Samsung

Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

zuper uto 8.2.2022 19:39

Navodno će prvo S22 Ultra u prodaju, a ostali mjesec dana kasnije.
Treba vidjeti kakav je Exynos. Prvi testovi su kazali puno usporavanja radi zagrijavanja. Nešto slično kao i Snapdragon

nikonja uto 8.2.2022 19:53

Možda je u meni problem ali predstavljanja novih mobitela u zadnjih 4-5 godina je postalo tako nezanimljivo da mi nije jasno zašto još uvijek sile u "svaku godinu novi model" iako se sada večina ljudi drži mobitela bar 3 godine, dosta čak i više. Evo ja sam na S10 i iskreno nemam nikakvu želju ni potrebu se prebacit na S22, jer po svemu šta se zna je to u biti samo facelift S21, malo više RAM-a, malo bolja kamera, malo manja baterija... ma čak i udnosu na moj S10 ništa pametno ne dobijem, pa nisu pare problem ali jednostavno nema već dugo vremena nekog wau efekta - a isto je i u drugom taboru kot jabukovača, i oni su ostali bez ideja....

Lil Dice uto 8.2.2022 20:18

Pa dobiješ 120hz za što se može reć da je game changer. Al dobro sad kad su to uveli, dalje ne vidim šta se uopće drastično može poboljšat na mobitelima. Moram i malo popljuvat iphone koji nema 120hz na non-pro modelima, što ima tamo neki Xiaomi za 1500kn.

 

S20-S22 nikakve značajne razlike.

ministar uto 8.2.2022 21:03
nikonja kaže...

Možda je u meni problem ali predstavljanja novih mobitela u zadnjih 4-5 godina je postalo tako nezanimljivo da mi nije jasno zašto još uvijek sile u "svaku godinu novi model" iako se sada večina ljudi drži mobitela bar 3 godine, dosta čak i više. Evo ja sam na S10 i iskreno nemam nikakvu želju ni potrebu se prebacit na S22, jer po svemu šta se zna je to u biti samo facelift S21, malo više RAM-a, malo bolja kamera, malo manja baterija... ma čak i udnosu na moj S10 ništa pametno ne dobijem, pa nisu pare problem ali jednostavno nema već dugo vremena nekog wau efekta - a isto je i u drugom taboru kot jabukovača, i oni su ostali bez ideja....

misliš manje RAM-a

Stoja sri 9.2.2022 13:08
nikonja kaže...

Možda je u meni problem ali predstavljanja novih mobitela u zadnjih 4-5 godina je postalo tako nezanimljivo da mi nije jasno zašto još uvijek sile u "svaku godinu novi model" iako se sada večina ljudi drži mobitela bar 3 godine, dosta čak i više. Evo ja sam na S10 i iskreno nemam nikakvu želju ni potrebu se prebacit na S22, jer po svemu šta se zna je to u biti samo facelift S21, malo više RAM-a, malo bolja kamera, malo manja baterija... ma čak i udnosu na moj S10 ništa pametno ne dobijem, pa nisu pare problem ali jednostavno nema već dugo vremena nekog wau efekta - a isto je i u drugom taboru kot jabukovača, i oni su ostali bez ideja....

 Ja sam isto na s10+ modelu, i u načelu nemam potrebe ići na novi model, osim baterije koje je oslabila nakon 3 godine. Ali budem vidio, možda ako preko firme dobijemo neke ok ponude za produženje ugovora, možda bi si upiknuo...Ali me više mući šta je fokus na Ultra modelu, koji će dobiti neke novije feature (bolja kamera, brže punjenje, itd.) a običan i plus model ispadnu onda sa jako malo novih stvari. Vidjeti ćemo što će najaviti

rambox sri 9.2.2022 14:13
zuper kaže...
Navodno će prvo S22 Ultra u prodaju, a ostali mjesec dana kasnije.
Treba vidjeti kakav je Exynos 2200. Prvi testovi su kazali puno usporavanja radi zagrijavanja. Nešto slično kao i Snapdragon

 Zapravo je vrlo dobar=CPU+GPU performanse, kad na stranu staviš sve nerealne gluposti koje su imali od početka SoC dizajna.

 

 https://forum.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/samsung-licencira-amd-radeon-gpu-tehnologiju/268793.aspx?page=0&jumpto=6462829&sort=asc&view=flat

 

Moraš čekat službene testove, ili točnije testove od strane renomiranih ili nezavisnih testera.

 

Drži oko na novi MediaTek Dimensity 9000, da kasnije ne bi bilo nismo znali ili od kud je sad to ispalo.

 

https://www.gsmarena.com/mediateks_dimensity_9000_beats_the_sd_8_gen_1_and_exynos_2200_in_geekbench-news-52828.php

nikonja sri 9.2.2022 20:52

Kako vidim smanjena je razolucija od moje S10 iz 3040 x 1440 pixels, 19:9 ratio, 550 PPI na  S22 2340 x 1080 pixels, 19.5 ratio, 422 PPI, S22+ pa 390PPI, pa me zanima pošto je i na S21 ista, dali se vidi ta razlika jer nije baš mali pad što se tiče PPI.

 

Iako sa ovom akcijom ovde 120 eur plus slušalice, i ako ih prodam za cca 200 eur, telefon me izađe slabih 300 eur, ali 128GB mi je debelo premalo, trebam minimalno 256GB a za to nema cijene još... sad bi sam sebi dao plesku što uopće razmišljam o tome a maloprije sam kenja da mi ne treba 

zuper sri 9.2.2022 21:18

Nemoj se nadati toj cijeni za slušalice jer trenutno u dućanu ih ima za 1100 kn. Samsung tu marketinški izvještava početnu MSRP cijenu.

Na tako maloj dijagonali neće ti smetati rezolucija

Sil čet 10.2.2022 00:17

Pa i nije bilo velikih očekivanja koliko sam uspio pratiti najave. Performanse nisu nešto što trenutno ionako gledamo jer su i prošlogodišnji SOC dovoljno moćni. Mene više interesira autonomija a to bi moglo biti ok, sudeći i po smjelom potezu da na običnim S22 smanje bateriju.

rambox čet 10.2.2022 00:28

Kaj ti zapravo očekuješ, čuda neviđena i još u situaciji kad imaš novi hardver u sudaru sa raznim softverom.

 

To ti je ista priča kao sa Google Tensor SoC-om. Dakle čekaj vrlo precizne usporedbe, ili eto testove sa raznim korisnim Android aplikacijama u svakodnevnom normalnom korištenju.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/opcenito-o-mobitelima/google-pixel-6-pixel-6-pro/285198.aspx?page=4&jumpto=6439259&sort=asc&view=flat

 

Pa nije to gejming Samsung mob, samo zato kaj eto ima AMD RDNA2 GPU pa mora rasturat u gejmingu.

 

Oko S22 dizajna nema se kaj dodat, osim onoga sasvim očekivano klackave kamera grbe.Google Pixel 6 je bez ikakve dileme i dalje najbolje dizajnirani flegšip mob.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/opcenito-o-mobitelima/google-pixel-6-pixel-6-pro/285198.aspx?page=3&jumpto=6434610&sort=asc&view=flat

Repko čet 10.2.2022 09:00

S22, biti će dobar upgrade sa S8, starog 4g 8mj, razbijenog ekrana 

Jedino za što nisam siguran je trebam li 256gb ili 128gb verziju, trenutno imam 64gb i popunio sam oko 40gb. Ne slikam puno i ne kupujem mob zbog slikanja, imam OneDrive 30gb za sync pa nekako mislim da je 128gb dovoljno. Kakva su vaša iskustva sa storageom?

Fulcrum čet 10.2.2022 10:03

Ne znam jel vec postano, ali 4 godine OS updatea za S21, S22 i jos neke odabrane uređaje.

 

 

Samsung Sets the New Standard of Four Years of OS Upgrade to Ensures the Most Up-to-date and More Secure Galaxy Experience

https://news.samsung.com/us/samsung-galaxy-os-upgrade-one-ui-android-unpacked-2022/

 

Eligible Galaxy devices include with four years of One UI and five years of security updates:

  • Galaxy S Series: Galaxy S22, S22+, S22 Ultra as well as Galaxy S21, S21+, S21 Ultra, S21 FE and upcoming S series devices
  • Galaxy Z Series: Galaxy Z Fold3, Galaxy Z Flip3 and upcoming Z series devices
  • Galaxy Tablets: Galaxy TabS8, S8+, S8 Ultra and upcoming Tab S series devices
  • Galaxy Watch: Galaxy Watch4, Galaxy Watch4 Classic and upcoming Galaxy Watch series devices

 

 

Nadam se da ce i ostali Android OEM's slijediti.. vecina ih je i dalje na 2.

Gale92 čet 10.2.2022 10:43
Lil Dice kaže...

Pa dobiješ 120hz za što se može reć da je game changer. Al dobro sad kad su to uveli, dalje ne vidim šta se uopće drastično može poboljšat na mobitelima. Moram i malo popljuvat iphone koji nema 120hz na non-pro modelima, što ima tamo neki Xiaomi za 1500kn.

 

S20-S22 nikakve značajne razlike.

 Ja imam Galaxy S20+ i baš gledam S22+ ali nema "nešto" da bi se odlučio na kupnju....

snake44 čet 10.2.2022 11:06

Ja imam Note 20 Ultra, i ne vidim ama baš ništa značajno bolje na S22 Ultra. Mob mi ima godinu i pol, ali mislim da ću morati nešto mijenjati jer mi baterija počela biti dosta loša. 

 

Savjet svima: nemojte da vas osvoji s pen kao mene i da misliš da ćeš biti nešto produktivniji ili neznam šta radi olovke. Olovku mi 99% koriste djeca kada žele nešto pobojati i to je to. Za pisanje je praktički neupotrebljivo, premala je površina, premala je olovka za držat i sve skupa ne onako kako sam si zamislio za raditi bilješke.