Razni mrežni problemi

Problem spajanja telefona sa adsl modemom

noob007 pet 9.12.2011 11:25

Jučer sam spoji telefon direktno na adsl modem. T-com služba me zval da bi trebao to što prije napraviti i sad imam mali problem.

 

Sve radi uredno (i net i telefon) samo nema signal u telefonu kad dignem slušalicu, onaj za slobodnu liniju tuu-tuuu {#}

Ponavljam, mogu zvati i primati pozive, ali dok ne razgovaram ili dok ne nazovem nekoga i počne zvoniti u telefonu mi je totalni muk.

 

Jel ima neko takvih problema?

Lazarus Long pet 9.12.2011 11:31
noob007 kaže...

Jučer sam spoji telefon direktno na adsl modem. T-com služba me zval da bi trebao to što prije napraviti i sad imam mali problem.

 

Sve radi uredno (i net i telefon) samo nema signal u telefonu kad dignem slušalicu, onaj za slobodnu liniju tuu-tuuu {#}

Ponavljam, mogu zvati i primati pozive, ali dok ne razgovaram ili dok ne nazovem nekoga i počne zvoniti u telefonu mi je totalni muk.

 

Jel ima neko takvih problema?

  Nema tu-tuut kada spojis telefon u router bez splittera. Normalno je!

Lazarus Long pet 9.12.2011 12:18
noob007 kaže...

U Tcom servisu kažu da nije to u redu i da bi trebao imati ton slobodne linije

  Onda nek ti pomognu da dobijes signal slobodne linije. Nazovi ih i nek ti kazu sto trebas stelati u routeru da bi ga dobio. Ako sve znas stelati onda resetiraj router a ako ne nazovi ih!

noob007 pet 23.12.2011 17:59

Mali update:

 

Nisam ništa trebao štelati, već je na njihovoj (t-com) strani bio potreban nekakav reset. Uglavnom, tlefon je radio, i dolazni i odlazni pozivi,smao što nije bilo tona slobodne linije kada se digne slušalica. Ako se nekome slično dogodi, recitete da želite razgovarati sa teh. službom, da vas bez veze ne vozaju po onim korisničkim službama (valjda su oni nekakva level 1 razina {#}).

ihush pet 23.12.2011 18:06
noob007 kaže...

Mali update:

 

Nisam ništa trebao štelati, već je na njihovoj (t-com) strani bio potreban nekakav reset. Uglavnom, tlefon je radio, i dolazni i odlazni pozivi,smao što nije bilo tona slobodne linije kada se digne slušalica. Ako se nekome slično dogodi, recitete da želite razgovarati sa teh. službom, da vas bez veze ne vozaju po onim korisničkim službama (valjda su oni nekakva level 1 razina {#}).

 -donekle je to točno, ali zato jer većina korisnika loše ili pogrešno opiše problem, ne znaju razliku splitera i vopia uz probleme koje mogu imati zbog žica i sl.. tako da je SZK i sreća kog se od njih dobije, ponekad dovoljno, često nije..

- Preporuka je tražiti reset s njihove strane (to radi teh.služba), u većini slučajeva je to rješenje (ako nije kvar uređaja ili problem sa žicama-linijom..).

rožman josip sub 22.12.2012 09:06

Pozdrav!
Imam sličan problem,a naime je ozbiljan jer će sada u ovim danima blagdanskim trebati telefon.
Naime sve je počelo od windowsa,srušio ih,i ponovo instalirao,onda se probao spojit na wireless,nije htjelo,onda sam resetirao modem,samo su se upalile POWER i BROADBAND lampice.
Najprije nije htjeo ni internet niti telefon,nakon nekog vremena (20 minuta)sam uspio sa internetom i sada radi,a telefon ne,niti ne svijetli PHONE1 lampica,koja mi je prije svijetlila,i kad dignem slušalicu jako brzo se čuje tututututututu,i nemogu nikog zvat niti bilo tko mene.
Trebam pomoć,hitnoo!  {#}
Hvala unaprijed!