Samsung

Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

R36 čet 14.1.2021 08:44
mp3david kaže...
Cjenik:
S21 - 6499kn
S21+ 7999kn
S21 Ultra 9599kn

Cjena je za osnovne modele, na ekupi se vec moze naruciti.

Iznenađeni?

Malo visoka cijena za S21+.

 

Ultra je klasično skup, a S21 ne doživljavam.

mp3david čet 14.1.2021 11:21

Mobitel je vec u prodaji 😃 na ekupi bio jutros. Sad su cini se makli, valjda jer jos ni prezentacija nije prosla.

Ali na mobisu krece snizena cijena za S20.

S20 Ultra: 7499kn
S20 Plus: 5899kn
S20 5399kn

S20fe ocito nema snizenja.
Ali je premala razlika naspram cijene obicnog i plusa

HCMAA čet 14.1.2021 18:00

s obzirom što većina korisnika danas koristi...dobar je i S5...sad imam(još:) S7edge...prije njega S5 kojeg sad brat koristi
može internet
može email
može viber i ostale te app-ove
može facebook
može YouTube
može Igre

ne kužim te priče da je to staro...da zapinje...ovo ono...evo S7edge ko metak

sad da idem kupiti...uzeo bih p40pro ...evo na njuškalo vakum za skoro 4000kn...a ako mora biti Samsung...što to može S21 a da ne može S10...ne računajući kamere

to preseravanje s cijenam im stvarno nema smisla...jerbo starim modelima spuštaju cijenu

A što se tiče podrške nije stvar u hardware-u nego u njihovoj pokvarenosti jerbo S7 ne može novi Android..a A51 može...a imaju isti hardware...čak je po testovima S7 zeru i jači

ATJLučko čet 14.1.2021 20:40

Pogledao sam event, i mogu reći da sam generalno zadovoljan prikazanim, bez nekih većih zamjerki 

 

Ali, uočio sam jedan dva detalja koji mi smetaju, pače rečeno smrde, smrde, da da! 

 

Prva činjenica, ni malo a o bakteriji, niti u jednom gadgetu, dok su o rezoluciji, bojama, cijenama, i tko zna čime još nedugačko i naširoko, sve lijepo upakirano. 

Druga činjenica, kako je moguće, osim ako nije zbog S-Pen olovčice, IP68 certifikat na samo  1.5 metara "par minuta"?!?! 

 

U smislu dizajna, sviđaju mi se, ali ovakvi detalji bi mogli skupo koštat ove godine Samsung, predmnjevam! 

mp3david čet 14.1.2021 23:10

Ma nema smisla vise ovi novi modeli nikako..
Gdje je ono vrijeme u vrijeme S2,S3...to je bilo vrijeme.
Kad pocetkom nove godine krene predstavljanje novih uredaja pa se izredaju pored Samsunga,HTC,Sony,LG..a sad se sve svelo na to da Samsung predstavi novi uredaj sa tolkim cijenama za koji auto mozes kupiti.

Ja stvarno neznam sta bi reko.
Planiram si uskoro kupiti novi mob, mada mi je i sadasnji jos uvijek ok.
Vise me ne pali ono izaso je novi moram ga imat..
Iz godine u godinu tu se samo kamera poboljsava, stavlja se jaci procesor i to je to.
A cijena padne kroz godinu dana.

Dario7 pet 15.1.2021 09:42
mp3david kaže...
Nebi bas reko za 3-4 godine, jedva za dvije godine...

Ako kupis jeftiniji, onda si jos gore prosao za duze vrijeme

Ma to su gluposti.

Svaki mobitel i onaj jeftinij ti izdrži bar 3,4 godine. (u obitelji imam Redmi 4 star četiri godine )

Mobitel radi normalno.

 

To što ekipa mora imati najnovije odmah čim izađe, to je drugi par čarapa.

 

I kakve veze ima update software-a sa radom uređaja?

Ako ne dobije novi android neće raditi ili?

 

krtola pet 15.1.2021 10:58

jel su barem ostavili dual sim ili su i to izbacili?

 

cijene realno 1000kn previsoke po uređaju.

 

ja pikiram s21 je ne volim glomazne mobitele. Da Xiaomi ima nešto tako u ponudi sa bežićnim punjenjem nebi se uopće razmišljao.

mp3david pet 15.1.2021 11:55

Skuzim razliku kakvu mi mobitel ima sada nakon godinu dana koristenja i prije godinu dana.
Kako sestra i sestricna koje su imale jeftine samsunge, nakon nekog vremena im je spor i nemaju memorije vise na njemu.
Zato jer su aplikacije sve vece i zahtjevnije svakim azuriranjem..
I onda se cude.
Jos kad uzmes mob od 1000-1500kn normalno da ce doci do takve situacije.
Kolko tim jeftinim mobitelima treba da se otvori neka aplikacija, jos kad ga nakrcaju slikama i drugim aplikacijama,to je prestrasno.

ocean77 pet 15.1.2021 12:50

Onaj osjecaj kada gledas prezentaciju na mobu iz 2018 koji ima prakticki sve kao i S21. 

 

7nm chip...i dan danas top performanse

40W brzo punjenje

Reverzibilno punjenje

4200 mah baterija

QHD ekran

IP68

3 vrhunske kamere

Prosirivu memoriju

3D face unlock

 

Trzisna vrijednost cca 1500 Kn...koja bi meni trebala biti motivacija prodati ga i pljucnuti cca 8000 Kn razlike za marginalno bolje specke? 

 

To treba kupiti kada na njuski bude cca 4000 Kn, a bit ce toliko jer Samsung ima grozno drzanje cijene, valjda najgore...dati sada cca 10 tkn je bacen novac u vjetar...doslovno.

 

 

 

 

Mali322 pet 15.1.2021 15:55

Slažem se sa tobom @ocean77 u skoro svim zaključcima ali bi i ti isto mogao razumijeti ljude koji će kupiti taj telefon i u prednaruđbi i uživati u novom telefonu jer...mogu...žele...hoće...i neka mogu i ne treba ih smatrati nekim maloumnicima!
Ja bi ga prvi kupio da mogu! ✌️

Dachande pet 15.1.2021 16:45
Mali322 kaže...
Slažem se sa tobom @ocean77 u skoro svim zaključcima ali bi i ti isto mogao razumijeti ljude koji će kupiti taj telefon i u prednaruđbi i uživati u novom telefonu jer...mogu...žele...hoće...i neka mogu i ne treba ih smatrati nekim maloumnicima!
Ja bi ga prvi kupio da mogu! ✌️

Niko nikog ne smatra maloumnikom. Ali isto tako se može reći da taj mobitel ne vrijedi tih para i da je u mnogo toga korak natrag. Ili bolje, jedan naprijed, natrag dva (ili tri).

Jedini od ovog trojca koji valja je S21 Ultra, ali je puno preskup.

mp3david pet 15.1.2021 16:59

Koliko sam samo mobitela promjenio bas zato jer sam htio najnoviji i to je to. Nakon nekog vremena kad te prode ta euforija opet si na istom.
Bacio si pare, nemos ga prodat skuplje jer mu pada cijena.
Samsung mobiteli su vrhunski,u to nema sumnje,pogotovo kamere i stereo zvucnici, ali katastrofalna baterija.

Onaj ko ima para taj ce si kupit,ali u zadnje vrijeme sam poceo vise gledati na to kako ne zelim uzalud bacati novce na nepotrebne stvari.

Ali za tjedan dana vec ce ih biti na oglasu lagano...

LukaSokol1 pet 15.1.2021 18:15

Po meni jedino što valja kod samsunga su zvučnici i brutalan ekran, ništa drugo...
Baterija im je ekstra, ali je problem sa šugavim exynos procesorom koji troši boga oca... Za americko trziste (barem kod S20 serije) sa snapdragon procesorom na draintestu je S20 (snapdragon) imao 35 posto baterije dok je S20 za globalno trziste (exynos) bio totalno prazan...
Što se tiče kamera (barem S20 seriju) bez ikakvog problema Mate40 pro i plus verzija jedu za doručak...
Sve u svemu samsung lagano ide u bananu... 
Osjetio sam na svojoj koži, imao sam Huawei P20 oko 2 i pol godine i htio sam malo promjenit pa sam uzeo novi S20... Imao sam ga tocno 5 dana i prodao ga... Ujutro u 7 maknut s punjaca, u 5 popodne prazan, signal sam po kuci morao trazit, grijao se kao grijalica i jos dosta stvari, s obzirom da niti jedan takav problem nisam imao na P20 koji je bio star 2 i pol godine, i sto je jos zanimljivije taj isti P20 nakon 2 i pol godine je duze drzala baterija nego na novom S20
Sve u svemu mjenjao sam S20 za zapakirani P30 Pro koji nema niti jedan od tih problema, savršen mobitel bez ijedne zamjerke (ima jedna zamjerka sto nema barem 90hz ekran, al oke), baterija drži savršeno (8 sati i 4 minute upaljenog zaslona i jos sam imao 20% baterije) i planiram ga imat duze vrijeme...
Kada ce doc vrijeme za zamjenu, mislio sam uzet Xiaomi, ali vidim da ameri su poceli zabranjivat americkim firmama poslovanje sa Xiaomi te postoji velika mogucnos da izgubi google servise kao i huawei...
Ameri su poceli shvacat da su ih kineski mobiteli počeli pokapat što se tiče po prodaji (a bogami i po kvaliteti) pa moraju uvest zabrane...