exer1234 sub 25.4.2020 14:49

Pozz, zanima me da li je ikako moguce "saznati" ililiti "provaliti" u router? dakle u pitanju je Fritz! box 7312 (ui), inace je sifra "admin" ali je promjenjena... Nazalost do rutera fizicki ne mogu doci (zakljucan u sobi)...

 

inace sam spojen na taj net, ali jednostavno ne mogu uci u postavke....

 

dakle, da li postoji ikakakv nacin za to rijesiti? hvala

ihush sub 25.4.2020 15:25

-postoji, traži od admina prolaz kroz firewall-gateway.. tj ključ od vrata :) odnosno, ako nemaš pravo pristupa tad to pravo nemaš i svaki pokušaj je kazneno djelo (neovisno što je u pitanju npr roditelj-dijete..) :))

exer1234 sub 25.4.2020 18:00
dreadmoore kaže...
Kako god bio u rh ili tunguziji krivicno je djelo.Provali vrata, sto god da uradia krivicno ces odgovarati.Btw ako je wep zastita lako je provaliti a ako wpa malo teze i dugotrajnije.

 ne citas dobro..

 

ja koristim taj net i spojen sam na njega, ali trebam uci u ruter 192.168.1.1 , ali ne znam sifru, a do rutera ne mogu doci da ga resetiram

dreadmoore sub 25.4.2020 18:15
exer1234 kaže...
dreadmoore kaže...
Kako god bio u rh ili tunguziji krivicno je djelo.Provali vrata, sto god da uradia krivicno ces odgovarati.Btw ako je wep zastita lako je provaliti a ako wpa malo teze i dugotrajnije.

 ne citas dobro..

 

ja koristim taj net i spojen sam na njega, ali trebam uci u ruter 192.168.1.1 , ali ne znam sifru, a do rutera ne mogu doci da ga resetiram

 Citam i vidim zakljucana ti vrata ti ga koristis i sta bi mi trebali sad posumljati ili krades internet ili ti roditelji nedaju do njega sto znaci hoce da imaju kontrolu nad tobom.

Valentin17 sub 25.4.2020 19:24
pirat kaže...

 Sad je samo pitanje u čijoj sobi i čijoj kući...

Mama i tata ugasili internet pa sada ima samo mobitel koji vjerojatno nema puno prometa. 

SamoPitam3 kaže...

Izvadis osigurac da nestane struje i router se sam resetira 

Sve postavke ostaju dok god ne stisneš tipku za resetiranje, kaj god napravio. 

ihush sub 25.4.2020 20:55
exer1234 kaže...

haha, ja ozb pitam... btw nisam u RH

- ha-ha.. ozbiljan si? ne vjerujem :)

- provala je ozbiljno djelo, tu-tamo.. isto.

- ako ti vlasnik ne dozvoljava, tad ne znači ne, ..

- hakeri žive u filmovima, probaj lupati enter+space, možda uspije..

SamoPitam3 sub 25.4.2020 21:04
Valentin17 kaže...

SamoPitam3 kaže...

Izvadis osigurac da nestane struje i router se sam resetira 

Sve postavke ostaju dok god ne stisneš tipku za resetiranje, kaj god napravio. 

 Pa znam da ostaju.  Kakvo pitanje, takav je bio i odgovor. Da ga i resetira nekako na tvornicke postavke mislim da bi u tom trenutku ostao bez wifi-a (zapravo svi koje sam imao su se tako ponasali), a onda bi morao zvati korisnicku, jer se zicom ne bi mogao spojiti na njega i ukljuciti wifi. Edit : Nesto cisto sumnjam da je spojen zicom na njega.