Samsung

Samsung Galaxy Note20

sseennoonn sri 8.7.2020 11:40
Horatio_Hornblower kaže...

Suluda cijena...  Eto...  Sto to taj note nudi da nemože neki mobitel od 2000kn.... Ali ja sam laik.... 

 ovakva usporedba ti je ista kao i da kažeš ,čemu bently košta 100k kada za 5000kn možeš kupit opel korsu  i sjest u nju i dovesti se od točke A do točke B . 

Horatio_Hornblower sri 8.7.2020 23:16

Samo kazem da su mobiteli na vrhuncu trenutne tehnologije... 

Ekran je vrh vec zadnjih par godina i low end mobiteli imaju odlicne zaslone. 

Procesor ram kapacitet i vrsta memorije isto zadnjih par godina vrh

Optimiziranost isto izvrsna...

Beterija ovisi o modelu a u pravilu skupi modeli imaju losu bateriju

Kamera jedino gdje se vidi neka razlika ali dali je to vrijedno 1000eura e to odlucuje tržište...

Inace s serija se prodaje nikad losije zasto je to tako treba pitat kineze.... 

Posmatrač čet 9.7.2020 07:22
sseennoonn kaže...
Horatio_Hornblower kaže...

Suluda cijena...  Eto...  Sto to taj note nudi da nemože neki mobitel od 2000kn.... Ali ja sam laik.... 

 ovakva usporedba ti je ista kao i da kažeš ,čemu bently košta 100k kada za 5000kn možeš kupit opel korsu  i sjest u nju i dovesti se od točke A do točke B . 

 Poredjenje ti je glupo na vise nivoa...

Kod auta fizicki primijetis dimenzije udobnost brzinu i sl 

Kod mobitela to fizicki jako tesko primijetis osim na benchmarcima tj kad trazis to....

U svakodnevnm radu nema sanse da primijetis bitne razlike.....Prosla su vremena kad iz generacije u generaciju primijetis drasticnu razliku u brzini, kvaliteti ekrana kvaliteti izrade... Sad da das laiku ko ne prati trziste note 10 i note 20 koliko bi ih pogodilo koji je noviji? Pogotovo recimo kod iphonea koji je fizicki identican nekoliko godina .....

sseennoonn čet 9.7.2020 07:58

Note 10 i note 20 su oba premium flagship uredaji . Daj laiku samsung J5  za 1000kn i note 10 ,,i ako ne primjeti razliku u kameri ekranu zvuku fluidnosti opcijama  onda je žešći tudum . Razumijem ja što ti govoriš ,ali usporedit premium uređaj sa nekim  entry lvl je velika razlika u puno toga. Da li vrijedi note 10  7 ili 10 000kn ?  Ne. Ne vrijedi,isto kao ni taj J5 ne vrijedi 2000 ali jbg  tako je kako je. Svaka roba ima svog kupca.A razlika između notea 10 i 20 ne može biti astronomska,zato i nitko pametan osim ako nema viska love, ne kupuje svake  god novi nego preskace generaciju.

Posmatrač čet 9.7.2020 13:03
sseennoonn kaže...

Note 10 i note 20 su oba premium flagship uredaji . Daj laiku samsung J5  za 1000kn i note 10 ,,i ako ne primjeti razliku u kameri ekranu zvuku fluidnosti opcijama  onda je žešći tudum . Razumijem ja što ti govoriš ,ali usporedit premium uređaj sa nekim  entry lvl je velika razlika u puno toga. Da li vrijedi note 10  7 ili 10 000kn ?  Ne. Ne vrijedi,isto kao ni taj J5 ne vrijedi 2000 ali jbg  tako je kako je. Svaka roba ima svog kupca.A razlika između notea 10 i 20 ne može biti astronomska,zato i nitko pametan osim ako nema viska love, ne kupuje svake  god novi nego preskace generaciju.

 Kad i gdje sam ja psomenuo entry level uredjaj? Pricam o note 10 i 20...

snake44 čet 9.7.2020 14:30

U firmi sam imao produljenje ugovora u 3 mj, pa sam rekao ajde čekat ću Huawei P40 pro da vidim kako će šljakati bez googla. Na kraju sam odustao od njega i sad čekam Note20 kojeg ću svakako uzeti. Malo me jedino brine koliko ću zapravo koristiti tu olovkicu, vjerujem da ću prvih mjesec dana sigurno koristiti a za dalje ovisno o tome koliko mi se bude dalo....

Posmatrač čet 9.7.2020 16:40
snake44 kaže...

U firmi sam imao produljenje ugovora u 3 mj, pa sam rekao ajde čekat ću Huawei P40 pro da vidim kako će šljakati bez googla. Na kraju sam odustao od njega i sad čekam Note20 kojeg ću svakako uzeti. Malo me jedino brine koliko ću zapravo koristiti tu olovkicu, vjerujem da ću prvih mjesec dana sigurno koristiti a za dalje ovisno o tome koliko mi se bude dalo....

 Olovcica je dobra fora i ima svojih korisnih primjena ali da je bas neophodna i ne....

Horatio_Hornblower pet 10.7.2020 14:25

Note 20 i jabuka porez na budale i firme koje cvile poslije drzavi da ih sufinacira jer nemogu opstati na trzistu...  U americi moja firma koristi univerzalno neki zalosni blu mobitel jedino ceo i face imaju iphone i to ne najnoviji a inace firma moze kupit rvatsku da oce a ode obrti sa par tisuca eura kupuju mobitele vrijedne pola mjesecnih prihoda... Ali da sto ameri znaju o prihodima i biznisu... 

LukaSokol1 sri 5.8.2020 22:36

Evo danas bilo predstavljanje Note 20 i Note 20 ultra 


Moji neki utisci o mobitelima i nedostatak na pojedinom mobitelu
-Note 20 nema točno definiran koji je gorilla glass gore

- Oba modela podržavaju 45w punjač (a u kutiji se dobije 25w)
- Note 20 nema 120 hz ekran, dok ga Note 20 ultra ima, ali 120hz se nemoze koristit u qhd rezoluciji (wtf Samsung?!? )
- Note 20 ima plastični stražnji dio (što je po meni za mobitel od cca 1000 eura presmješno za "premium" mobitel te klase)
- I ono najgore, exynos u oba modela za globalno tržište...

Inace nisam fan Samsunga što se tiče mobitela, al volim popratit dešavanja na sceni što se tiče mobilnih uređaja..
Da li po vama ti mobiteli vrijede preko 1000e? 


HCMAA sri 5.8.2020 23:16

kad se ja sjetim 2012... tamo oko ožujka napokon odlučio da kupujem prvi Note a ne Galaxy S2...kupio priko njuške... naravno novo zapakirano za 500€...moj prvi android...prije njega imao skoro dvi godine iPhone 3GS...prije iPhone imo Nokia N-Gage...N-Gage zapakiran...novi priko plavog oglasa za 1000kn...A u VIp je bio 3000kn

Oldy sri 5.8.2020 23:23

Sjećam se da sam u ljeto 2002. budala dao za tada novu nokiu 7650 preko 6000 kn. S tim da je onda tih 6000 kn vrijedilo puno više nego sada. Puno više se onda moglo kupiti za 6000 kn nego sada. Uglavnom poanta je, ako ti je skupo ne kupuj.

P.s. kažem budala jer je taj telefon smješan za današnje pojmove. Samo 4 MB memorije itd.

jopis sri 5.8.2020 23:30
HCMAA kaže...
kad se ja sjetim 2012... tamo oko ožujka napokon odlučio da kupujem prvi Note a ne Galaxy S2...kupio priko njuške... naravno novo zapakirano za 500€...moj prvi android...prije njega imao skoro dvi godine iPhone 3GS...prije iPhone imo Nokia N-Gage...N-Gage zapakiran...novi priko plavog oglasa za 1000kn...A u VIp je bio 3000kn

 A to je bitno za ovu temu zbog?

I ja sam prije 21-22 godine dao auto za 6110 ili kak se već zvala nokia sa malom antenicom tada, pa tamo rane 99e dao 6000kn za kenzo nokiu (8210), i tako dalje i tako dalje, svaki put, pa je to relevantno za ovu temu ko gaće od N.Celzijus....

 

Nego, jel samo ja ne vidim apsolutno nikakve potrebe za upgrejdom sa mog N10 na N20 seriju? Ne vidim ama baš nijedan fičr koji bi me privukao dodatnog trošenja novaca.

dtdtdt sri 5.8.2020 23:41

Ovih skoro 1000€ za note 20 sa 1080p 60Hz, 12mp i exynos 990 je jednostavno bolesno. Note 10 koji je više manje isti sada je 650-700€ a cijena će mu još pasti u skorije vrijeme tako da ko želi "manji" note desetka je bolja kupnja zbog cijene. Što se tiče plus tj. ultra verzije tu je upgrade veći ove godine ali je i zato cijena ogromna. Nisam stručnjak niti se mene išta pita ali po mom mišljenju realne cijene bi bile: Note 20 - 599€(ja ga ni po toj cijeni ne bih kupio) ,  Note 20 Ultra - 899€ (i to sa SD865+ i 120Hz@1440p) onda bi se ozbiljno dalo razmisliti o kupnji. 

Oldy sri 5.8.2020 23:47

Samo kukate. Kolika je inflacija od 2002. do sada taj note ultra dobijete po cijeni nekada nokie 7650.
Tko nešto doista i hoće taj će to nešto i kupiti. Tko neće nek poljubi, ostavi i ode dalje.

Oldy čet 6.8.2020 01:20

Za crno bijela sranja od nokia komunikatora i sličnih skupih crno bijelih nokia ili ne znam ni ja kojih ste mogli davati te novce, a sada vam je nekima jadnima to postalo skupo.

Je li vas netko tjera to kupovati? Ne, ne tjera vas nitko baš kao ni onda što vas nije tjerao.
Btw.
Dobra vijest je što će od notea 20 samsung davati 3 update-a os-a čini se da idu unazad od serije s10.... pa na ovamo. Znači serije s10, n10, s20, n20.....

https://www.google.com/amp/s/www.androidauthority.com/samsung-galaxy-note-20-updates-schedule-1145034/amp/

Posmatrač čet 6.8.2020 07:19
LukaSokol1 kaže...

Evo danas bilo predstavljanje Note 20 i Note 20 ultra 


Moji neki utisci o mobitelima i nedostatak na pojedinom mobitelu
-Note 20 nema točno definiran koji je gorilla glass gore

- Oba modela podržavaju 45w punjač (a u kutiji se dobije 25w)
- Note 20 nema 120 hz ekran, dok ga Note 20 ultra ima, ali 120hz se nemoze koristit u qhd rezoluciji (wtf Samsung?!? )
- Note 20 ima plastični stražnji dio (što je po meni za mobitel od cca 1000 eura presmješno za "premium" mobitel te klase)
- I ono najgore, exynos u oba modela za globalno tržište...

Inace nisam fan Samsunga što se tiče mobitela, al volim popratit dešavanja na sceni što se tiče mobilnih uređaja..
Da li po vama ti mobiteli vrijede preko 1000e? 


 Koji vrijedi? Potrosacka elektronika koju koristiti kao i prije 5 godina i koja za godinu dana je zastarila. Evo ja imam Note 8 i ne vidim sta propustam sa novijim modelima. Upravo gledam sta bih sad uzeo jer mi je dosadio i ne mogu opravdati bilo kakvu doplatu za bilo koji model. Ne dobijem nista.....

Cryogenic čet 6.8.2020 08:19
sseennoonn kaže...
Horatio_Hornblower kaže...

Suluda cijena...  Eto...  Sto to taj note nudi da nemože neki mobitel od 2000kn.... Ali ja sam laik.... 

 ovakva usporedba ti je ista kao i da kažeš ,čemu bently košta 100k kada za 5000kn možeš kupit opel korsu  i sjest u nju i dovesti se od točke A do točke B . 

Mislim da nisi pogledao specifikacije Note 20, 1080p display, 60 hz, plastični back cover, Exynos chip??? preskupo, već duže postoje jeftiniji mobiteli koji nude više. Samsung si može dopustiti i može probati uvaljivati muda po bubrege. Ja sam razočaran Note 20 serijom, najviše izgledom. Izgled kamere odozada je katastrofalan.

snake44 čet 6.8.2020 08:21

Ajde nemojte spamat temu sa time koliko je skup mobitel. Je li skupo? Da je, ako nećeš ne moraš gledat i odi dalje. Kad sam kupovao auto, naravno da nisam ni išao gledat Mercedesa nego odmah nešto što mi je prihvatljivo cjenovno. Tako i ovdje, ako ti je skupo, okreni se i odi gledat neki jeftiniji mobitel.

 

Mene više brine/smeta činjenica da su procesor za američko tržište poboljšali, a mi ćemo dobiti isti procesor sa kojim je S20 serija imala problema (zagrijavanje itd). Al šta je tu je....  Baterija manjeg kapaciteta nego S20 Ultra....navodno da je sve toliko optimizirano (a pogotovo ekran sa varijabilnim refresh rateom) tako da je opravdana baterija. Treba pratiti kada dođu prve user recenzije pa vidjeti usporedbe sa S20. Jako mi je drago bilo vidjeti da su napravili nešto po pitanju sinkronizacije samsung notesa sa onenotem i outlookom što vjerujem da će mnogima koristiti. 

Posmatrač čet 6.8.2020 09:00
snake44 kaže...

Ajde nemojte spamat temu sa time koliko je skup mobitel. Je li skupo? Da je, ako nećeš ne moraš gledat i odi dalje. Kad sam kupovao auto, naravno da nisam ni išao gledat Mercedesa nego odmah nešto što mi je prihvatljivo cjenovno. Tako i ovdje, ako ti je skupo, okreni se i odi gledat neki jeftiniji mobitel.

 

Mene više brine/smeta činjenica da su procesor za američko tržište poboljšali, a mi ćemo dobiti isti procesor sa kojim je S20 serija imala problema (zagrijavanje itd). Al šta je tu je....  Baterija manjeg kapaciteta nego S20 Ultra....navodno da je sve toliko optimizirano (a pogotovo ekran sa varijabilnim refresh rateom) tako da je opravdana baterija. Treba pratiti kada dođu prve user recenzije pa vidjeti usporedbe sa S20. Jako mi je drago bilo vidjeti da su napravili nešto po pitanju sinkronizacije samsung notesa sa onenotem i outlookom što vjerujem da će mnogima koristiti. 

 Tema je Note 20. Cijena je sastavni dio mobitela. Da kosta 500 EUR svi bi ga hvalili na sva usta tako da pricati o telefonu a ne pricati o cijeni istog je blesavo....

3dfx čet 6.8.2020 12:01

blesavo je gledati cijenu kao mjerilo vrijednosti necega, cijena je jednostavno oznaka trzisnog pozicioniranja proizvoda a ne koliko nesto vrijedi.

 

za note seriju je cijena u skladu sa trzisnom pozicijom Note serije, i odnosom na konkurenciju u istom segmentu, da li su fulali pokazat ce vrijeme

 

bilo to nekome previse ili ne, je njegova stvar i apsolutno njegovo nebitno misljenje, kao i uvijek kada je u pitanju vrijednost necega

 

trziste ce odrediti, kao i uvijek do sada, kakva cijena treba biti

 

inace je samsung poznat po brutalnoj deprecijaciji uredaja, za 3-4 mjeseca pada im vrijednost ekstremno 

 

 

Posmatrač čet 6.8.2020 12:04
3dfx kaže...

blesavo je gledati cijenu kao mjerilo vrijednosti necega, cijena je jednostavno oznaka trzisnog pozicioniranja proizvoda a ne koliko nesto vrijedi.

 

za note seriju je cijena u skladu sa trzisnom pozicijom Note serije, i odnosom na konkurenciju u istom segmentu, da li su fulali pokazat ce vrijeme

 

bilo to nekome previse ili ne, je njegova stvar i apsolutno njegovo nebitno misljenje, kao i uvijek kada je u pitanju vrijednost necega

 

trziste ce odrediti, kao i uvijek do sada, kakva cijena treba biti

 

inace je samsung poznat po brutalnoj deprecijaciji uredaja, za 3-4 mjeseca pada im vrijednost ekstremno 

 

 

 Moram priznati da ne razumijem ovu recenicu....

Cijena je vrijednost necega po procjeni prodavca....

Kupac se moze ali i ne mora sloziti sa njom....

LukaSokol1 čet 6.8.2020 15:16
Oldy kaže...
Za crno bijela sranja od nokia komunikatora i sličnih skupih crno bijelih nokia ili ne znam ni ja kojih ste mogli davati te novce, a sada vam je nekima jadnima to postalo skupo.

Je li vas netko tjera to kupovati? Ne, ne tjera vas nitko baš kao ni onda što vas nije tjerao.
Btw.
Dobra vijest je što će od notea 20 samsung davati 3 update-a os-a čini se da idu unazad od serije s10.... pa na ovamo. Znači serije s10, n10, s20, n20.....

https://www.google.com/amp/s/www.androidauthority.com/samsung-galaxy-note-20-updates-schedule-1145034/amp/

 
Prijatelju, ovo je forum, sloboda govora
Rasprava se vodi o karakteristikama mobitela, a ne o tome tko ce sta kupit itd
Rasprava je striktno o karatkeristikama moba, nista drugo 
Lp

Posmatrač čet 6.8.2020 23:20
Oldy kaže...
Nije istina. Rasprava se taj tren vodila o cijenama.

 A cijena nije karakteristika mobitela? Imas isto misljenje o mobitelu bez obzira kostao on 100 EUR ili 1000 EUR? Ovdje dolaze potencijalni kupci i konzumenti te potrosacke elektronike a ne razvojni inzenjeri.....