micr0 ned 29.8.2021 20:38

Pozdrav.

 

Imam jedan cudan problem.

Koristim low-end router > TP Link WR820N V2, i imam očajnu brzinu, na kablu izmjerim  onako kako i treba, e sad to zavisi uglavnom najmanje 10 pa do 12.5Mbit (Kad je STB aktivan), ali na Wi-Fi je granica 9-9.5Mbit, taman da stavim telefon na ruter, nekako mi nema logike, znam da je ovo jeftin ruter ali trebo bi propustiti  gore navedenu brzinu.

 

Torrent je prije isao na 1.3-1.4MB/s, sad kapak 1MB/s i to sretan. Skenirao sam sa Malwarebytesom međutim ništa.... 

Lil Dice ned 29.8.2021 21:15

To je bridge mode? PPPoE konekciju ostvaruješ putem tp-linka ili isp routera? Ako ne onda ga stavi u access point mod i kabel od isp routera uštekaj u lan1. Ali svejedno to su tako malo brzine koje bi trebale na bilo kojim wifi postavkama raditi. Probaj na mobitelu nekom aplikacijom izmjeriti brzinu lan mreže.

micr0 ned 29.8.2021 22:48
Marko :D kaže...

Da li je tako na svim uređajima spojenim preko Wi-Fija?

 Evo ss sa iPhonea 6s, gore iznad je Poco X3 NFC, prije 2 dana sam na ZTE H267N kod prijatelja izvlacio 25/2 Mbit na WiFi(Poco X3 NFC), tu brzinu ima i na kablu. Maloprije sam iskljucio ovaj WR820N, aktiviro ZTE nema šanse, možda bude peak na nešto iznad 10Mbit i vrati.

ihush ned 29.8.2021 22:57

-postavi samo max brzinu koju podržavaju obje strane, npr n, ako ne onda g54 i moraš dobiti oko 30-50mbps.. tj usporedi što imaš na žici.

-ovisno o smetnjama, širinu kanala.. 20-40.. probaj-provjeri.

-obavezno uključi enkripciju (otvorena mreža je tvoja odgovornost za sve što se desi + tko zna tko se može prikvačiti pa i problem brzine)..

-torrent nije dobro mjerilo, uvjek speedtest (može ht-okla..)

 

edit.. tebi je max (na žici 10-12mbps..) nećeš dobiti na wlanu više/jedanko samo manje.. tj wlan uvjek ima nešto gubitka, idealno je jednako..

 

micr0 ned 29.8.2021 23:17
ihush kaže...

-postavi samo max brzinu koju podržavaju obje strane, npr n, ako ne onda g54 i moraš dobiti oko 30-50mbps.. tj usporedi što imaš na žici.

-ovisno o smetnjama, širinu kanala.. 20-40.. probaj-provjeri.

-obavezno uključi enkripciju (otvorena mreža je tvoja odgovornost za sve što se desi + tko zna tko se može prikvačiti pa i problem brzine)..

-torrent nije dobro mjerilo, uvjek speedtest (može ht-okla..)

 

edit.. tebi je max (na žici 10-12mbps..) nećeš dobiti na wlanu više/jedanko samo manje.. tj wlan uvjek ima nešto gubitka, idealno je jednako..

 

 Probao, razlika 0.5Mbit gore dolje, kako-kad...

Enkripcija, pa jedino mečka da se konektuje ona mi je najbliža .

Eh torrent, recimo dobro se sjecam kad iskljucim STB, i kad je torrent dobar imam 1.6MB/s, sad to isto uradim, pa ono udaram se nogom u guzicu ako navučem 1.1MB/s.

 

Sad žica ili bez žice, pa ovako kod prijatelja koji ima paket 25/2 imam tu brzinu i na wifiu i na kablu (ZTE H267N provajderov), na nekom Technicolor 2.4GHz sam cupao 50/40 a tako i na kablu... (Stofa provajder, 50/50 paket, na lanu 50/40, na wifiu isto).

Na kraju krajeva, J mu mater.

Nije nikakva nauka, samo mi živce izvadi... Vama hvala!

AF139 pon 30.8.2021 08:15
micr0 kaže...

Pozdrav.

 

Imam jedan cudan problem.

Koristim low-end router > TP Link WR820N V2, i imam očajnu brzinu, na kablu izmjerim  onako kako i treba, e sad to zavisi uglavnom najmanje 10 pa do 12.5Mbit (Kad je STB aktivan), ali na Wi-Fi je granica 9-9.5Mbit, taman da stavim telefon na ruter, nekako mi nema logike, znam da je ovo jeftin ruter ali trebo bi propustiti  gore navedenu brzinu.

 

Torrent je prije isao na 1.3-1.4MB/s, sad kapak 1MB/s i to sretan. Skenirao sam sa Malwarebytesom međutim ništa.... 

 To što imaš je normalno , uvjek je wifi sporiji od žice. Sa tih 12,5Mbps od ISP za wifi bi slobodno mogao postaviti na 802.11g (54Mbps) jer u praksi ide do 27Mbps  uz veći domet od 802.11n jer sa "g" imaš malo veću izlaznu snagu.