznim sranjima kroz 2 godine. Pa ako već koristiš mob 2 godine i želiš ga nastaviti koristiti dalje, pa zamjeni tu bateriju. Bacate statistike lijevo i desno, prvo se mobiteli ne koriste dulje od godinu dana jer ih 99% razbiju ili prodaju dotad, pa 90% ljudi ipak koristi mob preko 2 godine, pa 90% ov ono... Ljudi dragi...

O čemu ti pričaš, tebi je normalno 1 godinu star mobitel - premium segment puniti 2 puta dnevno. Ako je to tebi normalno onda stvarno, nemamo o čemu pričati.

Inače koliko si ti star, govoriš da se zapravo mobitel i koristi 1. godinu - nadam se da je to bila neka zajebancija ili imaš max 20. godina pa ti mamica i tatica svake godine kupuju novi mobač da budeš in.

MasterOfDisaster uto 24.5.2022 11:18
mile59 kaže...
Samo si fulao u cijeloj prici da samsung u 2022. nema punjac i ne podrzava punjenje do 60% u 10 minuta 😁😁

Upravo to, njihov najbrži punjač je 45W, a "jadni" Xiaomi ima od 120W. 

A o punjenju 60% u 10 minuta će Samsung ostvariti negdje 2026. možda, ovim tempom kako sada razvija punjače i punjenje.

S time da Samsungov 45W brzi punjač moraš kupiti za sitnih 400 kn. Jednostavno odlično.

mp3david uto 24.5.2022 11:51

Iskustvo je isto i sada kao i nekada.
S serija ima lose baterije,A ima bolje.
Decko koji je imao S21 ga je rjesio jer mu je non stop na punjacu, sad je nabavio S21 FE i ista stvar.
Ne pricam na temelju svojih iskustava samo.

maks0806 uto 24.5.2022 12:59
MasterOfDisaster kaže...
thebatman kaže...

 to je iskustvo tebi i jos 1-5% korisnika, ostalih 95% ima problema sa baterijama na svim exy sasmsunzima pogotovo u starijih generacija.

Gle, pričam realno. Ti mobiteli (moji) su bili kupljeni novi i im smo bili prvi vlasnici, govorim o stanju baterije nakon godinu dana koja postaje smeće, najčešće radi update-ova, sa svakim update-om je bila sve gora i lošija, a taj tvoj postotak od 5% je smiješan, samo pogledaj malo strane forume pa ćeš se načitati sranja sa Samsung mobovima i baterijama, pa danas po pitanju baterije jedino valja i radi kako treba je S22 Ultra (mislim od premium klase), halo najskuplji uređaj za 9.000 kn pa na dalje - smiješno.

maks0806 kaže...

Ljudi, pričate o mobitelu sa 2500mah baterijom i trajanju baterije, NIKAD VIŠE SAMSUNG. Pa ja ne vjerujem čega se neću načitati ovdje. Temeljite iskustvo o brendu na temelju uređaja iz 2012-2018

Zamjena baterije je 300kn za ultra modele te je jeftinije što se spuštamo niz "hranidbeni lanac". Baterija ima vijek trajanja, ZAMISLI. Da, kad je na 80% onda traje kraće nego kad je nova, ZAMISLI. Da, traje kraće kad napunite telefon raznim sranjima kroz 2 godine. Pa ako već koristiš mob 2 godine i želiš ga nastaviti koristiti dalje, pa zamjeni tu bateriju. Bacate statistike lijevo i desno, prvo se mobiteli ne koriste dulje od godinu dana jer ih 99% razbiju ili prodaju dotad, pa 90% ljudi ipak koristi mob preko 2 godine, pa 90% ov ono... Ljudi dragi...

O čemu ti pričaš, tebi je normalno 1 godinu star mobitel - premium segment puniti 2 puta dnevno. Ako je to tebi normalno onda stvarno, nemamo o čemu pričati.

Inače koliko si ti star, govoriš da se zapravo mobitel i koristi 1. godinu - nadam se da je to bila neka zajebancija ili imaš max 20. godina pa ti mamica i tatica svake godine kupuju novi mobač da budeš in.

 Ne govorim ja, govore drugi  na forumu. Napisao sam bio da je softverska podrška bitna na što su odgovorili da samo mame koriste mobitel dovoljno dugo da dođu do kraja softverske podrške, da svi koriste mobitele godinu dana i da nije bitno jel 2 godine ili 4 podrška na što sam komentirao da je to debilana. Bateriju nikad nisam punio preko dana na mobu, par puta mi je izdržala dva na nekim uređajima ovisno o korištenju. Normalno je da se stanje pogorša kad je kapacitet na 80%. Pogledaj Apple što radi po tom pitanju... S20 ultra sa exynosom 990 i 83% kapaciteta je trajala cijeli dan sa 5h sot komotno. Mob star 2 godine.

Ja osobno mijenjam mob svakih tjedan dana, mjesec dana itd. Rijetko kad neki koristim dulje od toga, a svoje divne zaključke o godinama i ostalome zadrži za sebe 

 

MasterOfDisaster uto 24.5.2022 13:56
maks0806 kaže...

 Ne govorim ja, govore drugi  na forumu. Napisao sam bio da je softverska podrška bitna na što su odgovorili da samo mame koriste mobitel dovoljno dugo da dođu do kraja softverske podrške, da svi koriste mobitele godinu dana i da nije bitno jel 2 godine ili 4 podrška na što sam komentirao da je to debilana. Bateriju nikad nisam punio preko dana na mobu, par puta mi je izdržala dva na nekim uređajima ovisno o korištenju. Normalno je da se stanje pogorša kad je kapacitet na 80%. Pogledaj Apple što radi po tom pitanju... S20 ultra sa exynosom 990 i 83% kapaciteta je trajala cijeli dan sa 5h sot komotno. Mob star 2 godine.

Ja osobno mijenjam mob svakih tjedan dana, mjesec dana itd. Rijetko kad neki koristim dulje od toga, a svoje divne zaključke o godinama i ostalome zadrži za sebe 

 

WTF. Tko to radi i zašto?

Mali322 uto 24.5.2022 14:11

Baterije vam traju upravo onoliko koliko ih trošite i nadopunjavate...ništa više i ništa manje...ja imam mobitel nazovi Premium segmenta i nekad ga nadopunjavam i 3-4 puta preko dana jer ga gle čuda koristim...stavim na brzi punjač kad god uspijem i goni ga do slijedećeg nadopunjavanja...jel vi služite mobitelima ili mobiteli služe vas!?...opustite se!

maks0806 uto 24.5.2022 14:17
MasterOfDisaster kaže...
maks0806 kaže...

 Ne govorim ja, govore drugi  na forumu. Napisao sam bio da je softverska podrška bitna na što su odgovorili da samo mame koriste mobitel dovoljno dugo da dođu do kraja softverske podrške, da svi koriste mobitele godinu dana i da nije bitno jel 2 godine ili 4 podrška na što sam komentirao da je to debilana. Bateriju nikad nisam punio preko dana na mobu, par puta mi je izdržala dva na nekim uređajima ovisno o korištenju. Normalno je da se stanje pogorša kad je kapacitet na 80%. Pogledaj Apple što radi po tom pitanju... S20 ultra sa exynosom 990 i 83% kapaciteta je trajala cijeli dan sa 5h sot komotno. Mob star 2 godine.

Ja osobno mijenjam mob svakih tjedan dana, mjesec dana itd. Rijetko kad neki koristim dulje od toga, a svoje divne zaključke o godinama i ostalome zadrži za sebe 

 

WTF. Tko to radi i zašto?

Ja jer mi je zabavno i zanimljivo plus zaradim koju kunu. 

thebatman uto 24.5.2022 14:27
Mali322 kaže...
Baterije vam traju upravo onoliko koliko ih trošite i nadopunjavate...ništa više i ništa manje...ja imam mobitel nazovi Premium segmenta i nekad ga nadopunjavam i 3-4 puta preko dana jer ga gle čuda koristim...stavim na brzi punjač kad god uspijem i goni ga do slijedećeg nadopunjavanja...jel vi služite mobitelima ili mobiteli služe vas!?...opustite se!

 Da moram 3-4 puta dnevno trazit punjac uzeo bi taj kabel i objesio se od njega. 

Kad punis mobitel 3-4 puta dnevno, onda ti sluzis njemu i imas fixni a ne mobilni. 

Mali322 uto 24.5.2022 16:49

Kao šta rekoh, nadopunjavam ga, šta bi značilo da mora i ne mora na punjač...kad ga ne koristim najmanji mi je problem mobilni staviti na punjač kojih imam dva i točno znam gdje se nalaze, ne moram ih tražiti šta bi i tebi preporučio da nabaviš kada si uložio 5000+ kunića u mobilni budi frajer i kupi si i još koji punjač da ne umaraš mozak tražeći ih, Jonny (Bravo)

Bitanga uto 24.5.2022 17:34

Pa nismo svi isti i ne koristimo svi mobitel na isti način.

Tko kaže da svatko mora koristiti Samsung, kupite si nešto što više odgovara pustolovnim potrebama ovisnika o internetu.

Sjećam se da su prije neki ljudi imali i covere sa extra baterijom, prijenosni punjač i sl.

Meni to npr. nikad nije trebalo.

 

Evo, meni je S22 Ultra sad na 83% baterije na kraju radnog dana. Navečer prije spavanja ide na punjač. Što će mi više?

Jasno mi je da nekom to nije dovoljno, jer mora pogledati 4 epizode na netflixu i popratiti omiljene youtubere, pratiti tečaj kriptosa ili lurkati na tweeteru. Ja to sve radim na TVu, tabletu i kompu, tako sam si posložio život. Da mi sutra crkne mob preživio bih tjednima bez njega.

thebatman uto 24.5.2022 18:23
Mali322 kaže...
Kao šta rekoh, nadopunjavam ga, šta bi značilo da mora i ne mora na punjač...kad ga ne koristim najmanji mi je problem mobilni staviti na punjač kojih imam dva i točno znam gdje se nalaze, ne moram ih tražiti šta bi i tebi preporučio da nabaviš kada si uložio 5000+ kunića u mobilni budi frajer i kupi si i još koji punjač da ne umaraš mozak tražeći ih, Jonny (Bravo)

  Ako dam za mobitel 5000kn mora mu drzat baterija cijeli dan - nema rasprave. Taman posla radi govnastog procesora/optimizacije jos trosit pare na punjace. 

jayella uto 24.5.2022 20:50

Da se vratimo na s22, nije toliko loš kao što su neki pisali. Ovisi što kome treba, ja imam malu ruku i one velike cigle od mobitela mi ne odgovaraju jer mi ispadaju iz ruke. Presla sam na manji i sad mi ovo pase, a inace ima vrhunsku kameru i to me isto kupilo. Igrice ne igram i nisu mi bitne. Sto se baterije tice, nadam se da ce se  software poboljsat jer se trosi, manje nego prvih dana ali evo od jutrosnjih 100% u 7:30, sad smo na 48%. Voljela bi ipak da je uz ovoliko koristenja postotak malo visi, ali ne mora znacit da mu i ja necu nac neki balans u medjuvremenu. Ako tko ima jos kakvih savjeta po pitanju trosenja baterije, slobodno. 😉

Oldy sri 25.5.2022 16:12

Kome ne odgovaraju baterije na Samsung uređajima neka kupi neku drugu firmu čemu rasprave? Meni ne odgovara miui pa ga ne kupujem i ne pizdim zbog njega okolo po forumima. A dalo bi se i o proximity senzoru, ali zašto kad ne kupujem zaboli me kifla za njega. Na Samsungu radi.

Penzija čet 26.5.2022 09:06

Imam S22 ultra već mjesec dana i za sada sam jako razočaran s baterijom. Dolazim s Note 9 star preko 3ipo godine kojem sam bateriju mijenjao prošlo ljeto i imam skoro ista trajanja baterije. Mobitel gotovo nikad ne izdrži cijeli dan (tj dolazak kući nakon posla). Prosječno 2h sot-a. Sve postavke na mobu su out off the box. Jedino sam ga nakrcao sa slikama i ostalim s prošlog moba cca 200gb puno od 256gb.
Jeli kolegama koji su radili wipe preko recovery moda još uvijek dobra baterija? Malo sam lijen to raditi jer trebam opet sve prebacivati...

I imam još jedan problem. U autu, nova Škoda Octavia koristim android auto koji dosta čupa baterije pa je mob stalno na punjaču (usb C, jer nema više upaljača..) a mobitel mi stalno gubi konekciju i jako slabo se puni. Probao sam mijenjati kabele i ista stvar, nekad puni nekad ne. Stari Note 9 se bez problema punio. Jeli ima itko sličnu situaciju?

snake44 čet 26.5.2022 09:16

Ja imam Note 20 Ultra,  ista stvar sa Android autom. Guta bateriju ko ludo, znači kako je mob cijelo vrijeme spojen kabelom, rekao biš da će barem održavat bateriju na istom, međutim meni čak i pada baterija lagano. Negdje sam čitao o tome, navodno da je do Samsunga kao brenda. Xiaomi se navodno puni uredno...

Bitanga čet 26.5.2022 09:21
snake44 kaže...

Ja imam Note 20 Ultra,  ista stvar sa Android autom. Guta bateriju ko ludo, znači kako je mob cijelo vrijeme spojen kabelom, rekao biš da će barem održavat bateriju na istom, međutim meni čak i pada baterija lagano. Negdje sam čitao o tome, navodno da je do Samsunga kao brenda. Xiaomi se navodno puni uredno...

 

Kakve veze Samsung ima sa Android Autom?

Oni BTW imaju svoj MirrorLink.

Penzija čet 26.5.2022 09:35

Da ista stvar je i u mene. Nekad i lagano prazni. Jednom mi se skroz ispraznio i ugasio te ga nisam uspio upaliti niti nakon 20min "punjenja". Mislio bi da je do auta, ali se stari mob Note9 uredno punio.