Razni mrežni problemi

Problem s mobilnim signalom u staroj kamenoj kuci

netmail8 pet 28.1.2022 14:06

Pozdrav, 

Ima li netko iskustva s sljedećim problemom:
U kamenoj kući nema apsolutno nikakvog signala, zidovi su predebeli. Mobiteli nemaju interneta uopce i pozivi ne dolaze. Dali postoji kakva antena ili booster signala pa da mobiteli imaju signal za Internet i razgovore?
Ako ima, moze neka preporuka iz hrv trgovine jer nemam vremena ta čekanje s ali-a...
Hvala
Zaporožac pet 28.1.2022 14:35
netmail8 kaže...

Kabliraj....

Mozes malo detaljnije opisati što i kako. 

Nije nista tesko samo da mobiteli dobiju signal.

Uveo bih rado fixni net ali nije mi isplativo....

I hvala na odg

 brate. ako je kamen, znači torna bušilica, napraviš rupe, provučeš kablove i to je to...

 

nemoj misliti da će ti neki modem o 600 kn pomoći..

neće..

kabel je kabel, nažalost.

wyks pet 28.1.2022 14:39
Zaporožac kaže...
brate. ako je kamen, znači torna bušilica, napraviš rupe, provučeš kablove i to je to...

 

nemoj misliti da će ti neki modem o 600 kn pomoći..

neće..

kabel je kabel, nažalost.

 Shvaćaš da kolega nema problema sa WiFi nego sa GSM tj. 4G signalom za mobitele?

 

Njemu ne treba ni modem ni "kabeli", njemu treba sustav 4G antena koji bi prenio signal u prostorije.

 

Ja se ne razumijem u to, ali brate - nemoj čovjeka zajebavat sa krivim savjetima.

Zaporožac pet 28.1.2022 14:50
wyks kaže...

 Shvaćaš da kolega nema problema sa WiFi nego sa GSM tj. 4G signalom za mobitele?

 

Njemu ne treba ni modem ni "kabeli", njemu treba sustav 4G antena koji bi prenio signal u prostorije.

 

Ja se ne razumijem u to, ali brate - nemoj čovjeka zajebavat sa krivim savjetima.

 misliš S krivim savjetom (nisu savjeti)

a , jebiga frende, nisam bio koncetriran kada je napisao 4 g za mobitele

 

moja pogreška, da ne pišem latinski...

AF139 sub 29.1.2022 09:07

Taj uređaj nije dozvoljen , a problem je što je samo za najviši 4G band (pročitaj radnu frekvenciju u specifikacijama).

Osim toga tip koji prodaje je najveći švercer na Njuškalu a npr. cjene su užasne, pogledaj samo P-56 antene od Iskre

za 3G/4G su preko tisuću kuna a kod nas u trgovinama oko 400kn.

Visak uto 1.2.2022 15:26

Probaj prvo preko neke aplikacije poput Cell Tower Locator izvan kuće pronaći koje bazne stanice imaš u okolici i na kojim frekvencijama radi tvoj provider. To će ti dati ideju u kojem dijelu kuće možeš išta očekivati. Zatim obiđi sve prozore i vrata na kući (pogotovo na katu/tavanu) i pokušaj uloviti signal. Ako ga ima van kuće trebalo bi ga biti i na nekom prozoru. Ako išta uloviš stavi neki stolić/ormarić pod prozor i tamo drži mob da te drugi mogu nazvati.

Za internet je najbolje uzeti 4g router i montirati ga na tom prozoru i onda koristiti wifi u kući. HT i Iskon imaju za 50 kn mjesečno 60 GB prometa, A1 ima za 179 kn mjesečno 400 GB prometa. Od njih možeš i router kupiti, nemoj uzet mali prijenosni, jer ima loš domet. Mislim da svi šalju poštom uređaj i SIM.

AF139 uto 1.2.2022 20:15
netmail8 kaže...

Hvala na info. Mogu li s tom antenom rijesit problem?

 Antena u tom kompletu je tip Yagi što znači da jedva pokrije jedan band.

Za više ili sve bandove treba širokopojasna antena a to su samo logaritamske (LPDA) npr. kao Iskra P-56