Samsung

Samsung Galaxy Note 10/10+ [Rasprava]

Gale92 pon 5.8.2019 12:10

Pošto je još ostalo nekoliko dana do predstavljanja idućeg phableta iz Samsunga, odlučio sam otvoriti temu gdje ćemo za sada pričati o onome što će Galaxy Note 10/10+ donositi. Dok nakon predstavljanja tema će služiti za sve promleme, upite pohvale i naravno kritie Samsung Galaxy Note 10/10+, nasljednika sada još uvijek aktualnog Galaxy Note 9 modela.

 

Pa navalite

 

Cijena, dolazak, mogućnosti i značajke

 

GSM Arena: Galaxy Note 10/Galaxy Note 10+

 

Video

cesnjovka pon 5.8.2019 12:14

Ja ga planiram svakako nabavljat.

Naravno ne odmah po izlasku i po full cijeni, nego napravit upgrade sa odličnog Note 9 kojeg planiram bar još jednu godinu koristit.

Dok malo nepadne cijena Noteu 10+. Ovom 10+ po izlasku predviđam cijenu tu kod nas 9999kn možda koju kunicu i više 

PlayMaker10 pon 5.8.2019 20:21
zuper kaže...
RIP 3,5mm jack. Bar time se Samsung isticao od konkurencije, a sad i ovim potezom se uklopio u blijedilo

 Manje će luđaka (nadam se) bit po cesti koji ko muhe bez glave sa slušalicama hodaju, prelaze cestu bez gledanja i tako dalje, možda će više njih koji se znaju u busu pričat a ne nabit slušalice i buljit u točku i slušat muziku koju kasnije opet kući slušaju. čast izuzecima koji slušalice koriste poslovno ali ne sumnjam da će se takvi snać.

Capture pon 5.8.2019 22:18

Ističe mi ugovor pa ću uzet Note 10+ jer ne vidim što bi drugo bilo dostojnija zamjena za Note 8. Odličan dizajn, memorija, ekran i naravno S-pen koji je meni nezamjenjiv. Nedostatak headphone jacka mi neće biti problem jer imam BT slušalice koje koristim, a u paketu dolazi i dongle pa se može staviti i na žičane i ne vidim problema u tome. Meni se kao jedini problem čini kamera jer su veliki upgrade najavili tek za S11 i to je jedina stvar koja me ozbiljno kopke iako je za moje potrebe odlična i ova na Noteu 8.

digitall sri 7.8.2019 23:15

stroj, ali ocekivao sam vise za tu lovu..

 

glavna kamera opet senzor iste (male) velicine vec godinama.. pomak u kvaliteti fotki ce opet biti mizeran https://www.gsmarena.com/huawei_mate_30_pro_will_have_two_large_40mp_sensors_on_the_back-news-38512.php

 

zoom opet samo 2x opticki, wide leca opet nema autofocus kao huawei pa nista od super macro.. izbacen 3.5 jack.. brzi punjac se prodaje odvojeno (opet moram spomenuti huawei koji to daje i od kojeg je kopiran straznji dizajn i broj kamera i tof senzor)...

 

sve u svemu nista specijalno, mislim da je isplativije uzeti s10+ (ili note9) ako netko olovku ne koristi previse.. inace ta olovka ga izdvaja od svih ostalih i stvarno ima mogucnosti kao ni jedan mob..

cesnjovka sri 7.8.2019 23:32

hmm... sad kad sam i ja vidio uživo predstavljanje ovih Note 10 i plus nekako mi nije neka velika priša  da pravim upgrade sa sadašnjeg Notea 9 kojeg koristim na ovaj model možda ipak pričekat 11  🤔

Da se razumijemo odlična su oba ali smatram da ko ima 9etku nije žurbe odmah ići na 10etku....

R36 čet 8.8.2019 00:34

Očito je da se Samsung pogubio i da mu jednostavno fali inovacija. Čini mi se da je u fazi konsolidacije.

 

Ne znam uopće šta bi rekao. U jednu ruku mi je žao Samsunga jer volim kad postoji zdrava konkurencija...

 

Kameru neću spominjat jer nema smisla.

 

Note 9 postaje odlična kupnja ako je nekom bitan Spen...

3dfx čet 8.8.2019 08:01

Ovo je za sada najveci fail godine.

 

Nisam toliko razocaran Note serijom, jer mi je S serija segment koji kupujem, razocaran sam izbacivanjem 3.5mm utora i kapacitetom baterije.

 

Note je bio strojcina, a sada je postao smijurija za previse para, S10+ sa Dexom i olovkom kosta manje a nudi vise, prvi puta da je to slucaj

 

ne svida mi se ovo micanje utora za slusalice nikako, nakon toliko truda i reklamiranja kao prednost nad konkurencijom, sada i oni postaju ovce, bit ce da je marza pala na telefonima, pa ce se trebati zaradivati na slusalicama

 

ako je ovo najava da ce i S serija u buducnosti dolaziti bez 3.5mm, S10 odlazi u povijest kao zadnji Samsung flagship sa 3.5mm utorom

 

Tko je jos ostao od proizvodaca da ima 3.5mm na top modelima, Xiaomi i to je to?

 

I dalje nam trpaju po istoj cijenu svoj jad od Exynosa umjesto Snapdragona 

 

Hornet_93 čet 8.8.2019 08:20

Rade flagship firme i umjesto da ga napucaju, oni ga podjele na "normalni", plus model i nadolazeći 5G model. 3,5mm jack kao ne stane u mob od 16 cm, kamere valjda iste, cijena od 1000+ eura postala default...

Osobno mi je najbolji mobitel sa najboljom kamerom, a Huawei tu rastura trenutno. 

cesnjovka čet 8.8.2019 09:39
R36 kaže...

Mali Note je uređaj za "siromašne"...

 

Stvarno mi je drago što sam uspio ulovit zadnji Note 9 u A1...

 

Note 9 je odličan mob i stvarno nema potrebe razmišljat o 10 plus modelu a pogotovo ne o "običnoj" 10etki.

R36 čet 8.8.2019 09:51
cesnjovka kaže...
R36 kaže...

Mali Note je uređaj za "siromašne"...

 

Stvarno mi je drago što sam uspio ulovit zadnji Note 9 u A1...

 

Note 9 je odličan mob i stvarno nema potrebe razmišljat o 10 plus modelu a pogotovo ne o "običnoj" 10etki.

 Meni je A1 nudi S10e kao zamjenu za Note 9. Skoro sam ih pitao - jeste vi normalni.

 

Sva sreća pa su našli po prodajnim centrima zadnji Note 9.

 

Također kupit Note 10 a ne Note 9 mi nema logočno objašnjenje. Tko je zagrijan za Note liniju, Note 9 mu je bestbuy kupnja.

Capture čet 8.8.2019 10:44

Evo ja ću uzet novi Note, ističe mi ugovor. Još moram odlučit 10 ili 10+. Imam Note 8 i ekran na običnom Noteu 10 je iste veličine, a puno je kompaktniji i to mi djeluje kao velika prednost. Rezoluciju i sad koristim FHD+ i ne vidim probleme s tim. Kamera je svakako napredak s tim da mi je i ova u Noteu 8 odlična pa ni tu nemam problem osim što 10+ ima ToF kameru, ali ne znam objektivno koliko bi mi ona uopće koristila. SD karticu ne koristim ni sad sa 64 Gb memorije, a s 256 Gb memorije suvišno je pričati o tome kao nedostatku. Koristim BT slušalice i jedne žičane na koje ću staviti dongle koji dolazi s uređajem i koji će biti na tim slušalicama koje ionako rijetko koristim. I na kraju dizajn mi je odličan i ne želim mobitel bez S-pena, valjda sam jedan od rijetkih koji ga stvarno koristi. Čekam ponudu od A1 pa ću definitivno odlučiti, a kojiko vidim na Santa Domenici cijene su neočekivano dobre za novi Note.

Zelja čet 8.8.2019 11:22

Glupost.

Stvarno nekako jadno izgleda kamera posred ekrana.12GB RAM-a okej Samsung ali kome treba to?

Pa ko će iskorstiti toliko RAM-a,za gluposti sa olovkom ne marim.

Ukratko rečeno prese...e.

Samsung očito više ne može ići korak sa Huwei P serijom,jer ih očito po ovom modelu kopiraju u svemu.

Za kvalitet kamera i ne znam nisam ni vidio,ali niko me ne može ubjediti da dam 1200 $ za ovaj telefon,jedino da priča umjesto mene pa okej.

I Note 8 imam,upalio sam ga par puta,baterija jedva drži dan i po.

Izbacivanje 3.5mm jack-a okej ako mozemo spojiti slušalice preko USB tip C.

A izbacivanje micro SD utora je minus koji ne mogu oprostiti.

cesnjovka čet 8.8.2019 11:41
Capture kaže...

10+ ima micro SD utor pa nema potrebe za oprostom :). I ne kosta 1200 eura.

 Ja sam svog Note 9 prek njuške platio 2900kn sa osobnim isprobavanjem i preuzimanjem (tražio čovjek 3100)  stanje mu je i onda i sad 10/10.

Kad bi uzimao ovaj Note 10+ to bi sigurno bilo za godinu i koji mjesec kad bi mu cijena pala na meni dohvatljive grane.

 

Capture čet 8.8.2019 11:48
cesnjovka kaže...
Capture kaže...

10+ ima micro SD utor pa nema potrebe za oprostom :). I ne kosta 1200 eura.

 Ja sam svog Note 9 prek njuške platio 2900kn sa osobnim isprobavanjem i preuzimanjem (tražio čovjek 3100)  stanje mu je i onda i sad 10/10.

Kad bi uzimao ovaj Note 10+ to bi sigurno bilo za godinu i koji mjesec kad bi mu cijena pala na meni dohvtaljive grane.

 

 

Tako je sa svakim novim flagshipom dosad bilo i vjerojatno će bit. 

3dfx čet 8.8.2019 14:06

cek cek, sad sam tek skuzio da su i rezu smanjili, unfakingbelivable

 

nema nista protiv FHD+ rezolucija, dapace ne smetaju mi, ali Note serija je "cream of the crop" i umjesto 1440 na 10 i 4k na 10+, oni se odluce za FHD+ 

 

jeste vidjeli objasnjenje za micanje 3.5mm utora:

 

"getting rid of the jack meant the batteries in the phones got bigger by 100 mAh, because of the reclaimed space inside. So the Note10 would've only shipped with a 3,400 mAh cell had the jack been in, while the Note10+ would've had to make do with 4,200.

Next up, the removal of the jack made it possible to improve the haptic vibration system in the Note10 and Note10+, by essentially filling the hole that would've been necessary to fit the headphone port."