Razni mrežni problemi

Pojašnjenje oko port forwardinga za ps4

Dzem1234 sri 16.12.2020 22:48

Pozdrav, trebala bi mi pomoc oko unosa podataka za port forwarding za ps4, konkretno zbog fife 21. Nije mi bas jasno gdje mogu naci sve podatke koji su na ovoj slici, malo sam neiskusan. Na ps4 sam postavio onu staticnu adresu ali ovdje sam se zbunio,moze pomoc?

robogo čet 17.12.2020 09:22

WAN host port je port na sučelju routera prema Internetu, tj. koje portove da router gleda kao dolazne.

LAN host port je port na LAN sučelju Playstationa na koji će se proslijediti paketi zaprimljeni na WAN host port.

Konkretno: ako staviš WAN host port npr. 4000, a LAN host port 5000, svi paketi koji dođu na port 4000 na tvoj router će biti proslijeđeni (forwardani) na port 5000 na Playstationu čiji LAN host IP treba također upisati (u suprotnom router neće znati kojem uređaju na mreži treba poslati pakete).

Najčešće treba postaviti isti port (ili isti raspon) na WAN i LAN hostove.

Popis portova i detaljnije upute su tu https://portforward.com/playstation-4/

Dzem1234 čet 17.12.2020 10:37

Ovaj LAN host od ps4  znam ,on je  192.168.1.78 i nasao sam portove koje treba ubaciti za ps i za ovu igricu ali di konkretno pise WAN host start port i end,dali to mogu vidjeti negdje na ovoj T com stranici ,znam da je mozda glupo pitanje

MrBlc čet 17.12.2020 11:52

Idu ti isti portovi kao i unutarnji jer su to i portovi koje PS4 sluša i portovi koje druga strana (drugi PS4 ili server) kontaktira. To ti je robogo već napisao, a ti se sad musiš jer ti nitko nije u roku od manje od sat odgovorio na već odgovoreno pitanje.

 

Ako ti radi, ali imaš problema s pingom i brzinom, 99% nije do portova. Evenutalno, ako se koristi UPnP, pa postoji neki konflikt zbog kojeg se gubi komunikacija.

 

S treće strane, ako si u CGNAT mreži (više korisnika koristi istu vanjsku IP adresu), onda ti otvaranje portova neće pomoći. To možeš provjeriti tako da ideš na stranicu https://www.whatismyip.com i provjeriš da li se prikazuje ista adresa kao i WAN adresa na routeru. Ako nije ista, onda možeš jedino od operatera tražiti da ti isključ-i CGNAT zbog potrebe za korištenjem online gaming servisa.