Samogradnja - općenito

Filter prašine za kućišta?

razer1911 sri 27.1.2010 22:13
Comfort kaže...

negdje sam pročiao da to postoji pa me zanima agdje se to može nabaviti ? hvala puno

ma kakvi filteri,kakva prasina uvati se jedanput mjesecno i ocisti komp neces imat problema a ako to nemozes onda nemoj ni imat kompjuter.

dokly sub 6.2.2010 18:43
razer1911 kaže...
Comfort kaže...

negdje sam pročiao da to postoji pa me zanima agdje se to može nabaviti ? hvala puno

ma kakvi filteri,kakva prasina uvati se jedanput mjesecno i ocisti komp neces imat problema a ako to nemozes onda nemoj ni imat kompjuter.

potpis.. nema mi veceg gusta sve rastavit ocistit malo poslozit i onda svaki put molit boga da upali.. hehehe Belji se

MrBlc sub 6.2.2010 18:58

Ja sam ma prednju masku izrezao otvor i plastikom zalijepio komad tkanine, a na bočni usis prema procesoru sam stavio filter iz Linksa. Svaka 2-3 tjedna filtere samo malo prstom tresnem, a povremeno ih usisam. Komp tako može raditi i do 2-3 godine bez čišćenja (iako bi u međuvremenu bilo pametno pastu promijenit).

givooo ned 4.11.2012 16:28

Intresira me dal se mogu ovi filteri za ventilator mogu staviti izvana kućišta iako nema ventilatora na tom prostoru (na otvor za ventilatore na bočnoj stranici) ?

Stvar je u tome da novi komp ima garancijske nalje straga pa ih ne bi htio radi sitnice skidati...

 

Ovakva mi je bočna stranica i ti ventilatori nisu ugrađeni pa bih htio popunit prostor jer je prostorija ko kojoj se koristi komp poprilično prašnjava.

http://traficantesdehardware.com/images/reviews/cajas/Scythe-Gekkou/013.jpg

Tiby ned 4.11.2012 16:32
givooo kaže...

Intresira me dal se mogu ovi filteri za ventilator mogu staviti izvana kućišta iako nema ventilatora na tom prostoru (na otvor za ventilatore na bočnoj stranici) ?

Stvar je u tome da novi komp ima garancijske nalje straga pa ih ne bi htio radi sitnice skidati...

 

  Oni se i montiraju s vanjske strane kako vent ne bi uvlačio prašinu...

givooo ned 4.11.2012 16:45

Odlično, nisam bio siguran jel se možda montiraju iznutra kućišta pa onda tek ventilator...

 

samo ne znam da li ću ove iz linksa moći zakačiti izvana jer nema ventilatora na tom polju stranice kućišta, ne znam dal vijci idu u kućište ventilatora ili kako već ?

situacija je točno kao na slici u mom prethodnom postu...

 

Ove filtere bih ugradio:

 

http://www.links.hr/?naziv=filter-protiv-prasine-sharkoon-za-ventilator-120mm-aluminijski&option=artikl&id_kategorija=05265014&id_artikl=052.650.147

http://www.links.hr/?naziv=filter-protiv-prasine-scythe-za-ventilator-120mm&option=artikl&id_kategorija=05265014&id_artikl=052.650.209

Tiby ned 4.11.2012 17:17
givooo kaže...

Ventilatori na tom bočnom polju mi stvarno ne trebaju jer imam već dva tvornička iznutra , tako ću samo prikačiti ove na stranicu kućišta izvana.

 

Da li bi se ti isti filteri mogli zakačit i na stražnju stranicu kućišta, iza ventilatora ?

Ne vidim neke utore za vijke i slično :/

 

  Hmmm filter za prašinu se stavlja samo na mjesta gdje ventilator uvlači zrak u kućište.

Zašto bi pobogu stavljao na zadnju stranu, taj vent puše prema van tj. izbacuje topli zrak iz kućišta.

Promster sub 4.1.2020 17:02

Tražim filter prašine za svoje kućište, pošto Meshify ima debelu spužvu koja je dosta restriktivna kaj se tiče airflowa. Bez nje su puno bolje temperature, ali i bome prašina ulazi puno više.

 

Našao sam OVO, mislio sam uzeti 3 komada, pošto imam 3 venta s prednje strane. No zanima me koliko je to propusno, da ne bude još veći choke od spužve...Na slikama se ne vidi puno, ima li tko iskustva?

Posmatrač sub 19.2.2022 11:27
tintin kaže...
Jesi kupio ove filter ?
Tražim nešto slično pa ako su dobri da ih kupim.

 Neces bog zna sta postici. Samo ce se brzo zacepiti i smanjiti protok zraka pa ce ti postati veci problem nego prasina unutar kucista a i prasina ne ulazi samo na te otvore vec i na spojeve... Cesce produvaj kompresorom i miran.....

picajzla0707 sub 19.2.2022 11:48
Posmatrač kaže...

 Neces bog zna sta postici. Samo ce se brzo zacepiti i smanjiti protok zraka pa ce ti postati veci problem nego prasina unutar kucista a i prasina ne ulazi samo na te otvore vec i na spojeve... Cesce produvaj kompresorom i miran.....

 neznam kako neće ništa postići, kod mene su isto ovi spužva filteri i kućište čistim jednom u par godina, nema prašine osim onog posve tankog sloja fine prašine na vodoravnim površinama koju izmetem četkicom

a filtere svakih par mjeseci istuširam ili usisam i voila, a tako se mogu oprat i oni manje restriktivni filteri što imaju samo tanku mrežicu

u grafi i na hladnjaku od procesora nemam prašine otkako sam uzeo to fractal kućište, dakle već 7-8 godina, a kamo li da se nakupljaju tepisoni od prešane prašine kako je prije znalo biti

 

tintin kaže...
Jesi kupio ove filter ?
Tražim nešto slično pa ako su dobri da ih kupim.

 evo ti nešto za primjer - link, koliko mi se čini - izgledaju da nisu spužva nego mrežica

slično takvo što možeš potražiti na ebay ili drugim web shopovima