Samsung

Samsung Galaxy Note 10/10+ [Rasprava]

zagi_84 sub 16.5.2020 11:42

Dali je netko tko je dobio UI 2.1 isprobao ovu deep sleeping apps opciju, znači skroz ubija aplikaciju, kao da je niti nema na uređaju ako sam dobro shvatio, i dali mu se to odrazilo općenito na trajanje baterije?

jopis ned 17.5.2020 11:57
Sil kaže...
Ne. OneUI 2.1 radi odlično. Nisam primijetio nikakve probleme o kojima pričaš. Inače, kad nema previše prometa na nekoj temi o uređajima, znaš ili da je uređaj odličan ili ga zaista malo ljudi ima. Ljudi se na forumu uglavnom žale... Ovaj Note je jedan od najboljih mobitela što sam imao. Ima par sitnih mana ali to je više uzrokovano dizajnom. Recimo smeta me edge kad olovkom pokušavam uhvatiti screenshot dijela sadržaja... Fingerprint nije neka sreća ali razumijem želju da se stavi ispod zaslona u trenutku izlaska. I možda da je kamera malo brža što se AI tiče u nekim situacijama. Osim toga, ništa mi ne pada trenutno na pamet.

 Ja od prvog mobitela sa čitačem otiska prsta imam problema jer radim s drvetom pa su mi jagodice stalno 'pobrušene', ali sam na prethodnom mobu skontao da ga samo treba 'zajebat' (xiaomi a3, isto je čitač ispod stakla naprijed), pa tako i na ovom note-u sada radi bez problema.

Dakle, meni nijednom nije zakazao sa očitavanjem u roku desetinke sekunde, otkad sam pobrisao sve prste spremljene, i sve snimio ponovo ali iz nekih bolesnih kuteva, treba ga držat taman toliko da ne izbacuje upozorenje da nije cijeli prst preko skenera. Ja sam do sad skenirao onako kako je mob tražio da postavim prst, kad sam prvi put odskenirao po svom, iz logičnijih položaja kojima držim mob kad otključavam, nijednom nije neočitao.

Sil pon 25.5.2020 22:49

Za sad je najvjerojatnije da će imati nekakav varijabilni refresh rate do 120Hz da se popravi autonomija. Ovi renderi što su se pojavili zadnjih dana mi se baš i ne sviđaju previše. Modul kamere izgleda kao na S20 modelima. Dobra stvar je što će vjerojatno smanjiti edge zaslon u većoj mjeri. Priča se i o novom Exynosu 992 za naše tržište. Note kao Note. Bit će to dobar uređaj po svemu sudeći.

Hacker002 čet 25.6.2020 10:15

Idle battery drain je nevjerojatan, N10, HT, update zadnja verzija. Nekidan ga skinem s punjača u 11 navečer sa 100%, probudim se za posao ujutro u 5:00 i imam 88%! A spojen na WiFi cijelu noć i nije taknut! Baterija je stvarno katastrofa i to mi je jedini minus ovog mobitela.

Hacker002 pet 26.6.2020 17:27

Aplikacije svedene na minimalnu razinu, optimiziran najviše što može biti da normalno funkcioniraju aplikacije, AOD isključen osim kada imam kakvu obavijest, a tada ih nisam imao. Prije mjesec, dva mi je trošio oko 1-1,5% po satu u standby-u, ali sada 12% u 6 sati je stvarno abnormalno.

Općenito je baterija na ne-plus verziji katastrofa, uz nekakv light to medium use jedva doživi večer, i to se moram poslijepodne kontrolirati i paziti koliko sam na njemu.

neoavc pet 26.6.2020 19:47
Hacker002 kaže...

Aplikacije svedene na minimalnu razinu, optimiziran najviše što može biti da normalno funkcioniraju aplikacije, AOD isključen osim kada imam kakvu obavijest, a tada ih nisam imao. Prije mjesec, dva mi je trošio oko 1-1,5% po satu u standby-u, ali sada 12% u 6 sati je stvarno abnormalno.

Općenito je baterija na ne-plus verziji katastrofa, uz nekakv light to medium use jedva doživi večer, i to se moram poslijepodne kontrolirati i paziti koliko sam na njemu.

  

Gale92 čet 30.7.2020 10:53

Pozdrav ekipa

 

Pošto imam iPhone 8 Plus a nakon 2 i pol godine polako me počinje napuštat gledao sam uzet Galaxy Note 10+ (da budem iskren moja bolja polovica me nekako "nagovorila") jer ona ima Note 9...

 

Zanima me dali se "isplati" uzet Note 10 s obzirom da ide uskoro predstavljanje Note 20 a on će biti "preskup"...

 

Odnosno dali ima neke razlike između Note 10 i 20 (osim naravno Kamere, Zaslona itd)..... jednostavno dali je Note 10 "Još uvjek dobar Phablet"

 

Hvala svima na odgovorima...

R36 čet 30.7.2020 13:29
Gale92 kaže...

Pozdrav ekipa

 

Pošto imam iPhone 8 Plus a nakon 2 i pol godine polako me počinje napuštat gledao sam uzet Galaxy Note 10+ (da budem iskren moja bolja polovica me nekako "nagovorila") jer ona ima Note 9...

 

Zanima me dali se "isplati" uzet Note 10 s obzirom da ide uskoro predstavljanje Note 20 a on će biti "preskup"...

 

Odnosno dali ima neke razlike između Note 10 i 20 (osim naravno Kamere, Zaslona itd)..... jednostavno dali je Note 10 "Još uvjek dobar Phablet"

 

Hvala svima na odgovorima...

A nes ti razlike između Note 9 i Note 10. I jedan i drugi imam u obitelji., kao i IPhone 11.Ma kakav Note 20 i 1399 eura..., rade onda uzmi S20+., cijene su im pale. 

 

Ali moja preporuka - drži se ti Iphonea...

 

Uzmi se 11 ili 11 Pro u uživaj.

pasko ned 9.8.2020 11:15
Gale92 kaže...

Pozdrav ekipa

 

Pošto imam iPhone 8 Plus a nakon 2 i pol godine polako me počinje napuštat gledao sam uzet Galaxy Note 10+ (da budem iskren moja bolja polovica me nekako "nagovorila") jer ona ima Note 9...

 

Zanima me dali se "isplati" uzet Note 10 s obzirom da ide uskoro predstavljanje Note 20 a on će biti "preskup"...

 

Odnosno dali ima neke razlike između Note 10 i 20 (osim naravno Kamere, Zaslona itd)..... jednostavno dali je Note 10 "Još uvjek dobar Phablet"

 

Hvala svima na odgovorima...

 ne uzimaj iphone kupi note 10 + vrhunski mobitel

vec evo kod mene od 10 mjeseca prosle godine

sve top od kamere baterije olovkice

ne isplati se no20 ultra pre skupo

Sil uto 11.8.2020 13:44

Nakon Note 8, 9 i 10, i povremenih izleta na LCD iPhone, sad sam na iPhone XS Max i mogu reći da je ovaj mobitel još uvijek dobar za 2020. Tako da ako si navikao na iPhone, nedostajati će ti neke stvari na Note bez obzira što se radi o jednom od najboljih Android uređaja.

Gale92 sri 12.8.2020 07:30
Sil kaže...
Nakon Note 8, 9 i 10, i povremenih izleta na LCD iPhone, sad sam na iPhone XS Max i mogu reći da je ovaj mobitel još uvijek dobar za 2020. Tako da ako si navikao na iPhone, nedostajati će ti neke stvari na Note bez obzira što se radi o jednom od najboljih Android uređaja.

 Nakon "mnogo" istraživanja" i razmišljanja uzeo sam Galaxy S20+

R36 sri 12.8.2020 09:52
Gale92 kaže...
Sil kaže...
Nakon Note 8, 9 i 10, i povremenih izleta na LCD iPhone, sad sam na iPhone XS Max i mogu reći da je ovaj mobitel još uvijek dobar za 2020. Tako da ako si navikao na iPhone, nedostajati će ti neke stvari na Note bez obzira što se radi o jednom od najboljih Android uređaja.

 Nakon "mnogo" istraživanja" i razmišljanja uzeo sam Galaxy S20+

  S20+ , očito nisi pročitao temu o S20 seriji.

Hacker002 kaže...

Od svih si izabrao najgori

 To ti je tako u životu. Najčešće ti koji pitaju šta kupit i sl... izaberu na kraju sami najgore. Ali sam pao, sam se udario.

3dfx sri 12.8.2020 11:45
Gale92 kaže...
Sil kaže...
Nakon Note 8, 9 i 10, i povremenih izleta na LCD iPhone, sad sam na iPhone XS Max i mogu reći da je ovaj mobitel još uvijek dobar za 2020. Tako da ako si navikao na iPhone, nedostajati će ti neke stvari na Note bez obzira što se radi o jednom od najboljih Android uređaja.

 Nakon "mnogo" istraživanja" i razmišljanja uzeo sam Galaxy S20+

odlican izbor, Note nema smisla kupovati ako ne planirat iskoristi Spen do maksimuma

 

A S20+ je najbolje od S20 trojca

 

Uzivaj

R36 sri 12.8.2020 12:29
3dfx kaže...
Gale92 kaže...
Sil kaže...
Nakon Note 8, 9 i 10, i povremenih izleta na LCD iPhone, sad sam na iPhone XS Max i mogu reći da je ovaj mobitel još uvijek dobar za 2020. Tako da ako si navikao na iPhone, nedostajati će ti neke stvari na Note bez obzira što se radi o jednom od najboljih Android uređaja.

 Nakon "mnogo" istraživanja" i razmišljanja uzeo sam Galaxy S20+

odlican izbor, Note nema smisla kupovati ako ne planirat iskoristi Spen do maksimuma

 

A S20+ je najbolje od S20 trojca

 

Uzivaj

 S20+ je najbolji pogotovo u zimskim uvjetima.

digitall sri 12.8.2020 12:48
3dfx kaže...
Gale92 kaže...
Sil kaže...
Nakon Note 8, 9 i 10, i povremenih izleta na LCD iPhone, sad sam na iPhone XS Max i mogu reći da je ovaj mobitel još uvijek dobar za 2020. Tako da ako si navikao na iPhone, nedostajati će ti neke stvari na Note bez obzira što se radi o jednom od najboljih Android uređaja.

 Nakon "mnogo" istraživanja" i razmišljanja uzeo sam Galaxy S20+

odlican izbor, Note nema smisla kupovati ako ne planirat iskoristi Spen do maksimuma

 

A S20+ je najbolje od S20 trojca

 

Uzivaj

 i ja sam u istoj dilemi, note10+ ili s20+ (za istu cijenu), jer s20 mi je premali ekran, ultra je fail, a najbitnija mi je kamera i sto vise hz na ekranu.. gledajući sve te usporedbe s20+ je nešto malo bolji u kameri, a veličina ekrana je gotovo ista kao note10+

drugo je manje više isto, jedino spen koji mi nije presudan..

 

inače imam p30pro koji radi bez najmanje greške od prvog dana, ali eto dosadno mi pa bi malo nešto drugo, pa mogućnosti s malo većim ekranom i više hz, ali da kamera nije lošija od p30p, i da baterija nije baš osjetno lošija od p30p

 

vidim da se piše o zagrijavanju s20+, pa ne znam da li je to tako samo od sebe ili prilikom igranja igara koje ne igram niti me zanimaju

 

edit: još jedna stvar koja mi se više sviđa na s20+ je manja zakrivljenost ekrana