Samsung

Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

zabranjeniples ned 4.12.2022 09:25

S21FE (Snap), par dana na A13, nikakvih bugova.

Da napomenem, napravljen je FR.

Prije FR sam ga isprobao nekih 2-3 dana i uz nekakve sitne bugove, najveći problem je bila autonomija.

 

Dakle, nakon ažuriranja na A13, svakako je poželjno napravit FR.

Telefon zaista radi kao sat, baterija i više nego dobra obzirom da je u pitanju Samsung.

Uglavnom, nemam zamjerke.

BoTiA uto 6.12.2022 09:47
zabranjeniples kaže...

S21FE (Snap), par dana na A13, nikakvih bugova.

Da napomenem, napravljen je FR.

Prije FR sam ga isprobao nekih 2-3 dana i uz nekakve sitne bugove, najveći problem je bila autonomija.

 

Dakle, nakon ažuriranja na A13, svakako je poželjno napravit FR.

Telefon zaista radi kao sat, baterija i više nego dobra obzirom da je u pitanju Samsung.

Uglavnom, nemam zamjerke.

 hoćeš kazati da vidiš neku razliku glede autonomije prije i poslije updatea na A13?

 

ja sam instalirao bez FRa i jedino mi ne radi IGo aplikacija ...sve drugo je manje više isto

 

 

zabranjeniples uto 6.12.2022 11:13
BoTiA kaže...

 hoćeš kazati da vidiš neku razliku glede autonomije prije i poslije updatea na A13?

 

ja sam instalirao bez FRa i jedino mi ne radi IGo aplikacija ...sve drugo je manje više isto

 

 

 Autonomija mi je definitivno bolja na A13, a gledajući ostale forume, vidim da su uglavnom isti dojmovi i kod ostalih.

jukiii čet 8.12.2022 13:19

Pozdrav,

 

 

Molim za pomoć..., >> Zet je uzea s22+ i često mu se dešava da kad ga netko zove da uopće ne čuje ništa.. ( a volume je do kraja ) i on isto kad zove... znači mobitel je novi, uzeo ga nekidan... šta bi to moglo bit?

 

naiša san na temu >> https://eu.community.samsung.com/t5/galaxy-s22-series/call-sound-issues-others-can-t-hear-me-during-calls-and-i-can-t/td-p/5130023/page/2 - ali ne vidim soluciju, eventualno izgasit VOLTe - to ću pokušat...  navodno da se to dešava kad ide nešto novo instalirati (aplikaciju itd) zblesira se i izgubi zvuk.

 

Zna li možda netko kako ovo riješiti..?

 

 

Thx,

Lp

R36 čet 8.12.2022 18:42
jukiii kaže...

Pozdrav,

 

 

Molim za pomoć..., >> Zet je uzea s22+ i često mu se dešava da kad ga netko zove da uopće ne čuje ništa.. ( a volume je do kraja ) i on isto kad zove... znači mobitel je novi, uzeo ga nekidan... šta bi to moglo bit?

 

naiša san na temu >> https://eu.community.samsung.com/t5/galaxy-s22-series/call-sound-issues-others-can-t-hear-me-during-calls-and-i-can-t/td-p/5130023/page/2 - ali ne vidim soluciju, eventualno izgasit VOLTe - to ću pokušat...  navodno da se to dešava kad ide nešto novo instalirati (aplikaciju itd) zblesira se i izgubi zvuk.

 

Zna li možda netko kako ovo riješiti..?

 

 

Thx,

Lp

 Reci Zetu da odnese mobitel na servis ili ga vrati ako ga je kupio online - ima pravo na povratu u roku od 14 dana.

Hexfire sub 10.12.2022 09:47

Ima netko iskustva sa reklamacijom S21 preko T-coma? Konkretno, zeza me USB-C port. Osim ako kabel pritisnem unutra svom snagom uopće nema kontakta, a i kad uspijem "naštimati" da se počne puniti to traje samo par sekundi dok se mrvicu sam ne izvuče van osim ako ga baš držim cijelo vrijeme. Imam mob godinu dana i ako sam 5 puta uštekao kabel unutra puno sam rekao pošto ga inače punim bežično. 

 

Uglavnom, zna li netko hoće li to uvažiti uopće pod reklamaciju i koliko bih dugo bio bez moba? Ili mi je pametnije otići u neki servis. Nije mi hitno jer kabel u pravilu ne koristim, ali morat ću to kad tad riješiti.

OnTime sub 10.12.2022 10:12
Hexfire kaže...

Ima netko iskustva sa reklamacijom S21 preko T-coma? Konkretno, zeza me USB-C port. Osim ako kabel pritisnem unutra svom snagom uopće nema kontakta, a i kad uspijem "naštimati" da se počne puniti to traje samo par sekundi dok se mrvicu sam ne izvuče van osim ako ga baš držim cijelo vrijeme. Imam mob godinu dana i ako sam 5 puta uštekao kabel unutra puno sam rekao pošto ga inače punim bežično. 

 

Uglavnom, zna li netko hoće li to uvažiti uopće pod reklamaciju i koliko bih dugo bio bez moba? Ili mi je pametnije otići u neki servis. Nije mi hitno jer kabel u pravilu ne koristim, ali morat ću to kad tad riješiti.

 To je za reklamaciju, najbrže direkt na servis, za jedno 7 dana bi ti bio gotov. Preko t-coma i 2 tjedna.

Sandro HR Zagorje sub 10.12.2022 10:28

Ja sam imao dobro iskustvo vezano uz reklamaciju za moj 21+. Crko mi je ekran, sam od sebe i to

4 mjeseca prije isteka garancije.  Reklamacija prihvacena, no cekao sam 4 tjedna da me kontaktiraju iz poslovnice da si 

mogu doci preuzeti uredaj.

 

Pripremi si zamjenski mob jer ce popravak potrajat. 

dax-lax sub 10.12.2022 11:35

Daj si uzmi iglu i iskopaj tu nabijenu prašinu iz konektora. Al baš se potrudi ić oko jezgre i iskopat van. Siher je do toga ako kažeš da radi kad ga jako stisneš unutra. Nemaš kaj kratko spojit ili oštetit ali pripazi mrvu baš da ne radiš polugu na centralni dio.

dax-lax sub 10.12.2022 12:46
Hexfire kaže...
Probao sam samo ispuhati, ali nije pomoglo. Vidjet ću još.

 Ne može se to ispuhati. Samo igla i iskopaj. Nije kvar telefona već hrpa prašine koju konektor navuče od hlača i onda još sve zajedno kompresiraš s punjačem. To je sad ko tableta natisnuto. Po meni je bezveze ostajat bez telefona za nešto što možeš riješiti za 2-5 minuta. Nemaj straha jer nemaš kaj potrgat ak nisi sivonja koji i inače kvake savija. 

 

Skoro svaki dan ljudima to iskopavam van jer počnu silit konektor punjačem pa tek onda bude problema

dax-lax sub 10.12.2022 13:37

Naravno da ne čaćkalicom. Prekrhka je za to a na kraju i ona ostaje unutra. Ne trebaš me učiti o servisu telefona jer od toga živim godinama. Slobodno uzmi iglu ili jako finu pincetu ali nju vjerojatno nemaš.

Edit: ako kolega želi, rado ću napraviti u ponedjeljak video iz prve ruke s mikroskopom. Nije to tak osjetljivo kako mislite.

Hexfire sub 10.12.2022 15:49
dax-lax kaže...
Naravno da ne čaćkalicom. Prekrhka je za to a na kraju i ona ostaje unutra. Ne trebaš me učiti o servisu telefona jer od toga živim godinama. Slobodno uzmi iglu ili jako finu pincetu ali nju vjerojatno nemaš.

Edit: ako kolega želi, rado ću napraviti u ponedjeljak video iz prve ruke s mikroskopom. Nije to tak osjetljivo kako mislite.

 Da, u pravu si. Iščaćkao sam iglom na kraju. Prije toga sam probao nešto s čačkalicom i samo ispuhati komprimiranim zrakom, ali koliko god mi izgledalo da je unutra čisto, nije bilo. Iglom sam izvadio hrpu prašine i vlakana. Nisam mislio da bi nakon godine dana bilo toliko. Bome ne pamtim da sam na ijednom uređaju prije čisto port.

 

Bilo kako bilo, sad sve normalno funkcionira. Zahvaljujem.

dax-lax sub 10.12.2022 18:18

Kako si spomenuo, ako rijetko koristiš punjenje preko konektora, a očito ti mob bude češće u prašini, imaš za kupit na aliju i ebayu gumene poklopce. Ubaciš unutra i nema prašine. Lako se skine kad zatreba.

Cansee sri 21.12.2022 14:07

Ekipa imam mob Samsung S21 FE. Sve mi radi ok, za ono što treba sam zadovoljan.

 

Dosad sam na njemu koristio punjač od prošlog moba, pa sam sad odlučio kupiti novi.

 

I uzmem si jedan ovaj wireless (taj magentski jel) od 15 W i obični super brzi punjač od 25 W. To sam naručio i sad kad je stiglo vidim da je ovaj wireless bez adaptera, dakle moram koristiti drugi adapter. Mislite li da je problem ako koristim ovaj adapter od 25W sa tim magnetskim od 15 W ili je to svejedno? Ako to nije dobro onda ću si kupiti novi adapter od 15 W i jebaj ga.

dax-lax sri 21.12.2022 14:55
Cansee kaže...

Ekipa imam mob Samsung S21 FE. Sve mi radi ok, za ono što treba sam zadovoljan.

 

Dosad sam na njemu koristio punjač od prošlog moba, pa sam sad odlučio kupiti novi.

 

I uzmem si jedan ovaj wireless (taj magentski jel) od 15 W i obični super brzi punjač od 25 W. To sam naručio i sad kad je stiglo vidim da je ovaj wireless bez adaptera, dakle moram koristiti drugi adapter. Mislite li da je problem ako koristim ovaj adapter od 25W sa tim magnetskim od 15 W ili je to svejedno? Ako to nije dobro onda ću si kupiti novi adapter od 15 W i jebaj ga.

 Svejedno mu je, možeš i 100w koristiti. On će povući koliko njemu treba.

Cansee sri 21.12.2022 14:57
dax-lax kaže...
Cansee kaže...

Ekipa imam mob Samsung S21 FE. Sve mi radi ok, za ono što treba sam zadovoljan.

 

Dosad sam na njemu koristio punjač od prošlog moba, pa sam sad odlučio kupiti novi.

 

I uzmem si jedan ovaj wireless (taj magentski jel) od 15 W i obični super brzi punjač od 25 W. To sam naručio i sad kad je stiglo vidim da je ovaj wireless bez adaptera, dakle moram koristiti drugi adapter. Mislite li da je problem ako koristim ovaj adapter od 25W sa tim magnetskim od 15 W ili je to svejedno? Ako to nije dobro onda ću si kupiti novi adapter od 15 W i jebaj ga.

 Svejedno mu je, možeš i 100w koristiti. On će povući koliko njemu treba.

 

e hvala ti, a taman sam si i dao truda pa pročitao uputstva i vidim da se baš preporuča da se koristi 18 W ili više od toga. Mislim zeznuo sam se u svakom slučaju jer sam htio imati dva potpuno odvojena punjača, jer mi žena uvijek krade i stalno ih gubi pa stalno neka potraga, ali dobro, šta je tu je

dax-lax sri 21.12.2022 15:02
Cansee kaže...
dax-lax kaže...
Cansee kaže...

Ekipa imam mob Samsung S21 FE. Sve mi radi ok, za ono što treba sam zadovoljan.

 

Dosad sam na njemu koristio punjač od prošlog moba, pa sam sad odlučio kupiti novi.

 

I uzmem si jedan ovaj wireless (taj magentski jel) od 15 W i obični super brzi punjač od 25 W. To sam naručio i sad kad je stiglo vidim da je ovaj wireless bez adaptera, dakle moram koristiti drugi adapter. Mislite li da je problem ako koristim ovaj adapter od 25W sa tim magnetskim od 15 W ili je to svejedno? Ako to nije dobro onda ću si kupiti novi adapter od 15 W i jebaj ga.

 Svejedno mu je, možeš i 100w koristiti. On će povući koliko njemu treba.

 

e hvala ti, a taman sam si i dao truda pa pročitao uputstva i vidim da se baš preporuča da se koristi 18 W ili više od toga. Mislim zeznuo sam se u svakom slučaju jer sam htio imati dva potpuno odvojena punjača, jer mi žena uvijek krade i stalno ih gubi pa stalno neka potraga, ali dobro, šta je tu je

 Najbolje ti onda kupit neki 18-20w za taj bežični. Nije skupo za mir u kući.

zdgrunf čet 5.1.2023 15:48
1samek kaže...

A ovi "orignal Samsung" punjači sa Aliexpressa? Jel to legit (zbilja original Samsung) ili su neko smeće?

Ispadnu barem duplo jeftiniji od naših trgovina.

 Moje iskustvo s "original" Samsung kablovima s Alia je da k**ca ne vrijede.

zabranjeniples pet 13.1.2023 17:47
Hacker002 kaže...

S21 FE iz HT-a ima koji procesor? Pretpostavljam Exynos, ali ajde da provjerim, iako ni 888 nije neka sreća.

Pretpostavljam da je SD888, osobno još nisam vidio Exynos kod nas.

Ali za svaki slučaj, zovi ih i pitaj koja je oznaka modela.

 

Inače, ne znam kakav je SD888 u ostalim modelima, ali S21FE je po tom pitanju dobro odradjen 

Evo ja se prebacio sa 6/128 na 8/256 verziju, jer jednostavno ne znam što pametnije uzet, a da je i cijena normalna.

Uredjaj se ne grije koliko god ga maltretirao (igre ne igram, osim rijetko football manager), a baterija je sa nadogradnjom na A13 dosta poboljšana, prvenstveno u stand by dijelu.

 

Jako lijepo zaokružen telefon.

dax-lax sub 14.1.2023 09:31
Hacker002 kaže...

S21 FE iz HT-a ima koji procesor? Pretpostavljam Exynos, ali ajde da provjerim, iako ni 888 nije neka sreća.

 Kaj se uopće kod nas uvozio i prodavao 21 fe sa exynosom? Do sad sve kaj mi je došlo je bilo SD