troyan_horse_exe pon 5.10.2009 20:41

sad na pc imam wierless lan card,uzeo sam router no medjutim ne znam kako da mi router nadje signal bezicnog provajdera..ili kako da dodjem do informacija o svom operatoru da bi mogao unijeti u router jer sam naso gdje se unosi ali ih ne znam ili se moram obratiti svom internet provajderu..unaprijed hvala

ajrin91 čet 8.4.2010 19:09

..imam ja jedan problem...pa cu postavit pitanje ovdje da ne idem u novi topic...
...racunalo i laptop su mi spojeni na isti router D-Link preko mreznog kabla...(imam inace t comov max adsl)...na racunalu imam windows XP SP3, a na laptopu windows 7...
..router je inace stalno spojen...na racunalu imam uvijek internet, ali na laptopu nest zeza...par dana radi net, pa onda par dana ne..i kad idem na Troubleshoot problems na laptopu ne nalazi nikakve probleme...IP postavke na oba kompa su postavljena na Obtain, pa mislim da nije problem u IP adresama...prije mi je znalo javljati i probleme s DNS-om, ali to sam nekako rijesila...a sad samo ovo zeza, a neznam sta je...
naime, zvala sam sluzbi za korisnike i cim sam im spomenula da imam win 7 odmah su izjavili da je u tome i problem i da oni nemaju nikakve odredene postavke za win 7 i rijesenja za probleme sa win 7...i da samo pokusam deinstalirat mreznu karticu i ponovo inst pa mozda se rijesi sta...

..molila bi pomoc... 

Batista čet 8.4.2010 19:15

To sto su ti rekli za win 7 - to je samo da nekaj vele... Uglavnom pojma o pojmu nemaju pa tak nest bubnu samo da te se rijese. Probaj ovako kako ti je IVO rekao, naravno ne sa tim brojevima, osim DNS-a, pogledaj si na racunalu kakve on ima postavke pa tako i ti napravi na laptopu. (po defaultu i maska je kao i  kod IVINOG primjera.)

ajrin91 pet 9.4.2010 13:43

u redu...jedino cu morat mijenjat postavke za DNS kad se budem spajala prek wirellesa tamo di nije t-com...jer sad imam t-comov DNS...al dobro...nije problem...
jedino znam da win7 ima problem kompatibilnosti sa adobe paketom...kad se instalira adobe paket on da bi mogao koristiti one svoje poveznice između programa otvara jedan servis...on blokira mrezu na win7...mozda je tu problem isto... :/

Milka30 ned 7.3.2021 10:18

Dugo godina sam koristio ZTE mf286,na Tele 2 mreži i osim spore veze,radio je besprijekorno.

Nedavno sam se prebacio na T-com(samo ubacio u njega njihovu karticu) i poceli su problemi,internet stalno puca.

 

-Resetirao sam router na tvorničke

-Resetirali su mi sim karticu

-Zamjenili smo karticu

-Promjenio sam MTU 1500,MSS 1300  u  MTU 1430,MSS 1390

 

.....ništa od ovoga nije pomoglo!

 

Problem je u routeru,to sada sa sigurnoscu mogu reci,jer sam skuzio da internet puca kada se "novi korisnik" ukljuci na WIFI.Dakle,od 3 mobitela i 2 android tv-a,jednoga laptopa,te stolnoga racunala spojenoga routerom sa lan kablom,cim netko upali recimo Google,veza pukne.Ako recimo ja solo na wifi-ju gledam film preko mobitela,bez problema radi-cim netko od potrosaca se spoji na wifi ili LAN,veza puca.Ako su recimo tri potrosaca wifija, na netu konstantno-bez problema radi,cim se spoji cetvrti-pukne veza.Nadam se da razumijete?

Isto tako 2-3 puta dnevno veza pukne sama od sebe.

 

Ti svi potrosaci su bili i na Tele 2 kartici,nikada nije bilo problema.