Samsung

Samsung Galaxy S20/S20+

Dario7 sri 23.9.2020 14:03
matrix777 kaže...

Ne znam tko to još radi. Radije prodam mob i uzmem novu seriju. Android 13 kod mene neće stići nikako, no super od samsunga i za one koji će ovaj mobitel kupiti iduće godine.

 bravo za tebe.

Većina kupi mobitel pa ga koristi duže vrijeme.

 

matrix777 sri 23.9.2020 14:43

Što znači "duže" vrijeme ako tvrdim da svoj neću imati duže od 2god dok traje garancija. Android 13 ulazi u 3.godinu, odnosno +2god. Jostalom, ne znam čemu prijepor oko ovoga kompa. Kad mi istekne garancija, još neče biti androida 13 na vidiku. U "duže vremena" svakako ulazi korištenje do kraja garancije. Ako ti to nije jasno, jbg :)

Dario7 sri 23.9.2020 15:11
matrix777 kaže...

Što znači "duže" vrijeme ako tvrdim da svoj neću imati duže od 2god dok traje garancija. Android 13 ulazi u 3.godinu, odnosno +2god. Jostalom, ne znam čemu prijepor oko ovoga kompa. Kad mi istekne garancija, još neče biti androida 13 na vidiku. U "duže vremena" svakako ulazi korištenje do kraja garancije. Ako ti to nije jasno, jbg :)

 Ne pričam za tebe nego za većinu korisnika koji kupe mobitel pa ga korsite duže vrijeme. (dok ne počne crkavat)

 

To što mi mijenjamo svaka dva mjeseca, to je drugo.

 

 

3dfx sri 23.9.2020 18:23

wow, s obzirom koliko neki tu pisu, smece, krs, uzas, katastrofa, nevjerovatno, covjek bi posmislio da je baterija na Exynosu duplo losija

 

a kad ono nis posebno 

 

sigurno je veci problem zagrijavanje i usporavanje kod igara, nego sto mu baterija traje 1 sat manje

 

uostalom ako vam je to toliki problem, vratite ga nazad, trazite povrat i kupite nesto drugo

 

razumijem da prodaju u EU muda pod bubrege, ali stvarno jel bitno da li ti crkne u 22h ili 23h navecer?

Dario7 sri 23.9.2020 18:57

Točno to.
Ne igram igrice tako da..

Da li će ti ostati baterija kao meni na p40pro ili mi 10 oko cca 40% (svakako mora na punjač)
Ili na s20+, ostane cca 15%. (Svakako mora na punjač)

Kad idem negdje na izlet ili nešto takvo, ponesem power bank.

1samek sri 23.9.2020 21:44

Slažem se, ali mislim da je više stvar u tome da mi u EU plaćamo više ili jednako od amera, a dobijemo "smeće".

Inače, nije samo baterija problem, kamera ima drugačije performanse, throtlanje procesora, prekomjerno zagrijavanje kod igranja ili duljeg korištenja, itd.

Meni nema logike da nama daju Exynos, a onda u npr S10 lite ugrade Snapdragon, tko je tu lud?

Dario7 sri 23.9.2020 22:31

U tome i je problem.
Kad sam čitao ovu temu, exynos smeće, pecnica, nista ne valja.. sve me bilo strah sta cu dobiti.

Na kraju ispada da ljepse radi nego mi10 sa 865 ili p40p sa kirinom.

Isto ih koristim i nista nije topliji od mi10 i p40p, sto vise jedino se zagrije kad je na punjacu.

Tako da po meni nikako nije smeće exynos.

Dario7 čet 24.9.2020 07:56

Imam pitanje vezano za lock screen.

Aod se pomiče svako malo kako nebi napravio burn in u ekranu.
E sad, postoji opcija da finger scan stalno stoji na lock screenu, što nije to malo opasno za amoled display?
Stalno je na istom mjestu i ne miče se.

Sil čet 24.9.2020 08:51

Inače koristim Bixby routines za neke stvari. Sad sam vidio da se može postaviti osvježenje zaslona ukoliko se koriste neke aplikacije. Moglo bi pomoći što se tiče potrošnje baterije.

ministar čet 24.9.2020 15:02
1samek kaže...
Slažem se, ali mislim da je više stvar u tome da mi u EU plaćamo više ili jednako od amera, a dobijemo "smeće".

Inače, nije samo baterija problem, kamera ima drugačije performanse, throtlanje procesora, prekomjerno zagrijavanje kod igranja ili duljeg korištenja, itd.

Meni nema logike da nama daju Exynos, a onda u npr S10 lite ugrade Snapdragon, tko je tu lud?

od nagodinu više Exynos neće biti takvo smeće jer neće koristiti svoje jezgre, nego Cortex-ove.. njihov cijeli CPU tim je dobio nogu .. a mogao bi čak i AMD-ov GPU biti unutra

Zec_94 čet 24.9.2020 23:46

Da se nadovežem za bateriju, ženin iphone 11 od 10 ujutro do 10 ujutro sljedeci dan bez beda a ja da bi to napravio vjv bi ga morao 2 puta na punjac.

 

Nešto se je malo popravila baterija kroz ove update ali još pure kako bi se reklo.

Dario7 pet 25.9.2020 06:39

Nije neka usporedba sa iphone 11 (lcd ekran ,60hz,itd)

Ali šta je je, baterija mu nije jača strana.
Za one kojima je baterija najbitnija stavka, sigurno će zaobići samsung.
Jer samsung nikad nije imao dobru bateriju.

3dfx pet 25.9.2020 08:27
Zec_94 kaže...

Da se nadovežem za bateriju, ženin iphone 11 od 10 ujutro do 10 ujutro sljedeci dan bez beda a ja da bi to napravio vjv bi ga morao 2 puta na punjac.

 

Nešto se je malo popravila baterija kroz ove update ali još pure kako bi se reklo.

da i? to nam znaci sto. niti znamo kako ga koristi niti koliki joj je SoT u tih 24 sata?

 

opcepoznato je da iphone ima odlican standbay

 

 

3dfx pet 25.9.2020 08:30

evo Samsung S20+ takoder to moze KLIK

 

27h rada uz 5 sati SoT

 

tako da, nista to nije specijalno da iphone moze, moze to svatko, sve ja nacin koristenja uredaj

 

previse se svi opterecuju sa baterijama i SoT, a to je totalno individualno

 

bitno je da nema toga mobite danas koji ti nece izdrzat od jutra do navecer

 

i dosta vise o tim baterijama 

Dario7 pet 25.9.2020 08:43
Zec_94 kaže...

Da se nadovežem za bateriju, ženin iphone 11 od 10 ujutro do 10 ujutro sljedeci dan bez beda a ja da bi to napravio vjv bi ga morao 2 puta na punjac.

 

Nešto se je malo popravila baterija kroz ove update ali još pure kako bi se reklo.

 btw tvoj komentar nedavno 

Sil pet 25.9.2020 17:58

Uzeo danas kvadrat masku. Malo drugačije za promjenu, jer inače uzimam kožne. Podsjeća na tekstilnu masku koju sam imao na Pixelu ali ovdje je osjećaj više kao dodir vune. :) Malo me samo brine kako će izgledati nakon nekog vremena nakon ogrebotina i prljanja...

Zec_94 pet 25.9.2020 22:20
Dario7 kaže...
41% baterije ti je ostalo , sot 5:30h i nisi zadovoljan?!

 Tebi je to mozda super meni nije jer od tada vise nisam izvukao 5h sota, max 4h.

Kazem neka ekipa iz samsunga radi na tome i bit ce super.

matrix777 sri 30.9.2020 12:04

Kako isključiti ovaj bixby i daily? Pod aplikacije i kad nađem ne dozvoljava da isključim, ne može se kliknuti opcija "isključi". To mi dosta troši bateriju.

 

Znam da se to ne može deinstalirati no moralo bi se moći deaktivirati.

Mitohondri sri 30.9.2020 12:33
matrix777 kaže...

Kako isključiti ovaj bixby i daily? Pod aplikacije i kad nađem ne dozvoljava da isključim, ne može se kliknuti opcija "isključi". To mi dosta troši bateriju.

 

Znam da se to ne može deinstalirati no moralo bi se moći deaktivirati.

Samsung Daily mozes skroz disable.

 

Bixby routines mozes ugasiti, ostale bixby takoder, sve sto imas ponudeno ugasi, ne mozes full disable, osim da ih brises skroz sa moba, preko softvera za to.

 

inace ne bi ti trebao bixby se uopce pojavljivati u listi aplikacija koje koriste bateriju, bar meni nije, pogasio sam sve sto sam mogao, nisam brisao sa moba