lilwrba ned 12.12.2021 20:19

Pozdrav,

 

imam 4g router b818, download ide do 200mbps, tu i tamo zelim nesto odigrati, ali ako se upali netflix na tvu ping naravno skoci.

S obzirom da nemam opciju na b818 podesit bandwith odredenim uredajima, ima li nacin na koji bi se to moglo rijesiti.

Npr, da odvojim sve ostale na uredaje na neki AP s nekim max bandwithom, a komp spojim direktno na router.

Ima li to smisla ili? Molim za pomoc, hvala!

display name ivo ned 12.12.2021 21:22
lilwrba kaže...

Pozdrav,

 

imam 4g router b818, download ide do 200mbps, tu i tamo zelim nesto odigrati, ali ako se upali netflix na tvu ping naravno skoci.

S obzirom da nemam opciju na b818 podesit bandwith odredenim uredajima, ima li nacin na koji bi se to moglo rijesiti.

Npr, da odvojim sve ostale na uredaje na neki AP s nekim max bandwithom, a komp spojim direktno na router.

Ima li to smisla ili? Molim za pomoc, hvala!

Nisam više u gamerskim vodama pa ne znam koliko realno efekta ima od toga. Mogu ti samo kao preporuku reći da je meni limitiranje bandwidtha odlično radilo na Honor Router 3. Ja sam ga doduše koristio zbog nečeg drugog, ali sam se usputi igrao sa svim postavkama i limitiranje bandwidtha mu radi kako treba. Plus što je relativno jeftin a super jednostavan za korištenje i konfiguriranje.

ihush ned 12.12.2021 22:15

-bw nije uzrok-problem.. nešto drugo (treće).. tj bw je samo 'širina' prometa, ping-latencija ne bi bila problem. Nešto drugo ti kolje liniju, neki seeder, previše uređaja na wlanu i sl. a to ne riješavaš širinom nego brzinom tj eliminiraš taj višak, npr malware, promet koji to izaziva, kao npr uobičajeno podešen torrent.

 

netflix na tvu.. nije uzrok, tj možeš paralelno ovrtiti speedtest i dobit ćeš rezultat jednak kao da netflix ne radi.. to je dobra linija, mreža, bez smeća i sl.. nešto drugo ti radi problem, možda sam operater-mobilna... tj 4g je 4g.. nije žica-mreža nego ovisi o opterećenju + nema zakonske regulacije minimuma-ugovorenog jer se odnosi na fixnu-nacionalnu mrežu (ne mobilnu i ostalih mreža..).

-možda je router-modem slab, možda je wlan server slab.. ali bandwithom to nećeš riješiti..