Samsung

Problem sa matičnom pločom mobitela Galaxy S3

Alfa17 pet 8.11.2019 12:58

Kad upalim mobitel pojavi se na displeju,

Device memory damaged
The data partition has been corrupted. You need to reset your device to factory defaults. This will erase all your data

Pokušao sam da vratim na fabričke postavke ali bez uspjeha. Pojavi se slika Androida sa trokutom i usklicnikom da bi se nakon par sekunde resetovao i ponovo dosao na ispis koji je naveden. Mnogi su mi rekli da je otišla matična ploča mobitela, ako je tacno.Po meni kad ode maticna mobitel ne bi se mogao upaliti, puniti, na displjeju ne bi bilo nista.Da li se inace ona moze popraviti, tj. da li ima uopste elektronicara koji se bave popravkama same elektronike. Model SGH-1747M je Americki i tesko da mogu doci do ispravne ploce.

Alfa17 pet 8.11.2019 20:21

Kako da da udjem kad pokusam da resetujem na fabricke postavke pojavi se tekst sa sitnim slovima u gornjem dijelu i srednja slika koju sam postavio u poruci.Tako traje par sekundi i telefon se sam resetuje na pocetak, na poruku:

Device memory damaged
The data partition has been corrupted. You need to reset your device to factory defaults. This will erase all your data

Ako drzim power tipku ,donju u sredini i za pojacavanje tona ( kao kad smanjujem ton) pojavi se prva slika gdje pise da za nastavak pritisnem kao da zelim pojacati ton, tad dobijem trecu sliku gdje stoji Downloading I do not turn off target!! a u gornjem lijevom uglu sitnim slovima ispisano

ODIN MODE
PRODUCT NAME: SGH-1747M
CURRENT BINARY: SAMSUNGOFFICIAL
QUALCOMM SECUREBOOT: ENABLE
WARRANTY BIT: 0
BOOTLOADER RP SWREV: 2

Mozes li mi objasniti sta tacno da uradim. Da li mozda trebam spojiti telefon na racunar.

fer-de-lance pet 8.11.2019 20:40

Trebalo bi s tipkom gore i power i home zajedno, pa onda power pustiš kad se resetira telefon prvi put, pa bi trebao ući u recovery, premda po ovome tvome zvuči da si tak radio:

First, turn your Galaxy S3 off. Now, press and hold the Volume Up, Power and Home buttons until you see the Samsung screen. Release the Power button but continue to press Home and Volume Up until you are brought to the stock recovery mode on the Galaxy S3. 

 

A ako neće, onda spoji na računalo i prek odina flashaj firmware:

https://www.technobezz.com/flash-stock-rom-via-odin-samsung-galaxy-s3/

 

 

Alfa17 sub 9.11.2019 09:50

Ne mogu da nadjem md5 file da bi ga skinuo.Nasao sam na jednom mjestu ali pise da je za GT-Indija.Sad ne znam da trebam skinuti za ovu svoju americku verziju i gdje., Na stranici koju si mi poslao ima da se skine ali kad kliknem nece da mi otvori.

Alfa17 sub 9.11.2019 18:52

Vjerovatno sam malo-vise dosadan ali ti se fer-de-lence puno zahvaljujem sto mi svojim savjetima zelis pomoci da osposobim mobitel. Ja sam skinuo Odin i Samsung USB drajver ali firmware koji trebam da skinem tj. koje zemlje.Da li treba po porjeklu mobitela, a to je Amerika, ili svoje zemlje. Ameriku doduse nisam ni nasao.Nema je na spisku. Da se nije ovo desilo vjerovano se ne bi toliko interesovao ili da su strucnjaci pod navodima kojim sam nosio na popravak znali uraditi.Samo su rekli ploca otisla..Posto se bavim informatikom, znam da kad maticna ili memorija u racunaru ode na monitoru nema nikakve slike. Po meni je mobitel jedna vrsta kompjutera. Mozda grijesim. Jos jednom ti se mnogo zahvaljujem.

keks99 ned 10.11.2019 12:02

Moze biti da je maticna otisla tj memorija samo i ako je to onda moras uraditi novi sistem taj skinuti i flesati preko odina. Vazno je da bude za tvoj model telefona taj I747 kako vec ide a zemlja nije bitna. I nemoj skidati firmeare neke zemlje koja u nazivu ima nekog opwratera, nego samo cisti firmware npr germany ili bez ono vodafone, orange, telecom, bhtelkom u nastavku jer tako dobijas neke njihove aplikacije na telefonu instalirane koje samo smetaju i usporavaju tel. E ako to i prodje a mozda i nece proci, i ako ga upalis ako je otisla memorija ram ili skladistena, desavace ti se crash aplikacija cesto. Moze rsditi dav dva mozda a mozda i rpije pocne da se kresuju aplikacije, e tad ti je do memorije crkla i ne vjerujem da se moze popraviti osim zamjene maticne ploce. Ja sam imao tu maticnu cak je imam ja mislim i sad kuci ali je crkla jer sam je ubacio na s3 koji nije bio taj model nego nas plus i displej nike bio isti pa je radilo dan dva i crkla. A da skines brzo posto ti sjatovi sporo skidsju ima program samfirm se zove pa ga nadji na google i udji na xda forum link koji izbaci odatle skinj i imas dole u opisu jos nesto da skines da bi radio program; mozda cc+ 2012 x64 x86 ili nesto drugo ne sjecam se. I preko tog ce brzo skinuti ili preko sajta koji imas onde u toj istoj temi na xda fwtool tako ensto se zove sajt. Samfirm skida direktno sa sammobile u punoj brzini iako su ga prestali razvijat, meni uvek radi kada trebam nesto skinuti.  

Alfa17 pon 11.11.2019 22:15

Sve sam pokusao a i kolega koji se vise bavi mobitelima. Meni je izgleda otisla interne memorija. Ne moze se usnimiti sistem. Ostala je mogucnost zamjene citave ploce ili memoriskog cipa na ploci. Plocu tesko da cu naci a ne znam ko bi zamjenio cip interne memorije, ako je moguce. Mislim da trece mogucnosti nema.