Samsung

Samsung Galaxy S10/S10+

DiRT ned 17.1.2021 21:38

Evo SOT na S10e dio od prekjučer i jučer, to je kad pazim i sa mojim općenitim nezahtjevnim korištenjem, a i svjetlina je negdje 25%, cijelo vrijeme doma uz poneko povećanje na kratko ak nešto oću bolje vidjet. Više manje sastoji se od surfanja i dopisivanja.

x360gamer pon 18.1.2021 11:19

Stvarno mi dođe žao da sam updatao na Android 11.

Jednostavno ništa novo i meni korisno nije donio, samo mane.

Lag je prestao sam od sebe, valjda dok je mobitel malo odmorio i sve sjelo na svoje mjesto.

Međutim, 2 ogromne mane koje me živciraju - nema više edge svijetla samo kad je zaslon isključen, već su tu išli nešto kombinirati i napravili veliki korak unazad. Stvarno mi nije jasno zašto?!

Drugi problem je s gestama i navigacijskim tipkama kada mi je tipkovnica uključena.

Ali vidim da već više ljudi se žali na isto.

 

Nadam se da će to fixati, jer stvarno nema smisla.

 

 

Lagani off:

Jučer postavljao frendu A31 i iznenadio se da je Samsung čak i na te jeftine mobitele donio edge aplikacije i te neke fore, koje su prije bile isključivo za edge zaslon.

Očito su zato i maknuli edge zaslon s novih S21 (ok, nekima će pasati, meni osobno je edge bio nešto posebno, pogotovo s tim edge dodatnim aplikacijama, svjetlima... Izdvajalo se iz gomile. A sad edge mogućnosti omogućene na ravnom zaslonu, i to mobitelu od 200 eura... Ne sviđa mi se).

Konkretno mi se niti ne sviđa novi S21 i osim novijeg HW, nedostatak SD kartice, veće rezolucije, nemanja edge ekrana i stakla iza... čini se kao downgrade u odnosu na moj S10).

A i ovo da su najbolje kamere rezervirane za ultra model mi je glupost. Stavite skuplju cijenu, ali dajte nam u kompaktnom uređaju isto što i u većem. Ne želim nositi ciglu u džepu. S10/20 je savršen mobitel dimenzijama i omjerom ekrana.

Bilo bi bolje po meni da postoji kako je nekad bilo sa S8 serijom - 2 modela, apsolutno nikakve razlike između njih, osim u veličini ekrana, samim tim baterija i dimenzija. Pa tko što voli.

Kamere i sve identično.

A ako netko ne želi edge zaslon, neka naprave FE verziju kao i sada, ubace plastiku iza i neka je jeftiniji od "običnih" Sxy verzija.

Simple. Ali očito ne bi moglo se musti toliko love.

A možda mi se čini, ali i kupci nisu više nahypani oko novih modela? Premale su postale razlike. 

Igor666 pon 18.1.2021 15:44
TibzzX kaže...

Ne kasni T-mobile već update izlazi u fazama ovisno o serijskim brojevima. Ja imam T-mobile S10e i dobio sam update odmah prvi dan.

 ne, bas suprotno, ovisi o operateru, odnosno o CSC kodu. ti vjerojatno imas slovenski SIO (vec smo zakljucili da su u HT-u iz nekog razloga prodavali uređaje za slovensko trziste), dok je bas iz HT-a CSC CRO, i mi uvijek zadnji dobivamo update.

SIII Deny pon 18.1.2021 22:39

Mislim da promjenom csc nećeš primati nadogradnje ota putem. Ja sam mijenjao csc na starijim S serijama i kad god bi promijenio csc izgubio sam ota nadogradnje, sve dok ne bi vratio original csc sa kojim je mob i kupljen. Možda griješim ali moje iskustvo je bilo takvo.

ivicask sri 20.1.2021 23:13

Znači nikad problema sa baterijom, doslovno po dva dana mi trajala, nakon andorid 11 je katastrofa, nikad nisam ulazio u Recovery ni brisao cache kroz sve update od prvog dana. I sad pokušavam uci u recovery da povrisem cache možda pomogne i nema šanse. 

 

Znači držim vol up + bixby dok je ugašen pa upalim i pustim power button kad se pojavi logo i nastavim držati dve tipke.. ništa.. 

 

Probo sam sve kombinacije tipka, duže, kraće, sve 3 pustiti čim se logo pojavi.. ništa. 

 

Kako se hebeno ulazi u  recovery na s10+??? 

SHELBY_09 sri 20.1.2021 23:30
ivicask kaže...

Znači nikad problema sa baterijom, doslovno po dva dana mi trajala, nakon andorid 11 je katastrofa, nikad nisam ulazio u Recovery ni brisao cache kroz sve update od prvog dana. I sad pokušavam uci u recovery da povrisem cache možda pomogne i nema šanse. 

 

Znači držim vol up + bixby dok je ugašen pa upalim i pustim power button kad se pojavi logo i nastavim držati dve tipke.. ništa.. 

 

Probo sam sve kombinacije tipka, duže, kraće, sve 3 pustiti čim se logo pojavi.. ništa. 

 

Kako se hebeno ulazi u  recovery na s10+??? 

 Utakaj mob u pc ili slusalice u mob, pa onda ponovi postupak. Zakomplicirali su ga bezveze...
Meni je SOT na s10e oko 2 sata. Užas teški!! Pobrisao cache, nema razlike. Bojim se da cu morati napraviti factory reset al mislim da nema koristi.

ivicask sri 20.1.2021 23:42

Sad vidio tek, u međuvremenu sam složio adb na pc pa sam adb reboot recovery preko cmd uspio. 

 

Al realno brisanje cache nikad nije u ničemu pomoglo ikad.. 

 

Jebo android 11..

 

Sutra ću na poslu install gsam i sa onom dodatnom root opcijom koja se da upaliti preko adb i bez roota za detaljan prikaz upotreba procesa pa ću vidit, možda je nekakav bloatware koji su dodali kriv za drain ako je lagano se deinstalira isto kroz adb. 

 

Ili je sam android 11...javim ako šta nađem. 

funny games čet 21.1.2021 07:39
ivicask kaže...

Znači nikad problema sa baterijom, doslovno po dva dana mi trajala, nakon andorid 11 je katastrofa, nikad nisam ulazio u Recovery ni brisao cache kroz sve update od prvog dana. I sad pokušavam uci u recovery da povrisem cache možda pomogne i nema šanse. 

 

Znači držim vol up + bixby dok je ugašen pa upalim i pustim power button kad se pojavi logo i nastavim držati dve tipke.. ništa.. 

 

Probo sam sve kombinacije tipka, duže, kraće, sve 3 pustiti čim se logo pojavi.. ništa. 

 

Kako se hebeno ulazi u  recovery na s10+??? 

 Piše ti u postu prije napisao sam,trebaš stisnuti navedene tipke dok je mobitel na punjaču.

ministar čet 21.1.2021 08:54
ivicask kaže...

Sad vidio tek, u međuvremenu sam složio adb na pc pa sam adb reboot recovery preko cmd uspio. 

 

Al realno brisanje cache nikad nije u ničemu pomoglo ikad.. 

 

Jebo android 11..

 

Sutra ću na poslu install gsam i sa onom dodatnom root opcijom koja se da upaliti preko adb i bez roota za detaljan prikaz upotreba procesa pa ću vidit, možda je nekakav bloatware koji su dodali kriv za drain ako je lagano se deinstalira isto kroz adb. 

 

Ili je sam android 11...javim ako šta nađem. 

ako netko želi (23kn), može i preko moba vrtiti adb na Androidu 11: LADB — Local ADB Shell – Apps on Google Play

ivicask čet 21.1.2021 11:08

Našo sam jednu stvar za sad, WIFI često budi telefon makar je WIFI ugašen, razlog tomu su lokacijske usluge.

Otvorite Postavke->Lokacija->Poboljšaj Točnost, tu isključite obadve kvačice.

 

Odma mi je taj weakelock nestao..

 

Pratim dalje..

ivicask čet 21.1.2021 11:12
Igor666 kaže...

izgleda da je samsung povukao android 11, pa vi koji ste instalirali nemate srece :) valjda ce uskoro doci neka nova bolja verzija.

 Da, izgleda da izlazi One UI 3.1 sljedeći mjesec i prvo ide za EU..

Igor666 čet 21.1.2021 11:21
funny games kaže...
Igor666 kaže...

izgleda da je samsung povukao android 11, pa vi koji ste instalirali nemate srece :) valjda ce uskoro doci neka nova bolja verzija.

 Zbog čega? meni update popravio dosta stvari i radi super.

 ne znam, ja ga nisam jos dobio ali i ovdje i na xda forumu dosta ljudi se zali na puno toga..posebno na katastrofalno trajanje baterije..

funny games čet 21.1.2021 11:27
Igor666 kaže...
funny games kaže...
Igor666 kaže...

izgleda da je samsung povukao android 11, pa vi koji ste instalirali nemate srece :) valjda ce uskoro doci neka nova bolja verzija.

 Zbog čega? meni update popravio dosta stvari i radi super.

 ne znam, ja ga nisam jos dobio ali i ovdje i na xda forumu dosta ljudi se zali na puno toga..posebno na katastrofalno trajanje baterije..

 Meni je baterija bolja na androidu 11,popravilo mi je probleme sa punjenjem i povezivanjem na pc.Ostale probleme nisam imao.Android 10 mi je bio katastrofa,crpio mi je bateriju nenormalno plus ovi bugovi sa USB-c porotom.

kruskar čet 21.1.2021 12:28
stipoo kaže...
T-mobile kasni sa ažuriranjima.

Ja imam s10+ iz T-mobile a supruga s10 iz slobodne prodaje i ona redovito dobiva prije ažuriranja.

Nadam se da ćemo mi dobiti android 11 do kraja mjeseca

 I to poprilično! 

Još uvijek mi je na 1. prosinca


dok kod par frendova S10 i S10+ oni su još na studenom i ne pronalazi novi update...

Igor666 čet 21.1.2021 18:44
kruskar kaže...
stipoo kaže...
T-mobile kasni sa ažuriranjima.

Ja imam s10+ iz T-mobile a supruga s10 iz slobodne prodaje i ona redovito dobiva prije ažuriranja.

Nadam se da ćemo mi dobiti android 11 do kraja mjeseca

 I to poprilično! 

Još uvijek mi je na 1. prosinca


dok kod par frendova S10 i S10+ oni su još na studenom i ne pronalazi novi update...

 a na kojoj su tocno verziji ? zadnji update je i bio u studenom/prosincu.