Samsung

Samsung Galaxy S10/S10+

DiRT sub 4.9.2021 14:11

Probat ću samo da ne oštetim još dodatno neke kontakte unutra, iako port mi uopće nije zmazan jer jako jako pazim na mob i čistoću svakodnevno tako da je mob praktički nov i u izvornom stanju, sad sam dodatno išo provjerit port, al ne vidim skoro niš unutra jer kažem jako pazim na mob i ispuhujem port i ostalo da nema ni trunke ničeg na sebi. Tako sam i na S7 pazio (kod starog je nakon mene i isto redovno pazim), pa još uvijek radi ko i prvi dan i nema problema sa punjenjem, ali tam je microusb pa je manji problem zbog tog ja mislim.

 

 

EDIT: Buraz, haha, imaš bačvu pive od mene, đabe to kad čistim da bude sve tip top, a u portu na dnu se kompresirala prašina iz traperica i trenirke u kojima držim mob i koju nemreš puhanjem u port izbaciti, naravno da kabel ne sjeda skroz do kraja porta jer su sprešane mucice unutra i sad sam svjetlio unutra sa drugim mobom i uzo iglu za šivanje sa malo istrošenim vrhom igle te je sad port 100% očišćen do metala i punjač sjeda onako kao je sjedao prvi dan da se osjeti čvrstina spoja.

Evo i slika kao dokaz šta je sve bilo sprešano pri dnu.

Hvala!!

kruskar sub 4.9.2021 15:27
DiRT kaže...

Probat ću samo da ne oštetim još dodatno neke kontakte unutra, iako port mi uopće nije zmazan jer jako jako pazim na mob i čistoću svakodnevno tako da je mob praktički nov i u izvornom stanju, sad sam dodatno išo provjerit port, al ne vidim skoro niš unutra jer kažem jako pazim na mob i ispuhujem port i ostalo da nema ni trunke ničeg na sebi. Tako sam i na S7 pazio (kod starog je nakon mene i isto redovno pazim), pa još uvijek radi ko i prvi dan i nema problema sa punjenjem, ali tam je microusb pa je manji problem zbog tog ja mislim.

 

 

EDIT: Buraz, haha, imaš bačvu pive od mene, đabe to kad čistim da bude sve tip top, a u portu na dnu se kompresirala prašina iz traperica i trenirke u kojima držim mob i koju nemreš puhanjem u port izbaciti, naravno da kabel ne sjeda skroz do kraja porta jer su sprešane mucice unutra i sad sam svjetlio unutra sa drugim mobom i uzo iglu za šivanje sa malo istrošenim vrhom igle te je sad port 100% očišćen do metala i punjač sjeda onako kao je sjedao prvi dan da se osjeti čvrstina spoja.

Evo i slika kao dokaz šta je sve bilo sprešano pri dnu.

Hvala!!

 Isto sam i ja odradio, samo malo oštriji vrh :D :D 

I nemaa što ne ide van, sva sreća pa možeš kružiti oko porta i na taj način sve skupiti :)


Nema na čemu i drugi put!

Marijano22 uto 11.1.2022 13:23
SHELBY_09 kaže...

Evo stigao Android 12 na moj s10e (G970FXXUEGULB/G970FOXMEGULB).
Pričekati ću još malo al vidim da je na Snapdragon verziji baterija bolja nego do sada. Čisto sumnjam da je tako i na Exynosu...

 Ja sam instalirao, čisto mi funkcionalnost moba djeluje nekako fluidnije i bolje nego na 11-ki, ali to je čisto onako prvi dojam, nakon 24 h korištenja.

john142 uto 11.1.2022 14:35

Stavio sam preko Odina Njemacku verziju cim se pojavila. Neke sitnice su bolje, baterija je losija (prije s laganim radom izdrzala 2 dana a sada jedan), font u porukama na zakljucanom zaslonu je manji i vise nema opcije lokacije kod slanja fotografija te se share izbornik skrola horizontalno sto je po meni losije.

Stoja pon 31.1.2022 09:45

Ja sam ga na s10+ skinuo čim je izašao, i razočaran sam. Uređaj malo usporen, baterija drastično oslabila, čudni bugovi kojih prije nije bilo. Sada pred par dana mi je došao novi update. pa ćemo vidjeti ako su što fixali od zadnnji put. Uglavnom, bolje čekajte

Goran pet 24.2.2023 21:18

Bok svima. Pitanje glasi može li se Samsung S10+ root-ati, i koja je metoda najjednostavnija? Dalje me interesira, da li se uređaj može kompletno na novo preflashati, i da li za to treba dodatan hardver uključujući kablove, ili je dovoljan samo softver. I da li postoji mogućnost da sa android uređajem upravlja netko drugi osim, samog krajnjeg korisnika? Znači nešto tipa - user, admin, ili nešto takvoga. Pitam to iz razloga jer sam več čuo o propuštenim pozivima koji nisu postojali u notifikacijama, kao i porukama, sigurnosti podataka, itd.

 

Hvala unaprijed.

Goran uto 28.2.2023 11:14

Dal netko ima problema sa sinkronizacijom uređaja sa google drive-om? Svaki puta kada pokušam sinkronizirati i uploadati dokumente na google drive, dođe do greške synchronisation error. Veza ide preko wifi-ja koji dalje ide na optiku. Dok mjerač prometa na telefonu ne miče nikuda, jednostavno odbija upload. 

DiRT uto 20.6.2023 17:08

Ja imam S10e vec preko 4 godine, i meni je jos Ok. Jedino me zivcira ak se upogoni mob kak bi svi drugi koristili baterija curi na oko bi reko, pogotovo ak si na suncu na vrucini i koristis kameru, cak mi je prije 2 god na moru poceo stekat od zagrijavanja. Inace je ok kad je brightness na 25-50% i na wifiju i doma cijeli dan ajmo rec. Fali mi taj optical zoom, htio bi da baterija drzi malo vise, a uzasno me zivcira sto se aplikacije na play store jako dugo instaliraju, dok se kod nekih drugih mobova novijih midrange drugih marki jako brzo.

 

Al da sam uzo obican S10 vjerojatno bi ga jos imao 2 god bez muke, a ovak vec 2 god razmisljam o promjeni moba, al nikak da predem na nesto bolje i novije. Mislio sam S23, jedino ak ga dobijem...

john142 sri 21.6.2023 09:30
DiRT kaže...

Ja imam S10e vec preko 4 godine, i meni je jos Ok. Jedino me zivcira ak se upogoni mob kak bi svi drugi koristili baterija curi na oko bi reko, pogotovo ak si na suncu na vrucini i koristis kameru, cak mi je prije 2 god na moru poceo stekat od zagrijavanja. Inace je ok kad je brightness na 25-50% i na wifiju i doma cijeli dan ajmo rec. Fali mi taj optical zoom, htio bi da baterija drzi malo vise, a uzasno me zivcira sto se aplikacije na play store jako dugo instaliraju, dok se kod nekih drugih mobova novijih midrange drugih marki jako brzo.

 

Al da sam uzo obican S10 vjerojatno bi ga jos imao 2 god bez muke, a ovak vec 2 god razmisljam o promjeni moba, al nikak da predem na nesto bolje i novije. Mislio sam S23, jedino ak ga dobijem...

S10 je skoro pa odlican mob, jedino je baterija za normalno koristenje a ne zahtjevno. Nakon cca 3.5god ne pokazuje znakove brzeg praznjenja, mob radi stabilno (do sada nikada nije resetiran na tvornicke postavke, jedino nakon svake nadogradnje napravim wipe cache), nije usporio u radu kako neki tvrde da se desi sa Samsungom, ima poneku trzavu animaciju, pozivi su stabilni, nikada nije poludio u radu osim ako neka aplikacija dobije update pa postoji bug. Zena ima A52S i u usporedbi s njim je nesto manje fluidan i sporije instalira aplikacije. Sve ostalo je na strani S10, kvaliteta poziva je puno bolja, kamere bolje, display ima oleo premaz i puno je bolji, ne prlja se, zvucnici bolji. E da, ima samo 60Hz i ako usporedim sa A52S vidi se razilika.

Da ima Snapdragon i vecu bateriju bez problema bi ga imao jos godinama :)

arcane pon 11.9.2023 01:11

Vec nekoliko dana mi mobitel ledi, od 3 sekunde do 20ak. Išao sam na full reset i kad sam neke aplikacije instalirao i updatovao se možda os na zadnju verziju, opet mi se počeo dešavati isti problem.Nisam siguran šta je točno uzrok, možda ću krenuti sada da uninstall svaku aplikaciju pa ako prodati to je.to, ako ne onda.je.nadogradnja.sistema i sl. Bas da na ovakvom mobitelu se ovo desi je katastrofa, a nisam našao na.internetu da se neko žali. 

 

Imam jedan tablet samsung iz 2016 i on već više godina ima bug, ako google play updatujes na zadnju verziju krene da konstantno neku poruku prikazuje kao da je UI pao i sl pa postane neupotrebljiv. 

Zelja pet 15.9.2023 16:18

Kupio sam danas Samsungov punjač za S10+ ali čini mi se da je fejk jer sam pplatio 4 eura :D

Eh sad ono što mene zanima je da li je fake jer imam i orginalni.

Mogu postaviti slike kutije i punjača, pa sam strašno znatiželjan jel punjač "fake".

Vavoom pet 15.9.2023 22:34
Zelja kaže...

Kupio sam danas Samsungov punjač za S10+ ali čini mi se da je fejk jer sam pplatio 4 eura :D

Eh sad ono što mene zanima je da li je fake jer imam i orginalni.

 Najbolje je prepoznati falsifikat po kvaliteti kućišta i kabla koji dolazi uz njega: ak su labavi - fake, ak se čvrsto drže - original Provjeri po serijskom broju da li model punjača postoji na Samsungovom siteu, čak i logo treba provjeriti da nisu slučajno stavili remake ili stariju verziju

Vavoom sub 16.9.2023 12:08
Zelja kaže...

Model je EP-TA200.Kabl tip C se poprilično čvrsto drži u kućištu adaptera.

 

 Definitivno je fake bez obzira na kvalitetu kućišta, na drugoj slici se na njemu vidi loš remake Samsung logoa i podatci su napisani drugim fontom (Helvetica ili sličan) umjesto onog koji Samsung koristi (Bahnschrift) i još piše "Made in China", a originalni se prave u Vijetnamu kao i sva ostala Samsung elektronika, znači bacio si pare nepotrebno, a mogo si kupiti originalni u nekom od Samsung Storeova

Zelja sub 16.9.2023 13:39
Vavoom kaže...
Zelja kaže...

Model je EP-TA200.Kabl tip C se poprilično čvrsto drži u kućištu adaptera.

 

 Definitivno je fake bez obzira na kvalitetu kućišta, na drugoj slici se na njemu vidi loš remake Samsung logoa i podatci su napisani drugim fontom (Helvetica ili sličan) umjesto onog koji Samsung koristi (Bahnschrift) i još piše "Made in China", a originalni se prave u Vijetnamu kao i sva ostala Samsung elektronika, znači bacio si pare nepotrebno, a mogo si kupiti originalni u nekom od Samsung Storeova

 Jel orginalni košta 4 eura? :D