eater1 pon 28.8.2017 23:07

Pozdrav.

 

Zanima me da li je moguće se spojiti raspberryjem pi 3 na 802.1X žićnu mrežu odnosno na internet te

potom koristeći integrirani wireless adapter s raspberryja napraviti wireless AP da se na njega mogu spajati drugi klijenti recimo laptop i mobitel bežično.

 

Ideja bi mi bila staviti na raspberry recimo ubuntu mate ili sličan user friendly distro (posto nemam prevelikog iskustva s raspberijem i linuxima općenit) te preko njega to napraviti.

 

 

Pa evo ako bi mi netko mogao reći da li je o uopće moguće ili da li se to može jednostavnije napraviti ili kako tocno to napraviti bio bi veoma zahvalan :)

 

 

 

 

neno7 pon 16.3.2020 19:40

Pozdrav, zamolio bih vas za pomoc oko djeljenja interneta..

Zivim i radim u jednom hotelu i internet koji imamo je otvorenog tipa ali kad se spojim na mrezu automatski mi otvori internet browser i trazi me username i pasword te se mogu spojiti samo sa dva uredaja na mrezu, a to mi nije dovoljno!
Da li postoji mogucnost da sheram internet tako da se spojim putem wirelessa na mezu sa Raspberry Pi 4 i da ga sheram dalje sa Tp-link ruterom koji je spojen sa lan kablom pa Raspberry pi te kako da to sve zajedno konfiguriram?
Napravio sam skicu kako sam to zamislio!

Robi sub 28.3.2020 20:02
neno7 kaže...

Pozdrav, zamolio bih vas za pomoc oko djeljenja interneta..

Zivim i radim u jednom hotelu i internet koji imamo je otvorenog tipa ali kad se spojim na mrezu automatski mi otvori internet browser i trazi me username i pasword te se mogu spojiti samo sa dva uredaja na mrezu, a to mi nije dovoljno!
Da li postoji mogucnost da sheram internet tako da se spojim putem wirelessa na mezu sa Raspberry Pi 4 i da ga sheram dalje sa Tp-link ruterom koji je spojen sa lan kablom pa Raspberry pi te kako da to sve zajedno konfiguriram?
Napravio sam skicu kako sam to zamislio!

 

Preporučujem ti rađe mAP Lite 

https://i.mt.lv/cdn/rb_images/1161_hi_res.png

 

Za raspberry pi pogledaj ovo https://rutten.me/2018/08/01/project-pifi-raspberripi-as-travel-router/