Razni softverski problemi

LG smart tv sinkronizacija titlova

Udes pet 6.8.2021 12:12

Pozdrav,

 

Imam smart tv LG 50UK6300MLB koji koristi WEB OS.

 

Opis problema:

Kada skidam filmove sa neta na externi HDD provjeravam titlove na kompu u GOM playeru odgovaraju li. Kada ukopčam isti disk u TV i pokrenem isti film kroz njegovu nativnu aplikaciju za videozapise, titlovi se svako nekoliko dodatno odgode.

Dakle na početku u prvih par scena pričanja nekada ipak nisu dobro sinkani titlovi sa slikom pa u postavkama titlova podesim titlove na npr. -8,5 sekundi. Nakon par scena, titlovi opet nisu u sinku i tako u nedogled. To mi se redovito događa sa više filmova, dakle nije specifična situacija.

 

Trenutno se radi o MP4 zapisu a kako koristim Netflix, nisam do sada puštao filmove sa externog diska.

 

Probao sam instalirati drugi player video zapisa za LG-ev WEB OS no sve što pronalazim su aplikacije tipa Netflix ili IPTV koji puštaju svoju bazu videa a ne da može reproducirati file sa diska.

 

 

Imate li kakav savjet prije nego krenem u instalaciju Plex-a radi 2 filma?

 

 

 

tutanjkamen pet 6.8.2021 13:02
Udes kaže...

Pozdrav,

 

Imam smart tv LG 50UK6300MLB koji koristi WEB OS.

 

Opis problema:

Kada skidam filmove sa neta na externi HDD provjeravam titlove na kompu u GOM playeru odgovaraju li. Kada ukopčam isti disk u TV i pokrenem isti film kroz njegovu nativnu aplikaciju za videozapise, titlovi se svako nekoliko dodatno odgode.

Dakle na početku u prvih par scena pričanja nekada ipak nisu dobro sinkani titlovi sa slikom pa u postavkama titlova podesim titlove na npr. -8,5 sekundi. Nakon par scena, titlovi opet nisu u sinku i tako u nedogled. To mi se redovito događa sa više filmova, dakle nije specifična situacija.

 

Trenutno se radi o MP4 zapisu a kako koristim Netflix, nisam do sada puštao filmove sa externog diska.

 

Probao sam instalirati drugi player video zapisa za LG-ev WEB OS no sve što pronalazim su aplikacije tipa Netflix ili IPTV koji puštaju svoju bazu videa a ne da može reproducirati file sa diska.

 

 

Imate li kakav savjet prije nego krenem u instalaciju Plex-a radi 2 filma?

 

 

 

Dogadja li to na svim filmovima ili samo nekim?

Ako je samo na nekim onda je problem u titlovima pa probaj naci drugi titl

 

error_666 pet 6.8.2021 14:28

što se media playera tiče, ne može se skinuti drugi, po meni nije ni potreban jer je ugrađeni više nego dobar.
To je vj do titla, imam LG i pogledao sam na stotine filmova i nisam imao problema sa tim, možda svega dva ili tri puta zbog lošeg titla.

ihush pet 6.8.2021 15:04

-titlovi mogu biti u raznim formatima.. lako je s nekim playerom na računalu uskladiti +/- ali n atv-uređajima imaš problem.. odstupanje (broj frameova eu-usa i pogrešan title..) ali možeš konvertirati u 'bolji' format npr subtitle studio i tako eliminiraš promašaj tj prebrojavanje frameova ili konkretan timestamp no to ovisi o playeru-podršci, sub-srt-txt i ostali formati, tj možeš koristiti samo ono što tv-player podržava (dok je usnimavanje u film 'univerzalno' ali rekodiraš i 'kvariš' film.. jer tad tilte više nije subtitle.).

 

ili 'pravi način', skineš 'pravi' odgovarajući subtitle.. obično ima više od jednog.

 

ili kombinacija, uz subeditor 'popraviš' promašaj, tj napraviš subtitle koji će imati pravilan fps-kadar tj ono što na računalu radi player... isti rezultat ako popraviš title..